Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2022 20:21

@Korsičanka tak nebudu tady naturálnì jak extrakt z cibetu, je to tu samá chytrá voňavá Žena, je třeba kultury vyjadřovánì. 

Každopádně jsem pro nosme ty klenoty krásné nevšednosti. A bez cla a dph

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 20:52

Woody Korsičanka s citem pro mnozstvi se imho hodi kamkoli, kde se v takove vuni citime dobre

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 21:06

Woody ... naturálnì jak extrakt z cibetu

dobrá hláška

andry

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 15:47

Bourbon EdC (Hendley)

Vzdušná vanilková ambrovka, na začátku doplněná drhnoucím mechem a nahořkle bylinými tóny bobkového listu. Ty postupně zjemní a ustoupí koženému labdanu a sladce zakouřeně gurmánským pečeným kaštanům - respektive v duchu americké whisky chápu spíš ten dub a žaludy ve složení. Naštěstí nepůsobí, jako by na sebe člověk vylil skleničku s drinkem, drží se v mezích inspirace. Určitě nejde o klasickou kolínskou nspěchovanou hořkými citrusy, je to asi tak kolínské jako byla Kurkdjianova Cologne pour le Soir. A na kolínskou taky velmi dobře drží. Překvapivě příjemná vůně, mně osobně milejší než extrait.

Bourbon extrait (Hendley)

Dřevitě zakouřená dospělácká ambrovka. Ve srovnání s EdC tady už máme dřevitě hořkosladký alkohol karamelové barvy, s výrazným aroma dubového sudu, v němž byl nápoj uložen. Vanilka je zde o poznání temnější a zakouřenější, kožené tóny získaly hřejivě živočišný nádech a mech jen podkresluje a dodává temně zeleně drhnoucí texturu, zde však bez bylinných tónů EdC. Tohle je vůně na večer ke své denní verzi, i více do pánska. Vybaví se klasický obrázek klubu vybaveného nábytkem z masivu, s koženým polstrováním, na stolech sklenky z broušeného skla se zlatavou aromatickou tekutinou.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 15:58

andry 

...ten Bourbon Extrait zní parádně!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 16:03

Woody 

..."Seznamte se, Joe Black..."..?.

(jenom tam mi patří hláška o derviších...)

Jinak souhlasím - málokterá novodobá niché značka také nikově voní.

 Za poslední dobu to byl akorát Maison Crivelli("mainstreamové niché").

A totálně luxusní Anna Zworykina(poctivé niché)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:08

Amora (Hendley)

Krásná růžová ovocná růže se sladkými šťavnatými mandarinkami, brusinkami, lesními jahodami a nektarinkami. Nic nepůdobí uměle či sirupovitě, každý jeden kousek přirozeně dozrál na sluníčku. Vůni prohřívá sladkoslaná ambra s měkkým pižmem a světlý suchý až prachový tabák trošku drhne, aby vůně nebyla příliš rozjásaná. Voní jako mladší a zářivější verze Tauerovy Une Rose de Kandahar a jde hodně do prostoru. Tou ovocně sladkou zářivostí v kombinaci s mladou růžičkou připomíná vůně typu Mon Precieux Nectar (Guerlain), Rose Alexandrie (Armani) nebo Secrets du Paradis Rouge (Jul et Mad). Velmi pěkné a určitě se bude líbit i okolí.

Fume (Hendley)

Vůně mentolově zeleného jehličí oroseného jinovatkou. Větve stromů jsou propojené tak pevně, že skrz ně nepronikne skoro ani paprsek mdlého zimního slunce. Z dálky voní zapálené chvojí v kamnech i kadidelnice z kostelíku na kopci, a stejně tak hrnek trpkého uzeného čaje v dlaních. Zřejmě zahřívá mimořádně účinně, protože vůně má nenápadný živočišný podtón zdravě zpoceného těla a mentolové jehličí přechází až do čokolády. Krásná klidná vůně nekonečných lesů na severu a útulné chalupy i se ztepilým dřevorubcem.       

Online Woody
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2022 21:20

Miru Tak Seznamte se... jsem neviděl, ani E.T., ani Philadelphiu,....ale Foresta Gumpa eště jo.

No to nám z toho niche moc nezbylo

Bahfamsn My village and siberian musk 

Já bych to obrátil, dobré dvě hodiny jsem strávil pod ocáskem křehkého kopytnìka, srt, žlázky, zadeček i  jeho produkt padnuvšì na humóznì zeminu, vegetace vlhká i suchá, ořechy, sladké i kyselé květy, tlejìcì dřeva, teplo a dusnost tropů. Vůně ztvárňuje cestu parfuméra na venkov k babičce. A když z té divočiny vyjdete na lehce prašnou prosluněnou cestu, pak se vůně začne projasňovat a uhlazovat a na konci cesty se dočkáte vlìdné prosté vonìcì exotické babičky. Je upravená, ale tropický venkov nezapře.

Fundované kapacity zdejšì vonné platformy prosìm po vyzkoušenì o objasněnì natur původu toho sibiřského musku.

 

 

 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 03:43

andry 

...Amora vypadá také moc krásně!.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 04:25
Reakce na Woody:

Fundované kapacity zdejšì vonné platformy prosìm po vyzkoušenì o objasněnì natur původu toho sibiřského musku. 

​Áno, je možné dostať živočíšne pižmo z Ruska. Dokonca niektorí parfuméri ho označujú ako "eticky získané", čím ovšem myslia to, že ho majú od poľovníkov, ktorí majú na lov povolenie, nič viac.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:41

Miru Hendley mi udelal radost, dobre nositelne, zajimave vune.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:43

andry 

...jo, všimla jsem si, že jednak Tvoje recenze mě zaujaly a druhak, když pak juknu na složení, je to velmi dobré.

Vnímám je dle Tvých postřehů jako hutné(ale ne dusivé), poctivé vůně

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:57

Miru jsou urcite min hutne nez predtim recenzovany Aftelier napriklad

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:51

Martula 

...to bych strašně chtěla zkusit! Quando_rapita_in_estasi_ Unum / Filippo Sorcinelli

Protože ta kombinace ingrediencí je skvělá a ten italskej týpek tvoří voňavé parády

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:40

Miru  ...ten italskej týpek tvoří voňavé parády

Ale zum Glück pro mne tahle jeho paráda a Scusami paráda vůbec nejsou Takže tobě se třeba opravdu zalíbí

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 16:58

Korsičanka 

...co si vybavuji, už jen dojmy z vůní, tak - mají v sobě mikro stopy vintage a hlavně takovej ten typickej italskej delikátně luxusně zatuchlej tón(vlhké kamenné uličky, stín, starožitný nábytek) a do toho opulentnost a monumentálnost chrámů a soch, umí to narvat do flakonu, a pryskyřičnatost, a emoce - takové zvláštní zpracování jich, těch emocí, jako by se člověk zadíval "doblba", v hlavě nic, a až po chvíli se myšlenky, pocity rozběhnou jistým směrem...

A pak mě fascinuje, jak vůně na každém pracuje jinak.!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:03

Martula 

...tyjo, zkoušíš skvosty! Ta Cuir Gardenia.!..

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:06

Miru No, musím říct, že mi vyrazila dech. I ostatní vůně značky Aftelier, které jsem měla možnost zkusit, jsou mimořádně povedené. Ale Cuir Gardenia, to je zásah přímo do srdce. (Sakryš, že se mi takto nemůže líbit něco levnějšího a dostupnějšího )

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:07

Martula 

...aha... Takže kolik stojí a jaké množství.?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:09

Miru Tady to je. EdP 30ml nebo 8ml č.p. Plus poštovné z USA a clo..

https://www.aftelier.com/Cuir-de-Gardenia-Eau-de-Parfum-Spray-p/liq-edp-cuirdegardenia.htm