Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 30. května 2015 12:43

Naštvali ma naši colníci , prvýkrát mi odchytili zásielku z Allbeauty, nielenže mi bude treba zaplatiť DPH, ale ešte odo mňa budú chcieť aj úhradu poštovného (balíček je v Žiline) ( pričom z Allbeauty mám poštovné zdarma.) To sa mi to krásne predraží, a to nevravím o papierovej byrokracii. Po toľkých nákupoch sa budem musieť zriecť obľúbeného obchodu, ešte šťastie, že veľa vôní sa už dá kúpiť aj u nás.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 30. května 2015 14:17

  Tohle je přesně vždycky to, co mě od nákupu v zahraničí odradí. 

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 30. května 2015 14:22
Reakce na Trillian:

Já bych je hnala! Vždyť to máš přece zaplacený až ke svejm dveřím a na tu adresu Ti to pošta musí doručit! (že máš poštovný zdarma je nemusí zajímat - to sis vlastně zaplatila vyšší útratou)

Já už teda ze zemí mimo EU hodně dlouho neobjednávám - protože se nechci rozčilovat; člověk má dost jinejch starostí.

Offline Trillian
Avatar
177 příspěvků moje polička 30. května 2015 14:31

Ono to ani nie je poštovné, ale poštovný colný servis , mne odtiaľ prišlo 20-30 balíkov v pohode, teraz som rok neobjednávala,  a zrazu toto nepríjemné prekvapenie. 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 03. června 2015 16:35

Dnes mi už definitívne došla trpezlivosť s Essenza Nobile! Ešte 18.mája som si objednala Philosykos... a stále ho nemám! Na dnešnú urgenciu som dostala dosť neurčitú odpoveď, že by pravdepodobne mal prísť koncom budúceho týždňa

No to už fakt nie! Stornovala som a tak skoro u nich nakupovať asi nebudem

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. června 2015 15:43
Reakce na Ayuri:

No to mi ani nerikej. Ja tam zrovna predevcirem vecer objednala a hned vcera taky zprava, ze jedna vec neni skladem a  dorazit by mela az v prubehu pristiho tydne, protoze dnes ma velka cast spolkovych zemi statni svatek a pak ze hned expeduji. No jako ja jim davam cas do pristiho ctvrtka a jestli se mi taky do te doby sami neozvou, tak se asi taky nastvu a stornuju to.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 04. června 2015 18:06
Reakce na wendulka:

Tak to som zvedavá, či to bude len do budúceho týždňa. To by ešte nebolo také hrozné. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. června 2015 21:38

Za pár dní mám významné narozeniny, ráda bych si pořídila nějaký parfém a po ničem netoužím  Objednávala jsem i vzorky, co jsem myslela, že bude tutovka, a nic Sakra.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. června 2015 15:10
Reakce na Evanilla:

To se mi stalo loni, že jsem objednávala a zkoušela vzroky před narozeninami jak divá a ne a ne se mi něco zalíbit. Jsme zmlsaný.

Sama tuhle otázku nerada dostávám, protože u mě těžko říct, po jakém typu zrovna toužím (třeba teď to byly v krátkém sledu po sobě dvě svěženky), ale máš nějakou malinko konkrétnější představu, co by to mělo být za vůni? Že bych se zkusila hluboce zamyslet, když to posledně vyšlo s jemným mejdlíčkem v Antonii?

Nebo jestli nemáš teď náladu nic dalšího zkoušet, tak to teď nelámej přes koleno, pořiď si jen nějakou drobnost a vůni si pak nadělíš dodatečně.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. června 2015 16:30
Reakce na wendulka:

Už jsem objednala za nechutný peníze vzorky Sunshine, další vůně od Puredistance a nějaký další věci z ALZD, ale bojím se, že díky stávce v Německu to do narozenin nepřijde  Měla jsem jet do Prahy na průzkum, ale nevyšlo to a minule (jak jsem se ptala na ty parfémy Roads - mimochodem díky moc, trefila jsem) byl čas jen na jeden obchod 

No a představa? Vůně, aby v ní bylo hodně složek, nic minimalistického. Taková nějaká květinová orientálka, nebo zase něco s dřevitým základem - cíl je aby byla celkem univerzální a nositelná po velkou část roku, ale přesto ne obyčejná. Zrovna třeba Antonia taková je, + schytává samé komplimenty. Další taková je třeba 1969, Iris Poudre, 31 RC - to jsou vůně, které nosím často a celoročně. Napadá tě něco?  Na konkrétní složky nemám požadavky  S hruškou už jsem to vzdala (jo, už se mi povedlo objednat Poirier d'un Soir a nelíbí). A tu svou "lesní" jsem taky nenašla. Tak klidně i něco takového by mohlo být.

A když nic, koupím konečně Ibitiru, ale tam mám pochyby, jestli ji budu nosit i jindy než do chladna, mně prostě na teď nepasuje...

Offline Miru
Avatar
13878 příspěvků moje polička 28. června 2015 17:15
Reakce na Evanilla:

"...Tvoje starosti na mojí hlavu..."

(já řeším, kde schrastit prachy na aspoň jednu vůni a nekrást...)

A tip.?:

Soleil de Jedah Stéphane Humbert Lucas 777

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 28. června 2015 17:17
Reakce na Evanilla:

Ja som mala tento mesiac tiež "okrúhliny" a dopadla som rovnako...jednak neviem, jednak som zistila, že sa mi pokazila do doch tretín plná Spring Flower od Creedu (len hlava, ale aj tak...), čo naštve, tak som sa rozhodla pozbavovať zásob a keď vidím u seba to nadšenie fotiť a inzerovať (a predovšetkým vymýšľať ceny...z toho mi najviac tečú nervy)...tak mám taký pocit márnosti...a vôbec nemám chuť doniesť ďalšiu fľašku domov...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. června 2015 20:59
Reakce na Evanilla:

Jé, Sunshine jsem ti mohla poslat, tos nemusela utrácet. No a Puredistance bych ti taky bývala řekla, abys ušetřila. Ony ty ustatní jsou sice taky udělané z kvalitních složek, ale přece jen už to není ono jako ta Antonia. Ale třeba ti stihnou dorazit a něco se ti z nich zalíbí.

No s výběrem vůně s hruškou je to těžké, protože je vždycky jen v hlavě. Tam ti akorát můžu jako tip na vyzkoušení přidat Melkmeisje (Baruti - vzorek na parfums), kde dělá ten lipový květ medově sladkým. Ale to není vůně teď na léto podobně jako Ibitira. To s tebou souhlasím, nicméně by to byl krásný dárek k významnějším narozeninám.

Pokud jde o lesní vůně, Reve d´Ossian a Vetiver Oriental zatím nic nepřekonalo. Dost se mi v tomhle ohledu (kadidlo plus jehličí) líbí By Night Black (Profumi del Forte), jenže Reve se coby unisex kloní víc k té ženské stránce.

Jinak máš teda hodně náročné požadavky na svůj dárek. Přímo tip na květinovou orientálku nemám, ale univerzální mnohovrstevnatou orientálkou je Safran Nobile (Technique Indiscrete), líbí se i mojí mamce. Potom pokud by tam s květinami mohla být i levandule a hřebíček, tak Love Potion No. 9, tu mám otestovanou, že se dá nosit i teď.

No a pokud jde o univerzální jemnou květinovku, která je hodně chválená, vícevrstevnatá a zároveň není nudná, tak to by byla Poudré (Jovoy).

A ještě k té hrušce a sladké dřevitosti, možná bys mohla zkusit Pallisandre d´Or (Aedes de Venustas). Na tobě by se mohla rozvonět lépe než na mně. Víc mě teď zatím nenapadá.

Od Safran Nobile, Love Potion No. 9 a Poudré bych ti mohla poslat vzorky, případně i tu Soleil de Jeddah, co navrhuje Miru, i když ta není teď na léto úplně ideální (zkusila jsem).

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 28. června 2015 21:11
Reakce na Evanilla:

Pokud máš mezi objednanými vzorky Puredistance taky White, tak budu zvědavá, co na ni řekneš. Mě vyloženě okouzlila a zdá se mi, že by tvé zadání mohla aspoň z části splňovat.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 29. června 2015 13:46

koupila jsem na Parfums Eau de Shalimar.....a starej flakon.

Já blbec.

jdu vracet

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 29. června 2015 21:32
Reakce na Miru:

Děkuju všem za reakce :-)

Miru, to bude cenově asi už přespříliš, musím se teda mrknout, ale mám pocit že to už je přes můj limit :-)

Slniecko - já se k prodeji vůní dokopávám už dlouho, ale doteď se to nedalo časově zvládat. Teď asi budu pár flakonů prodávat nebo dám mamce, ale taky se mi ukrutně nechce.

 

Wendulka - píšu si, píšu si; jinak tu Melkmeisje mám v merku už od tvé recenze, tu určitě zkusím! Uvidíme zda si vyberu z těch nových vzorků a pak se kdyžtak ozvu a mohly bysme provést nějakou výměnu :-) No a Sunshine a Puredistance - chtěla jsem to mít z jednoho zdroje, ať to mám při jednom :-) Snad se mi něco aspoň bude líbit. Ačkoli plnou cenu za Sunshine nedám ani kdyby byla sebeúžasná  Ten Safran Nobile zní taky dobře!

 

Domenica - ano mám tam i White, kvůli recenzi co jsi napsala  Taky doufám, že mě okouzlí. Musím se dokopat napsat nějaké postřehy ke vzorkům z poslední doby a i k těmhle novým. K White se budu snažit nějak vyjádřit

 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. června 2015 21:59
Reakce na Evanilla:

Já to myslela jako dárek, ale jo, klidně to můžeme kdyžtak nechat i na výměnu.

Se Sunshine a tím, že jsi to chtěla mít pohromadě, to chápu. Na druhou stranu, jak píšeš, že plnou cenu bys za ní nedala, tak když to přepočteš, Antonia při tom objemu vychází na ty samé peníze. Nicméně rozumím, pokud by se ti náhodou zalíbila, lepší bude si počkat, až se znovu objeví na parfums.

Na tvoje dojmy z White jsem zvědavá. Mně po opakovaném zkoušení přijde pořád jen dobře udělaná, ale tak nějak chladná bez emocí. V tomhle ohledu je podle mě emotivnější Opardu. Ta by se ti měla líbit, když máš En Passant. Mě tam hrozně mrzí ten začátek, jinak bych byla v silném pokušení.

Zároveň jsem zvědavá na ty zbývající vzorky, co sis objednala.

náťa66: Hm, hlavně, že na stránkách mají vyobrazený ten nový. To by mě naštvalo taky a šla bych též vracet.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 02. července 2015 11:13
Reakce na wendulka:

no mohlo mě kopnout, že tam mají rok 2008, ale dala jsem na obrázek a musela tam jet dvakrát, to mě na tom štvalo nejvíc.

Ale ještě mě štve, že před dvěma dny byl na El Ninu Memoir za velice slušný peníz, já na něj koukala a místo abych objednala a poté vyzkoušela a případn+ě zrušila objednávku, tak jsem si ho nechala ujít, včera vyzkoušela... a musím ho mít !!!!

A ještě musím mít Cabaret, nový Chanel Vive na léto... a musím šetřit, a nesmím si nic kupovat, no prostě strašnej život

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 02. července 2015 12:34

Tak jsem chtěla zakoupit Chypre Palatin na Neroli.hu, a když jsem se a pomoci překladače prokousala objednávkou až k platbě kartou, tak po vyplnění požadovaných údajů (a doufám že jsem nic nevyplnila špatně) mi platbu zamítlo, s tím, že systém není k dispozici a mám zkusit zaplatit později.

Je to můj první  nákup ze zahraničního obchodu (nepočítám-li kdysi hodně v dávnověku ojedinělý nákup na Jahodě)

Povedlo se, snad ke mně vůně brzy dorazí ( je to skoro slepák, kdysi dávno jsem si čichla k navoněnému papírku)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. července 2015 13:11
Reakce na náťa66:

No já co jsem před tím kupovala Eau de Shalimar na parfums, tak 2008 bylo v závorce taky i s touhle fotkou nového a byl to ten nový, jen byl o malinko dražší.

33lejaby: No já na parfumneroli ještě neobjednávala, ale myslím, že někdo odtud už určitě ano. Jen nevím, jakým druhem platby, jestli kartou nebo PayPalem. I když je fakt, že to, co popisuješ, tak jednou se mi něco podobného stalo na stránkách Parfumerie Generale. Všechno jsem vyplnila správně, no platba mi bohužel neprošla. Limit jsem měla v pořádku všechno. Když jsem zavolala pak na infolinku svojí banky, tak mi řekli, že tam vidí ten pokus o platbu, ale že ten obchodník to má nějak špatně nastavené na té platební bráně, proto to neprošlo. Tak jsem zvědavá, jestli ti to na druhý pokus projde.

EDIT: Aha, už vidím, že to klaplo Tak prima. Od Parfums MDCI patří rozhodně k těm nejpovedenějším.