databáze 133340 vůní od 9061 značek a 1715 parfumérů

Eau de Shalimar Guerlain

Eau de Shalimar
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jean-Paul
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: zelené tóny, bergamot, pomeranč
srdce: vanilka, jasmín, růže
základ: vanilka, kosatec

Redesign flakónu proběhl v roce 2010 (Jade Jagger)

Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
jerry (29.11.2020 )

V momentě, kdy jsem si ji cákla na ruku, tak jsem byla nadšená - maličko citrusů, jemný kouřový obláček a velká porce vanilky. Jenomže jak šel čas, tak citrusy s kouřem se ztratily a sladké vanilky přibylo. Úměrně tomu ale zase ubylo mého prvotního nadšení. Chodit navoněná jak vánoční cukroví - to mě tedy nějak extra neláká. Možná bych snesla tak maximálně odstřik - ale obávám se, že by se mi tahle vůně rychle omrzela.

Avatar
Dalia (27.6.2020 )

Lehoučké citrusy s vanilkou ... jiskřivé i heboučké, rozverné i konejšivé. Nejkrásnější odnož Shalimaru, jaká kdy byla. Novější Cologne se může jít zahrabat.

Avatar
daniela (06.9.2017 )

Nikdy nezapomenu, jak jsem Eau de Shalimar vyzkoušela poprvé. Klasický Shalimar jsem v té době neměla ještě načichaný, jen vzorek Shalimaru Light, který mě okouzlil a jeho vůni a složky jsem vnímala tak nějak pohromadě. U Eau de Shalimar jsem však přesně cítila postupný vývoj - nejdříve citrónovou vůni, která sládla, až přešla do hladké vůně vanilkových rohlíčků. Připadalo mi to tenkrát jako zjevení, jako vrátit se v zimě z procházky v mrazivém počasí a dát si čaj s citrónem a k tomu přikusovat vanilkové rohlíčky.

Samozřejmě jsem si hned pořídila flakón a vůni občas nosím. Rozvoní se vždy podle schématu: ostrý citrón >> hladká vanilka s citrónem. Už ji ale nevnímám tak jednoznačně zahřívací na zimu. Nosím ji spíše v létě a je to krásně chladivá a hladká vanilka s citrónem, z které občas vystoupí i sladké čokoládové tóny.

Avatar
viktorka_od splavu (30.8.2017 )

bergamot. citron i s rozstrouhanou kůrou. pak kolínská voda, pěkná, dámská, úplně vidím jak se jí zliju ráno po sprše a nabije mě to do nového dne..
lehce cítím i to shalimarovské kadidlo, ale fakt lehce, příjemně. chvíli jako bych otevřela nový školní sešit a přičichla k němu. vůně čerstvého papíru.
pak se to najednou otočí, jsou tam i ty kytky, růže, jasmín... a vanilka. teplá vanilková oplatka postrouhnutá kouskem citronové kůry.
a za dvě hodiny sladká vanilka, příjemná, hřejivá, lehká.
taková moje druhá kůže, pěkně se ke mně vine a hladí.

Avatar
evik77 (04.6.2017 )

Nádherný rozkrojený citron posypaný velkým množstvím vanilkového cukru. Hřeje a zároveň chladí. Svou intenzitou, výdrží a vánočním laděním mi připomíná L de Lolita. Krémová a hladká vanilka, vanilka, vanilka všude. Pro sebe řadím do kategorie "must have".

Avatar
74SLena (26.7.2016 )

Taková malá recenze od sestry, která na parfemech "neujíždí", moc mě pobavila. Vzala flakon do ruky a začala: to je nádhera, cítím tam i sůl z moře, jo je to jako když sedím před kavárnou s výhledem na moře, upíjím citronovou limonádu tonikem a ledem, k tomu pozobávám vanilkovou zmrzlinu a mořská voda se vypařuje do vzduchu. to je přesně vůně dovolené u moře.

Avatar
slniecko (13.10.2015 )

Pripomína mi citrónové Mannerky. Je to vlastne ako Shalimar bez kadidla - pre mňa len a len dobre, lebo na mne to shalimarovské kadidlo drží ako pribité a nepustí nič iné, asi ako stará mama, ktorá drží vnúčencom fleka vo fronte na vlek. Toto môžem, aj keď moja vôňa to asi nikdy celkom nebude.

Avatar
andry (06.6.2015 )

Začátek je přímo výstavní čerstvě rozkrojený citron posypaný krystalovým cukrem, obložený kostkami ledu, a jako dech lehký, sladký kouř, nebo spíš jeho náznak, promísený s vanilkou. Ta postupně převládá, ačkoli pocukrovaný citron je stále zřetelný, a mísí se se sytou, hustou, krémovou tonkou a hebkým bílým pižmem. Nenáročná, ale hodně povedená a zajímavá vůně.

Avatar
Leisha (10.5.2015 )

Shalimar to je. Citrusy, vanilka, kosatec.... ale chybí tam kouř a drsný struhadlo bergamotu, vanilka je hladká a jedlá. Pudinková, čímž mě trochu otravuje. Jako že pěkný, ale vlastně nuda. Shalimar vykoupanej a s ostříhanejma drápkama, úplně zbavenej naléhavosti a napětí.