Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. července 2015 20:52
Reakce na Fleur:

Teazzurra je podle mě velmi podobná vůni Paris-Tokyo, kterou měl Guerlain v exkluzivní řadě Les voyages olfactifs. Tam ten gumový tón působilo spojení fialky s cedrem a zeleným čajem - bylo to trošku cítit jako vnitřek gumových rukavic. U Teazzurry by to mohl dělat zelený čaj ve spojení s vanilkou. A v tomto případě bohužel platí, že jakmile to jednou ucítíš a vadí ti to, už to asi nezmizí.

Ona je Teazzurra opravdu odlehčenou verzí vůně Paris Tokyo (Annick Ménardo). A stejně tak, jako jsem nemohla nosit Paris Tokyo (i když se mi docela líbila, ale maximálně tak dát si ji na ruku, říkat si, jak je pěkná a řízná a pak se s ní nikdy nenavonět), to samé je s Teazzurou. Nejde mi o gumovatění, ale o právě o tu říznost a šťavnatost a zelenou travičku, u Tokya aspoň tlumenou dřevitým základem. Myslím, že především nemám ráda spojení zelený čaj + jasmín v tomhle "nakyslém" provedení (AA Jasminora je pro mě celkem peklo). V téhle souvislosti je docela zajímavé, že Teazzurra dostala od Turina celé 3 hvězdy, stejně jako třeba Cuir Beluga, Iris Ganache nebo třeba Bois d´Arménie.

 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2015 18:21
Reakce na domenica:

Řízná?! Na mě čajovky obecně spíš dělaj dojem značný naředěnosti... připadala mi jemná 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 20. července 2015 19:11
Reakce na barbucha:

...jemná.?

Kulantně řečeno.

Pro mě je mdlá a nijaká a téměř necítitelná...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2015 19:22
Reakce na barbucha:

Řízná?! Na mě čajovky obecně spíš dělaj dojem značný naředěnosti... připadala mi jemná 

No fakt řízná. Víc trávovka než čajovka, na mně. A ty stébla mě co chvíli řežou do lýtek. No a jak to tak bývá, když vůně nebo něco ve vůni nesedne, cítím ji dost výrazně a dost dlouho na to, že to je ta čajovka a AA k tomu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2015 21:43
Reakce na domenica:

Musím říct, že mně celkem mdlý (souhlasím s Miru) připadají všechny AA. Kéž by mě nějaká řezala (aspoň) do lýtek!  Ještě jsem nezatoužila ani po jedný...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2015 22:03
Reakce na barbucha:

Mdlých (pokud se mi nelíbí) a jemných (pokud se mi docela líbí, ale nepotřebuju je) bych taky pár našla, dál je tam (teda spíš bylo) několik vyloženě výrazných a nenositelných (tam kraluje AA Tutti Kiwi) a několik zajímavých, plnokrevných, které se mi líbí dost. Kromě celé úvodní pětice to jsou Flora Nerolia (jedna z nejzajímavějších vůní, co znám), Lilia Bella (dvojče Muguetu), Winter Delice, Gentiana a Lys Soleia. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 20. července 2015 23:17
Reakce na domenica:

Mně se vysloveně líbila snad jen Apaisant... ale co to má za smysl, když už je pak stejně nikde neseženeš  A hodně jsem si slibovala od Figue Iris a Laurier Reglisse, ale nic z toho nebylo. Ještě Pamplelune se mi zdála příjemná, ale taky žádnej zázrak.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2015 23:30
Reakce na barbucha:

No jo, samozřejmě, Apaisant . Taková allegoriová exluzivka , spolu s Vitalisant a Exaltant - jiný název, jiná koncentrace, jiný flakón... škoda, že tuhle řadu Guerlain nerozvíjel dál.

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 21. července 2015 07:06
Reakce na Fleur:

Teazzurra je podle mě velmi podobná vůni Paris-Tokyo, kterou měl Guerlain v exkluzivní řadě Les voyages olfactifs. Tam ten gumový tón působilo spojení fialky s cedrem a zeleným čajem - bylo to trošku cítit jako vnitřek gumových rukavic. U Teazzurry by to mohl dělat zelený čaj ve spojení s vanilkou. A v tomto případě bohužel platí, že jakmile to jednou ucítíš a vadí ti to, už to asi nezmizí.

Teaazurra neznám, Paris-Tokyo mám  a ráda nosím. Takže jestli si jdou podobný? ....tak Tokyo je skvělá v chladným čerstvým jarním vzduchu, když je moc teplo, tak vylejzá ta nasládlá gumovitost a je to takový upocený. Nezavrhovala bych ji hned, schválně jsem teď Tokyo zkusila a i takhle po ránu je to hrozný. Potřebuje mnohem chladnější a větrnější počasí

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 21. července 2015 07:55
Reakce na Leisha:

Dle mého jsou obě skoro stejné a más pravdu potřebují chladnější počasí, teplo rozhodně ne. A vedro už vůbec ne.

Do vedra je Mandarinka bazalka , a pořádný nástřik, spíš sprcha

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 21. července 2015 14:32

tak nevím .... je to stížnost a blbý dotaz v jednom.

Právě mi pošťák předal balíček s medvědem - Guerlain Od Domeniky. už když jsem ho vzala do ruky, cítila jsem jak je horký, když jsem ho vybalovala byly obaly to čímdál víc teplejší a ta lahvička má snad 50 stupňů...pošťák rozváží balíky celý den a asi to měl za oknem, protože to byl malý balíček....... může se to takovým převozem zkazit?

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 22. července 2015 12:11
Reakce na ntiti:

dosud se mi to nestalo, a to jsem taky občas dostala pěkně "vypečený" balíček.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 22. července 2015 21:58

Nic,nic,nic na mě v tom teple nedrží!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. července 2015 19:50
Reakce na rozarka:

Každý den testuju jinou letničku, hlavně "zelené" vůně a bezkonkurenčně nejlépe na mě drží Interlude. Ale jsem letos nějaká divná, obvykle nosím v létě výrazné orientálky - a ty drží vždycky dobře.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 26. července 2015 15:19

Letos v létě nemůžu pořád najít tu správnou letničku. Právě mi došel Nil a je to vlastně jedno, protože ho sstejně už dávno necítím. Koupím znovu Un Jardin en Méditerranée, to už je stálice, ale tu nosím celý rok. Chci ještě něco pěkného osvěžujícího na léto a nemůžu nic vybrat. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. července 2015 18:37

...potřebuju tak třicet tisíc, abych si trošku upravila poličku...

(tak aspoň tři, no...)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. července 2015 11:42
Reakce na Miru:

Tak budu poprvé vracet parfém. Ten tester Burberry Body Tender z Elnina nevoní. Zkrátka.. nic necítím, ani když se celá zliju. Padělek to určitě není, ale někde zjevně nastala chyba :-( Snad to proběhne bez problému.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 27. července 2015 12:15
Reakce na Evanilla:

dej pak prosím vědět, jak jsi dopadla.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. července 2015 13:55
Reakce na Evanilla:

...určitě jo, v pohodě.

Také jsem tam před časem vracela vůni a peníze poslali obratem zpět.

Tedy poníženy o 100,- kč, protože byl, minimální, ale jo, úbytek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. července 2015 15:51

Mně vrátili celou částku, protože nikdo nemoh ani ve snu předpokládat, že bych snad při použití toho patoku měla nějakej požitek - takže úbytek neřešili (čímž si zachránili holej život ).

Ale lépe na elninu nenakupovat, už vůbec ne ve slevě/testery. Tohle je už x-tej případ v poslední době