databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Arabesque The Merchant of Venice

Arabesque
značka: The Merchant of Venice
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
složení: zázvor, listy tabáku, švestka, skořice, tonka, cedrové dřevo, benzoin, vetiver, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
blackviolet (18.6.2017 )

Vůně hladká a dokonalá jako sklo od sklářů z Murana. Modrá barva sladké šťavnaté švestky s propletenými zlatými arabeskami ze suché prachové skořice a průzračný svěží ovocný zázvor zatavený do hnědi tabákových listů vonících po semiši. Sladká gurmánská tonka a dřevo s vysušeným vetiverem a ještě pořád skořice...

Avatar
Fleur (15.9.2016 )

První přičichnutí mě přeneslo o čtyři desetiletí v čase zpět. Lovím z hnědé kulaté plechové krabice sušenky Spekulatius a namáčím si je do horkého kakaa; kávu ještě nesmím, jenom občas mi dá dědeček, když to nikdo nevidí, ochutnat lžičku svíravě hořkého turka. Arabesque se hlásí skořicí, já tam cítím i kardamom, kakaový prášek, jemný tabák, a to vše dokonale promíchané a pudrově hebké. Po rozvonění následuje vanilková tonka, zatím nejhezčí, jakou znám. Je to sice gurmánka, ale dřevité tóny ji z cukrárenského pultu zvedají mnohem výš.
Nejbližší parfémová asociace je Feve Délicieuse, ovšem Arabesque je poněkud temnější, trošku jako mírně ošoupaná sametová sedadla v kabaretu, kde je vzduch prosycen vůní likérů a drahého tabáku.
Intenzita a výdrž ospravedlňují cenu.

Avatar
slniecko (07.8.2016 )

Sladký zázvor, slivka škorica....všetko sa to na mňa vysypalo naraz ako z prevrátenej police...jemne prebleskujú drevené závany cédru a vetiveru, všetko zaliate do benzoinovej živice....božská vôňa....gurmánka, ale nie prvoplánová, uzemnená drevom a živicami...rozhodne unisex.

Avatar
Miru (23.5.2016 )

...bezprostredne po nastřiku citim jen

teplo.

Jako kdyz polknete čistou pálenku, ve které se ale koupou celé zralé, šťavnaté, pevné švestky.

A pak, za chviličku, nastoupí vsechny ostarní zbylé ingedience a

zprachovatí...

...snad usušené na slunci, rozemleté a rozemnuté mezi prsty na prach.

Slozky, které jsou normálně suché - zvláční,

a ty, co jsou naopak šťavnaté - proschnou...

...takze pak je ve vůni prach

dřevitý

skoricový

švestkový

tabakovy

vetiverový.

Všechno to smícháte, prohřejete v dlanich a pak opét opatrne rozhrnete po ploše a v ťé minivrstvičce vonneho prachu si kreslite mimoděk prstem...

...jen tak si tvořite voňavé stopy,

arabesky

Arabesque na mě působí vláčně dřevitoprachově, svým způsobem současně i moučně,

s tonkou obarvenou delikátnê senovým akcentem a díky benzoinu cítím i nádech kakaa.

Vlahý, decentně nasládlý kakaový tabák pro dámy, máčený v mléce a zahřívaný v dlaních.

Výdrž výborná, přes noc/několik hodin.

A co Tobaco Vanille Tom Ford.?

Tabák od Forda se s ničím nemaže,

je podprahově zvrhlý, nenasytný až opulentní.

Tabák od italů je křehký, dámsky delikátní, taková muchlavě tabáková pralinka.

Avatar
wendulka (15.5.2016 )

O značce se rozepisovat nebudu, jelikož tu už loni dokonale rozebrala slniecko loni ve svém článku, který mě velmi zaujal. Proto když jsem si loni v září všimla regálu s flakony z muránského skla, okamžitě jsem po nich skočila a tohle byl už tehdy můj absolutní vítěz. Jiskřivý zázvor s aromatickým tabákem jsou totiž u mě vždy sázkou na jistotu, tady jsou navíc zkombinované s velmi chutnou švestkovou marmeládou, okořeněnou sladkou skořicí.

A po rozvonění v dobrotách pokračujeme, jelikož tohle všechno dáme do misky z hladkého cedrového dřeva a promícháme s bíločokoládovou tonkou. Medové tóny benzoinu v základu pak možná někomu připomenou styl vůní jako Tobacco Vanille, příp. Tabac Rouge, v žádném případě je však nenapodobují voňavě, protože tady je ho znatelně méně a navíc je ukotvený v obláčku měkoučkého bílého pižma a krotkého kouřového vetiveru a především je stále cítit ta krásná skořice s doznívajícím tabákem v pozadí. Kromě toho jde krásně do prostoru a na kůži drží půl dne.