Nejlepší vůně uplynulého roku

30. prosince 2016 19:04
Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 01. ledna 2023 17:25

I já děkuji všem, které dokázaly potěšit vzorky vůní z různých WP! 

Ráda vyhledávám voňavé poklady niche a indie značek, které pro nás míchají úplně stejní fanatici, jako jsme my. A ráda s vámi sdílím zážitky z jejich poznávání.

Nejhezčí vůně roku 2022 by se mi hledala jen velmi těžko, proto spíš zmíním značky, které mi při tom množství zkoušených vzorků utkvěly v paměti díky vyjímečné kvalitě ingrediencí, neotřelou kompozicí a často zajímavým příběhem.

V první řadě to jsou US indie značky AftelierGather Perfume - k prvním vůním zakoupeným naslepo jsem přibrala i pár vzorků. Obě tvůrkyně míchají voňavé klenoty, které možná nejsou na každodenní nošení, ale pokud hledám instantní potěšení, vím kam mám na poličce sáhnout.

Velkým překvapením pro mě byla australská značka Criminal Elements, kde díky dostupnosti vůní v Litevském eshopu Nosy, jsem si pořídila hned tři vůně této značky (Tobacco Jam, Fall a Pyrus).

Posledním objevem těsně před koncem minulého roku byla naštěstí snadno dostupná vůně Tabac Libre řeckého tvůrce značky Angelos Créations Olfactives. Tato krásná tabákovka přišla společně s třemi dalšími vzorky a po vyzkoušení vůně Angeliki mi byl jasný další nákup.

V nastávajícím roce vám všem přeji spoustu voňavých dobrodružství i potěšení z klasických stálic našich poliček!

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 01. ledna 2023 22:36

prďola vídíš, plechovku Angelos tu suším na stole už koľko týždňov...ale nestíham popri tých WP, mám výhovorku !!!

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 01. ledna 2023 22:54

slniecko A jakou vůni? Anebo to jsou vzorky? 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 01. ledna 2023 23:29

prďola vzorky

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 01. ledna 2023 23:43

prďola ❤️ děkuji za přání i za všechny wp 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 12:21

Vďaka tunajším skvelým recenziám wendulka a Fleur som si tento rok kúpila flakón Aziyadé, Suavé, Giardino delle Delizie a Rose Petra a vďaka domenica a možnosti vyskúšať Musc Outreblanc som našla novú parfémovú lásku a zadovážila si tiež celý flakón. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 12:29

Biely kvet Krásné přírůstky a jsem ráda, že jsem tě mohla ve výběru některých inspirovat .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 12:30

prďola Ty jsi pro mě takový Kolumbus v objevování zahraničních značek .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 12:31

slniecko Golestan na tobě ráda otestuji , ale ty jsi květinový typ, ty si s tou vůní můžeš skvěle rozumět.

clothilde díky a doufám, že dnes to setkání, byť na neparfémovém sraze, vyjde!

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 17:40

slniecko Těším se na recenze! Chtěla jsem si původně objednat ten poznávací set vzorků, ale byl vyprodaný... takže jsem nakupovala naslepo a byla to trefa do černého!

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 17:48

alibi

Fleur To mi zní velmi příjemně, děkuji! A to i přesto, že pro spoustu z vás to může být ekvivalent objevitele slepých cest ...tak někdo se obětovat musí, že?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 03. ledna 2023 01:11
Reakce na prďola:

slniecko Těším se na recenze! Chtěla jsem si původně objednat ten poznávací set vzorků, ale byl vyprodaný... takže jsem nakupovala naslepo a byla to trefa do černého!

​Tak ich dám niektorý večer prednostne .

Ja som na ne čakala ešte, kým si stránku, tak mám asi jeden z jeho prvých setov. A práve som si našla v mejloch, že ich tu nesuším "pár týždňov", ale od marca ..

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 03. ledna 2023 01:12

Fleur bude mi cťou!!!

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 03. ledna 2023 09:51

slniecko Fleur takze druhy clovek, na kterem Golestan voni? To s nim nebude tak marne

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 17:42

Olfaktorické ohlédnutí (ano, vím, že je to sémanticky nesmysl) za rokem 2023

Mezi novinkami mých oblíbených značek se letos urodilo několik vůní, které mě zaujaly a líbí se mi, byť to neznamená, že jsem si hned pádila pro flakón. 

K nejpovedenějším řadím Ruade od Parfum d´Empire, a to pro odvahu skloubit tak otevřeně animální tóny s klasickou elegancí. Osobně mi přijde ale vysloveně jako pánská záležitost. Ostatně nezklamala ani jejich limitovaná edice Eau de Gloire, tu bych klidně nosila i kvůli tomu krásnému flakónu. 

Meo Fusciuni mě příjemně překvapil zvláštním rýžovým akordem s vlhkou zelení v Sogni i kosatcově likérovou čokoládovostí ve Viole Nere.

Sugar Leather od Une Nuit Nomade sice není výrazná svou originalitou, ale řadím ji k příjemně nositelným gurmánkám; takhle bych si představovala kvalitní mainstream.

Značka Astier de Villate, která mě začátkem roku tak okouzlila rekonstrukcí parfému Les Nuits, mě potěšila letní bylinkovou smrští Mante La Jolie.

Krásné zpracování růže jsem našla v extraitu Rose Centifolia od Guerlainu, bohužel mě trošku mrzí jejich strategie prodeje založená na exkluzivitě. A líbí se mi i kosatcová limitka Shalimaru.

Objevily se ale i vůně, do nichž jsem se bezhlavě zamilovala a podlehla.

Značka Aedes de Venustas mi vynahradila zrušenou Oeillet Bengale nádhernou růží Amnesia Rose.

Wildeovsky dekadentní Slavík a růže naruby, svíravě temná, minerální, růže s dřevnatým stonkem a mokrou hlínou. Je to pro mě vůně ulita, ráda si ji dopřávám i pro chvíle, kdy chci být sama se sebou. A kdyby mi měla evokovat nějaké místo, tak to bude Rosa Coeli.

Druhou vůní, kterou jsem musela okamžitě mít, byla limitovaná edice z dílny Andyho Tauera: Nexin.

Díky Vavavoom jsem získala flakón č. 171 a užívám si čistoty aldehydové krásy citrusů s pelargónií.

K objevům opožděným patří Hatria Angela Ciampagna, která pískově karamelovou růži zalévá medovými slunečními paprsky, takže je pro mě generátorem světla a dobré nálady. V koncentraci extrait má i skvělou výdrž a projekci.

Uplynulý rok nabízel i příležitosti k setkání s milou parfémovou komunitou. Ráda vzpomínám na výlet zorganizovaný slniecko.

Děkuji za možnost navštívit v Bratislavě naprosto unikátní místo a nahlédnout tam do zákulisí parfémové tvorby. 

Navzdory přehlceným čichovým buňkám tím množstvím podnětů jsem si odtamtud neplánovaně přivezla další růži, tentokrát pižmově prádlovou Just Fucking Rose s mírně dřevitým závěrem, který mi připomíná vůni starého dřeva na prudkém slunci. A samozřejmě platí, že když si můžete popovídat s jejím stvořitelem, hned k ní máte jiný vztah. Až ten flakón spotřebuji, bude důvod znovu zavítat na Slovensko a nechat si ho na místě znovu naplnit .

Do Brna na pozvání VAVAVOOM zavítal Ulrich Lang, aby představil novinku Suncrest. Této šťavnaté broskvi jsem sice nepropadla, ovšem chápu, že milovníky svěžích ovocných vůní s pudrovým pylem zaujala. Prodávala bych ji společně s knížkou Roalda Dahla Jakub a obří broskev , je v ní i kus dětsky nezřízeného obžerství: sladká šťáva, žvýkačkové bubliny... 

V každém případě oceňuji příjemnou atmosféru setkání (nejen) nad vůněmi. Vavavoom tak potvrzuje svoji pozici místa, které není jen luxusním obchodem, ale opravdovým centrem dění kolem niche parfémářství se skvělým týmem lidí.

A zajímavé počiny související s parfémy a parfémářstvím se vynořily i v literatuře. Francouzský komiks o Germaine Cellier ještě někde putuje Evropou na moji adresu, ale knížku o Catherine Dior, sestře Christiana Diora, která se zapojila do odboje za druhé světové války, stihnul Ježíšek včas. Vzhledem k tomu, že mě na Vánoce skolil covid a přišla jsem  částečně o čich, bude četba asi na neurčitou dobu jediným způsobem, jak zůstat v kontaktu s parfémovou vášní.

Všem, kteří zde každičkým příspěvkem vytvářejí soudržné (byť ne vždy automaticky souhlasné) prostředí, děkuji za možnost být součástí této komunity a přeji vše nejlepší do nového roku 2024. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 18:33

Fleur Díky za krásné počtení a pokoukání. Ani nemám potřebu po takové kvalitě něco o uplynulém roce psát

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 18:39

Korsičanka Prosím, určitě napiš. Ty máš v záběru zase úplně jiný typ vůní !

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 19:57

Fleur prave jsi me uspesne seznamila s existenci vune, o niz jsem nevedela. Ze kdy ve 2023 ta Ruade je? Uz je to dyl, nebo z konce roku?

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 20:24

Fleur Krásne si to napísala, Miss Dior máš vo francúzštine? Ja som si ju objednala v češtine, máš môj obdiv!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. ledna 2024 20:33

andryObjevila se na podzim.