(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 08:47

JankaM spadám do stejné kategorie a už 3 měsíce používám La Roche Posay, ale je asi drahý na dárek pro kolegyni, což? Lehký, nemastný, hodně výživný, nezanáší póry. Používám ho jako denní i noční.

La Roche

Ziaja Goats, je to levná kosmetika, ale všechno bylo moc fajn a nedráždivé (měla jsem vzorky od kamarádky). Yves Rocher a Manufaktuře bych se spíš vyhnula, mně to přijde všechno takové agresivní, tváří se to jako přírodní, ale nevím nevím... to bych spíš sáhla po Alverde, Weledě apod. 

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 08:57

prďola od Mádary mám doma jejich CC krém a zatím nej, co jsem kdy měla. Ale s make-upem už jsem tak spokojená nebyla, resp. ten mi nevyhovoval konzistencí, příliš hutný a zdálo se mi, že se usazuje v pórech.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 19:41

zigzag Magnolie1 Moc díky za reakci! Já jsem si totiž čistě náhodou všimla, že použivají spoustu ingrediencí, které jsou velmi účinné nebo tenzidy zas velmi šetrné a současně biologicky odbouratelné. A přitom mi připadá, že jsou v přijatelné cenové hladině. Tak mě zajímalo, jaké jsou z pohledu uživatelky

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 19:45

prďola já tu značku prohlížela v Biooo v Kotvě a byla mi také sympatická. On ten make-up ne že by byl špatný, ale spíš mi nesedl, třeba by se našla uživatelka, která by ho chválila. Mají i ple´tovou kosmetiku, jak říkám, byla mi sympatická, ale nic jsem nekupovala, protože doma zatím mám. Ale určitě bych časem ráda také něco zkusila, byla tam i vizážistka a také říkala, že je to kvalitní kosmetika. 

A ta Dulcia, o které se tu píše výše, ta se mi také líbí....konečně snad nějaká bio kosmetika, která má i dostatek účinných látek.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 20:00

Magnolie1 Jj, přesně tak!

Já jsem si nedávno kupovala pár nových ingrediencí a hledala jsem, jestli je nějaké značky používají a v jakých produktech. Mádara se mezi nimi objevovala hodně často. A na rozdíl od jiných značek (např. Medik8) splňovala i další požadavky (pro mě hlavně silicon-free, PEG-free a BHT-free).

Donedávna byl fakt kumšt najít co nejpřírodnější kosmetické produkty s opravdu účinnými aktivními složkami.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 09:15

prďola ještě ta vizážistka v Biooo chválila bio kosmetiku od Annemarie Börling, od ní jsem měla teda asi jen tři vzorečky, anti - age make-up, který mi na rozdíl od Madary mi vyhovoval, pak jsem měla nějaká séra, která po použití byla příjemná, ale za jedno použití těžko lze říci víc. Medik8 bych si ráda koupila, ale zatím mě vždy odradily ty silikony, které já opravdu z hlediska dlouhodobého nedávám.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 01:27

Nemáte niekto skúsenosť s niektorým naparovačom na tvár?

Ako pleť mám v úbohom stave, moji pubiši tiež a na otvorenie kozmetických salónov to tak skoro nevidím. Navrch ja na kozmetiku aj tak strašne nerada chodím.

Ako ideálne taký, ktorý by mohol slúžiť aj pri nachladnutí na naparovanie dutín, ale to asi každý.

Len ich je strašne veľa na výber a tápam....takže ak by bolo nejaké odporúčanie...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. února 2021 22:18

Náhodou ste niekto nenakupovali posledný cca mesiac na Feelunique, Cult Beauty, Lookfantastic alebo Escentual?

Rada by som vedela, ako to prebehlo a či to netrvalo večnosť teraz po Brexite.

Offline tina
Avatar
5849 příspěvků moje polička 15. února 2021 08:35

prďola prosim mohla by ses mi letmo podivat na toto? Na lehce aknozni plet 30+.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. února 2021 09:22

tina Na to, že je to produkt Nobillis Tillia, kteří se prezentují jako výrobci přírodní kosmetiky, bych to nebrala. I kdybych kašlala na to, že tohle není přírodní produkt, tak složky Polyacrylamide a Laureth-7 jsou blbě všude, v produktu pro aknózní pleť tuplem.

I z pohledu těch přínosných složek bych to považovala spíš za průměr, nic nenahraditelného.

Offline tina
Avatar
5849 příspěvků moje polička 15. února 2021 09:36

prďola dekuju. Me tam prave ten polyacrylamid dost zarazil

A to jsem dostala rovnou stovkovy baleni...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. února 2021 09:46

tina To zamrzí

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 15. února 2021 18:00

slniecko kupovala jsem Panasonic v akci na Currentbody.com těsně před brexitem, na základě recenzí. Nemám jinou zkušenost, je můj první a líbí se mi. Podle naplně nádržky funguje 3, 6, nebo 12 minut. Jiné nastavení nemá. 

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 15. února 2021 19:36

prďola já bych tedy zneužila tvé dobroty a znalostí kosmetických surovin, protože sice vím, co mi nedělá dobře, ale bohužel jen tuším, co stojí za to... v důsledku čehož ve svých za měsíc 40ti letech pořád ještě nemám nějakou pevnou rutinu. Trápí mě hormonální akné, pigmentace z obou těhotenství a známky stárnutí. Pleť smíšená, sklon k dehydrataci, na zimu při současném stresu periorální dermatitis. Chci tě poprosit na tvůj názor na složení dvou sér a jednoho krému, na všechno jsem četla výborný recenze a zvažuju nákup-první je hydratační s následujícím složením: 

Druhé je hydratační a hojivé - tady mě upřímně zazjal ten propolis, máme včely a vím, jak výborně protizánětlivý je třeba v tinktuře ke kloktání do krku nebo v masti připravené v lékárně. Tady je složení:

Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, 1,2-Hexanediol, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Panthenol, Arginine.
A ze stejné propolisové řady je i krém: 

Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Honey Extract, Royal Jelly Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Cetearyl Olivate, Beeswax, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Allantoin, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum.

Nechám si úplně v klidu zbořit bábovičky

A ještě- jak si stojí CBD v kosmetice??
Děkuju hezky předem!!

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 15. února 2021 19:44

marieu jsme stejně staré, teda mladé, a máme stejnou kůži . Až vyzkoumáš, co a jak, dej vědět, mě to čtení o kosmetice ukrutně nebaví

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 15. února 2021 19:56

Pinot Noir mně taky extra ne, ale občas se překonám, když uspávám děti a nemám nic jinýho k brouzdání online. Vlastně jsem tady na Parfu objevila The Ordinary, od nich mám nějaká séra a hlavně exfolianty. Jsem smířená s myšlenkou, že musím jemně, ale vytrvale exfoliovat. Určitě by mi pomohlo nedráždit pleť stravou, ale např bez čokolády a sladkýho by druhou polovinu mýho cyklu doma asi nikdo nepřežil...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:04

marieu ohledně kosmetických zázraků neporadím, na mě to má většinou žádný nebo častěji uplně tragický vliv, ale tu dermatitidu kterou jsem si posledně těma zázrakama vyvolala mi uzdravilo tohle https://www.pilulka.cz/skin-cap-50ml-krem?gclid=Cj0KCQiA1KiBBhCcARIsAPWqoSqp9tWij9aWCLGN0KFW5MetPD-abHzUjmvm64EH2q60nGLTCSFmxXwaAmWzEALw_wcB

(nic z těch popisovaných příznaků jsem neměla)

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:10

viktorka_od splavu já měla naštěstí asi úplně minimální projev a před rokem i letos mi výborně zabralo olejové sérum s CBD od Cannor. Skin cap jsem pořídila na ekzematický ložisko na noze a bohužel teda bez efektu. Budu muset na kožní

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:11

viktorka_od splavu zrovna mi ho Pilulka dovezla. Zatím nic nezabralo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 15. února 2021 20:16

Pinot Noir já zkusila fakt všechno možný i nemožný už jsem se z toho fakt mohla zvencnout a bylo to čímdál horší marieu ona ta kožní nebude mít jiný metody přeju ať najdete něco fungujícího, ono to bohužel je u každýho něco jiného, žádný univerzální lék neni:-( i když zrovna tadyty olejíčky mi to přesně vyvolaly, zapomněla jsem idiot na základní poučku - nic jedlého na kůži, vykrmíš si z komensálů patogeny