Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 12:28

...musím předeslat, že jsem jen tak zkusmo přivoněla k pár rozprašovačům a všechny mi voní s minimálními nuancemi - stejně. Vintage pryskyřičnatě, voskovopropolisově, typově na způsob Shalimaru.

Čili - na první dobrou, nic moc pro mě. Ale rychlý soudy nejsou dobrý, takže postupně:

Stardust Annette Neuffer

...jo, fakt mandarinka a fakt zelený pomeranč vhozené do rozehřáté ale chladnoucí tekuté čokolády. Bio pomerančové furé v kvalitní čoko.

Takové jiskřivé...

...jakoby krystalky cukru uvnitř čokoládového obalu svítily skrz tmavou lesklou gurmánskou slupku,

Lahodně gurmánské, uklidňující - hebce napomerančověle čokoládové pohlazení s poprahovou vintage stopou(pryskyřice. Ano, to bude ten hvězdný prach... ...prach z pryskyřic, který je zde zastoupen jako šafrán - v lékárenském, ale luxusně akurátním množství)

Intenzita velmi tělová. 

L-O-V-E

Hořkost

Ze všeho uvedeného v hlavě parfému.

Po chvíli hebce husté hořké zeleno začíná měknout a prosládat uvedenými květinami v srdci.

Typově vůně z osmdesátých let - nešizená, poctivá, vonící decentním luxusem.

Už jsem to ale někde cítila(u Nobile 1942.?, nebo někde jinde. Čili nic objevného)

Takové kvalitní, jakoby pomerančové mýdlo(ten průhledný oblázek jak od Tauera...)

"Tauer mýdlo"

(i to jeho složení celkem sedí)

Edit 1: tak dopisuji druhou minirecenzi a Stardust zmizel... ...och ano, co taky chci.? Prach... Člověk foukne a je

pryč...

Edit 2: Lo-O-V-E - lepší výdrž než Stardust, ale intenzita také schovaná těsně u těla

Edit 3: už jsem si vzpomněla, kde jsem to cítila, tu L-O-V-E. Přesně takhle voní následující výrobek:

NE!. ještě přesněji, tak jako L-O-V-E voní vůně

Chypre 1942

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 12:41

Havana Plum Annette Neuffer

..tak to se mi líbí. Ani ne tak, CO cítím, ale JAK to cítím.

Protože v nose mám přesně tu samou vůni, resp. jakoby se mi z úst bezprostředně po polknutí whiskey či koňaku ten teplý, intenzivně alkoholový - velmi příjemný - pocit dostal do nosu, vůně oné chuti. Ano, TO je dokonalé!.

Než jsem dopsala tuhle dlouhou větu, na kůži se mi usadil tabák - tabákové listy, měkké, neuschlé, houževnaté ale měkké, delikátně nasáklé vanilkou se senovým akcentem a jakýsi ultrajemný, zvláštně průtahový tón - jakoby jste si v nose rozdrtili pár semínek 

kmínu.

Hmm..., takhe vůně je dobrá!. Pracuje. 

Přidává se další člen souboru - živočišno. 

Živočišno, které se vecpává mezi všechny zúčastněné, je takové jak dým, který se dostane všude, každou skulinkou nekompromisně proleze, protáhne se i tou nejmenší skulinkou,

živočišno luxusně delikátní(z Musc Koublai Khan SL) a současně s ním, resp. ono tělesno se hodně kamarádí s pačuli - tito dva spolu tančí elegantně lascivní tanec...

...šero, pánský klub, vznášející se kouř z cigár, lehce navlhlý pach ze svrchníků jež chránily své nositele před deštěm, a vláčně prašný nateplalý vintage odér z masivních chesterfield pohovek a křesel a z těžkých brokátových závěsů a tohle vše je v bezgravitačním provedení a jen se vám to tak vznáší za přivřenými víčky...

Nakonec mám na pokožce schlastané švestky na tahu s chlastaným tabákem. 

VELMI dobré!

Kouzelná sexy vůně pro muže.

Žena v této vůni? ...pro muže

erotizující

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 12:45

Flor de Café Annette Neuffer

...totéž, co cítí slniecko 

Dost špatné...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 12:59

Chocolate Irisé Annette Neuffer

...tak, první dojem - "chcanky" z tygřince. Po chvilince to zmizí. Bude to ten echt destilát z pačuli, který v kombinaci s kvalitním santalem a jasmínem vytvářejí dojem intenzivní, až iritující živočišnosti.

Ale je to nakonec příjemné, vlastně se mi to po pár vteřinách líbí moc!. Asi že je to zvrácené...

...teplá čokoláda mísící se s teplem vnitřku těla, a voní hedvábně hutně,

nadýchaně klouzavě, étericky mazlavě.

Nutellu asi každý zná. Tohle není nutella z oříšků, tohle je hustý, těžko mazací krém z tmavé čokolády patlané po horkém těle a oním živým sáláním taje, matlá se a nesladká růže a tmavé bobulky rybízu to vše nadlehčují, téměř protahují, ajk jindy toto činí pepř či byliny.

Stručně.? Sex v lékárně mezi rozsypanými čokoládovými bonbóny.

Začátek monstrózní, pak - nejkrásnější,

a nakonec - celkem nuda. Pouze akorát husté pastové větrovo.

(v té lékárně to byl nejspíš sex s jeptiškou)

PS: ...kolik že tvůrkyně chce za flakony.?

Ještě ani jedna vůně mi za ty prachy nestála

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:03

Mellis Annette Neuffer

...hodně intimní už od začátku.

Opět vintage měkké pryskyřice.

A opět to vnímám asi jako slniecko .

No, opět si z toho na zadek nesedám.

Před vánoci krámek se svíčkami a dárkovými předměty

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:10

...teď jsem hmátla po následující vůni, jukla na složení a prý albízie. To jsem zvědavá. Protože albízie patří do Addictu... Takže

Make Someone Happy Annette Neuffer

...v ústech zlatý(ano, pocitově ho tak ihned vnímám!) kouř z cigára,

po chvilince nasládlý, velmi měkký, ten cigaretový kouř

a jakoby se mezi ním povalovaly mikrostopy rozpuštějící se vanilky, jež se předtím vsakovala do pylově chlebových sušenek.

Albízie nikde.

Opět - viz slniecko 

Edit: ty vůně vycházejí všechny z jednoho základu, a každá má mírné obměny. Buď je super začátek a pak se to stočí k již známému základu, nebo je rozjezd ve stylu "toužtubylo" a skončí to lehce jinak.

Takže komu tahle značka vyhovuje, tak předpokládám(vzhledem k ceně), že když by obdivovatel Annette dostal jakýkoliv flakon unosí(více či méně rád).

Pro mě osobně tato značka není.

Jako je to kvalitní, ovšem nikoliv převratné a nikoliv to nestojí za požadované ceny. 

Intenzita směšná.

A musím říct´, že vůně Anny Zworykiny jsou MNOHEM lepší. Hlubší, propracovanější, a každá jakoby originál. Nevaří to z jedný kaše

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:27

...opět tu máme pomeranče v čokoládě, trošku jinak nyní ale, že ano.

...tentokrát totiž s delikátním provzdušněným karamelovým zlatem pableskujícího medu.

...a pak - transformace - pomerančové půlměsíčky máčené v čokoládové polevě se kouzlením medu přeměnily v měkké, teple vlhce prašné kadidlo, heboučkaté, močnatě delikátně proslazené oněmi na troud usušenými pomeranči v čokoládě, s mléčným podtónem a s pryskyřičnatým vánkovým zakončením...

...a spíš než kadidlo, které, ať už je zpracováno jakkoliv, působí vždy meditativně, kostelně či podbným způsobem, tak cítím nakonec cigaretový kouř, nebo kouř z jemných doutníků mísící se v ústech s rozmělněnými laskominami a lahodnost chutí se pak odráží v dechu... I andělé mají své minihříchy a neřesti...

...no, úplně nakonec - vše mnou zmímněné je svařeno na téměř nesladkou sirupovou nit a je to takové - konzitencí řídkého medu - vonné, velejemné pohlazení, jež se ale divně rozpadlo do řídce ovocnopryskyřična.

Fumoir Des Anges

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:31

Avicenna Annette Neuffer

...skoro to necítím. Příliš delikátní.

Typově něco od Profumum Roma - Dulcis in Fundo nebo něco tak.

Jako pěkné. Ale proč je to všechno tak opatrné, mega ultra intimní.?!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:33

husté teplé bonbony "Klokanky"

Tabac Santal Annette Neuffer

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 13:36

Maroquin Annette Neuffer

...je zvláštní, že se opět shoduji se slniecko 

A pořád platí - intenzita směšná.

Edit:

když si přivoním k místům, kde jsou předešlé zkoušené vůně - kvalita je pryč, na kůži mám ploché intimní něco.

Sice každé trochu jiné, ale je jasné, že je to z jednoho pera.

Nejsem ta pravá nositelka pro toto

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:02

Mal-Aimé Parfum d´Empire

Normálně je to příjemné!.

Jakoby nasládlé a naměkčelé kopřivy lehce do gurmánské roviny s vláčně prašnou, delikátně/příjemně nakyslou kosatcovou pastou.

Teplé a přitom osvěžující.

je to vůně do bílé, větrem rozevláté řízy...

(a nebo - vlastně do jakékoliv bílé košile, halenky)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:13

Miru 

Já ty Tvoje recenze čtu s nadšením a napětím, jak to všechno dopadne, jaký bude rozsudek, verdikt a tak, moc mě to baví a těší, díky...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:13

Genesis Pigmentarium

...vodně vzdušně konvalinkovo naovocněle aldehydově chladivé a růžovým dřevem teplavé, vybarvené pár tahy z najemno nastrouhaných slupek ze zelených jablek a z verbeny.

Jednoduché a krásné!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:15

Miru 

... a ty fotky ke Genesis...!!!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:18

euridike 

...už nebudu zkoušet.

Já ten zbytek sbalila do krabičky.

Mě to nebaví.

Protože je to pořád o stejném základu.

Sice je pokaždé více či méně jinak zabarvený, ale stejný =

pryskyřičnato, vintage, voskovitost, tintkury.

Není to italský styl  - nemá to extra hloubku, nemá to emocionální drive,

ty vůně se usadí jakoby do placata a rozplizla.

Spíše to vnímám jako německý osmdesátkový styl snažící se o niché s vintage zabarvením, kterému došel dech.

Ty vůně ke mně nepatří. Nejsem pro ně dost dobrá...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:33

...doufám, že si zpravím chuť

Kadine Guerlain

Ach, ano!...

...prachovým vláčným, navanilkovělým pudrem zahuštěná klasická modrá Indulona.

Slastné!

Delikátní bergamotovokosatcový prášek, jenž je tak jemný, že pokud ho máznete prstem po ploše, tvoří téměř našlehanou pastu a v ní - ano, aromatické - téměř bylinné tóny. Ale jsou, ony tóny tak jemňounkaté, jak nádech, že absolutně neruší, ale naopak vůni nadlehčují, opatrně provzdušňují...

...voní mi to jak ohromná duchna z prachového andělského peří, ona mě ale nepřišpendlí k lůžku z masivního dřeva, že se stanu téměř součástí těžké postele,

nýbrž se se mnou vznáší mezi oblaky, objímá mě, chladí mě kolem proudící vzduch,

nasycuje mě lahodností hedvábně hladivého kosatcovojasmínového pudru s vanilkovými ťupinkami a

sofistikovaně elegantně mává metrovým řasami na všechny kolem...

Hmm, takhle nějak by mohla vypadat Nevinnost.

No, vůně se na mně nakonec usadí do polohy

mixu velmi éterické Angelique Noire a troška L´Heure Bleue ve více bylinném provedení, resp. spíše jen jejich doznívajících šepotů...

(rozuměj - bylo to by to kouzelné, kdyby z volume 1 přidali alespoň na 70. ...ze 100)

((proč to nemohlo zůstat usazeno v hlavě.?!. Vrněla bych blahem. A nebo - proč to nemá normální grády aspoň, proč to jen ťuťu šeptá...))

(((...šeptá, ano, vůně sice decentně - no, je to taky dáma přece - šeptá, ale vytrvale, neochvějně a pořád krásně. A z oné spíše bylinné roviny se na úplný závěr usadila do ultra delikátně anýzově navanilkověle plně hebce hutné, étericky nagurmánštělé L´Heure Nuit.

Lahodně kouzelné, kouzelně něžné...)))

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 15:33

euridike 

...kuju

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 17:38

Vermilion Orange Annette Neuffer

...hebký, signifikantní pro značku, pryskyřičný základ s přidáním šťávy z kubánského pomeranče. Jehož kůra byla spíše dozelena a jeho dužnina tmavonachová až fialová.

Je to pěkné. No.

Jemné, decentní.

Pro milovnice vůní vzdáleně typu "ochucený" Shalimar s delikátní intenzitou.

Oražovo zlatavé...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 17:46

Ambar Annette Neuffer

...tohle je krásné!

Načokoládovělá ambra, ohlazená tinkturou(ale bez vintage stop) svařenou z pačuli, kardamonu a hedvábnosti růží, jež po chvíli přechází až do medova(med uvařený z pomerančů, tabáku a santalových hoblin).

Ten úvod byl pro mě dechberoucí! Živočišnost z pravé ambry v čokoládovém objetí s delikátní naslanělostí. Téměř nenabažitelné...

...ale už teď, po chvíli, ta kouzelná čarodějka Ambra zmizela a na kůži mám tabák máčený v orientálním, pouze mírně nasládlém a květinami velejemně příjemně nakyslém medu.

Rozpad v prostoru a čase

Škoda, veliká...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:02

Autumn Nocturne Annette Neuffer

...jemňounkaté, velmi příjemné, skořicově namedovělé.

Sotva to cítím. Vůně je jak pavučinkový šál(utkaný ze všech ingrediencí, resp. ony složky jsou v bezgravitační podobě i síle...)

pro lesní vílu - vznášející se, třpytící se kapkami rosy, v šedavých a tlumeně pastelově skořicových tónech.

Škoda, že moje chemie z vůně udělá jen pár stydlivých vonných molekul...