Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:19

viktorka_od splavu Já teda chodím do zdravé výživy často. Pro celozrnný těstoviny, luštěniny, šmakouny i koření si tam kupuju. Někdy i kaše, ale jen ty čisté bez cukru. Je pravda, že těch "zdravých" sladkostí je tam neskutečně moc a kolikrát horší než ty klasické v obchodě. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:20

viktorka_od splavu taky mi přijde, že máte divnej obchod...i když já tam chodim kromě drogerie hlavně pro ty čokolády a oříškový másla (asi vědí, proč to tam maj), tak v tom obchodě to zabírá naprostou menšinu, většinu tvoří mouky, luštěniny, semena, čaje a sušený ovoce

Online 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:22

viktorka_od splavu Asi zdravá výživa po brněnsku...

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:25
Reakce na wendulka:

Nicméně i mě baví takové ty akce v Lidlu a jinde, kdy tam nacpou ty různý müsli a ovesný kaše plný cukrů a že zdravá strava...

​ano právě to jsem myslela

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2019 15:28

Renusatko zejo? zjevne sve zakazniky dobre znaji (chci jist zdrave ale mlsoty se nevzdam!:-))

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 28. května 2019 17:01

Dala som to!

Online Catherinne
Avatar
9884 příspěvků moje polička 28. května 2019 18:23

Potrefenáhusa viktorka_od splavu nepsala jsem, že za to může, ale že žere čas. Tak mohla jsem třeba uklízet, že jo...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. května 2019 21:01

Catherinne no ja se ptala co bys delala, ne co bys mohla.. pac ja kdyz nebyl internet flakala jsem se jinak. rozhodne lenocha ze me neudelal, to uz bylo

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 28. května 2019 21:05
Reakce na sisa.b:

Catherinne tak bežecký kurz na Slovensku asi nejak nehrozí, trénera som si tiež pozerala a široko-ďaleko nič. Ale možno by som konečne skúsila fitnes trénera

​ak si z BA, tak pozri na FB:

Sanasport Runners Bratislava - bežecké tréningy

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 28. května 2019 21:28

viktorka_od splavu ze me trochu jo,musim ac nechci priznat.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2019 22:46
Reakce na Kammila:

​ano právě to jsem myslela

Však já jsem to tak pochopila.

Já jsem totiž ukázkový příklad toho, jak menší či větší omezení jídla a tato "zdravá" strava včetně jejich kombinace na hubnutí každému funguje.

Před 7 lety jsem díky velkému pracovnímu vypětí zhubnula až na 63 kg, což by podle tabulek měla být údajně ideální váha k mojí výšce, kdy jsem asi týden nebo čtrnáct dní vydržela jen o 2 rohlíkách denně. Potom jsem teda něco málo přidala a váha zanedlouho plíživě vzrostla napřed na 65, pak 67/68. Následně mi diagnostikovali zdravotní problém s nucenou zhruba tříletou hormonální léčbou, kdy se jsem se díky občasným záchvatům žravosti a zadržování přebytečné vody v těle dopracovala až na nadváhu 76 kg, jednu chvíli dokonce 78 a velikosti 46.

Během té doby jsem znovu střídavě omezovala jídlo a váha lítala plus mínus 3 kila.

Po skončení léčby jsem loni v létě zkusila přejít na tuto "zdravou" stravu a opět v kombinaci s omezením jídla shodila nejprve 6 kilo váhy. No už na podzim bylo zase vše při starém.

V prosinci přišel hec na cvičení na břicho. Dolů šla 4 kila váhy, tak jsem to chtěla uspíšit a přidala si pohyb rotoped na střídačku s kardio cvičením každý den a zase omezila jídlo a během chvilky jsem měla 2 z těch 4 kil zpátky.

Naštěstí jsem se velmi rychle vzpamatovala a přečetla si, že jsem vlastně trubka celou tu dobu včetně těch "záchvatů žravosti" jedla pod úrovní svého bazálního příjmu s přemírou jednoduchých sacharidů (cukrů) a nedostatkem bílkovin, že odpočinek je stejně důležitý jako pohyb atd. Začala jsem poprvé v životě jíst normálně (především pořádně snídat, obědvat, večeret), přestala řešit kila, pohybu (běh, kolo nebo posilování) se věnuju třikrát, max. čtyřikrát týdně a ono to začalo najednou všechno fungovat.

Teď už neexistuje, že bych si v restauraci dala poloviční porci nebo se dělila o normální. Když mám chuť na zmrzlinu nebo je čas dát si ke kávě či čaji tapiokový pudink, muffin, banánovej chleba, veganský koláč nebo jiný bezlaktózový dezert (kvůli pleti), neřeším, prostě si dám bez výčitek a z těch nějakých shozených 8 kil váhy a přírůstku svalů překvapivě stále nepřibyl ani cm navíc a já si tak dnes koupila už druhý džíny velikosti 40.

Přičemž velmi mě teď baví dotazy známých, které potkám po delší době, zda jsem nějak omezila jídlo, že jsem tak zhubnula.

A stačilo se jenom nechat navést tipy tří zdejších členek a poskládat si je všechny dohromady.​

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2019 22:47

sisa.b V tom dešti? Smekám a gratuluju!

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 29. května 2019 09:14

wendulka tak Do tej desiatky v meste sa nedostanem, ale aj tak ma to teší. V meste je 619 registrovaných účastníkov a v republike 12.687. Ešte v piatok by som mohla 50km pridať.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. května 2019 09:24

sisa.b Sim tě, být 12 z 619 lidí ve městě a při vědomí, že jsem lepší, jak 12500 lidí na celým Slovensku, to by sem teda nosila nos sakra nahoru!

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 29. května 2019 09:51

wendulka tá strava, ako ju popisuješ, aj mne funguje najlepšie. Keď som vynechala tie hlúposti večer (ako sa to? junk?), tak som zistila, že jem bod bazál a paradoxne keď som začala viac jesť, tak som schudla Ja mám na sebe tieto veci overené, len je ťažké proste vynechať tie blbosti, vždy skĺznem do toho istého.

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 29. května 2019 19:25

sisa.b jak já ti rozumim - vynechat ty blbosti je tak těžké! Jediné co funguje, je nemít ty zbytecnosti doma. Ale na návštěvě u plného stolu se neudrzim. Bude to chtít psychoanalýzu, abych zjistila, co že si to kompenzuji

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. května 2019 20:30

Zarinya Ze me dost, rozhodne jsem byla cinorodejsi, jakoze doma jsem delala spoustu veci.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 29. května 2019 21:03

Karja ja i prezehlovala povlecene povleceni.....kdyz nebyl internet.

jist by se dalo ze zeme...

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. května 2019 21:59

Zarinya Jo, tak uklidu jsem moc nedala, ale jako docela jsem pekla, tvorila neco rukama a furt si neco vymyslela k cinnosti. Za me teda byl internet temer odvzdycky, jen na nim byla nuda;-)

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 29. května 2019 22:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Zarinya aneb svěř se tady, žes nabrala 4 kila a dostaneš sprchu, jak je to strašný a že za chvíli budeš vážit 150 kilo

mně to tedy také zas tak dramatické nepřijde. Hlavně váha ..., no nevím, jak ostatním, ale mně váha na váze někdy kolísá i o dvě kila během týdne.