databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Melkmeisje / Onder de Linde Baruti

Melkmeisje / Onder de Linde
značka: Baruti
parfumér: Drosopoulos, Spyros
rok: 2014
určení: unisex
složení: hruška, šeřík, kosatcový kořen, med, lipový květ, pižmo, santalové dřevo, vanilka, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (21.11.2020 )

Nádherný medový lipový květ přechází přes svíravé zelené tóny a stopu avivážového šeříku na mírně drhnoucí dřevité zbytky, které v závěru uhladí sametové živočišné pižmo. Už se těším na jaro, až jej budu nosit. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin. Inspirací pro parfém byl Vermeerův obraz Mlékařka, konkrétně začátek léta na holandkém venkově, na nějž obraz odkazuje.

Avatar
andry (27.3.2016 )

Lipový květ všech podob, postupně se přelévající z jedné do další. Nejprve omamný a sytý, jako strčit nos přímo do květů. Potom něžný a křehký, s vanilkově pudrovým popraškem. A nakonec medově sladký, jako hustý sirup, lákadlo pro včely, až skoro trnou zuby. Za sladkostí se ukrývají i jeho dřívější podoby a také několik větviček. Vůně velmi intenzivní a ve srovnání s jinými lipovými vůněmi ji stavím na první příčky.

Avatar
zdensy (15.6.2015 )

Ze složení - hruška, šeřík, kosatcový kořen, med, lipový květ, pižmo, santalové dřevo, vanilka, vetiver - to všechno tam může být, tedy kromě šeříku. Vůně na mě působí jako koncentrovaný luxusní bambus. Vůně je zelená, nasládlá, hlaďounká, kulatá, vazká, klidná, neostrá, intenzivní, narkotická, vábí do tenat... Nejzajímavější objev čtvrtletí.

Avatar
Hoolinkah (03.6.2015 )

Lipový čaj štědře oslazený medem, popíjený během slunečného dopoledne na zahradě plné rozkvětlých šeříků. Hned po nástřiku je vůně plná čerstvého autentického pylu. Postupně se vynořují další nakysle vonící traviny (asi ten vetiver). Připomnělo mi to sedmikrásku rozžvýkanou v ústech (jako malí jsme je na zahradě u babičky jedli). Se zmíněným obrazem má společný hlavně takový ten vnitřní klid typický pro Vermeerovy obrazy, kdy se čas jakoby zastavil. Antistresová záležitost. Navíc stačí jen kapička (Ale opravdu! Ve větším množství by mohla být toxická.) a vůně jde krásně do prostoru.

Avatar
wendulka (25.3.2015 )

U téhle vůně mě zaujal fakt, že je prý inspirovaná obrazem Mlékařka od holandského mistra Jana Vermeera. ale už ze složení mi bylo jasné, že moc mléčná asi nebude. A opravdu bych to viděla spíš na jarní louku nebo rozkvetlý sad, který otevřeným oknem mlékařku láká ven.

Především je to jemná vůně šeříku a lipového květu. Po počátečním závanu vodnaté svěžesti voní převážně trpce zeleně, ale s pomocí hrušky se změní v hladký medově nasládlý, něžně opojný květinový nektar. Doslova to v člověku vyvolává chuť lehnout si do trávy a vychutnávat si tu vůni pylu všude kolem (bílé pižmo). A nakonec podlehnete a jdete,

Až po pár hodinách by se dalo říct, že se najednou skrze tu květinovou hradbu vynoří mlhavá připomínka možná na pracovní povinnosti v podobě hrnku mléka, ohřívajícího se na plotně (trocha mléčné vanilky se santalem a kouřovými podtóny vetiveru). Jakkoliv jsem si tedy dosud myslela, že skvěle pracovat s lipovým květem umí jen Tanja Bochnig, teď k ní musím přidat i Spyrose Drosopoulose.