Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 16:59

Korsičanka jasné, to rozhodne platí!!!

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 00:11

Zamyšlení nad parfémovým NEJ uplynulého roku se mi stalo podnětem k návštěvě blogu. Po delší době. Strašně to uteklo. :-)

Takže zde je moje stručné shrnutí:

Parfémová NEJ roku 2020

(kterým volně navazuji na článek Parfémová NEJ roku 2016)

Letošní rok byl pro mě - jakkoli bylo všechno jedno velké provizorium a nejistota - parfémově vcelku optimistický. Stále vznikají nové krásné a zajímavé vůně a stále je tolik vůní, ke kterým je ohromně příjemné se vracet. 

Masion Guerlain, 7/2020. Snad brzy už bez roušky. :-)

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 00:36
Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 05:29

domenica 

...všechny vůně/novinky jsi popsala tak, že bych k nim přivoněla, zkusila je strašně ráda!

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 10:18
Reakce na Fleur:

andry zdensy euridike jste moc milé, ale zrovna vy byste se určitě nic nového nedozvěděly .

A třeba jo. Ale i kdyby ne, už jen kvůli tvému přednesu bych se zapsala.

Jinak co se týče letošní parfémové rekapitulace. Z mainstreamu s tebou souhlasím s L´Ombre des Merveilles.

V niche a exkluzivkách rozhodně Fol Arome

Renusatko 

Le Lion a Crimson Rocks určitě.

A za sebe z těch, které tu ještě nebyly zmíněny, přidávám Delusion od JMP Artisan Perfumes.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 10:20
Reakce na cinkja:

Kdysi napsala Ada ještě na původním webu takový velmi trefný článek o tom, jaký "scénář" čeká každého parfémového nadšence. Už mnohokrát jsem si na něj vzpomněla a je až neuvěřitelné, jak se v mém případě trefila.

Včera jsem o tom mluvila se Zimulkou, spoustu jsme toho v tomto ohledu zažily a máme velké štěstí, že jsme prožily vážně krásné chvíle v mnoha ohledech.

Fázi zklidnění a užívání si vůní, které člověka osloví, které mu připomínají prožité chvíle, které mám spojené s lidmi, okamžiky, vzpomínkami, to na tom všem mám vůbec nejraději.

Stále mě baví hledat, zkoušet a sledovat vývoj, ale to hlavní u mě tkví právě v tomto.

​Jj, jeden z jejich nejlepších článků vůbec a velmi pravdivý. Také jsem ráda, že už jsem dosáhla té zklidňující fáze. Je vůbec nejlepší.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 21:30

domenica pekné zhrnutie. A píšem si, že ešte na SHALINI Iris Lumière a CARTIER Les Epures de Parfum Pur Kinkan sa musím pozrieť. Teda pričuchnúť.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 21:30

domenica Při čtení tvé bilance jsem si uvědomila, kolik z těch letošních novinek mi vlastně uteklo!

A ztotožňuji se s tím, že pořád je naštěstí řada krásných vůní, které stojí za to znovuobjevovat.

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 10. prosince 2021 22:59

asi je ještě brzy, ale už teď se těším na čtení letošních žebříčků! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 18:41

Letošní váhavá parfémová bilance. 

Přetrvávající covidová epidemie se pochopitelně promítla i do možnosti zkoušet nové vůně. Ty největší objevy se tedy uskutečňovaly spíše situačně, náhodně, impulzívně. 

Nejlepším letošním parfémovým nákupem bylo bezesporu pořízení tělového másla Une Rose od FM. Kromě toho, že voní identicky jako samotný parfém, někdy si místo vůně vystačím jenom s ním a navíc se výborně kombinuje se všemi "růžovými" vůněmi, které mám.

Do loni omylem pořízené L´Inspiratrice jsem se zamilovala natolik, že jsem si ji letos pořídila jako dárek sama sobě už v průběhu adventu. 

Jinak mým deštníkem proti plískanicím každodenního života zůstává Spirituelle, často s ní i usínám.

A od značky Divine je i můj letošní novinkový favorit mezi niche vůněmi: L´Esprit libre. Vůně jiskřivá, svěží, vzdušná, nekomplikovaná, ale vytříbená. Kosatcová kolínská s pudrovým bronzerem. Cítím ji nějak takhle:

Na druhé příčce se umístila novinka od A. Tauera Sundowner, kterou jsem si zařadila spíš mezi zahřívající zimní vůně, takový vánočně gurmánský protipól citrusové Orange Star. Třetí pozici v mém žebříčku obsadil Mal-Aimé od Parfum d´Empire. Je to vůně elegantně naservírovaného plevele s krásným tabákovým závěrem, ale doporučila bych ji hlavně pánům. 

V oblasti mainstreamu si netroufnu vynášet soudy, zkoušení bylo nahodilé, často s možností k vůni na zápěstí reálně přivonět bez respirátoru až někde před nákupním centrem. Zaujala mě jedině tradiční "kostka" od Narciso Rodriguez, Eau de Néroli Ambrée, byť ne natolik, abych ji zanesla na seznam parfémových tužeb. Podstatně delší by byl soupis parfémových zklamání, jemuž by vévodila Izia La Nuit od Sisley. Namísto potemnělé verze původní verze nabídli chemický kompot s umělým sladidlem. Všechny další odnože LVEB, Miss Dior, L´Interdit mi splynuly v jeden nechápavý údiv...

S radostí jsem uvítala jarní otevření nových prostor butiku Vavavoom, byť mě mrzelo, že jsem se nemohla zúčastnit žádné z akcí, které se jim podařilo vmezeřit mezi všechny vládní restrikce.

Alespoň ve virtuálním prostoru jsem si mohla rozšiřovat obzory díky přednáškám v Osmothèque. K některým bylo možné přikoupit i set vzorků či ingrediencí, což výrazně umocnilo celkový zážitek.

Přetrvávající pesimismus, atmosféra obav nejen z covidu a pocity marnosti mě přivedly k nárazovému objednávání vzorků ekologicky zodpovědných značek, od nichž jsem nerealisticky očekávala lék na všechny splíny a uvedení do stavu vyrovnané blaženosti, jež inzerovaly, zatímco většinou jsem pak nevěřícně čichala k vialkám s pocitem, že inspirací byly Andersenovy Císařovy nové šaty. Výjimkou byla značka 100Bon, od níž bych klidně pár flakónů brala a dokonce bych jim i odpustila ten eko design nosních kapek, jen kdyby vydržely déle, než člověk seběhne z druhého patra do přízemí a vyjde z domu. 

Pochopila jsem, že parfémová askeze nebude nic pro mě, a v závěru roku jsem se chovala jako člověk, který se definitivně a bez výčitek rozžehnal s redukční dietou. Při rozšiřování parfémové poličky tedy konečně došlo na Salute ! a Ježíšek přinesl Tourterelles de Zelmis. Oriza Legrand svým opulentním dárkovým balením zcela popřela všechny mé předchozí ekologické snahy, snad mi to planeta odpustí, ale podlehnout je v tomto případě velmi snadné!

Potěšila mě rovněž na podzim nově otevřená expozice Uměleckoprůmyslového muzea v Brně, na níž se podílel Maxim Velčovský. Ve sbírkách skla a porcelánu se totiž najde nemálo nádherných flakónů:

Ty flakóny nakonec dělají radost i prázdné .

Všem členům a členkám fóra ovšem přeji flakóny plné a naplněné těmi nejkrásnějšími emocemi!

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 22:38

Fleur Tvůj popis je jako vždy úžasný. Vše krásně sepsané, i když z těch vůní neznám nic. Není kde zkoušet. Já letos pořídila jen notoricky známé vůně, žádné letošní novinky.

A k té výstavě. Líbila se mi celá. Šli jsme tam hlavně na Pelcla, ale nakonec jsme tam byli asi čtyři hodiny. U skla a porcelánu jsem se zasekla nejvíc. Teď tam posílám i mladšího syna, že by ho to určitě zajímalo, takže můžu doporučit i ostatním tady. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 18:25

Fleur To je krásné shrnutí včetně fotek .

Moje bude jednodušší.

Letos jsem doplnila na poličku víc svých stálic než novinek. Ale tyto novinky mi udělaly největší radost a pořídila jsem si je po první zkoušce:

Papillon Spell 125

Parfum d’Empire Mal-Aimé.

A v dohledné době to bude i F. Bianchi Luxe Calme Volupté

Z vyzkoušených se mi nejvíc líbily novinky Diptyque - Kyoto, Venise, Eau Rihla, Ilio i Orpheon, Molecule 01 + Iris, Dusita Paris Anamcara a Cavatina, Tauerův Sundowner, Puredistance No 12, Perris Monte Carlo Vetiver Java a Santal Pacifique, Memo Corfu a Sicilan Leather, Ex Nihilo Honoré Delights a Nobile 1942 Nobile 26.

FM Synthetique Jungle považuji za zajímavou a originální, Nicolai Poudre de Musc se mi úplně netrefila do vkusu, i když je pěkná. Nádherné zpracování bergamotu je v Acqua di Parma Bergamotto di Calabria La Spugnatura. Krásná je i Armani Privé A Milano pro svou jednoduchou eleganci a Sable Nuit, která krásně zapadá do orientální řady.

Poněkud rozpačitá jsem z nové značky F. Bianchi Hedonik a její novinky Divine Perversion, takhle malinová kůže je pro mě trochu mimo.

V mainstreamu bylo určitě taky něco zajímavého, ale neutkvělo mi to. Baví mě Rammstein, i když to jsou nenáročné vůně a letošní Kokain Gold se mi zdá zatím nejlepší ze všech, které jsem od značky vyzkoušela.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 22:09

Renusatko děkuji; scházejí nám ty parfémové srazy...

blackviolet letos ti přibyly opravdu nádherné vůně. U Mal-Aimé jsem váhala, ale nakonec se na mé kůži lépe rozvoněla Salute !, kterou jsem díky tobě měla na seznamu přání už dlouho, takže to byla jasná volba. 

S hodnocením Poudre de Musc od PN a Synthetic Jungle od FM se shodneme.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 22:23

Fleur Věřím, Salute! je opravdu pěkná, ale mně učaroval ten plevel. V poslední době mi vadí sladkost ve vůních, sedí mi zeleň, květinové chypre a růže. A hledám krásnou růži, ne pižmovou a ne úplně orientální, přemýšlím o té tvé L'Inspiratrice.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 22:27

blackviolet Já ji mám jako univerzálku, nosím ji teď asi nejčastěji.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 22:33

Fleur Právě taková univerzálka by se mi asi taky hodila.

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 23:57

Ja se kazdy rok tesim, jak sem prispeju, a kazdy rok zjistuju, ze jsem novinky vlastne skoro nezkousela Ale ze zkousenych se urcite povedly Spell 125, Sundowner a Luxe Calme Volupté.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 08:27

Taky jsem se zamyslela nad novými vůněmi letošního roku a uvědomila jsem si, že pro mě byl letošní rok hlavně návratem ke značce Guerlain. Složitými oklikami jsem se k ní vrátila a říkám si, jak jsem mohla žít bez Quand Vient La Pluie, Bois d´Armenie, Bouquet de Paris a mnoha dalších

Z letošních novinek Guerlain mi na poličce přostál flakon Rose Chérie, na kterou i přes rozporuplná hodnocení nedám dopustit. A je to vlastně jediná novinka roku 2021, kterou jsem si ve flakonu koupila

Spell 125 - Papillon Artisan Perfumes, přidávám svůj hlas pro tuto skvělou vůni, pořídila jsem si větší odstřik a asi nezůstane jen u něj.

Jsem vděčná za možnost vyzkoušet Kadine - Guerlain, výjimečnou vůni, kterou ale vlastnit nemusím.

Moc se mi líbí Kyoto - Diptyque.

A jako mé největší zklamání letošního roku vybírám Material - Amouage.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 09:42

Fleur blackviolet Martula 

... krásná shrnutí...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 09:43

Martula S Material máš pravdu, ani jsem ji nezmiňovala, protože na Amouage, jejich starší vůně a cenové relace je to opravdu zklamání, sama o sobě to není špatná vůně.