(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3737 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:04

lemon29 Pokud budeš z péče něco dočasně eliminovat, tak zkus nejdřív ty Ordinary produkty - ty bývají opravdu poměrně silné. Někdy je to bohužel trochu kontraproduktivní.

Potrefenáhusa To je právě důvod, proč jsem velmi obezřetná v těchto případech radit. Ona se i zdravá pokožka chová skoro pokaždé jinak a když se k tomu přidají nějaké derma problémy, tak to je prostě vošajstlich

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:08

lemon29 ja jsem mela opakovane perioralni dermatitidu. Vubec netusim, jestli by na akne mohlo pomahat to, co me, ale davam na zvazeni, jelikoz jde o trivialni a levne veci z lekarny: Jarischuv roztok a zinkova mast. Rano a vecer. 

Offline prďola
Avatar
3737 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:20

barbucha A vydržela bys ten krém nějakou chvíli (cca 10 dnů) používat? Dát pokožce šanci, ať si na něj zvykne, on by ti po nějakém čase nemusel připadat málo mastný  Hlavně pokud jsi před tím používala krémy, ve kterých byly silicony, tak teď budeš mít pleť asi dost dehydrovanou.

Ad oteklá víčka - bohužel jsem si to myslela. Ale prostudovala jsem složení krémů na hemoroidy a ze složek, které jsem původně tipovala, jich je tam poskrovnu. Hlavně ty krémy obsahují vazelínu - na zadek určitě perfektní, pod oči bych to nedávala

Ale...! Pořád je tu ten odkaz na zkrášlující řeznický zásah a taky pokud bys mi byla ochotná udělat pokusné zvířátko, zkusím něco umíchat (ale fakt si myslím, že skalpel to jistí!)

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:25

prďola ďakujem, skúsim tak

Ava ďakujem, zatiaľ budem testovať tú eliminačnú metódu, potom sa nebránim ničomu

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:28

barbucha No, pokud spolehas na horcik z magnezie, tak ho mas urcite malo. Doporucenou davku 375mg denne nema skoro nikdo. A jeste by ten horcik mel byt oxid horecnaty a ne laktat horecnaty coz taky nesplnuje kazdy produkt na trhu. Horcik z finclubu nebo ten nonsalt ( ten myslim taky vyrabi Finove) ano.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:30

prďola 

Pokusim se to vydržet... ale neručim za sebe resp. možná to vobčas proložím tím mastnějším  já ty suchý tváře fakt nerada, znervózňuje mě to!

Jinak nic nemíchej (dík za nabídku ovšem) - je jasný, že musím trochu změnit ty stravovací návyky resp. přestat si na každej pokrm sypat půl kila soli (no ale když mi to tak chutná ).

K řezníkovi se zas tak nehrnu, jak jistě chápeš... ale možná mě to nemine. No musím se duševně připravit nejdřív! S horníma víkama jsem se připravovala asi pět let, nic se nemá uspěchat! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 13:36

crazydaisy 

Tak tý minerálky vypiju litr denně plus ty šumáky k tomu... rozhodně mi podle testů nic nechybí - setrvale cajk!

Ale můžu si to zas nechat zkontrolovat, mám plánu si udělat zas testy zrovna v nebližší době.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 14:01

barbucha Mně v testech taky nechybí a přesto mi lékařka řekla, že minimálně  těch 375mg mám užívat. Prý se nadměrná dávka pozná průjmem, podle toho se dá regulovat množství, co ještě potřebuješ. Ty testy prý nejsou moc směrodatný. Já ji poslechla a na můj problém efekt vidím. Přírodní zdroj draslíku je např.banán asi 400mg, což ovšem je cca 12% doporučené denní dávky a čím víc solíš, tím větší máš jeho potřebu. Právě draslík reguluje vodu v těle (pokud jsi jinak zdravá).

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 14:28

Ava mne se ted udelala taky perioralni dermatitida. Pouzivam taky jarischuv roztok a krem se zinkem a magnesium. Ale uz mam silene suchy zbytek obliceje. Myslis, ze jinde se muzu mazat i necim jinym nebo radsi ne?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 14:34

crazydaisy oxid hořečnatý se vstřebává úplně nejhůř ze vsech forem. Nevím proč ti to doporučovali? Laktatové formy kolem 40%.

S tím, ze v krvi je nedostatek vidět až pozdě, souhlasím. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 14:50

baltik z mé vlastní zkušenosti ano, tváře a oči jsem si mazala normálním mastnějším krémem - skinfood nebo Bioderma má krém pro děti https://www.krasa.cz/kosmetika/reparacni-krem-na-podrazdeni-v-okoli-ust-pro-deti-abcderm-perioral-40-ml.html. 

Ideální je údajně naprosto nulová léčba - prostě na to nedávat vůbec nic, včetně vody z vodovodu. Ale já jsem neměla koule tak chodit mezi lidi, takže jsem si to vždy lehce zakryla korektorem a přepudrovala, pomohlo mi to i v tom, že jsem si pak na ty pupínky přes den furt nešahala. 

Doporučuje se i vynechat pastu s fluorem. A pak takový celkově šetřící režim - žádný alkohol, omezit cukry a dráždivé potraviny, doplnit vitaminy (béčko, magnezium), odpočívat, nestresovat se a být trpělivá - ono to chvíli trvá. Jednoduchý, ne?

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 15:17

continuity Vůbec netuším, nejsem biochemik. Lékařka vysloveně doporučila ten oxid a laktátové formě se mám vyhnout. Teď jsi mi nasadila brouka do hlavy.Jeziš, já jsem takovej hnidopch a teď budu muset patrat proč.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 15:29

continuity Tak už vím. Zbořila jsi mi bábovičku, ale díky tomu vím, že je ten oxid hořečnatý taky blbě. Nejlepší je prý magnesium malate a max v případě nouze a jen krátkodobě citrát. No ještě si to raději ověřím z jiného zdroje. A dík, prostě holt platí to bolševický důvěřuj, ale prověřuj.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 15:47

crazydaisy nevím proč je laktatova forma blbě, ale zhusta se ordinuje těhotným na křeče dělohy. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:10

continuity crazydaisy 

I na křeče v nohách se doporučuje se zvýšit příjem draslíku. Tím jsem trpěla docela dlouho, hnus fialovej a budilo mě to ze spaní, teď už ani ťuk zaplaťpámbu.

Vono veškerý ty doplňky... myslim že pokud se člověk příčetně stravuje a není nemocnej (jakože v rámci léčby se něco musí přidat), tak si bohatě vystačí s tím co je v jídle. Aspoň já neznám doktora, kterej by nad těma všema věčnejma pilulkama nevohrnoval nos.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:12

continuity tak jsem se zeptala na ten laktát. Není až tak blbě, ale 500mg laktátu  (1tbl)obsahuje jen asi 50mg hořčíku a musela bys jich vzít 6 tbl abys pokryla denní dávku. Je to teda docela věda, blbej hořčík. Některej je víc vhodnej na křeče, jinej na nervy, další zas na arytmie atd. Tak je tím pádem prý třeba rozlišit, na co prioritně to chceš. Zlatá nevědomost, jak mně bylo dobře.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 19:10

Ava diky. Tak ja krome toho jarische a masti nedavam nic, snad to v praci preziji, ale uz se mi silene loupe nos a vrasky kolem oci se prohlubuji (asi budu muset vzit zpet sve prohlaseni, ze nevidim, ze by ty vsechna sera a kramy neco delala). Stres a sahani si na oblicej asi nejsem uplne schopna eliminovat. 

Offline parfumanie
Avatar
9 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 09:55


prďola Ahojte, čo hovoríte na zloženie séra z dm? Môže sa používať dlhodobo každý deň?

Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Trisiloxane, Squalane, Limnanthes Alba Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Ubiquinone, Panax Ginseng Root Extract, Tocopherol

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 10:02

parfumanie Hned na prvnim miste silikon, to nebude nic dobreho.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 10:29

crazydaisy https://behejsrdcem.cz/clanky/magnesium-vite-jak-si-vybrat-horcik-ktery-se-vstreba/

môžeš čítať, oxid má vstrebateľnosť najnižšiu.