Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 10:15

Martula Já jsem se Rose Chérie obratem zbavila, ale to kvůli nedorozumění - představa o naprosto nové interpretaci růže tvrdě narazila na remake French Kiss, což nikdy nebyla vůně pro mě. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 11:40

Fleur 

Snad se mohu zeptat tady - jak výrazná je v Les Tourterelles de Zelmis pelargonie?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 11:55

euridike Já ji tam cítím hned na začátku spolu s pepřem, je to trošku jako esenciální olej geránium do aromalampy, ale potom se vytratí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 22:38

Martula blackvioletS Amouage Material se připojuju. Já teda nemůžu říct, že bych tak chtěla vonět a nakonec pro mě byla obtěžující. Přitom složení nevypadalo špatně. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 07:43
Reakce na Renusatko:

Martula blackvioletS Amouage Material se připojuju. Já teda nemůžu říct, že bych tak chtěla vonět a nakonec pro mě byla obtěžující. Přitom složení nevypadalo špatně. 

​Nemůžu říct, že by mi Material vysloveně nevoněla, spíš to mám podobně jako blackviolet - od vůně v této cenové kategorii a u této značky prostě čekám víc. A nebo možná mé pokožce něco chybí, něco, co by Material pozvedlo do nebeských výšin a správně rozvonělo Protože teď si říkám: Hm, vanilka. Pryskyřičná vanilka, nijak valné výdrže. A to je vážně všechno?

Ale nevadí, značka jistě na jaře vychrlí nějakou novinku (nebo dvě či tři) a třeba se mi některá z nich do vkusu trefí

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 13:00

Pro mě byl rok 2021dost zlomový, jednak se stejně jako Martula  vracím ke Guerlainovým stálicím -LHB, Angélique Noire, Rose Barbare, QVLP a zamilovala jsem se do KADINE. Tu se mnou dobré duše buď mění nebo darují odstříčky, takže jsem nahromadila necelých 10 ml a považuji ji za poklad. Její složky kolem mě krouží a přecházejí jedna ve druhou, až se dech tají:) Z G. novinek mě jinak neoslovila žádná.

Velkou změnou v mém cítění se staly srazy naší pražské PĚTKY, kde mě prďola a pentacon přivedli k novému typu vůní Prina Lomrose a Miguela Matose, k americkým značkám 2S, 3S, January Scent Project, Illuminium, Jousset Parfums a mnoha dalším. Bohužel cena těchto vůní je často mimo moji peněženku, takže budu zůstávat asi u odstřiků a jen občas na některou našetřím. Ale smršť vzorků, která se na srazíku vždy přežene, mě zatím stačí ke štěstí:)

Naprostým překvapením je pro mě letos přírodní značka Pineward, lesní a gurmánské vůně, z nichž bych mohla nosit kromě zatím 2 parfémů úplně všechno. Naštěstí je dosažitelná jak cenově, tak evropsky, tudíž vlastním 2 flakonky v ideální 30-ce a další odstříčky.

A těší mě, že jsem rozšířila i já obzor ostatním a získala je pro německou natur-značku, Annette Neuffer

Musím také zmínit Malleho Synthetic Jungle, jež je pro mě dobře nositelná a neproblematická. Stejně tak se mi líbí i novinka A. Tauera, již se mi podařilo získat výměnou:)

Mainstream raději nezkoumám, ale dostala se mi do ruky Diorama a současná verze velmi mile překvapila. 

Těším se, že si v příštím roce pořídím Salute! - oslnila mě na krátkém setkání s Fleur. Nebo Mal-Aimé, kterou jsem dostala ve vzorku A že rok 2022 bude KONEČNĚ také rokem setkávání s voňavými kamarádkami z Brna a Slovenska!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 13:45

Martula Já Material nepovažuji za špatnou vůni. Jen pro mě má nějaké spíš vzpomínkové vjemy na místo, takže bych ji nemohla nosit. Obtěžující pro mě byla skořice, nakonec jí bylo až moc. 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 17:36
Reakce na Korsičanka:

Pro mě byl rok 2021dost zlomový, jednak se stejně jako Martula  vracím ke Guerlainovým stálicím (...)

​Zajímavé, já naopak Guerlain letos z poličky téměř vyřadila (nechala jsem si jen Samsaru)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 17:41

andry Tu jsem si koupila v EDT, abych vlastnila starý flakon.EDP byla pro mě dost ukřičená, takže šla:) 

Asi už ses jich přejedla. Já je mám jako protipól k mým echtnikovkám

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 21:04

Korsičanka Já jsem Guerlain nikdy neopustila a asi neopustím. Ty starší, které jsem si pořídila opakovaně, jsou moje stálice a kupodivu se mi ještě žádná neomrzela. Když nevím, co si ráno dát, tak je to pokaždé Guerlain. Já asi moc nejsem na experimenty a zvláštní vůně, takže je to spíš taková moje jistota.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 21:22
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 00:15
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 11:42

alibi Krááásně jsi vše shrnula, Li. I když tě pravidelně sleduji, vždy o tvých pocitech ráda čtu, když se nemůžeme vidět.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 12:45

alibi Krásné počtení!

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 12:46

Renusatko Korsičanka přesně pro tyto účely mám (aspoň během posledního roku) No. 5 Eau Premiere 2014

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 15:53

Korsičanka blackviolet děkuji ❤️

Zpětně dočítám krásné přehledy od Fleur blackviolet Martula  a Korsičanka . je v nich spousta inspirace

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 15:54

Za rok 2021 jsem vyzkoušel celkem 148 parfémů, z nichž 18 bylo letošních novinek.

Z klasických niche parfémů mě stejně jako blackviolet andry Martula okouzlil jehličnato-pryskyřičný Spell 125 (Papillon Artisan Perfumes).

Z tak zvaných uměleckých parfumérů mě nad očekávání potěšil Russian Adam, který představil nejprve nádherný kožený oud Chinese Oud a potom reedici oblíbených parfémů – Ottoman Empire III, Oud Zhen a Atlantic Ambergris II, které patří mezi jeho nejlepší parfémy vůbec. Jediným jejich nedostatkem je dostupnost – v současnosti jsou všechny vyprodané a pouze Atlantic Ambergris II se má ještě vrátit do prodeje.

V zájmu objektivity musím dodat, že vzorky novinek od Adamova kolegy Dimitrije Bortnikova se mi zatím nepodařilo sehnat a cena vzorků Ensarových parfémů už překročila hranici, kterou jsem ochotný akceptovat.

Mimo zavedené značky jsem si užíval zkoušení novinek od skokana roku – Nicholase Nilssona, který několikrát rozšířil loňské parfémové portfolio značky Pineward a dokázal pro své krásky (Chandlery, Treacle, Oxylus) získat evropského distributora.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 16:40

ModestMourek Nazvat Nicholase Nilssona SKOKANEM ROKU se ti opravdu povedlo O zn. Areej Le Doré jsem už psát nechtěla, ale zmiňované parfémy jsou fakt mimořádné.

Nemáme vnímání vůní vždy stejné, což je dáno zřejmě Marsem a Venuší, ale často s tebou souzním.

Jen v tom Tauerově Hyacinhtu cítím hlavně Mechanica 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 17:00

ModestMourek no vidis, Ottoman Empire III a Oud Zhen, diky za pripomenuti

(A ten Pineward musim zkusit, uz se tu o nem moc pise a na libivky to nevypada )

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 18:36

andry Jde o to, jak pojímáš "líbivky" Líbivky obecné opravdu nejsou, ale jinak...ááách!