Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:37

Martula Dobře jsme tě navedly, co? 

O cenu ani tak nejde, člověk ušetří, když zatouží, ale ta dostupnost

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:45

Martula 

...aha. Tak já mám strop za 30tku 2,6tis(Ligno) nebo max(ale to už je vnitřní boj) 2,9tis(kdyby extrait Maison Crivelli měli 30tku, vč odečtení kuponu na 300...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:53

Korsičanka Dobře jste mě navedly, dobře

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 19:02

Jasmine Narcotique (Aaron Terence Hughes)

Jasmín kvete sytě a na povrchu je jako pískované sklo, bílý a poloprůsvitný a přitom pevný. Spolu s drhnoucím semišem s malinko omítkovým nádechem vytváří skvěle sladěnou dvojici. Je intenzivní, trochu na steroidech a trochu v oblacích, a má sladce ovocné podtóny nejblíž připomínající nesladce pudrovou bílou broskev z Peche Cardinal (MDCI). Není v něm ani snítka zeleně, ani lísteček, jen tyhle veliké jasmínové květy čouhající z designové kabelky, prohřáté a trochu zemité, nadýchané pižmem, a za zvuku klapajících podpatků se v pohupujícím rytmu nesou koridorem přihlížejících. Z nějakého důvodu tohle není vůně přírody, ale moderní pojetí jasmínu. Složení někde vedle semiše uvádí i kokain, tak předpokládám, že měli na mysli vůni od Rammstein, což by celkem sedělo. Novější formulace by měla upozaďovat drhnoucí broušenou kůži a jasmínu dávat zelenější, svěžejší rozměr jasmínového čaje.

L'Heure Verte (Kilian)

Podle mě se Zelená hodina povedla a není to ani dost líbivka na to, že je to Kilián. Lékořice s hořkou zelení, lékořice až sladce čokoládová s pudrovou ambrovanilkou, lékořice anýzově bylinná jako klasický černý pendrek, lékořice měkce dřevitá. Někdo prý přirovnává k Lutensově Douce Amere, ale to si dovolím nesouhlasit. Sice je taky hořkosladká, ale mnohem sladší, bylinnější - a všeobjímající lékořici nemá. Zelená múza všech umělců tady nevoní alkoholem a nestahuje k zemi - je vzdušná a přitom sytá, (hořko)sladce přítulná a její počáteční intenzita po rozvonění zmírní na běžnou úroveň. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 19:05

andry 

...tak, jak recenzuješ Jasmin Narcotique, tak tak si jasmín představuji! Ano, žádné zeleno, ale rajc, klidně zakázanej...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 19:14

andry LHV se mi taky líbí. Ale nevím, zda ji musím vlastnit. Možná odstřik?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 22:38

Strangers Parfumerie: Yuzu Soda

Slniecko má naprostou pravdu. Nevím jak, ale Prinovi se zde geniálně povedlo parfémově zhmotnit s pomocí kovových tónů, aldehydů a dalších složek pamětnickou sifonovou láhev na výrobku sodovky. Osvěžil jí štiplavě svěžím yuzu, strouhanou pomerančovou kůrou, lístky máty a kafrem. Přihodil i nějakou tu snítku rozmarýny a pár krystalků mořské soli a uhladil citrusově krémovou magnólií. Tématicky bych ji přirovnala k lutensovské L´Eau Froide, ovšem propracovanější a nositelnější zároveň.

Initio Parfums Privé: Rehab

Při ťupkání bergamot s kombinaci levandulí a slanými tóny vetiveru v ní v první fázi vytváří vzdáleně typově podobný fialový dojem ledového čaje a mořských tónů jako v Aqwindia. Při nástřihu se ovšem levandule projevuje ovocněji s podobě bonbónkových lesních jahůdek s pralinkovým krémem se skořicí, který zmiňuje blackviolet. V základu pak ještě zesládne zásluhou vanilky a kokosových tónů santalu, nicméně právě díky vetiveru a dalším dřevům není úplně gurmánská.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 12:16

Rosa Novella (Santa Maria Novella) - jemná sladká růžička, zpočátku až éterická, nabrala rychle podobu růže sladce ovocné, ale se rozvoněla do suše dřevitě růže s chypre tóny a trochou nektaru. Ten konec je rozhodně zajímavější než poněkud fádní začátek.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 16:38

No 8 TONIC VERT Thomas Kosmala

... ano, tahle vůně je jako zimní blues, tiché, klidné, ambient mrazivých krystalů dopadajících na dokonale, zářivě bílou sněhovou pláň...

... a ano, jeho první tóny, v mramorové misce drcená máta s nastrouhanou citronovou kůrou a limetovou šťávou, jsou jako čisté a jasné paprsky prvního ranního světla, které protnou tmu a její stíny a rozdělí den na dvě sobě nepodobné, cizí a odcizené světy. Noc odchází, zelená nahořklost zůstává, stále tmavá a jasná zároveň, její podoba se však mění, ztrácí svěží šťavnatost i zelenou mízu, mění se v suše hořkosladký, zeleně natrpklý a zemitý vetiverový prach, který se mísí s hřejivými jiskrami růžového pepře a prachandou ze sušeného lesního ovoce, která s přesýpajícím se časem mění svoji sladce nevinnou tvář, stává se dramatičtější, temnější, jako černavě kořenité růžové geranium, jehož čas s večerem nadešel...

Sněžný chameleon.

Severský. 

Hibernující.

Ale stále ve střehu.

Zeleně, tmavě, hořkosladce zemitá, bylinná vůně, ano, tmavá, temně zelená, přesto je v ní světlo a jas, noir zima a Norské dřevo. 

Větrová.

Chininová. 

Natrpklá. 

Hluboce zasunutá vzpomínka na léto vyvolaná uprostřed zimy. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 16:46

euridike 

...tyjo, u téhle značky jsem koukala na několik vůní(už teda nevím, na jaké. Jak se mi pořád mění chutě...) Ale když jsem pak koukla na recenze, tak byly rozporuplné a když jsem zjistila, že autor pochází z Polska(chjo, ty moje předsudky...), tak jsem to škrtla ze seznamu...

Jak, prosím, vnímáš kvalitu vůně.?.

Jo, koukám, že nemáme v databázi všechny jeho vůně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 16:59

Miru 

No je to EdP, pro mě vyznívá - pocitově - spíš jako EdT, jenže tenhle pocit mívám u nazelenalých, bylinných, chladnějších vůní vždy. Zkoušela jsem ze vzorku nějaké tři dny, výdrž až do večerní sprchy, rozhodně to není - na mně - úplně intimní vůně, jde do prostoru, přiměřeně, ale znatelně, všechny tóny mi připadají čisté, jasné, vybroušené, ale ne syntetické a vyleštěné do nepřirozené dokonalosti. Líbí se mi, je taková, jakou zelenou, citrusovou, tonikovou vůni s několika podobami vetiveru chci mít. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 17:00

euridike 

...tak to zní dost dobře...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 21:38

Annette Neuffer

Flor de Café

Strašne jemné, povedala by som až slabé...cítim vzdialenú odozvu jemných tónov kvetov a kávy a potom už nič. Normálne sa mi to ani na Annette nezdá...

Per Fumum: Ambar

Hustý tmavý slivkový lekvár, ktorý sa varííí a varíííí hodiny a hodiny až kým z neho nevznikne temná tuhá lepkavá hmota. Do toho tmavé drevá, tabak, labdanum a mimoriadne pekná ambra.

Havana Plum

Nádherná "nejedlá" gurmánka. Káva, likér, karamel, stopy jemného tabaku, tonka, vanilka, med. Napriek tomu nepresladené. Krása.

Narcissus Poeticus

Čerstvo rezaný narcis vo váze, to najzelenejšie z bielych kvetov...a indoly. Už som chcela skonštatovať, že narcisy tejto značky sa na mne neredviedli, ale potom zrazu obrat a celé to prešlo do nežnej, narcisovo-púdrovo-medovej vône. 

Honeysuckle Rose

Zemolez bez zemolezu. Ale krásne utrafený. A do toho mierne indolický jazmín, a áno, tá ruža. Záhradná ruža s ovocným nádychom, ktorá chtiac-nechtiac vyvoláva pocit optimistickej pohody. A ten akord zemolezu ju v tom patrične podporuje. A to celé na tradične Annettovsky hutnom, zeleno-živičnatom podklade.

Vermilion Orange

Divincarnation s pomarančom miesto karafiátu. A je to skvelé! A navrch trochu škorice. Napriek pomarančovo-kakaovo.škoricovej kombinácii na mňa nepôsobí vianočne. A celé je to podložené hutnými zlatými živicami. Zdá sa mi, že ju nemám a budem to musieť napraviť.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 22:29

Anatole Lebreton: L'Eau Guillerette 

Svěží a vzdušná jarní květinovka. Svěžest citronu prochází květy šeříku a usadí se v zelených konvalinkách. A konvalinky s námi zůstávají, čisté a bílé, jako konvalinkové mýdlo v babiččině prádelníku.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 10:15

slniecko Skvělé popiskyKterou by sis ještě vybrala?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 17:41

blackviolet Díky za přiblížení, byla jsem na ni zvědavá a představovala jsem si ji přesně tak, jak ji popisuješ.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 19:42

Fleur Rádo se stalo . Taky jsem na ni byla zvědavá. Anatole patří k těm několika málo značkám, které sleduji už roky.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2022 19:01

Další výlet do různých koutů mimo moje obvyklé zájmy, za příležitost moc děkuji jerry 

Guerlain - Shalimar Cologne

První dojem: Kandované citrusy s vanilkou.
Kandovaný citrón a limetka jsou postříkány sladkým grepem (ale ne zas moc sladkým) a celé je to podbarveno vanilkovou limonádou. Krémovitá pudingová vanilka postupně přebere otěže, doprovází ji frézie s jasmínem a lehkým závanem růže. V závěru převládá jemný kosatec, podložený pižmem. Nekomplikovaná a přehledná vůně.
K použití: Na suché a studené kůži v teplém počasí vydrží 4 hodiny.
Shrnutí: Tohle mě bavilo, pro mě vyloženě volnočasová záležitost.

Hiram Green - Vivacious

První dojem: Čerstvě vykvetlá fialka v mladém dubnovém trávníku.
Fialku a mladou trávu rychle vystřídá karafiát poprášený lékořicí. Čistý karafiát postupně převládne. Po cca půlhodině se fialka vrátí a postupně se vypracuje do čistoskvoucí fialky.
K použití: Na suché a studené kůži v teple vydrží cca 4 hodiny, co do prostorovosti je to zlatý střed.
Shrnutí: Nejsem na květiny, ale tohle bylo dobré!

Chanel - No.5 Parfum

První dojem: Hutná, sofistikovaná záležitost.
Jako mladý svišť si doplňuji vzdělání. Ze začátku je to pro mě těžko popsatelná kombinace. Identifikovala bych asi ylang ylang, pak zavoní mýdlové aldehydy a pod nimi promísené tóny z kosatce a konvalinek. Tak po 20 minutách vykoukne neroli podbarvené pižmem. S pohybem a teplem je vůně intenzivnější. V reklamních textech bývá označována za květinou, ale mně přijde, že si přeskakuje mezi škatulkami, jak se jí zlíbí.
K použití: Zpočátku výrazná, ale ne zas moc. V této intenzitě na mě vydrží cca 2,5 hodiny, pak se stane komornější a vydrží dalších 5 hodin.
Shrnutí: Pro mě vůně pro významný okamžik, vzít si ji jen tak na lítačku ven nebo na nákup, to bych se asi žinýrovala.

Santa Maria Novella - Melograno

První dojem: Do prkýnka, to chci!
Úvodní svěží bylinný závan s chladivým větvičníkovým podtónem přechází do zadumané polohy s křehkým zeleným listem a s bramboříkem, jenž postupně mýdlovatí. Zpočátku je vůně hodně prostorová, pak komornější. Střídá se v ní bylino větvičníková a mýdlová poloha.
K použití: Na suché a studené kůži vydrží v plné parádě tak 3,5 hodiny, pak má ještě hodinu a půl slabší dojezd. Na EdC super výkon.
Shrnutí: Vůně je to ušlechtilá, neukřičená, obrácená jakoby introvertně do sebe. Po extra náročném dni používám večer před spaním pro radost.

Thierry Mugler - Supra Floral

První dojem: Hala plná lilií a hyacintů na výstavě květin.
V úvodu svěží chladivá směs květů s dominujícím hyacintem, jež záhy nasedá na lehce hořký tón (pelyněk? chmel?). Po cca půlhodině přijde pižmo a trochu žužu. Po rozvonění je vůně dost prostorová, pižmo se střídá s kosatcovým hyacintem.
K použití: Na suché a studené kůži vydrží cca 5 hodin.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 19:09

Annette Neuffer

Tabac Santal

Tabak, drevo, veľa, ale fakt veľa chlastu a do toho nejaký živočích. Vôňa ťažká ako klada, ale zároveň teplá, skôr sladká a svojim spôsobom drsne-útulná. Skôr pánska, ale v zásade si viem predstaviť ju nosiť (v opatrnom množstve...)

Autumn Nocturne

Podľa zloženia som si predstavovala niečo sladko-teplo-chumlacie do novembrových plieskaníc....a ono je to veľmí rázny, čerstvo nakrájaný zázvor! a potom, potom áno, k tomu zázvoru, ktorý sa pomaly ukľudňuje do teplého zázvorového čaju sa pridáva horeuvedená zohrievacie zmes, ale takmer vôbec nie sladká. A ako obvykle hustohustý základ, tentokrát s včelím voskom, ambrou, drevom a malinkou štipkou oudu.

Per Fumum: Ambra Luminosa

Chcela som napísať, že žiarivá ambra a pozriem na ceduľku - ono sa to tak volá!

Veľmi atypická ambrová vôňa, žiarivá, takmer ľahká, trošku osladená živicami a odľahčená citrusmi....ale....koľko je ambroviek so živicami a citrusmi a žiadna nie je ako táto! A do toho trochu žiarivo ovocnej ruže (predstavujem si, že bielej).

Toto sa fakt podarilo.

Avicenna White Rose & Oud

Milujem ruže, vo všetkých možných formách, alebo takmer vo všetkých možných formách. Nemám rada (resp. moja pokožka nemá rada) živočíšne a živočíšne vyznievajúce zložky. Tak som bola poriadne zvedavá, čo vylezie z tohoto. No a prekvapenie. Zoberieme Diabolo Rose od Les Parfums de Rosine (na mne krásna svetlá ruža s mätovými tónmi), zredukujeme ho koľko to len pôjde, a zahustíme jemným hebký  santalom a trochou včelích produktov. Veľmi pekné a svojim spôsobom zrelo-romantické.

Fumoir Des Anges

Neuveriteľná kadidlová vôňa. Takú som ešte neskúšala. Kadidlo je teplé, ale vôbec nie orientálnym spôsobom, napriek tomu je vôňa nežná, aj keď silná, mäkká, hustá, jemne sladká....Kandizované ovocie, ruže, živice, svieca z pravého všelieho vosku, vanilka, santal, do toho zložky na skrotenie sladkosti a zahustenie...áno, príde mi barokne opulentná a áno, pripomína mi Rubensove obrazy - mäkké a onlé tvary v žiarivoteplých farbách na tmavom pozadí. Kľudne to môžu bzť jeho anjelici.

Chyprette

Vo vzorke už bola len malinká kvapôčka, ale to, čo na mne dokázala, je úplne rozkošné. Nádherná mäkká chyprovka s jemne ovocným nádychom, klasickými kvetmi - ružou a (tentokrát nie indolickým) jazmínim, ľahunko staromilsky-nostalgická, s nežne púdrovým dojazdom. Napriek tomu absolútne nie tuctová a absolútne nie gýčová. Ďalší adept na kúpu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 19:13
Reakce na Korsičanka:

slniecko Skvělé popiskyKterou by sis ještě vybrala?

​Chyprette a Vermillion Orange by som určite chcela. A určite by som si rada zopakovala Divincarnation. 

A možno Elixir Solaire a Avicenna White Oud & Rose, ale to už si nie som tak istá.

No a Fumoir je nádherná a dostojí aj tej cene, len ten typ vôní nosím málo a bolo by to asi škoda mať v tom tie peniaze.

Chjo.