(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:24

prďola 

Běž studovat, šup šup! Já mam nějakej ten krém doma, že bych jako...

(ale musim popořádku ať v tom nemam bordel, dneska si jdu pro ten Roche Posay... pak asi přifrčí Ordinary... tak abych věděla kdyžtak, kterej z nich vlastně funguje!)

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:40

barbucha Paráda! Jak mě tohleto baví...!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 14:57
Reakce na barbucha:

slniecko 

To neni nic novýho, už jsem to taky slyšela. Ale eště nevyzkoušela!

​Tak pre mňa to teda bola novinka a nepredstieram, že nie tak trochu prekvapivá

prďola som zvedavá, čo povieš

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 15:23

barbucha no jak pise viktorka_od splavu a milford. Sachry omezit a hodne pit. 

Ten hemeriod krem doporucovala moje kamoska lekarka uz kdysi. Taky jsem nestihala :)

Offline Lemka
Avatar
14 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 08:08

prďola na Tvoje doporuceni jsem si koupila 100% Pure Multivitamin + antioxidant PM facial oil a mam jeden nablbly dotaz. Je na nem napsano, ze rano se ma vzdy pouzit pece s SPF. Mohla bys mi prosim vysvetlit proc? Ja pouzivam rano squalan a jsem s nim spokojena. A Tvuj prehled, ten je ohromujici... 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 11:16

Lemka díky zajímám se o kosmetiku víc než deset let a jsem ráda, že to může být trochu k užitku i ostatním

předpokládám, že doporučení používat péči se SPF je snaha o maximalizaci péče s antioxidanty - jak jsem někde psala, tak správným SPF filtrem + péčí s vitamíny se dá snížit působení antioxidantů až o 80%

můžu se zeptat, jak jsi s ním spokojená? i když je možná pro vyhodnocení efektu moc brzy

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 11:37

prďola Tak já jdu taky se svou troškou do mlýna.

Moje kosmetička nedávno začala používat místo Payotu Larens. Pocitově mi naprosto vyhovuje, líp než Payot, ale vůbec netuším, jestli je dobré taky složení. Mám zralou, citlivou pleť, někdy dehydratovanou, tak musím dávat bacha. Kdyby se ti chtělo, mohla bys na to kouknout, prosím? Moc děkuji.

Jedná se mi o sérum pro zralou pleť: INCI: Aqua, Borago Officinalis Seed Oil, Glyceryl Stearate SE, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, Glycerin, Phosphatidylcholine, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Collagen, Elastin, Collagen Amino Acids, Elastin Amino Acids, Arginine/Lysine Polypeptide, Palmitoyl Oligopeptide, Lactic Acid, Tocopherol, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Sucrose Stearate, Persea Gratissima Oil, Prunus Persica Kernel Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Gluconolactone, Calcium Gluconate , Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

A protivráskový krém: Aqua, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Isostearate, Algae Extract, Pullulan, Sucrose Stearate, Cetearyl Alcohol, Rutin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Phaseolus Lunatus Extract, Collagen, Elastin, Collagen Amino Acids, Elastin Amino Acids, Arginine/Lysine Polypeptide, Sodium Hyaluronate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide, Dehydroacetic Acid, Parfum, Silica, CI 77891, CI 77491, d-Limonene.

Offline Lemka
Avatar
14 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 11:52

prďola dekuju:) pouzila jsem ho teprve vcera, takze zatim nemuzu rict s jakym efektem:) ale urcite Ti dam za cas vedet, jak to vypada. Po porodu se mi zmenila plet a tak porad hledam to prave a uplne hltam Tvoje rady tady:) a k tomu oleji-kdyz nebudu pouzivat denni peci s ochr. faktorem, tak i presto by to melo mit efekt? Pardon, pripadam si totiz jak hlupak s takovyma otazkama

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:01

barbucha Jak už tady dámy psaly, tak radikálně omezit sůl, hodně snížit sacharidy, dodat draslík a hořčík (např. doplněk nonsalt apod.), případně pít odvar z petržele nebo kopřivy. Pít přiměřeně, ať si zas nezničíš ledviny. Pokud jsi schopna to dodržet, tak do týdne už je vidět efekt. 

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 19:59

prďola tiež by som chcela poprosiť o radu. Od dermatológa mám na hormonálne akné v dospelom veku (nie je to nič hrozné, ale radšej by som pleť mala samozrejme úplne bez akné, preto som to išla riešiť) Benzaknen gel - obsahuje benzoylperoxid a teda samozrejme vysušuje.

To som mu povedala pri ďalšom svyšetrení, na čo mi odporučil Effaclar duo krém (a zakázal mi oleje, aj Squalane). Idem k nemu znovu vo februári, a zdá sa mi, že som neštandardne viac osypaná na lícach (hormonálne sa mi zvyklo prejaviť iba na brade), čiže by som rada vedela, či je zloženie Effaclaru v poriadku. Čo som identifikovala, je Dimethicone na treťom mieste, a celkom nerozumiem, čo robí v kréme proti akné.

https://www.laroche-posay.sk/liecebne-pripravky/Effaclar/Effaclar-DUO-p20415.aspx

Predpokladám, že vysušenú pleť by som mohla dať dokopy aj niečím bez silikónov...

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:25

Alena_In určitě ano, jen to stihnu až zítra

Lemka to fakt nejsou hloupé otázky

Multivitamínové sérum v tom složení od 100% Pure (tj. kombinace vit. C v synergii s vit. E a vit. B3) má mít dvojí efekt - 1) rychlá obnova pleti poškozené UV zářením, kdy vit. C působí jako antioxidant (a pro zvýšení tohoto efektu se doporučuje použití krému s SPF) a 2) pro obnovu a tvorbu kolagenových vláken (vit. C je naprosto klíčový, bez něj tento proces nefunguje).

Dalším efektem použití vit. C v produktech by mohl být exfoliační účinek, tj. rychlé odstranění odumřelých buněk pokožky a tudíž rychlé "rozjasnění" pleti. K tomu se ale používá LAA - běžná forma vit. C, toto sérum používá MAP (stabilizovanou formu vit. C).

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:36

lemon29 Moc ráda bych ti poradila, ale obávám se, že toto už zasahuje do oblasti, ve které poradit nebudu umět.

A stejně tak se obávám, že lékař ti asi nebude moc umět nabídnout k léčbě produkty, které by byly z pohledu složek bezproblémové. Bohužel sama jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži, kdy neúspěšná dvouletá léčba atopického ekzému mě nakonec přivedla k tomu, že jsem se o kosmetické produkty začala zajímat v daleko širší míře.

Mimo doporučené krémy používáš ještě nějakou jinou péči? Zkusila jsi třeba týden nepoužít vůbec nic, tj. jen si umýt obličej vodou a ničím se nenamazat? Vím, že to zní nepředstavitelně

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:41

prďola to je jedna z nejlepsich rad imho, pokud ma clovek problemy s ekzemem ci necim atopickym obecne, odstranit vsechny iritanty. Plet se sama normalizuje, je to teda ze zacatku neprijemne, ale da se to vydrzet :)

Ja jsem nalomena chripkou, tak jsem vsechno uplne minimalizovala, at plet nezatezuju pri nemoci, jen vycistim a dam olej (Clarins Blue orchid) a kdyz okolo oci citim pozdeji pnuti tak mirne primaznu a konec. 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:46

prďolajo a koukala jsem ze ti 100% pure maji nejake masky, asi neodolam a zkusim! Hydratacni a kolagenovou jsem videla. 

https://www.100percentpure.com/collections/skin-care/products/green-tea-water-bomb-masks

https://www.100percentpure.com/collections/skin-care/products/ginseng-collagen-boost-masks

a vidim, ze delaji krem s lycopenem, to se mi libi, akorat ma SPF, radsi davam ochranu proti slunci samostatne, grrr

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:51

0zero7 Přesně! První dva tři dny se člověk fakt cítí velmi nekomfortně, ale pokud mu to situace dovolí (a nemusí se nějakou kratší dobu zušlechťovat pro okolí), tak se pokožka poměrně rychle normalizuje.

Hodně samozřejmě záleží na příčinách problémů, ale toto je to nejjednoduší k vyzkoušení

Ať jsi zase brzy fit! 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 00:55

0zero7 Lycopen je i v tom multivit. séru

Ta druhá maska je pěkně nadupaná, to by určitě stálo za vyzkoušení

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 01:08

prďola Dekuji! Uz skoro jsem. Jen odkladam cviceni. Hodne spim tak plet je ok 

druha maska. Pisu si! Urcite zkusim a pak poreferuju! Diky moc!

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:37

prďola áno, znie to nepredstaviteľne mám od doktora povolené prakticky všetko aj cez liečenú oblasť, okrem toho, že mám nanášať až polhodinu po Benzaknen. Zakázaná je kyselina salicylová, niacinamide (čo trochu spochybňujem, keďže niacinamide je aj v kréme, ktorý mi odporučil), a oleje, či už na čistenie pleti, alebo ako posledná vrstva v starostlivosti. 

Pribl. 2x do týždňa mám vit.c (REN) a lactic acid (Ordinary) - obe ale mimo brady; buffet (Ordinary) 5x do týždňa, všade. 

+ teda ten LRP krém a naštastie teraz nie je veľa príležitostí byť na dennom svetle, ale aspoň raz do týždňa dám aj SPF.

Čistenie mám odporučené ráno aj večer (tiež navrhol Effaclar gel, ale keď mám makeup, tak najskôr odlíčim). 

Skúsim to teda zredukovať tak, ako to len pôjde. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33666 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:54

prďola 0zero7 vono to teda neplatí úplně 100%, já mám chvílema ataky seboroický dermatitidy a tam mi přijde, že je to fakt docela křehkej balanc, uplně ladem to nechat nelze, protože se pak pomnožujou kvasinky, který způsobujou zánět, typicky ty nosoretní rejhy, ale zároveň je dobrý to s tou péčí fakt nepřehánět a pleť moc nedráždit. Já ty lékárenský krémy, co maj na to speciální řady, při těch atakách používám a dobrý, ale jinak se fakt snažim všechno minimalizovat. Třeba každodenní mytí mejdlem, byť určeným na obličej, by pro mě byla cesta do uplnýho pekla, kdy by mi asi slezla kůže na celým obličeji. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 12:19
Reakce na crazydaisy:

barbucha Jak už tady dámy psaly, tak radikálně omezit sůl, hodně snížit sacharidy, dodat draslík a hořčík (např. doplněk nonsalt apod.), případně pít odvar z petržele nebo kopřivy. Pít přiměřeně, ať si zas nezničíš ledviny. Pokud jsi schopna to dodržet, tak do týdne už je vidět efekt. 

​Jo, s tím solením budu muset něco udělat, snažim se... draslík i hořčík mam tak akorát příjem (minerálka denně  plus vobčas šumivý tabletky), petržel+kopřivu jsem právě objednala kapsle od Kneippa. Piju dost, v práci tu minerálku a doma pak eště konvici zelenýho čaje každej den.

Tak uvidíme. Největší problém je ta sůl u mě, bych řekla.

prďola 

Krém dorazil a už jsem vyzkoušela... ale mam s nim kapku problém: při nanášení mi dělá takovej bílej film, jak když se natřu vápnem No vo to nic, vono se to vstřebá když to vmasíruju, ale chvilku to trvá teda.

Hlavně ovšem neni vůbec mastnej, už tak za dvě hodiny mam pocit suchýho ksichtu (i na omak). To ten levandulovej vydrží, ten film... mám holt radši na obličeji, když cejtím že jsem se namazala. I když se pak třeba musím přepudrovat... Ale dík za snahu

Jo a mimochodem - ani ten Roche Posay, ani ten Ordinary přípravek na pytle nic, nula výsledek