Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 18:53

Korsičanka libivky = Guerlain exkluzivky např. Zkrátka se to mnoha lidem líbí a málokomu vyloženě nelíbí. Nebo Marly, Memo, Initio, Ex Nihilo, Kilian... chápeme se

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 19:05
Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 19:32

Rok 2021 pro mě přinesl tři výjimečné objevy, i když ne přímo konkrétní vůně, ale rovnou značky: nádherné vůně Annette Neuffer (velké díky Korsičanka ! ), Jousset Parfums s jeho letošními limitkami Lèche-Flamme a Tonkin Tonka nebo loňskou Hypnotic Leather / Strange Black Oud. Jsou to úžasně vrstvené vůně, které asi nejsou na úplně běžné nošení, vůně, které kvalitou použitých ingrediencí i kompozicí vybočují z dosud vyzkoušených niche vůní.

A do třetice je to malá nezávislá značka Katana Parfums, která v tomto roce uvedla svoje 4 první vůně. Určitě budu značku sledovat dál, protože všechny 4 vůně jsou velmi osobité a kvalitní... doufám, že u mě příští rok jeden flakon zaparkuje

Stejně jako ostatní vyjadřuji velký obdiv nad tvorbou značky Pineward  Zrod značky, tak jak to předvádí Nick, vypadá jako ta nejsnazší věc na světě, jako velké potěšení, které si vlastně může dopřát kdokoliv... Doufám, že mu zaujetí a řemeslná poctivost vydrží, pro mě jsou jeho vůně stálice.

Aby moje hodnocení bylo v té správné rovnováze, tak stejně jako Martula i já jsem rozšířila počet klasicky krásných vůní značky Guerlain - jen se nejedná o návrat, ale o permanentní objevování

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 01:32

Ja sa strašne teším, že mojim obľúbencom Prinovi Lomrosovi a Annette Neuffer sa dostáva náležitého ocenenia...

Čo sa môjho roku týka, tak Maison Violet bol myslím môj vlaňajší objav...ale rozhodne mi stále veľmi sedí.

Z nových značiek ma mimoriadne (príjemne) prekvapila Veronique Gabai, to je proste citrusový raj, úplne fascinujúce.

Veľmi milé a veselé (a to veselé teraz brutálne potrebujem) sú nové vône od Maison Matine.

A takmer som si kúpila Ganymede od Barrois, zachránilo ma jedine to, že osadenstvo Skins v Amsterdame bolo príliš zakecané a už som nemala čas .

Vlastne asi jediný parfém, ktorý som tento rok kúpila, bol Eau Duelle ako darček pre dcéru k prvým VŠ skúškam.

Veľmi príjemným prekvapením bolo Azabaché od Pigmentaria.

Rozhodne ma zaujali vône Miguela Matosa.

A strašne ma mrzí, že som tento rok chcela skúmať thajské značky, ale keďže sa bratislavská (doteraz mimoriadne príčetná) colnica totálne zbláznila, tak si netrúfam objednávať vzorky.

Vyslovene ma pobavili vône od Hermetica. Umelé na sto honov a predsa príjemné.

A aj keď ničím nie originálna, vzala ma za srdce línia Rose Arabia od Widian.

Totálnym sklamaním bola pre mňa (prvý krát som sa k nim dostala) vône The Alchemist's Garden od Gucci. Že taká značka je ochotná pod svojim názvom a s takými cenami vypúšťať pod svojim menom do sveta toto nechápem.

A jeden z naj parfémových zážitkov roka bol pre mňa Wanderpacket, úplne ma to nabudilo, svěženkář veľmi pekne ďakujem!!!

Cervanek
Avatar
31. prosince 2021 11:04

Parfémový rok 2021 mi jen potvrdil, jak je nepodstatné dělit parfémy na mainstream a niche a/nebo exkluzivky – je to pouze marketingový trik a s jejich kvalitou nesouvisí. Mám vlastní dělení na moderní a vintage, reformulované, nereformulované, neorientální a orientální.

 

Možná díky lockdownům, kdy ze dne na den se uzavřel kamenný prodej a přeměnil se jednu dobu pouze v online prodej i u velkých parfémových domů Guerlain, Chanel, Lutens, Caron, etc. se změnila i nabídka a chování. Řada značek a parfémových domů si udělaly inventuru a business přeorganizovaly nejen včetně flakónů, vůní ale i co do komunikace, která se stala přívětivější a přístupnější ke konečným zákazníkům a to i „fyzicky“ formou setkávání přes MS Teams nebo i WhatsApp v malých skupinkách zájemců napříč kontinenty a to nejen u parfémových domů ale i v různých zahraničních blozích, když hranice byly zavřené či nastolena hromada nesmyslných opatření na volný pohyb.

V r. 2021 se mi sbírka obohatila především sběratelskými vůněmi prvních vydání či vydání před reformulacemi  Guerlain   Metallica (edt), Guerlinade ke 170. výročí (edp), Guet-Apens (edp), Sous le Vent (edt) před rokem 2005 s nereformulovanou verbenou, Vega (edt), Nahéma a Vol de Nuit (extrait). Za veledílo považuji nádhernou Kadine 2021, která si mě získala krásou naprosto nedostupné Après L´ Ondée extrait.

Zjistila jsem také, že zn. Xerjoff není k zahození a její Alexandria II ve spreji se stala jednou z mých signature.

Radost mi dělají reeditace attarů Shua a Malak od Asgharali z Bahrajnu, jejichž těžké flakóny z černého neprůhledného Murano skla mi zdobí psací stůl z černého masívu.

 

Na sklonku roku, možná po více než roční pauze zde na Parfumanii, kterou jsem neplánovala, jsem se díky Martula  dostala ke Caronovým vůním, kde došlo též ke značné revizi ve značce, některé vůně z nabídky vypadly, jiné zase nastoupily a mnohé z nich jdou jednoznačně vintage směrem Délire de Roses, Tabac Blond, N´Aimez Que Moi a Pois de Senteur, kterou jsem jedinou brala přímo od Carona. Těším se, že v lednu 2022 bude do katalogu zařazena opět vůně Narcisse Noir, jak mi psali z odd. Péče o zákazníky.

Dále jsem díky Martula  při prozkoumání Jasmine a Royal Jasmine od Qurashiho, které jsou identické, objevila úžasný olej Marhaba zn. Linah, ze kterého mám obrovskou radost.

A díky vzorkům opět od Martula  jsem se dostala k vůním Flora & Fauna a Mousse Illuminée, kdy i tyto jsou ve vintage stylu mnoha značek před reformulacemi. Díky Marti!

V roce 2022 přeji všem milovníkům vůní pevné zdraví, optimismus s dobrou náladou, spokojenost a radost a vždy nějaké korunky navíc na nákup vytoužených vůní.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 11:17

alibi 

... Tvoje parfémová NEJ se krásně četla, díky...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 05. ledna 2022 11:50

euridike děkuji

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 29. prosince 2022 22:41
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 29. prosince 2022 22:55

alibi Díky za prima počtení a tvé korálkové výplody spolu s výstavou kávy by mě dost zajímaly.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 13:05

Korsičanka děkuju. ty fotky o výstavě kávy dost vypovídají, bohužel jsme se tam dostaly pozdě a ty komentované prohlídky s ochutnávkou jsme nestihly.

korálky můžeš prohlídnout tady:

https://alibi-notes.webnode.cz/site-sperky-z-koralku/

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 13:18

alibi Ty jo, nádhera, Li! Doufám, že někde prodáváš

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 14:19

Korsičanka

díky. nesnažím se, jen jeden byl na zakázku, ostatní pro mne a jako dárky

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 14:21

alibi Tak až se uvidíme, něco koupím

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 14:22

Parfémový rok 2022 byl u mne ve znamení prodejů, nákupů a výměn vůní v cizině:) Prohloubila jsem vztah (a samozřejmě nákupy) s Annette Neuffer a doma se pročichala především na setkáních s parfémovými přáteli v Praze k jiné sortě vůní. Za zmínku stojí značky Miguel Matos/Calaj, Pineward, Prin, Bortnikoff, Bogue, Gather a Criminal Elements. 

Pokračovala jsem v pronikání do vůní Areej Le Doré, jejichž poslední řada mi

v mnohém učarovala. 

Dalším objevem byly značky Jousset Parfums a Anka Kuş.

Zaujal Aftelier Mandy Aftel, jejíž knížku o parfémech jsem dostala od nic netušící příbuzné. Nesmím zapomenout ani na zn. Bahfamsn, od níž určitě na něco našetřím:)

A nostalgicky se stále vracím k exkluzívním Chanelům a Guerlainům, Andy Tauerovi a Francesce Bianchi.

Těší mě, že hlavně díky WP od prďola a svěženkář poznávají další milí 

parfu-kolegové kvalitu indie vůní.

Všem průzkumníkům a recenzentům ZDE přeji hodně zdraví, kvalitní čich a mnoho radostí z nových - i vintage - vůní v roce 2023!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 14:23
Reakce na alibi:

Korsičanka děkuju. ty fotky o výstavě kávy dost vypovídají, bohužel jsme se tam dostaly pozdě a ty komentované prohlídky s ochutnávkou jsme nestihly.

korálky můžeš prohlídnout tady:

https://alibi-notes.webnode.cz/site-sperky-z-koralku/

​To je opravdu krása! Máš talent. Prodáváš někde?

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 14:48

Z vyzkoušených bez uvedení pořadí - novinky 2022:

Niche a exkluzivky:

Dans le bleu qui pétille Serge Lutens

Parole d'eau Serge Lutens 

Rose de Chine Tom Ford

Rose de Russie Tom Ford

Épices Exquises Guerlain

Privé Indigo Tanzanite Armani 

Privé Magenta Tanzanite Armani 

Bohemian Orange Blossom Atelier Cologne 

Mainstream:

Infinite Sky Estēe Lauder 

Shalimar Millésime Tonka Guerlain

Noir Extreme Parfum Tom Ford

Terre d'Hermès Eau Givrée Hermès

L'AURA VERMI by Dara

Daisy Eau So Fresh Skies Marc Jacobs 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 15:48

Korsičanka Ty jsi se opravdu posunula k úplně jinému druhu vůní a myslím, že k tobě perfektně jdou .

jerry Obdivuji, kolik toho dokážeš vyzkoušet a zrecenzovat! A v těch vůních, které znám, se - jako většinou - shodujeme.

alibi Máš hezký koníček!

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 15:59

Fleur Děkuju

Offline clothilde
Avatar
1776 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 16:55

alibi to je nádhera

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 17:30

alibi Krásné články jako vždy a korálkové šperky jsou nádherné.