(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:27

tina jdu hledat s Tebou, obdobnej problem.

Ja jsem ted ve fazi, kdy kosmetiku a vse okolo z duse nesnasim, pri predstave, ze na sebe placam "paty pres devaty" a treba ordinary, by mi jeblo. 

Ja jsem nasla gel, kterej me jen tak nejak udrzuje - nezlepsuje vyrazne, ale hlavne nehorsi. 

Jsem uplne otravena z toho furt neco zkouset, fakt.

No uff, jsem.se potrebovala nejak vypustit

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:28

viktorka_od splavu no tu periorálku mám vyřešenou, na ten ekzém na nohu dostanu nejspíš kortikoidy, bych tipla. 

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. února 2021 21:28

Miru Slíbila jsem pár bodů, jak k tomu, jak pracovat INCI na produktech... Pokud se chceš aspoň trochu orientovat a ne se plácat v různých nákupech metodou pokus-omyl, zkus následující:

1) měj jasno, co od hledaného produktu očekáváš (na zázraky zapomeň! )

2) zkus se zorientovat v základních aktivních složkách, které mohou tvoje očekávání splnit; těch účinných není zas tolik, na působení rostlinnýxh extraktů/hydrolátů/macerátů se pro začátek vykašli

3) pokud budeš mít dojem, že produkt obsahuje aktivní složky, kterou mohou splňovat tvoje očekávání, tak až tehdy začni řešit výskyt případných negativních ingrediencí

Jestli chceš, tak zkusím najít nějaký stručný laický přehled aktivních složek, z kterého bys mohla vycházet.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. února 2021 21:49

prďola 

...tohle bych jako věděla.

Jde o to, že třeba - když napíšou, co je v krému a co dělá na pleti, tak očekávám, že to tak bude. Ale Ty pak podle složení a i podle toho JAK jsou jednotlivé ingredience seřazeny, poznáš, že výrobce buď kecá a nebo naopak - že celkem mluví pravdu a slibuje možné

Domnívám se, že základ je hydratace. ZVenku, zevnitř. A pak potřebuji - pouze kolem očí - dodat něco hutnějšího, výživnějšího.

Na hydrataci bylo vynikající tonikum deep rich Whamisa, nebo i dříve mnou zmiňované výrobky od Asombroso(když jsem tedy krémík PYun. odložila slečně, tak mi  jede Osmany Laffita)

pak vím, že je dobrá kyselina hyaluronová, squalan, ceramidy, colagen, lecitin, vit. E/Tocopherol, bambucké máslo, atd. ...

Osobně mi nedělá na pleť dobře koenzym Q10 a UV faktory - jsem pak jak namašlovaná vánočka, takže kupuju krémy nejraději bez toho.

Já jsem Ti maximálně vděčná za cokoliv, co se týče kosmetiky!!, i za to, co píšeš jiným - prostě se furt vzdělávám

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:01

Miru Produkty A.Florence Skincare, které mě zaujaly (ale ber to prosím tak, že jsem se hlavně zajímala o to, jakým způsobem mají navrženu formulaci produktů):

Super Serum - Anti-pollution Fluid with 10% Vitamin C - zajímalo mě, jakým způsobem je zpracovaný vit. C, protože jak je to pro pleť důležitá ingredience, tak ho správně naformulovat nebývá jednoduché. Tady je použitá jak forma, která je rozpustná v tucích (Tetrahexyldecyl Ascorbate), tak forma rozpustná ve vodě (Ascorbyl Glucoside). Tzn. koncentrace vit. C může být dostatečně vysoká aniž by dráždila pokožku. Ve složení tohoto produktu není žádná ingredience "jen aby se to dobře užívalo/roztíralo", všechno jsou účinné aktivní složky.

Intense Night Repair Oil with 0.05% Retinal - namíchat dobrou olejovou péči je strašně jednoduché, ale většina výrobců se na to vybodne. Maximálně namíchá směs několika různých pleťových olejů, doplní vit. E pro prodloužení životnosti a dál se s tím nemaže. Přitom se nabízí přidat do olejové směsi pár dalších ingrediencí, které jsou rozpustné v tucích a není třeba řešit omezení, které mají emulgované produkty. Tady to je! vit. E, vit. A, Bisabolol, koenzym Q10, Cyklodextrin

Hydration Booster Serum with HA + Niacinamide - hydratační sérum, které obsahuje několik doplňujících se hydratujících ingrediencí, přičemž každá funguje na trochu jiném principu + složky pro rozjasnění a sjednocení tónu pleti, absolutně žádná "vata" navíc!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:04

prďola 

Děkuji moc!!

Jsi machr

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:10

Miru 

 ... Jde o to, že třeba - když napíšou, co je v krému a co dělá na pleti, tak očekávám, že to tak bude...

Ber to tak, že výrobce chce prodat, takže jeho popis je příslib zázraku, který nenastane. Zkus se řídit vlastní hlavou, základy máš určitě načtené, víš, čeho se potřebuješ vyvarovat.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:47

marieu Ten první produkt vypadá z pohledu složení řekla bych o dost líp. Dá se od něj očekávat velmi šetrná exfoliace, hydratace, sjednocení pleti a hlavně díky "Juveleven peptidu" (Butylene Glycol, Aqua, Acetyl Hexapeptide-51 Amide) i poměrně účinná regenerace na buněčné úrovni.

Druhé sérum má míň účinných složek, propolis je určitě skvělá ingredience, ale současně může být alergizující Kdybych se měla rozhodovat mezi prvním a druhým sérem, beru první.

U toho krému - budu předpokládat, že nemáš alergie na včelí produkty v kosmetice - bych byla asi trochu opatrná pokud máš sklon k akné. Včelí vosk s oblibou přispívá k jeho zhoršení.

Pokud bys na tomto krému netrvala, tak bych spíš doporučila nějaký jiný (omlouvám se, fakt neumím doporučit žádný konkrétní produkt), který bude obsahovat ceramidy a cholesterol. Já už si s touto stále omílanou kombinací připadám jak umanutý cvok, ale jestli se mi něco opakovaně osvědčilo při dehydrované a suché pokožce s náběhem na dermatitidu, tak jsou to přesně tyto složky.

CBD u mě dobrý! Jak pro citlivou pleť nebo pro oční okolí, tak pro lehké formy dermatitidy.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:51

viktorka_od splavu no ty oční víčka jsem chytila taky  možná něco trochu jinýho, strašně mne pálily, celý červený víka jsem měla, a k tomu ty rýhy od vnějších koutků taky podrážděný. Kdykoliv jsem začala slzet, pálilo to jak čert. A začalo to znićehož nic, bez příčiny. Nemohla jsem používat žádný krémy, co normálně, všechno pálilo, i voda v podstatě, pořád červeno okolo očí, ještě že furt jen čumím doma.

Pak jsem si vzpomněla, jak tohle míval u moře kluk, když byl malý, jak měl ty víčka červený a ty koutky skoro krvavý a že jsme to v dávných dobách léčili Bepanthenem.

Koupila jsem na Rohlíku malou tubičku Bepanthen Baby asi za 15 kč a fakt, párkrát jsem namazala víčka a ty brázdy  od vnějších koutků a spravilo se to.

Nevím, proč to přišlo, ani co to bylo, ale hlavně, že je to pryč.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 15. února 2021 22:57

Jennyfor tak to je super. bepanthen mi bohužel nefungoval nikdy na nic, ani na tohle ne:-/

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. února 2021 23:28

marieu prozradíš, co je zač to první sérum, prosím? Když ho prďola pochválila;)

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 16. února 2021 08:23

Evaeva náhodný záchyt- ve Eu teď bude dostupné asi jen na Cultbeauty https://www.cultbeauty.co.uk/jordan-samuel-skin-hydrate-facial-serum.html

prďola mně na tom nejvíc láká ten propolis jako protizánětlivý agens, alergická na něj nejsem (od dětství máme včely, od medu přes vosk až po propolis využíváme všechno). Nicméně jsem si toho vosku ve složení všimla taky, říkala jsem si, že by to třeba nemusela být až taková hrůza- když je na seznamu tak nízko... no do toho prvního séra půjdu určitě, přijde mi víc multifunkční, než vrstvit 3 lahvičky od Ordinary.

Ještě mě teď vlastně napadl dotaz k niacinamidu, nechala jsem se taky utáhnout na auru zázračný molekuly, ale se zlou jsem se potázala- je možný, že ač vhodný na akné, může být naopak komedogenní?? Měla jsem ten od Ordinary a pak COSRX BHA toner s niacinamidem a po obou jsem měla ucpané póry i tam, kde jsem je v životě ani neviděla

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2021 08:26

marieu díky

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. února 2021 08:53
Reakce na prďola:

Pokud bys na tomto krému netrvala, tak bych spíš doporučila nějaký jiný (omlouvám se, fakt neumím doporučit žádný konkrétní produkt), který bude obsahovat ceramidy a cholesterol. Já už si s touto stále omílanou kombinací připadám jak umanutý cvok, ale jestli se mi něco opakovaně osvědčilo při dehydrované a suché pokožce s náběhem na dermatitidu, tak jsou to přesně tyto složky.

prďola ​Potvrzuji, že Tvé rady fungují a ještě jednou moc děkuji. Toto jsi mi radila před cca měsícem. Koupila jsem krém s ceramidy. Jestli má dobré složení nezjistíme, protože není nikde uvedeno a na krabičce to bylo tak malé, že jsem ji vyhodila, ale je moc příjemný a pomohl na vysušená místa. Ne že bych teď byla krasavice jasná, pořád mám akné, ale pleť nepne a je vláčnější Děkuji, děkuji !

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. února 2021 09:07

nonemy prďola 

...ty joo, super! Opět další tip a vědomosti...

Děkuju...

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 16. února 2021 09:18

Evaeva Ber prosím do úvahy, že jsem zohlednila hlavně typ pleti, který marieu popsala.

marieu Tu protizánětlivou funkci propolis určitě má, ale to prvním séru skvělé splňuje jiná složka (Salix Nigra Bark Extract).

Ohledně krému a včelího vosku - i použitý emulgátor není příliš vhodný pro pleť se sklonem k akné. Ale rozumím té chuti zkusit to

Ad niacenamid - to je opravdu skvělá složka a v případě produktů primárně určených pro problematickou pleť bývá i velmi účinný a většinou bez problémů. Ale pokud se třeba jedná anti-age produkt nebo zesvětlující produkt, tak bude hrozně záležet 1) na použitém typu oleje a emulgátoruů, 2) na použitém rozpouštědle, protože to bývá velmi často příčinou, že se poměrně nekontroverzní složky dostanou o něco hlouběji do pokožky a mohou snáz ucpávat póry.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 16. února 2021 09:21

nonemy To jsem moc ráda! A díky i za odkaz na produkt, protože tam já se opravdu nechytám

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 16. února 2021 09:43

prďola já měla tu dermatitidu opravdu jen velmi mírnou a vždycky indukovanou stresem v chladném počasí- podvakráte to spravil právě Cannor olej s CBD. Odjakživa ale nejvíc bojuju s těmi póry a zánětlivým akné při současné tendenci k dehydrataci- ta je twď přes zimu výraznější a rozhodně i očekávaná, opřela jsem se do výraznější exfoliace.  Padla mi do oka ta kosmetika A.florence, cos sem dávala. Něco má i český eshop cosibella. Láká mě to vyzkoušet. 

Jinak klobouk dolů před tvými znalostmi- já ještě tak něco tuším o některých surovinách, ale tak detailní znalosti ještě i o interakcích, to je doopravdy vyšší dívčí!

a ještě jedna prosba na kohokoliv- máte tip na zdravější  produkt s SPF aspoň 30 a složením pro aknózní pleť? A dobrou kosmeticitou? (nebude na obličeji jako křída a nebude žmolkovat pod makeupem???) - taky děkuju moc hezky za tipy!!

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 16. února 2021 10:14

marieu S exfoliací - byť šetrnou - bych byla velmi opatrná. Chápu, že to pro tebe může znamenat poměrně rychle viditelný efekt, ale ty tím pokožku zbavuješ její přirozené ochranné bariéry, což vede k jejímu vysušování a je náchylnější k zánětům.

Zkoušela jsi nějaký produkt ureou? Splňuje vše, co bys mohla potřebovat - velice šetrná exfoliace a současně skvělá hydratace s účinkem v hlubších vrstvách pokožky. Ideálně s dalšími složkami, které doplní/obnoví lipofilní vrstvu (a kdybych to míchala já, tak přidám ještě MSM, pro optimalizaci produkce mazu, aby se póry neucpávaly "zevnitř" ... jj, jsem magor )

Mezi produkty A.florence si podle mě hravě vybereš

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2021 10:19

prďola jo, to je jasné, ale v popisu marieu jsem se právě našla. Ale potřebuju něco dostupnějšího, objednávat že zahraničí se mi nechce.