(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:57

prďola musela som si to znovu prečítať a zle som to pochopila DĎakujem :) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:59

prďola dekuju!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 13:05

paktofonika nz ono taky se mi ne vždy povede napsat srozumitelně to, co chci říct, že?

viktorka_od splavu rádo se stalo

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 13:10

Zkouším do výše zmiňované tabulky zadávat různé značky, výrobky.

Např. mnou dříve zmiňovaná značka WHAMISA tam vychází výborně, téměř vždy samé "1"...

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 13:18

prďola Máš neuvěřitelný přehled a oceňuji tvoji ochotu detailních rozborů konkrétních produktů

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 13:42

whiskas díky, jsi milá! on ten mikrosvět tady na parfumánii je celý takový sdílecí mezi moc fajn lidmi

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 14:17

prďola moc dekuji. Tve rady jsou k nezaplaceni!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 07:58

prďola 

Tak já, díky té tabulce, prolustrovala x výrobků a z těch dostupných v českých eshopech mi vychází celkem dobře Clinique a Bioderma(čištění, tělo).

Mezi nimi jsou malé rozdíly, co se týče hodnocení, Clinique ale asi vychází lépe, ovšem je trochu dražší,

na obličej pak Clarins.

Ještě se, prosím, tedy zeptám...:

když budou dva výrobky se cca stejnou funkcí od dvou značek s přibližně stejným hodnocením, kterou složku sledovat jako víc "špatnou",

nebo kterou složku/složky sledovat ve složení nejvíce(která je pro pleť relativně hodně špatná)?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 09:48

Miru klobouk dolu, dala sis s tím spoustu práce!

Pro jakékoliv další vyhodnocení budeš potřebovat znalost jednotlivých složek a velmi často i jejich vzájemného působení (složka s vysokou známkou, tj. potenciálně škodlivá, nemusí de facto vadit pokud produkt neobsahuje složky pro zvýšení penetrace). 

Důležité je sledovat, jak vysoko v seznamu se složka nachází - složky se uvádí v sestupném pořadí, složky s míň než 1% se mohou uvádět v libovolném pořadí na konci (nejsem si úplně jistá, jestli se ta hranice neposunula).

Pro co nejefektivnější vyhledávání dalších informací k jednotlivým složkám doporučuji tyto stránky - najdeš tam vyhodnocení jak jednotlivých produktů (ne úplně všech), tak složek. Pokud budeš mít zájem, tak tam rovnou najdeš i odkazy na studie a odborné články

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:17
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:17

prďola 

...jestli tomu dobře rozumím, tak tedy složky, co jsou na prvních řádcích/nejvýše, jsou nejpodstatnější a čím je složka níže/spodní/poslední řádky, není tak "důležitá".?.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:18

prďola 

A ještě se, prosím, zeptám - u mnou zmiňované kosmetiky Whamisa jsi upozorňovala na to, že má kyselejší pH, což nemusí být pro pleť z dlouhodobějšího hlediska dobré.?.

Tahle kosmetika má ale v tabulce od paktofoniky samé jedničky.?..

...a MOC MOC děkuji!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:33

Miru Neřekla bych, že složka níže není "důležitá", protože klidně může být z pohledu fungování produktu klíčová. Znamená to, že této složky produkt obsahuje méně (i když to nižší procento může být maximální povolené množství pro danou složku).

Žádná z těch tabulek (a je jedno, jestli to je cosdna.com nebo jiná) nevyhodnocuje konečný produkt, jen jednotlivé složky. Bohužel neznám žádnou stránku/tabulku, která by byla schopná upozornit na některé nedomyšlenosti nebo chyby ve formulacích produktu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:37
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 10:37

prďola 

...aha.

No, tak teď lustruju pudry. Taky bezva. Nejlépe zatím Shiseido a pak jeden od Lumene...

Lepší tu tabulku nepoznat

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:12
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:12

prďola 

Tak mám zase jeden extra

Váhám mezi dvěma přípravky - nevím, co je menší zlo ve složení. Jestli dimethicone("3") nebo BHT("6")?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:21

Miru Pokud jsou ve složení ingredience zvyšující pronikání do pokožky, tak určitě je BHT hodně velký fuj. Dimethicone je de facto silikon, tj. velmi zjednodušeně - jako bys na pleť aplikovala igelit (pleť nedýchá a při dlouhodobém používání velmi zkřehne a stane se "línou" z pohledu možné stimulace optimálních procesů, + zasviní se přírodní prostředí).

Edit: omlouvám se, píšu jak hotentot "...zasviní se přírodní prostředí" = složka se nedá odbourat/rozložit, tj. zatěžuje přírodní prostředí

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:31
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:38

prďola 

...tak zas nemám nic...

Děkuji