Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
5274 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:15

Miru Byla jsem hodně zvědavá, co na vůně AN řekneš. Nemám zdaleka prozkoušenou celou značku, ale to, co jsem mohla otestovat, mě přesvědčilo, že to není moje krevní skupina (začátek až opulentně útočný, valí se jedna vlna pryskyřice a medicinálních tónů za druhou, potom rychle klid a nic). 

A ještě jedno přiznání, kterým si možná vykoleduji nálepku snoba , ale mně ty vůně připadají dělané tak trošku na koleni. Nelíbí se mi ani flakóny a to, že vše vytváří autorka sama, je pro mě spíš signál vzít zpátečku. Nevím, jak je to s jednotlivými šaržemi, ale zde bych měla obavu, že když jsou vůně vyráběny "manufakturně", mohou se lišit i dost výrazně. Ale to už jsou nepodložené spekulace, jimiž jen chci vysvětlit, proč se už do dalšího zkoušení této značky nepohrnu. Cena je pro mě neadekvátní.

Nicméně naprosto rozumím, že když někoho osloví, bude mu vyhovovat podobný rukopis u celé značky a už nic dalšího neřeší .

Offline Fleur blogger
5274 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:18
Reakce na Miru:

Mal-Aimé Parfum d´Empire

Normálně je to příjemné!.

Jakoby nasládlé a naměkčelé kopřivy lehce do gurmánské roviny s vláčně prašnou, delikátně/příjemně nakyslou kosatcovou pastou.

Teplé a přitom osvěžující.

je to vůně do bílé, větrem rozevláté řízy...

(a nebo - vlastně do jakékoliv bílé košile, halenky)

​Překvapila jsi mě . Čekala jsem stížnosti na zaplevelený příkop, do kterého nabourala dodávka s tabákem a všechnu tu zeleň nehezky rozšmelcovala, a ty zatím vyrukuješ s bílou halenkou .

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:26

Fleur 

Já o té značce nic nevím. Níc jsem si dopředu nečetla, přišla krabice, začala jsem zkoušet a mám úplně stejné dojmy.

Na Tebe je to nálož, na mně ne, u mě spíše naopak - začátky akorát, ale rychle ztratí dech. Začátky relativně často slibné, ale po chvíli se rozpadnou do ničeho, do takového placata, vodnata. Ještěže je to tak decentní, až se to ve chvíli ztratí úplně.

Ta cena je pro mě šokující vzhledem k tomu, co to na mně dělá.

To je nějaká samotvůrkyně.? No, na to jsem také snob. To už jsem zmiňovala vícekrát, v souvislosti s parfémy i kosmetikou...

No, i přes mé silné rozčarování, které se odvažuji napsat až po Tvém příspěvku(i když už v jiném tématu jsem cítila nevoli kvůli mým recenzím), protože na Tebe si nikdo netroufne

jsem psala své postřehy neutrálně, snažila jsem se. Nesepsula jsem ty vůně negativně hned.

To, jak si to kdo vyhodnotí, podle toho, jak mu sednou moje postřehy s jeho, jak ne/souzní jeho vnímání vůní s mým(u vůní, co známe, zkoušely jsme oba, obě), to už je na něm, na každém jednotlivci zvlášť.

A máš pravdu - i mně se flakony nelíbí. Jsou nevkusné většinou. První dojem dělá vždy flakon. Tyhle vůně bych si podle flakonu(většinu teda) sama nevybrala.

Ještěže je svět parfémů tak bohatý, a každý si najde to své

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:27

Fleur 

...já jsem objektivní

(už nemám vyhraněný styl vůní, už jen čekám, co mě osloví. Jedno co)

Offline Fleur blogger
5274 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:06
Reakce na Miru:

Fleur 

Ještěže je svět parfémů tak bohatý, a každý si najde to své

​Nemyslím, že si tu někdo na někoho "troufá", či ne; já zase ve srovnání s tebou tolik nediskutuji, tak to bude asi i tím.

Ale závěrečné konstatování je správnou tečkou za našimi rozpačitými dojmy ze značky, která je pro jiné srdeční záležitostí.

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:07

Fleur 

Offline Fleur blogger
5274 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 21:37

Saringkarn

Z téhle vůně mám zvláštní pocit, jako kdyby byla těžítkem, pod kterým v poryvu průvanu všechno ostatní vlaje. To těžítko je z pryskyřic s mýdlovo ambrovou vůní, uvnitř jsou zalitá tělíčka včelích královen a kousky nikoliv kůže, ale kožešin. A vítr si zatím kolem něj hraje s kouřem, zeleným jehličím a nasládlými květinami. Růže se mihla jen jako celebrita, která si chce uchovat soukromí, ale to nevadí, punc luxusu vůni dodala.

Pro mě ovšem není, ten hutný živočišný střed mě unavuje a stahuje k zemi.

Zkoušela jsem opakovaně - teprve napotřetí se mi vůně trochu víc otevřela, první testování zůstávalo v rovině neidentifikovatelného chypre základu s voskovým medem. Určitě vyzkouším ještě i ve větším chladnu, ta třicetistupňová horka mohou zkreslovat dojem.

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 04:01

Fleur 

...ta vůně zní moc dobře! Líbila se mi, už když o ní psala blackviolet

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 16:43

Labdanum Symphony Duftanker MGO Manufaktur

...lahodně pichlavá, zlatavá myrha,

hladká jemná a současně pocitově ostrá jak vlákna skelné vaty, jak úlomky z mnoha tisíc let ztvrdlého jantaru...

V momentě se k ní přidává jemný oudový tón a ještě k nim v závěsu kopálová pryskyřice.

Tahle vůně nesmírně bohatě pracuje, v podstatě nestíhám psát, co všechno v jedné chvíli cítím...

...onen oud má v sobě delikátní, měkké, prachově vláčné kožené akcenty

(úplně vidím ve slunečně oslepující myrze lesk vysoce kvalitní černé hladké hověziny).

...a teď(resp. současně s výše napsaným) kopál,

kopálová pryskyřice - velejemně namedověle plyšově kouřová pryskyřičná balzamičnost, hebká, pružně hutná s pikantním zabarvením do tónů nátěrových laků a

jakoby jste ještě i s tím čichali ke kadidelnici,

kde zbytky ztuhlého kadidla vytvořily na stěnách nepravidelné útvary(něco jak tuhnoucí smola na kmenech jehličnanů),

jež tím, že se nevznáší ve formě meditativně uklidňujícího vánku, ale zhuštěné se usadily v přítmí kadidelnice, získaly na hutnosti  své samotné vůně,

jakoby vznikla kadidlová essence, tinktura.

Labdanum? Velmi málo ho tam cítím...

...spíše se mi nad, ano, pár milimetrů NAD kůží vznáší labdanově mohérový hladivý obláček.

Vůně není labdanová symfonie, ale symfonie o myrze...

...vsákne se do kůže a drží. Sprcha s ní ani nehnula...

(typově má blízko k vůni Malha Linah, Amber of Yemen El Nabil)

((mohla by se líbit jerry a Luna ))

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 17:08

Unue Jeroboam

...živočišné santalové dřevo(Samsara extrait) - pár vteřin v úvodu,

pak hned delikátní bergamot s najemno vestrouhaným růžovým pepřem a k tomu

velmi utlumený ananas(jakoby zbaven o natravující enzymy, jejich štiplavost) a

velmi utlumená švestka(jakoby z ní seříznutý tenoučkatý plátek na způsob carpaccio)

a všechno tohle se po chvíli smíchá a na kůži mi voní

větrovo pačuliově, hebce mléčnomýdlová pasta, paradoxně jemně svěže jemně živočišná(santal + jasmín),

uvnitř teplá a na povrchu ovívající jistou větrovostí(pepř/anýz bez anýzovosti)

kompozice s rozmlženými podprahovými ovocnými podtóny.

(typově odlehčená Samsara Edp v mýdlových bublinách poletujících vzduchem kolem mísy s rozkrájeným ovocem)

Zvláštním způsobem svěže živočišná vůně

Offline jerry
7155 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 19:05

Miru 

Pokud se něco jen otře o Malhu nebo Ambru of Yemen, tak to se mi bude líbit stoprocentně.

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 19:08

jerry 

...je to opravdu velmi kvalitní vůně. Z kůže se ani nehne.Není to prostorovka, ale je neochvějná, plná.

Jak kvalitní smoking od YSL. ...nemá evidentní etiketu, ale kvalita zřejmá

Offline andry
2559 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 18:01

The Holy Mountain (Apoteker Tepe)

Na dovolené v Tatrách jsme si hráli na zálesáky a (v prostoru pro to určeném) si udělali ohniště obložené kameny a postavili pyramidu z polínek. U táboráku jsme si potom opékali buřty, kolem byla cítit vůně jehličnatého lesa, pálícího se dřeva a svěží vzduch nám profukoval vlasy. Někdo hrál na kytaru a někdo si zapálil ubalenou cigaretu, občas se někomu jídlo trochu připálilo a zčernalo. A nad ránem, až oheň uhasínal a jen doutnal a my se pomalu zachumlali do spacáků a usínali pod širým nebem, vzduch voněl padající mlhou, vetiverem, jehličím a všechny naše věci byly načichlé kouřem od ohně.

Offline wendulka spravce
16001 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 23:14

Prada: N°2 Oeillet

Je nádhernou kyticí hřebíčkových karafiátů a kosatců, která se vyloupne z perlivé svěžesti otočníku s tóny mandlí a kapkou bergamotu. Po rozvonění se ještě přidá pár něžných pačuliově kořenitých růží, poprášených pižmovým pylem a vše uzavírá typický pradovský suchý vetiver. Sebevědomá, elegantní a něžná zároveň. Nečekala bych, že se mi nějaká karafiátová vůně bude líbit víc než Terracota Voilé d´Eté, no N°2 Oeillet to dokázala.

Ex Nihilo: Sloane Ravers

Ukrývá sklenku luxusního švestkového likéru, okořeněného stroužkem muškátového oříškum hřebíčkem a pačuli, kterou sevře ručka v šafránově semišové dámské rukavičce, zatímco druhá ulomí kostičku bílé čokolády. Popíjíte ji u krbu, z něhož stoupá balzamický kadidlový dým.

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 04:21

wendulka 

...obě vůně, co recenzuješ, zní krásně.!

Vendulko, prosím Tě, vzpomeneš si, když jsi recenzovala vůni Seminalis, ten cedr ve složení byl dobrý, nebyl tužkový.?, a šla Ti ta vůně fakt tak do gurmánska.?

Mně se moc líbí, jak ji popisuješ(a i ostatní), jen mám obavy, aby na mně nebla právě díky cedru spíše gurmánštiny rostlinné(takové to divné, co dělá třeba santal. Viz Addict Dior 2012)

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 04:24

euridike 

Prosím Tě, když jsi zkoušela vůni Seminalis, vybavíš si ještě - většina ji popisuje jako hustou, ale Ty píšeš o sklenici citronády, byť to na konci houstne..., byla to dobrá vůně(jedním slovem), kvalitní.?, nic Ti v ní "nedrhlo".?

Recenze od andry

se mi líbí moc!, to bych brala hned. Ale to musím brát s rezervou, někdy vnímáme vůně rozdílně

Online Miru
12133 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 08:56

...jsem závislá na těch vůních...

Přemýšlím o nich všude. Vždycky mě napadne v souvislostí s ní(tou kterou vůní) slovo, slovní spojení a já si ho(obsah toho spojení) představuji k vůni, jestli to sedí, odpovídá. Přehazuji slova, měním pořadí, snažím se popisná souvětí vycizelovat k dokonalosti. Jde to vůbec.?.. No, chycená jsem...

Cestou do obchodu jsem se snažila znovu rozklíčovat, rozpitvat

Unue Jeroboam

...takže -

seberte Samsaře kadidlo, odstraňte z Allure EdP stydlivost a máte to.

Krémová, mýdlovo jemně květinově pižmová vůně

s neustále přítomným pikantním tónem  z kombinace ananasu a pepře(téměř hladce zázvorovitý dojem).

A díky tomu, zásluhou onoho osvěžujícího akcentu,

je vůně jakoby nepolapitelná,

jak rtuť ve formě malinkých kuliček poskakujících všude kolem vás...

Řekla bych, že

Unue voní vysoce sofistikovaně,

elegantně tělesně...

((ohlasy od lidí: krásná vůně, jiná vůně než vaše obvyklé, to je vůně!., takhle voněl můj dědeček mýdlem, tohle je vůně mý mámy/měla zlatej flakon Gucci/...))

(((v každejch hadrech s touhle vůní to bude elegance)))

Lanvin

Offline andry
2559 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 09:14

Wilcox's (Solstice Scents)

Sušená bazalka tulsi, která má suše dřevitou vůni spíš než svěže zelenou, doutnající roličky suchých lístků šalvěje, větvičky temně zeleně dřevitých cypřišů a snítky zasněně aromatické sušené levandule rozvěšené v každém rohu místnosti, krabičky z růžového dřeva s tajemným kořením, sušený heřmánek připravený v hrníčku, až dovaří voda, vůně suché trávy... Tak vypadá chata bylinkářky, co umí připravit výbornou voňavou medicínu pro klidný spánek. Vůně plná všemožných bylinek a trochy dřeva, jen lehoulince kořenitá, aby nebyla planá, velmi aromatická a velmi uklidňující. V téhle chaloupce je radost trávit čas.

Offline wendulka spravce
16001 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 13:39

Miru 

Na ostrouhanotužkový cedr si v ní nevzpomínám, ale rostlinnou gurmánštinu na jiné kůži vyloučit bohužel nemůžu.

Sloane Ravers je super. Líbí se mi, že z toho švestkového likéru v kombinaci s kořením, dřevem a hladkým kadidlem nevyleze klasický chlast a la Frapin nebo jak to říct.

No a No. 2 Oeillet - jakkoliv se mi karafiáty jako kytka nelíbí, jejich jemně hřebíčkovou vůni miluju. Ve Fugit Amor byl nakonec na můj vkus přece jen strohý. Zjistila jsem, že úplně nejvíc se mi líbí, když je ještě nakombinovaný s dalšími květinami a vyzní tak ženštěji.

Offline jerry
7155 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:26
Reakce na wendulka:

Prada: N°2 Oeillet

Nečekala bych, že se mi nějaká karafiátová vůně bude líbit víc než Terracota Voilé d´Eté, no N°2 Oeillet to

Asi jsem udělala chybu, že jsem některé pradovské limitky nekoupila (byť naslepo) v době, kdy se dorodávaly za cenu víc než vlídnou - Terracotty mám sice nasyslenou solidní zásobu, ale i tak jednou dojde. 

Z podobného "hřebíčkového" soudku je i Infusion d'Oeillet (a ta je prozatím dostupná). 

Fugit Amor mě zklamala pro nedostatek karafiátu.