(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:32
Reakce na 0zero7:

prďola jak je to se sery, ktere jsou bud na bazi vody nebo oleje? Mela jsem za to, ze serum, ktere je water based krem nenahradi. Me to teda nestaci a musim domazat.

​Ono je to fakt kus od kus (jak séra, tak osoby ). Dá se poměrně logicky očekávat, že vyšší procento aktivních složek musí být na úkor jiné složky, tj. vodné, emulgátoru nebo olejové.

Pokud aktivní složky zvýším jen na úkor olejové složky, tak může vzniknout potřeba domazávat. Ale to neznamená, že by to tak muselo být u všech produktů a že musíš používat x vrstev. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:40

prďola JJ to chapu,. jen mi jde spis o to, ze nektery sera tu olejovou slozku ani nemaji, je to tak? Namatkou treba pouzivam rano Resveratol a Ferulic kyselinu a ty nemaji ani vodu ani olej :) Tak mi to hlava nebere. 

Pro ilustraci, treba Buffet ma oboji, Matrixyl stejne tak. Kys Hyal ma jen vodnou slozku, serum vyse ani jednu. V ingrediencich jsou jen dve veci. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:41

prďola A jinak souhlasim, je to tak jen u nekterych veci, ale ja mam plet obecne sussia musim hydratovat a vyzivit docela dost, jen se snazim to delat jednoduse a lehcimi produkty.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:47

0zero7 Jasně! Séra na gelové bázi nemají tu olejovou složku asi jsem to hned nepochopila

Právě proto jsem původně psala o emulgovaných krémech nebo sérech, protože ty musí mít vodnou i olejovou část.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:54

prďola No ja si to teda mela taky precist DVAKRAT ze! Ted uz to chapu a vse je pravda, haleluja!

Jinak mam ted v kancelari Clinique hydratacni masku (tu overnight, ehm) co ji doporucovala Kokoska a zda se fajn, na odbourani dehydratace z klimatizace super. Obsah jsem jeste nezkoumala teda. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 19:59
Offline Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 20:20

0zero7 tak až vyzkoumáš a bude to blbý, tak si to snad ani nechci přečíst, mám ji ráda.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 06. ledna 2020 21:11

Kokoska nebudu asi zkoumat zatim :) 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 04:23

Fakt je lepší to tam asi nečíst, nezkoumat...

Opravdu jediné, co má samá výborná ohodnocení je Whamisa. 

(ale asi je těch "bezproblémových" značek určitě více)

Jinak - vše, více či méně špatný

Ten Clinique obecně tam vychází(některé věci, nezkoumala jsem vše) celkem dobře oproti jiným značkám.

To samé Clarins...

A pak taky - neznamená, že když má značka jeden výrobek hodně špatný má je blbé všechny. Resp. V jedné značce člověk narazí na produkt velmi dobře hodnocený, ale i na celkem propadák.

Asi je dobré to nakonec brát podle vlastního pocitu a výsledku na pleti

Offline baltik
Avatar
4422 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 05:58

Miru kdyz mne prijde, ze ten vlastni pocit a kratkodoby vysledek na pleti muze celkem klamat, kdyz je krem narvany silikonama napriklad, ktere prave delaji jen ten pocit, ale v dlohodobem horizuntu spise skode nez pomahaji

na druhou stranu takove znalosti jako prdola nemame sanci ziskat, takze je to takove bezvychodne...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 06:33

baltik 

...tak já předpokládám, že o silikonech tady ví většina, že nejsou to nejlepší, zrovna tak parabeny. V dnešní době některé výrobky mají už i uvedeno, že přávě tyto složky neobsahují, nebo jich mají méně oproti jiným.

prďola má úžasné znalosti a přehled.!

Ale člověk musí asi vše brát tak trochu zdravým selským rozumem. Věřím, že kdyby tu byl někdo, kdo zase rozumí hodně potravinářskému průmyslu, asi bychom se zas moc nenajedli třeba...

(i přes to, že asi zase většina z nás ví, co obecně je a co není dobré)

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 12:27

Milánkové, dejte nějaký tipy na oční krém co mi vyzmizíkuje strašlivý pytle pod očima... nějakej proti otokům prostě... ale fakt vyzkoušenej, že funguje, prosím pěkně!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:04

barbucha Mám skvělý 100% fungující tip => skalpel Věř mi, všechno ostatní jsou vyhozený prachy.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:06

barbucha Ordinary ma kofeinovy serum, docela funguje. Pokud to neni teda pripad na skalpel

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:19

prďola 

Hm, asi mi jednou nic jinýho nezbyde... no myslela jsem, že bych tomu ale eště dala šanci. Měla jsem kdysi něco, po čem mi ty pytle splaskly, ale zaboha si nemůžu vzpomenout co to bylo. Sakra.

711990 

Tak já to vyzkouším...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33609 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:39

barbucha na otoky byl dobrej jeden la roche posay, takovej gel, ale nepamatuju si přesně, jak se jmenuje

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:42

Potrefenáhusa 

Může bejt tohle?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33609 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:47

barbucha může

Online Potrefenáhusa
Avatar
33609 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 13:50

barbucha ale ještě maj i nějakej toleriane ultra, u obou píšou, že jsou proti otokům, jako ten muj měl takovou hodně lehkou texturu spíš směrem ke gelu, nebyl protivráskovej, ale vyloženě na ty otoky

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 14:19

Potrefenáhusa 

Koukám že jich je... ale ten co jsem zmiňovala je s kofeinem, tak jsem objednala ten (a z Ordinary taky pro jistotu).

Jako já bych šla pod kudlu, ale bojim se že to bude jen dočasný (spíš krátkodobý), spím jen na jedný jediný straně a na tý mam ten pytel pořád - že by mi rychle natek znova asi.

Tak zkusím nejdřív tu chemii...