Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 17:45

Já jsem letos spíš dokupovala své stálice a z novinek pouze

Diptyque Ilio

Chanel Paris Paris

Guerlain Shalimar Millésime Tonka

a staronovou Mortal Skin od SHL.

V množsví na trh chrlených vůní je pořád těžší najít něco kvalitního a originálního, něco, co předčí to, co už bylo vytvořeno. Mile mě překvapil Cristian Cavagna Boa Madre a Musa Paradisiaca, moc se mi líbí Hera od Papillon a samozřejme Francesca Bianchi, od níž jsem vyzkoušela zatím jen Libertine Neroli  a ráda bych ještě  Unspoken Musk.

Unosila bych i Violette Volynka od Hermès.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 17:46

Bilance roztržitá a neobjektivní

Neobjektivní hodnocení loňského roku pramení hlavně z nedostatku času, únavy a v neposlední řadě ledabylosti, s níž jsem zapisovala a třídila dojmy ze zkoušených vůní. Mnohé z mainstreamových odnoží byly pro mě tak neinspirativní, že jsem se už ani nepokoušela vydolovat z čichových vjemů nějaký obraz, pocit, myšlenku.

Nejvíce mě oslovila vůně Épices Exquises z velmi orientální řady od Guerlainu, dále pak nápaditá odnož Terre d´Hermès Eau Givrée a ryze pánský Vétiver Bourbon od Parfum d´Empire.

Zklamání úměrné tomu, jak jsem se těšila na novou vůni od Andyho Tauera, přinesl bílokvětinový Golestan.

Moje bilancování tedy bude subjektivní a bude zohledňovat spíše proměny mé poličky.

Už několik let se obklopuji hlavně vůní růží, takže i tento rok se nesl ve znamení pátrání po ideální růži. Netoužila jsem po dramatické pichlavé královně, ale spíše po červánkové růži, uklidňující a něžné, přesto vytrvalé.

A nalezla jsem jich hned několik. Každá je úplně jiná, ale pro mě jsou spojeny stejnou konotací jemnosti, něhy, klidu, ale ne toho v úplném bezvětří.

Rose de Petra mi učarovala kombinací ledového pižma a teplého růžového obláčku.

Rose Millésimée jsem pořídila naslepo, intuitivně, a teď jen lituji, že není dostupnější. Má v sobě tu polštářově červánkovou hebkost, kterou potřebuji.

Ta´If jsem znala už dlouho, ale teprve letos jsem silně zatoužila po její kombinaci růžového oleje s pryskyřičně datlovou pastou. Prozářila mi celé léto.

V anketě o nejkrásnější flakón roku by jednoznačně zvítězila limitka NR L´Air du Temps. Odpouštím mu i to, že je z plastu a že jeho obsah se zcela míjí s mými parfémovými preferencemi.

A protože je opravdu nádherný, tak má právo zabrat místo ještě jednou fotografií .

Velmi příjemné byly všechny akce týkající se parfémového světa, jichž jsem se mohla - letos naštěstí už osobně - účastnit. 

Velmi mě potěšilo uvedení značky Parfum d´Empire do brněnského butiku Vavavoom, a to nejenom proto, že jsem se za jeho zařazení do portfolia už dlouho přimlouvala

Při této příležitosti moji růžovou sbírku obohatila i tato klasika:

Parfémovým objevem celé značky jsou vůně Les Bains Guerbois. Když se před pár lety objevila první čtveřice jejich vůní, nepřipadalo mi provázání s legendárním pařížským místem jako ideální koncept. O to příjemněji mě překvapilo, jak se kolekce rozrostla. Nejvíce mě oslovily Les Bains Douches 1978 a New Wawe 1979, vonící atmosférou nočního klubu. Ostatně konec 70. let je doba mého mládí...

Skvělá byla rovněž možnost vyzkoušet v pohodlí domova řadu vůní, k nimž bych se jinak obtížně dostávala. Za putovní balíček evropských niche vůní jsem vděčná prďola . Oceňuji příležitost otestovat souběžně celou produkci jednotlivých značek, neboť tak si člověk nejlépe uvědomí jejich rukopis. Díky vzorkům jsem tak podnikla cestu okolo světa rozhodně za méně než 80 dnů .

Sama jsem narazila na pár značek a vůní, které bych do budoucna ráda blíže prozkoumala. Jednou z nich je Olibanum, jehož kreace jsou inspirovány kadidlem a komponovány tak, aby se daly vzájemně vrstvit. 

A když rekapituluji, kterou vůni jsem za celý rok nosila nejvíc a nejčastěji, překvapivě je to:

L´Inspiratrice od Divine. Na Vánoce jsem už jen doplnila zásoby a při této příležitosti ocenila jako nejlepší novinku tohoto roku jejich limitku L´Été narguilé, která kandiduje na první parfémový nákup v příštím roce.

Přeji všem šťastný vstup do nového roku a děkuji za zdejší příjemnou a pozitivní atmosféru.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 18:04

Fleur , srdečně Tě zdravím a děkuji za požitek z krásného vytříbeného slohu, už vím, že se k Tvému letošnímu bilancování vůní ještě několikrát vrátím.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 18:04

Fleur Na tvoji bilanci jsem se už moc těšila, krásné včetně fotek .

A s L'Été Narguilé souhlasím a mám ji už díky tobě na seznamu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 18:38

Fleur ďakujem za príjemné čítanie,  dojmy, fotky, nasadila si mi chrobáka do hlavy, vytiahla si ma z parfumovej letargie, chcem opäť skúšať, ožila som, vďaka

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 18:50

Dalia Fleur clothilde blackviolet děkuji moc 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 18:53

blackviolet Fleur Korsičanka jerry 

Díky vám za sdílení

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 19:28
Reakce na milacka:

Fleur ďakujem za príjemné čítanie,  dojmy, fotky, nasadila si mi chrobáka do hlavy, vytiahla si ma z parfumovej letargie, chcem opäť skúšať, ožila som, vďaka

​Perfektne si to vystihla, aj ja Fleur rada čítam.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 19:30
Reakce na zdensy:

Fleur , srdečně Tě zdravím a děkuji za požitek z krásného vytříbeného slohu, už vím, že se k Tvému letošnímu bilancování vůní ještě několikrát vrátím.

​Podpisujem aj ja!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 20:00

Fleur Vytáhla jsem dnes úplnou náhodou vzorek Vétiver Bourbon a je to opravdu výjimečná vetiverovka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 20:14

blackviolet zdensy alibi Biely kvet milacka Děkuji vám, velmi si vašich slov vážím a nápodobně - jsem vám vděčná, že mám s kým sdílet společný zájem .

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 30. prosince 2022 22:07

Fleur alibi Ráda jsem si početla, jako vždy to máte krásně vše sepsané. 

Já mám letošek ve znamení zkoušení, díky prďola a svěženkář a jejich WP. V nákupech spíš návrat k vůním, které nosím dlouhodobě.

Moc se mi líbila celá značka Annette Neuffer, kde jsem pořídila odstřiky. 

Z novinek nejvíc limitka Guerlainu, Shalimar Millésime Tonka.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 00:51

alibi krásne!!! Ten Kuks by ma prudko zaujímal. Tá história lekární je tam ako stála expozícia?

Fleur super! A vidíš, ja som skúšala Golestan tesne pred Vianocami...a je veľmi pravdepodobné, že mi pristane na poličke...

Čo sa mojej rekapitulácie týka, tak z vôní, ktoré ma oslovili natoľko, že som z nich "potrebovala" celý flakón boli Melkmeisje / Onder de Linde (Baruti) , Shalimar Millésime Tonka (Guerlain) , Jungle Jezebel (Sarah Baker Perfumes) ( vďaka svěženkář !!!), L-O-V-E (Annette Neuffer) (vďaka Korsičanka ) a znovaobjavený Shanaan (M. Micallef)  (vďaka Woody ).

A asi dvoma najdôležitejšími parfémovými udalosťami bolo pre mňa

1. Spustenie Wanderpacketov (znova vďaka svěženkář !!! A rozhodne aj prďola za usilovnú organizáciu mnohých skvelých )

2. nákup a zoznamovanie sa s parfémovými ingredienciami. Ako mení to svet. A hej, ešte viac to človeka primačkne k Niche parfémom. Ale je to úúúžasná hračka a hlavne, úžasný nový level spoznávania už poznaného.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 11:18

Renusatko slniecko děkuji

Ohledně Kuksu nevím, ale snad ano. Určitě je lepší se podívat na stránky, než se tam vydáš 

Chtěla bych být muška a koukat ti pod ruku když si "hraješ" s ingrediencemi :)

Offline clothilde
Avatar
1781 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 12:37

Fleurpřipojuji se k ostatnim, moc ráda čtu Tvoje recenze, články a komentáře

Hodně zdraví do nového roku a doufám, že se brzy uvidíme na nějakém parfemovem či neparfémovaný drazu

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 20:06

alibi no, nič moc zatiaľ. Skôr je to ešte o tom učení sa, že čo je čo, v akom parféme to je a čo to robí. Moja rodina pôjde rovno do neba:))))...podľa mňa si vyberú neparfémované.

Ten Kuks, to je tak úúúplne na severe, dobre som našla?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 20:47

slniecko Severně od Jaroměře(Hradce Králové)

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 22:08
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 22:22

slniecko ano, to je ono!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 31. prosince 2022 22:36

V roce 2022 jsem vyzkoušel celkem 128 parfémů, hlavně díky prďola a svěženkář 

Většina jich byla staršího data, ale několik novinek mezi nimi přece jen bylo:

Civet de Nuit, Aquilaria Blossom, Al Majmua (Areej Le Doré)

Fumoir Des Anges (Annette Neuffer)

Rising Cologne, Only Oud (Dixit & Zak)

Vétiver Bourbon (Parfum d'Empire)

Vanille Exotique (Katana Parfums)

Téměř všechny se mi líbili, což připisuji důkladnému předvýběru, který mi za situace, kdy i tzv. artisanal značky dokáží za rok vytvořit přes deset parfémů, přijde nezbytný. Nakonec na poličce přistály flakony Rising Cologne a Aquilaria Blossom a odstřiky Al Majmua a Vétiver Bourbon. Pokud jde o značky, za své objevy bych označil Dixit & Zak a Katana Parfums, které jsem dosud znal jen podle jména.