Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 21:48

andry zdensy euridike jste moc milé, ale zrovna vy byste se určitě nic nového nedozvěděly .

cinkja Dvojnásobně krásný dárek, když byl překvapením od muže ! A vůně je to nádherná, hodí se k tobě.

S Iris Torréfié to máme stejně - hezká kompozice, která na mně nedrží a nejde do prostoru.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 22:19
Reakce na Fleur:

cinkja Dvojnásobně krásný dárek, když byl překvapením od muže ! A vůně je to nádherná, hodí se k tobě.

L´Heure Bleue jsem jako vánoční dárek už od muže kdysi dostala ve verzi EDP. Zbytek extraitu uchovávám i v kabelkové verzi v kovovém obalu, jako vzpomínku na první společnou cestu do Vídně a úžasnou malou parfumérii na ulici Kohlmarkt. A pak odstřik extraitu ještě z porcovacích akcí (vzpomínky na tuhle část mé parfémové cesty jsou stejně úžasné).

Domečkový flakónek mi s Fol Arôme zase vytanul na mysli. Spolu s podnikavostí a schopností naslouchat opravdu radost několikanásobná .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 22:28

cinkja 

To je tak krásné, když se emoce z vůní propojují se vzpomínkami na situace, na setkání... a když je člověk obklopený vnímavými, naslouchajícími lidmi...  L´Heure Bleue je nádherný Parfém. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 01:23

Fleur to je úžasné!!!

Ten onlajn by som rada absolvovala, ak by to šlo...?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 04:18

Fleur 

...byla bych Tvojí vděčnou studentkou jakéhokoliv předmětu

(jsi pro mě něco jako Jiřina Šiklová, to je prostě dáma s velkým D, a ať mluví o čemkoliv, hltám ji...)

Moc Ti přeju víc a víc nadšených studentů

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 07:16
@Fleur další báječný emoční článeček a taky bych si zažáčkovala ;)
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:37

Fleur Tvůj příspěvek jsem si přečetla s velkou chutí a pokud by byla možnost, taky se hlásím na on line kurz

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 08:38

cinkja Nádherný dárek! Gratuluji k parfému i k pozornému muži, který naslouchá

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 11:20

Fleur Jsem taky v pořadí Myslím, že už bychom vytvořily třídu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 12:14
Reakce na Korsičanka:

Fleur Jsem taky v pořadí Myslím, že už bychom vytvořily třídu

plha taky!

Offline clothilde
Avatar
1781 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 13:44
Reakce na Korsičanka:

Fleur Jsem taky v pořadí Myslím, že už bychom vytvořily třídu

​Ja se take dovolim prihlasit

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 14:00

slniecko Miru teena-s Korsičanka Martula viktorka_od splavu clothilde Fakt jste mě dojaly, náš systém účast externistů neumožňuje, ale byly byste třída snů !

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 14:19

Fleur Asi bys to měla vedení fakulty navrhnout jako inovaci, my bychom si to určitě i rády zaplatily

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 17:29

Fleur , opravdu nerada jsem Ti takto zavařila

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 21:27

Z letošních novinek jsem zkoušel:

Mriga (Prin)

Bortnikoff:
Vétiver Nocturne Absolu
Sayat Nova
Lucky Oud
Triad

Areej Le Doré:
Grandenia
Musk Leave
Santal Galore
Agar de Noir
Cuir de Russie

Ostatní:
Zet (RUIK)
Rook by Rook 2020 Edition (Rook Perfumes)
Vivacious (Hiram Green)
Srdcem (Nobilis Tilia)
Hoop (RUIK)
Patchouli Ardent (Guerlain)

Za nejlepší považuji Vétiver Nocturne Absolu, Sayat Nova a Mriga, které jsem zařadil mezi svých Top10.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 22:05

Fleur Takže takový kurz pro znalé a méně znalé a zároveň parfémové setkání. Hned bych se taky hlásila. 

Sepsaný máš ten rok krásně. 

A díky clothilde se zase kousek posunu a jednu novinku brzy vyzkouším. 

Offline clothilde
Avatar
1781 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 23:16

Renusatko dneska jsem poslala. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 11:12

Dovolím si také přispět. Pro mě byl rok 2020 o návratu k vůním. Respektive o návratu k požitku z vůní. Věřím, že 8. ledna oslavím rok bez migrény, která mě sužovala 20 let a poslední roky to bylo čím dál horší. Proto jsem se omezila na pár parfémů z poličky, které mi v případě záchvatu nezhoršily situaci. Celkově posledních 5 let až do roku 2019 nestálo za nic, mírně řečeno. Takže moje touha cokoli nového objevovat téměř vyprchala. Teď je to ale jiné, letos jsem zásadně obměnila repertoár, nejvíc mě nadchly (bez ohledu na rok uvedení):

Dusita - Le Douceur de Siam

BDK - Crème de Cuir

L'Artisan - Œillet Sauvage

Ormonde Jayne - Ta'if

Guerlain - Baiser de Russie

Cacharel - Yes I Am

Ferragamo - Amo

Lancôme - Idôle L'Intense

A mám na cestě mnoho (niche) vzorků, které budu nadšeně zkoušet a už teď se nemůžu dočkat!

Včera jsem zrovna přemýšlela o všech možných požitcích, jak ráda jím a piju (víno, kvalitní černý čaj, pizza, těstoviny, vyzrálé sýry, čokoláda a sladkosti, tradiční česká jídla, chleba, čerstvá zelenina...) a čichám (parfémy, svíčky a bytové vůně) a jak člověk musí být vděčný, že tohle může; že cítí, má na to prostředky a hlavně, umí si to užít i přes všechno negativní.

Takže do příštího roku přeji všem co nejvíce krásných zážitků a prožitků, voňavých i jiných. Také abychom mohli více cestovat a objevovat vůně a chutě cizích krajů. Zároveň pohodu a klid vlastního domova (domovů). A hlavně zdraví, protože bez toho si neužijeme vůbec nic.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 11:18

Evanilla 

...napsala jsi to krásně!, spoustu věcí vnímám jako Ty...

(no, ta značka BDK - tam bych někdy moc ráda zkusila  právě Tebou zmiňovanou Creme de Cuir a Gris Charnel)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 12:06

Evanilla 

Krásně jsi to napsala...

L'Artisan - Œillet Sauvage se mi taky moc líbí, Amo budu muset vyzkoušet...

Miru 

Gris Charnel jsem zkoušela - a vím, že se mi líbila, jen je divné, že si nepamatuju žádné detaily , musím mrknout do poznámek... A Ambre Khandjar je krásná vůně, nějakou dobu jsem ji měla v plánu, jak je v tom švestka, bývám nalomená...