Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 20:40

Biely kvet Já tyhle věci nedokážu číst v překladech do češtiny; francouzštinu mám vystudovanou, takže to zase žádný obdiv nezaslouží y.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 20:50

Fleur ve Vava bude? Aktualne ji tam nevidim

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:07

Fleur krásné čtení i fotky

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:10

andryJá ji taky teď objevila na parfumo a dokonce jsem uvažovala o vzorku...,ale je drahá

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:13

Korsičanka ja si klidne pockam, ale slozeni me zaujalo Trochu mi evokuje variaci na Tabac Tabou.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:15

andry Mně se líbí seno a narcis teda:) I název vůně - Nezdvořilý, Hrubý  - je pro parfém zajímavý:)

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:17

Korsičanka ok, 420 eur/50 ml nebo 600 eur/100 ml, vzdavam se 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:19

Fleur No, kdyby se překladu ujal nějaký mistr českého slova...

Kdysi jsem se přela s Francouzkou, u níž jsme bydleli, který z našich jazyků je bohatší...Každá jsme to samozřejmě tvrdila o tom svém.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 22:21

andry Za nějaký čas budeme rády, že vlastníme nějakou zásobu, porostou-li ceny kvalitních vůní takovým tempemA někdy i nekvalitních, že?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. ledna 2024 07:51
Reakce na andry:

Fleur ve Vava bude? Aktualne ji tam nevidim

​Zatím o tom nevím; ona si to prý značka sama diktuje, co a v jakém množství prodejci poskytne. A tahle vůně je fakt specifická, prostě zase kůň, ale v poněkud drsnějším provedení.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. ledna 2024 19:38

Fleur Krásné shrnutí, jako každý rok. A líbí se mi, že je pozitivní, o všem, co tě potěšilo.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. ledna 2024 19:47

Tak já budu taky pozitivní. Mám pocit, že letos jsem mnoho novinek nevyzkoušela, v mainstreamu skoro nic.

Ruade u nás ještě nemají a když vidím tu cenu u této, řekněme originální a ne pro všechny líbivé, vůně, myslím, že ani mít nebudou. Přece jenom jde o to, co se bude dobře prodávat.

Jediná vůně, kterou jsem si z letošních novinek koupila, je Shalimar Millésime Iris.

Moje oblíbenkyně Francesca Bianchi mě opět zaujala vůněmi Byzantine Amber Unspoken Musk.

Ramon Monegal vydal krásnou Siesta a líbí se mi i Hazy Rose, která je ale už z roku 2022.

Pěkná je i Dusita Rosarine.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. ledna 2024 20:10
Reakce na blackviolet:

Fleur Krásné shrnutí, jako každý rok. A líbí se mi, že je pozitivní, o všem, co tě potěšilo.

​Přidávám se. Jako vždy zajímavé čtení a pro mě o vůních, které ani neznám. 

Z letošních novinek se mi líbí Viole Nere, kterou jsem 2x zkoušela, ale 100 ml je prostě velké množství. 

Z ostatních jsem si pořídila odstřik Guidance Amouage, která je jarní, líbivá, ale nic převratného a Cherry Smoke Tom Ford. Na flakón to nevidím ani u jedné z nich. 

Trošinku parfémový útlum a když už něco pořizuju, tak to není z novinek. 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 03. ledna 2024 00:58
Reakce na Renusatko:

​Trošinku parfémový útlum a když už něco pořizuju, tak to není z novinek. 

​mám to hodně podobně

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 03. ledna 2024 10:28

blackviolet Renusatko děkuji!

Mě hlavně těší ta dostupnost vůní (alespoň k vyzkoušení, když ne k nákupu).

Mám to stejně i s cestováním: vždycky, když přejíždím některé z našich západních hranic, pociťuji takové chvění, protože prostě z paměti nevymažu prvních 25 let života, kdy i do pohraničního pásma musel mít člověk předem vystavenou a odůvodněnou propustku, a pak najednou se ty hranice otevřely... A v souvislosti s parfémy si pamatuji, jak ještě po roce 2000 byly pro mě některé značky téměř chimérou, poněvadž vyzkoušet je bylo možné jen na konkrétní adrese ve Francii, v Itálii. A teď jsou dostupné na pár kliknutí, nebo stačí zaskočit do centra Brna .