databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Acqua Viva Profumum Roma

Acqua Viva
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2006
určení: unisex
složení: citron Amalfi, sicilský janovec, cypřiš, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (12.9.2019 )

Citron s čerstvě naříznutou kůrou, velmi intenzívní, následovaný čerstvě posekanou svěže zelenou trávou, drcenými citrusovými větvičkami a lístky. Tak tráva mi ale připadá dost rušivá, jak kdyby sem nepatřila. Vůně po rozvonění opsala kruh a vrátila se do podoby citrusu se zelenými chypre tóny, připomínajícími sytou verzi Eau d'Hadrien.

Avatar
daniela (08.8.2019 )

Opravdový citrón, postupně s lehkým doprovodem pomeranče a grapefruitu. Typově mi připomíná klasické citrusové vůně od Annick Goutal, také díky bylinkám a větvičkám, které se po rozvonění objeví. Při navonění je vůně příjemně osvěžující "kolínská". Při zkoumání moc zblízka cítím rušivý tón jakési bylinné zatuchlinky, trochu podobné včelímu vosku a později nahnilým citrónům. Po úplném rozvonění to naštěstí zmizí a suché bylinky a dřevo jsou příjemnou součástí vůně.

Avatar
ModestMourek (20.6.2019 )

Nádherný čerstvě roztrojený citrón, s hořkou kůrou a mírně sladkou dužinou, vytvořený zřejmě přidáním grapefruitového oleje k citrónovému, pomalu přechází na průměrnou, suše dřevitou bázi. Řekl bych, že blíže se skutečnosti nelze přiblížit, požadujeme-li od parfému několikahodinovou výdrž. Ani neředěné citrusové oleje totiž nevydrží na kůži více než hodinu, zatímco výdrž toho parfému přesahuje 4 hodiny.

Avatar
Mitzi (23.7.2016 )

Geniální od první vteřiny, znatelná i po 5 hodinách od lehké aplikace na kůži. Zatím jsem vyzkoušela pět vůní této značky a Acqua Viva je naprosto dokonalá. Tohle tekuté zlato obsadilo okamžitě výsadní místo na seznamu přání!
Kdo nezažil citróny z trhu, které byly včera sklizené ze stromu poté, co dozrály na středomořském slunci, kdo cítil jen ty postříkané chemií z obchodu, ten o hodně přišel. Tady to je, tahle vůně přenáší malý zázrak. K tomu zlatý janovec, líbezná vůně podobná hrachoru a dřeviny dávkované tak, aby vůni citrónové šťávy a kůry nepřekrývaly, ale jen ji zvýrazňují. Cypřiš i cedr dodávají "vítr". Nebo spíš vánek. Příjemný a teplý, ale zároveň i s vlhkostí.
Miluju tenhle typ vůní, které uvolňují napětí. Dokonce i ten typ napětí: "kdy už mi bude stát na poličce?" Jednou určitě ;-)

Avatar
blackviolet (06.7.2016 )

Na slunci dozrálý citron na úlomku větvičky s pár zelenými lístky. A jako když ho vezmeme do dlaní a zmáčkneme silně až tak, že kůra povolí pod tlakem, šťáva z dužiny se promísí s olejovitou aromatickou tekutinou z kůry a zavoní i rozdrcené zelené lístky a dřevo. Jedna z nejautentičtějších citronových vůní a navíc s dlouhou výdrží.