Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 19:16

slniecko "Chjo" je správný povzdech

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 22:13

Vosina 

Vždycky mě potěší, když se mi povede někoho "uvrtat" do nějakého z mých oblíbenců (Melograno je opravdu v dobrých rukách). 

A s tvým shrnutím u No. 5 č.p. do puntíku souhlasím - taky to tak mám.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2022 23:22

jerry Moc děkuji! Lapila jsem na Melograno i ségru, zítra k ní jede odstřik.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 13:18

Quando Rapita in Estasi (Filippo Sorcinelli/Unum)

Maria Callas kouří hřebíčkové cigarety, zatímco sedí s kytičkou křehkých, chladně bělostných konvalinek v ruce ve staré dřevěné lavici v gotickém kostele, jehož kamenné zdi jsou intenzivně provoněné pryskyřicemi prohřátým kadidlem. Někomu připomíná Chanel Coco edp, ale ve srovnání s ní je méně ovocná a o poznání majestátnější, atmosferická.

Chameleon (Zoologist)

Banánový ylang, sytě krémový kokosovým mlékem a sladký mangovým pyré. Doplní ho exotická plumérie a hřejivě exotická vůně postupně zjemní vůní rozpálené pokožky s na slunci zasychající mořskou vodou, po níž na kůži zůstávají bílé slané mapy, a přílivem ohlazeným dřevem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 20:58

Smolderose

Před dusivým dýmem stoupajícím z polen nasáklých bergamotovým olejem a hašených retsinou není první minuty úniku. Má žlutou barvu jako síra, jako sesychající citrón, jako mokrá sláma. Ale když se ta pekelná clona rozestoupí, přijde dostatečná satisfakce v podobě něžné ovocné růže vonící po přezrálých hruškách a droboučkých krajkových kvítkách bezu. A možná je to naopak, možná je to strom ze Zahrady rozkoší, který plodí zvláštní ovoce s intenzivní teplou vůní růží a jemné teletiny. Jen kdyby ho nestrážil ten bergamotový skřet...

Jedna parfumaniačka mě laskavě obdarovala spoustou vzorků ke studijním účelům a vzhledem k našim odlišným parfémovým preferencím jsem doufala v to, že zkoušení nebude mít žádné finančně závažné následky pro mou poličku, ovšem v tomto případě je pojistkou jedině ten brutální začátek, protože jinak je to jedna z nejhezčích ovocných růží, které jsem kdy měla možnost ovonět...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 22:16
Reakce na Fleur:

ovšem v tomto případě je pojistkou jedině ten brutální začátek, protože jinak je to jedna z nejhezčích ovocných růží, které jsem kdy měla možnost ovonět...

​Souhlas.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 22:30

FUMparFUM: The Priest

Ocitáme se v kostele hodinu před půnoční mší, na kterou děkan ladí poslední detaily.
Má na sobě svůj čerstvě vypraný sváteční ornát, zdobený semišovými prýmky, který ještě voní mýdlem.
Připnul si na něj i snítku rozmarýny.
Vánoční atmosféru kromě jedliček navozují i slaměnné ozdoby na mramorovém oltáři.
Měšní víno, smíchané se špetkou skořice a hřebíčku, už je společně s hostiemi připravené.
Zbývá jen rozdat do všech lavic kancionály a zapálit kadidelnici...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 10:44

Liquidnight

Jemná, teplá, uklidňující. Uspávanka s temně zeleným jehličím, kadidlovou mlhou stoupající z lesů a dřevěným domkem uprostřed nich. A v tom domku je postel s lněnými povlaky, a v těch povlacích jsou přikrývky s peřím z divokých kachen a se šalvějí. A pod těmi přikrývkami je zachumlaný do klubíčka stočený spáč, jehož sny voní vanilkou.

Většinou mi kombinace svěží mentolové zeleně se sladkým regulérně obrací žaludek. Tady je ta sladká vanilka v pozadí a dokonale promíchaná s dřevitými tóny, takže působí spíš jako jedlový balzám a vlastně mi tolik nevadí (ale nosit bych tuhle vůni celodenně nemohla). 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 12:30

Cafe Diem

Zvláštní kombinace kávy, hořkých bylin, mentolového chladu, svěžího a nasládlého koření, zemitých a kouřových tónů.

Voní jako čerstvě umletá středně pražená káva, ale už nedojde k její přípravě, protože mlýnek zmizí v džungli gigantických bylin. Přerostlá pepřová máta, šalvěj s listy o velikosti lopuchu, planá šípková růže, všechno to bují v oblaku štiplavého koření a vytahuje se to z hlíny k obloze, za volutami ze zapáleného kadidla.

Neuvěřitelně osvěžující a povznášející.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 21:55

Fleur ďalšia ruža, ktorú musím vzskúšať...prúšvih je, že mňa bergamot nedesí...

wendulka túto značku by som veľmi chcela skúsiť už dlho, dokonca som kedzsi bola pripravená ak bz sa mi podarilo (aj) kvôli nej skočiť do Litvy...aj keď Litva mám v pláne aj tak...raz...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:19

Épices Exquises (Guerlain) - počáteční plná hrst sladkého jemného pepře je skoro až solipepř (odvozeno od slova "soliflor"). Naštěstí pepř byl pohozen na kůži, ve které je zabaleno sladké dřevo. V dojezdu zvláčněla do vláčně krémové ambro-kardamomové sladkosti. Ve spojení s lehkým koženým nádechem je to luxus na druhou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 14:32

Chinese Tobacco

Bergamot s troškou mýdlově pepřové svěžesti budí iluzi, že půjde o spořádanou vůni, ale pak tam vnese trochu rebelie tabák suchý jako ten, který se vydrolil do kapsy z dávno zapomenuté nezapálené cigarety, a vzápětí to diplomaticky uhladí pryskyřice vonící jako vanilkový puding s meruňkami. Dřevitý tón je hodně v pozadí, jako by nechtěl celou kompozici zatížit. Připadá mi, že tohle je vůně pro nerozhodné, kteří touží po nějaké tabákové vypalovačce, ale ve skutečnosti by se rozkašlali po prvním šluku. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 14:33

jerry Na mně jde hodně pánským směrem, asi kvůli tomu poněkud metalickému pepři.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 14:47

Fleur 

Máš pravdu - ten pepřový začátek jde i na mně hodně do pánska. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 14:58

El Secreto de la Alcazaba

Medicinálně hořký a zatuchlý začátek. Trošku mi to připomíná můj starý mlýnek na kávu, který se špatně rozebíral, takže když jsem se odhodlala jednou za čas vyčistit ho, na prstech mi ulpívala olejovitě žluklá tmavá vrstva jemně mleté a zhořklé kávy. Celou dobu se vůní proplétá svěží tón, na začátku zeleně bylinný jako kříženec máty s pelyňkem, pak štafetu přebírá palčivý hřebíček, ale v cílové rovince už kolík zahodí, sladké pryskyřice se moc netváří, že by chtěly někam běžet. Nebýt toho nepříjemného začátku, s chutí bych si užila závěr.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 15:28

Fleur Ad 19-69 Chinese Tobacco: právě jsem vůni dozkoušela, dost se mi líbí. A to si nemyslím, že bych byla nerozhodná:) Kouřit už nikdy nebudu, takže ten tabák na sobě - asi záměrně - skoro necítím. A zázvorový čaj i vanilková zmrzka jsou fajn

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 16:00

Korsičanka U téhle vůně mám možná problém s tím, co avizuje názvem a čeho se mi nedostane. Kdyby se jmenovala kupříkladu Pikantní vanilka, tak mě ani nenapadne hledat tam něco, co tam téměř není.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 16:09

Fleur Yes:))

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 18:55

Fleur 

...obě vůně, co jsi zkoušela, mají zajímavé složení. V tom dobrém slova smyslu.

U té první je riskantní/co by udělal/ citron,

u té druhé kombinace karafiátu a zázvoru.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 20:59

Memo Paris: Inlé 

Čajová vůně zkombinovaná s jemnou ovocnou květinovkou. Čaj maté s pár lístky máty vyvažuje sladkost meruňkové vonokvětky, která voní opravdu jako meruňka obsypaná sladkými zralými plody. Bílokvětinová stopa je pak jemně pudrová.