Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 12:10

euridike 

...já jsem právě vynašla zapadlý vzoreček a je fakt dobrá - taková nadýchaně hustá, prachová a likérově vlhká, vláčná.

Na druhou stranu - asi by mi stačilo množství cca 20ml(což je jinak u mých oblíbenců téměř konečná flakonu...)

No, do kožichu musí být dokonalá...

No, Gris Charnel - já, závislačka na šedé ve všech oblastech, to prostě nejde nezkusit, nechtít zkusit(a má krásné složení, že jo).

A když si čtu složení Creme de Cuir - nevím, proč, vždy mi naskočí Cuir d´Ange Hermes...

(...tu bych taky chtěla, ale tak min 50tkovej flakon, protože vím, že bych se jí nemohla nabažit a furt bych přiživovala...),

a ještě i Daim Blond Serge Lutens.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 12:37

Evanilla

Moc krásně napsané

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 15:13

Evanilla Tvůj příspěvek je moc pěkný a je to tak s tou vděčností za všechno hezké, nám příjemné, co můžeme prožívat. Přeji Ti, aby Tě už migrény nikdy netrápily a vůně, aby Tě těšily i nadále.

Pro mě, co se týče vůní, nebyl tento rok nijak významný. Snad jen touha po některých starých parfémových láskách je větší a potřeba zkoušet novinky je menší. A hlavně se snažím stále si vůně užívat s radostí.

Hezký zbytek roku a co nejlepší ten nový přeji nám všem! 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 15:37

euridike cinkja Dalia Miru 

Děkuji moc

Miru Cuir d'Ange bohužel neznám, a tak nemůžu srovnat. Můžu Ti poslat skleněnou vialku se vzorkem Crème de Cuir, napiš mi do SZ adresu zbytek vzorku Gris Charnel už je zamluvený; mně osobně tam vadila nálož kardamomu

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 16:37

krásně jsem si početla v předchozích vašich řádcích děkuji vám za ně 

moje - Parfémová NEJ roku 2020 - máte tady

https://alibi-notes.webnode.cz/l/parfemova-nej-roku-2020/

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 16:49

alibi Vnímám příchod dalšího roku taky jako předzvěst setkávání - corona-necorona .

A shrnulas vše moc pěkně, Li! Navíc mám pocit, že je třeba víc užívat vůní, jež vlastním a vlastnila jsem. Tudíž bych chtěl doplnit hlavně ty, na nichž jsem se stala závislou. Jsem zvědavá, zda vydržím

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 17:17
Reakce na Korsičanka:

Navíc mám pocit, že je třeba víc užívat vůní, jež vlastním a vlastnila jsem. Tudíž bych chtěl doplnit hlavně ty, na nichž jsem se stala závislou. Jsem zvědavá, zda vydržím

​To vypadá na vstup do nové fáze parfémového vývoje .

Kdysi napsala Ada ještě na původním webu takový velmi trefný článek o tom, jaký "scénář" čeká každého parfémového nadšence. Už mnohokrát jsem si na něj vzpomněla a je až neuvěřitelné, jak se v mém případě trefila.

Včera jsem o tom mluvila se Zimulkou, spoustu jsme toho v tomto ohledu zažily a máme velké štěstí, že jsme prožily vážně krásné chvíle v mnoha ohledech.

Fázi zklidnění a užívání si vůní, které člověka osloví, které mu připomínají prožité chvíle, které mám spojené s lidmi, okamžiky, vzpomínkami, to na tom všem mám vůbec nejraději.

Stále mě baví hledat, zkoušet a sledovat vývoj, ale to hlavní u mě tkví právě v tomto.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 17:54

cinkja To budu ráda, jestli se mi podaří k vám alespoň trochu přiblížit

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 18:05

alibi  kéž by

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 18:35
Reakce na alibi:

krásně jsem si početla v předchozích vašich řádcích děkuji vám za ně 

moje - Parfémová NEJ roku 2020 - máte tady

https://alibi-notes.webnode.cz/l/parfemova-nej-roku-2020/

​Veľmi pekný článok, ďakujem.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:39
Reakce na Korsičanka:

Fleur Asi bys to měla vedení fakulty navrhnout jako inovaci, my bychom si to určitě i rády zaplatily

​Toto som práve chcela navrhnúť, že keby si to ponúkla fakulte ako platený online kurz, nenaviazaný na konkrétny študijný program, tak podľa mňa minimálne jednu "várku" by sme naplnili, win-win pre nás, aj pre fakultu.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:52

ModestMourek Prinovi a jeho značkám by som sa strašne rada bližšie venovala tento rok, čo som zatiaľ od neho skúšala, tak ...

Inak, čo sa mňa týka, mám z tohoto roku taký ľahký splín, aj som toho dosť poskúšala, aj sa mi veľa vecí páčilo, ale tak nejako to neviem celkom oddeliť od toho, čo sa dialo.

Takže len úplne náhodne a nesystematicky moje objavy/stálice roka, bez ohľadu na rok výroby:

Dusita Erawan - môj voňavý xanax, niečo je v tej vôni také, že ma neuveriteľne upokojuje, predpokladám, že to bude niečo spojené so mnou, takže to nepredkladám ako univerzálne, ale fakt je, že som si vyrobila z obalu na púdrenku a čistej labutienky "voňavý vankúšik", ktorý mám v kabelke navoňaný Erawanom a keď mi je úzko, tak inhalujem:)))...

Papillon Rouge Night Warrior - karafiát a kadidlo. Trochu drsná kombinácia, ale robí mi strašne dobre, asi ako počúvanie Motorhead na diaľnici.

Hiram Green Vivacious - úplne iný karafiát, milý, optimistický, prítulný

Maison Violet Nuee Bleue - môj vysnený kosatec

Agatho Giardinodiercole - zase kadidlo, tentokrát so zeleňou

a najnosenejšie vône:

Molinard Les Amoureux de Peynet

Maison Violet Cycle 001

v oboch je niečo bezpečné, a pritom nevnucujúce sa a jemne mi unikajúce...pritom každá z tých vôní je dosť iná.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:59
Reakce na alibi:

krásně jsem si početla v předchozích vašich řádcích děkuji vám za ně 

moje - Parfémová NEJ roku 2020 - máte tady

https://alibi-notes.webnode.cz/l/parfemova-nej-roku-2020/

​Pekné zhrnutie.

Inak tie Essential parfums podľa mňa nemajú chybu, akože jasné, ak niekto ide po Veľkom Zážitku, tak nič z toho, ale ako kvalitný produkt na každodenné nosenie jeden veľký palec hore.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 11:21

Fleur 

To je krásný, ten novej předmět! Hned bych si dala říct!

Ale můžeš kdyžtak vytahat nějaký místní články a dát nám všem jedničku s hvězdičkou

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 14:59

Korsičanka děkuji. to užívání si je dobrý plán. díky home office se voním jednou vůní delší časový úsek v kuse. nějak mi to víc vyhovuje, je to takový stabilnější a mám z vůní i víc radosti

viktorka_od splavu Biely kvet slniecko děkuju. snad se nám ty parfémová setkání letos podaří 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 11:29

Evanilla Přeju ti, že si zase můžeš užívat parfémové radosti ! Vždycky je co objevovat, i v případě starších vůní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 11:30

alibi Podařilo se ti krásně završit rok ojedinělým parfémem, tak přeji, aby to byl i symbolický předěl a šťastné vykročení do lepšího roku!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 11:32

slniecko

Podnětný přehled!

Maison Violet budu muset ještě prozkoumat, Cycle 001 vůbec neznám. Jak vlastně funguje do doplňování do zakoupeného flakónu, už jsi to zkoušela?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 14:46

Fleur ešte nie, ale dostala som kód, na základe ktorého si môžem kedeykoľvek objednať. Tak to niekedy ešte asi počas zimy overím.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 14:51

slniecko Nezapomeň, žes mi slíbila odstřik, prosím - vidím ho tak na 2. půlku února