Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 18:18

Moc krásná vyznání a přehledy těch nejzajímavějších parfémových setkání v podobě flakónků i milých akcí .

Ta moje letos byla, a do určité míry stále jsou, ovlivněna z velké části i nedobrovolnou nutností pohybovat se v jiné škále parfémového spektra, než jsem byla zvyklá a kterou jsem upřednostňovala. Především z hlediska používání sytých a výrazných vůní.

Jednoznačným favoritem novinek letošního roku a to správné „nakopnutí“ pro mě byl Chanel a jeho 1957, splněným snem Coromandel ve verzi extrait. Velkou radostí pak pražská akce a James Heleey, Lucie Levenson, místní děvčata a jejich společnost. A také andělská Iris de Nuit.

Momentálně mě nejvíce těší návrat ke každé vůni na mé poličce, která je pro mě ještě výzvou .

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 18:27

Fleur Martula Korsičanka slniecko 

Kolem trojice nových parfémů značky 1907 a především Dame d´Or neustále virtuálně kroužím. Vaše dojmy ve mně opět vzbudily zvědavost. Jak na Nový rok, tak ........

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 19:06

cinkja Vyzkoušej - je nádherná! Nemít Pětku RED + extrait, už se neovládnu

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 20:37

Jak to tady pročítám, tak si postupně uvědomuji, kolik jsem toho z novinek 2019 zapomněla (což si ty vůně vůbec nezaslouží) a nezmínila se o nich A to mě vede k rozhodnutí vést si v roce 2020 "parfémový deníček". Už jsem to měla udělat dávno..

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:27

díky vám všem za krásné příspěky, které mne vytrhly z trudnomyslnosti.

Trochu toho mého bilancování, aneb

Parfémová NEJ roku 2019

https://alibi-notes.webnode.cz/l/parfemova-nej-roku-2019

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:33

alibi me, stejne jako tebe, tesila letos predevsim setkani s lidmi parfemoveho sveta 

a tesi me, ze mam spriznenou milovnici Metallique, ktera se jinak moc nelibi:-)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:36

viktorka_od splavu asi to bude i tím, že jsme ji vyzkoušely spolu

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:45
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:59

viktorka_od splavu Jak - spřízněnou? Snad spřízněné, ne?!?!?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 22:13

Korsičanka  promin

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 22:49

Jak to tak pročítám, tak vidím, co všechno nestáhám

Z toho, co jsem stihla:

Nikovky a exkluzivky:

Beau de Jour (Tom Ford)

Bois Mystérieux (2019) (Guerlain)

Slow Dance (Byredo) 

L'Eau d'Armoise (Serge Lutens)

Willow & Amber (Jo Malone)  

Paris-Riviera (Chanel)

Mainstream:

La Petite Robe Noire Ma Robe Velours (Eau de Parfum)

La Femme Water Splash (Prada)

Jimmy Choo Floral

Flowerbomb Midnight (Viktor & Rolf)

4711 Remix Cologne Edition 2019 (Mäurer & Wirtz)

Twilly d'Hermès Eau Poivrée

Thé Vert (Yves Rocher)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 23:10

Fleur Nádherný přehled stejně jako loni.

Do Dame d´Or jsem vkládala velké naděje, ale první zkouška ze vzorku mě stejně jako Mon Ame vyloženě neuchvátila. I když povedená je, to bez diskuze.

Každopádně souhlasím, že s Murmur se značka Pigmentarium už důstojně zařadila mezi niche.

blackviolet Já mám letos jediný mainstream, který mě opravdu oslovil a to AA Ginger Piccante. V létě jsem s ní strávila několik příjemných dní a dokonce jsem ji dostala i jako dárek.

Jinak děkuji ještě jednou za seznámení s Amber Absolutely (Fort&Manlé) a Bwanwar (Kreolfleurage), ty sem za letošní rok též řadím.

A souhlasím i s čistým parfémem Coromandelu a přidávám za Chanel i 1957, se kterou jsem se seznámila až letos.

Martula Ano, Bouquet de Paris.

No a z vůní, které sice nejsou letošními novinkami, ale seznámila jsem se s ní až letos, musím za sebe zmínit ještě Cuir Kora (L´Orchestre Parfum), kterou jsem si na jaře dovezla z Paříže stejně jako Noir Okoumé (Huitieme Art Parfums). To byl asi můj nejimpulzivnější nákup letošního roku.

A když už jsme u Pierre Guillaume, tak z jeho letošních novinek nesmím opomenout dvě z jeho butikových exkluzivek z Collection Croisiere a to Aqwindia a Sambaka.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 01:26

Ako som mohla zabudnúť na Metallique ???

Veď som o nej ešte aj písala...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 11:55

Renusatko Diky, snad mas pravdu. V ambulanci jsem preventivne dala sestre a doktorovi peefko vlastni vyroby, sice trochu morbidni, ale to oni jsou zvykli.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 12:16

Pre mňa najlepšia vôňa ( a nielen uplynulého roku)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 15:19

Tak já ještě musím doplnit.

Chanel 1957 si to zaslouží.

Slow Dance, která se ke mně dostala až teď, je přesně podle mého vkusu, konečně zase Byredo pro mě.

A podle Parfuma bylo letos vytvořeno 4004 nových vůní. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 16:13

blackviolet Tak to jsem těch novinek moc nevyzkoušela .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 17:44

blackviolet Taky si asi zavedu nějaký deniček - přinejmenším si do zkušebníku napíšu rok - abych za rok a den věděla, ke kolika z toho kvanta nových vůní jsem přivoněla

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 31. prosince 2019 12:52
Reakce na Luna:

Fleur Nadherny a naprosto profesionalni prispevek. Ja o tom, jaky byl tento rok radsi pomlcim, nicmene me letos zaujala z mainstreamu vune Gucci Memoire d'une Odour. Hlavne ma nadherne baleni. A ta krabicka je uchvatna, ja jak vidim zlate hvezdy, je se mnou konec.

​Díky!

Vidíš, Mémoire d´une Odeur jsem zapomněla zmínit a přitom se mi také líbila: vůně koupelny (mého dětství).

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 31. prosince 2019 23:56

Na poslední chvíli než ten pro mě - po osobní stránce - neuvěřitelný rok odejde, jen kratičké parfémové bilancování:

Potkalo mě v něm několik zajímavých parfémových setkání. Parfuméři, firmy, výroba, marketing. Ty zkušenosti mě na jednu stranu utvrdily v některých předpokladech, na druhou stranu mi leckdy i docela otevřely oči. 

Malé, nově vznikající niche a indie značky mě nadále velmi zajímají, ale je tam tak pestrá úroveň provedení, od naprosto šampónových vůní po skvosty, že to je opravdové dobrodružství. Ale nakonec, to je i mainstreamu. Po počátečním nadšení (při prvních zmínkách o projektu) mě nadále neuchvacuje značka Pigmentarium. 

Pokud jde o zavedené značky, velmi se mi líbí novinka od Puredistance Gold. Je zlatá svým charakterem i vizuálně. Krásně se nosí. A na obzoru jsou další ultra slibné novinky.

Mainstreamové novinky hezky prezetují Twilly Eau Poivrée a Ginger Piccante.

Guerlain dále letos potěšil parfémovým skvostem, částečně vzývajícím staré časy - Bouquet de Paris a originálně a krásně zpracovaným ylangem v Embruns d´Ylang. Líbí se mi taky Cuir Intense.

Přírustek 1957 u Chanela je také příjemný počin. Ovšem Coromandel ve verzi extrait je jeden ze splněných parfémových snů.  (Začínám věřit, že se dočkám i 31 Rue Cambon).

Potěšila mě také Oud Ambroisie od Lancômu. je tak akorát po všech stránkách, jako dobře střižené nadčasové šaty. příjemná, nevtíravá, ale znatelně přítomná.

A vracím se ke starým, léty prověřeným parfémům. Oceňuju čím dál tím víc, že si některé velké parfémové domy drží své klasické vůně, byť se většinou prodávají méně než horké novinky. A jdu po čistých parfémech, tam se ty stopy reformulací, které více či méně zdařile v průběhy let proběhly, pociťují nejméně. Takže staronovými hvězdami letošního roku jsou pro mě Chanel Coco extrait a Pour une Femme extrait od Caronu.