Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. června 2022 21:30

Miru 

Moc hezky popisuješ tu Encens Japonais. Fakt dobrý!

Woody 

Taky výborná recenze Moon Dust!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. června 2022 21:32

Initio: Musk Therapy 

Terapie muskem. Ten název to docela vystihuje. Ta vůně je taková důvěrně známá, pohodová a uklidňující. Pelíšek.

Přesto že pižmo je obohaceno ovocem, hlavně mandarinkou, černým rybízem a bergamotem a mohla by být tím pádem osvěžující. Ale ten prachový polštářek, který je navíc ještě povlečený do povlaku navoněného bílokvětinovou vůní a krémovým santalem, láká k zachumlání.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. června 2022 22:28

Mala som teraz pár besných dní, ale už je dobre a konečne sa môžem venovať WP! Svěženky rules!!!

Strangers Parfumerie

Yuzu Soda 

Tá vôňa skutočne dokáže štekliť v nose, ako bublinky z nápoja. ako sa to dá netuším, ale je to tak. dokonca t má taký kovovo-slaný nádych, ako mali (pamätničky si spomenú) naplnené bombičky do sódovkovej fľaše. Tam trochu šípim tie bylinky, konieckoncov ľahunko tam cítiť sú, hlavne malá trocha rozmarínu. Do toho mierne natrpklé Yuzu, toto nie je žiadna sladká sodovka z plechovkz, ale poctivý studený nápoj aj s kôrou a kopou ľadu na prežitie tropickej horúčavy. Drží na mne ako kliešť (to ale to nemusí na každom, predsa len je to citrusovozelená vôňa).

Aaron Terence Hughes

Blood Orange (2020) 

Jazmín s ružou....a áno, vlastne aj pomaranč. Derie sa spomedyi nich najprv len tak, tak, ale  neúprosne sa nakoniec vykľuje celý. Kôra, dužina, aj to biele v dužine, čo vlastne neviem ako sa správne volá. Zaujímavé poňatie pomaranča a tie kvety ho jednak pekne podržia, aby neodišiel prirýchlo, jednak uhladia prílišnú citrusovú drsnosť.  Veľmi dobré.

Phebo

Limão Siciliano 

Joj, toto je rozkošné! Úplný citrusový raj! Mandarinky, pomaranče, citróny....všetko, čo len chcete...akurát výdrž len pár minút, ale tak toto je presne typ citrusovej polievačky, ktorou sa človek osvieži rád a znova. Navrch koncentráciou kolínska, ale len koncentráciou, nič drhnúce alebo nahorklé v nej nie je.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2022 22:34

Děkuju....taky šlo napsat...kosmonaut v šedé teplákovce hupsnul do impregnovaného skafandru a otiskl nožku na povrchu Měsìce

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. června 2022 22:56

Ex Nihilo: Musc Inifini

Je nasládle pudrovou vůní pro dny, kdy potřebujete něco nekomplikovaného a sofistikovaného zároveň. Svěží citrusy v úvodu zlehka prohřeje mošusové semínko a otevře tak cestu jemně pačuliově kořenité růži v obláčku bílého pižma. To v základu opět zlehka prosladí vanilka s tonkou a balzamickým benzoinem.

Aaron Terence Hughes: Ambré Extrême

Vždycky když má něco v názvu extreme, jen málokdy to splní moje očekávání a výjimka se nekoná ani v tomhle případě. Aaronova ambrovanilka je sice v úvodu osvěžená kromě yuzu i příjemně svíravým bergamotem, ozdobená okvětními plátky sušené růže a je prašně pryskyřičnatá podobně jako ve Slut, dokonce mě tu tentokrát neruší ani ostrouhanotužkový cedr, no ani zde si zase neodpustil ten svůj gumový ovocný jasmín. Řekla bych, že totiž jeho zásluhou se mezi sladce mandlové tonkové boby vkrádá plastový tón podobně jako ve Feve Delicieuse (Dior) a kazí celkový dojem.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 05. června 2022 00:28

wendulka prosim, kde se da ta vune Musc koupit ? Podle popisu musi byt nadherna.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. června 2022 06:31

wendulka 

...děkuji!.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 05. června 2022 07:08
Reakce na slniecko:

Mala som teraz pár besných dní, ale už je dobre a konečne sa môžem venovať WP! Svěženky rules!!!

Strangers Parfumerie

Yuzu Soda 

Tá vôňa skutočne dokáže štekliť v nose, ako bublinky z nápoja. ako sa to dá netuším, ale je to tak. dokonca t má taký kovovo-slaný nádych, ako mali (pamätničky si spomenú) naplnené bombičky do sódovkovej fľaše. Tam trochu šípim tie bylinky, konieckoncov ľahunko tam cítiť sú, hlavne malá trocha rozmarínu. Do toho mierne natrpklé Yuzu, toto nie je žiadna sladká sodovka z plechovkz, ale poctivý studený nápoj aj s kôrou a kopou ľadu na prežitie tropickej horúčavy. Drží na mne ako kliešť (to ale to nemusí na každom, predsa len je to citrusovozelená vôňa).

Aaron Terence Hughes

Blood Orange (2020) 

Jazmín s ružou....a áno, vlastne aj pomaranč. Derie sa spomedyi nich najprv len tak, tak, ale  neúprosne sa nakoniec vykľuje celý. Kôra, dužina, aj to biele v dužine, čo vlastne neviem ako sa správne volá. Zaujímavé poňatie pomaranča a tie kvety ho jednak pekne podržia, aby neodišiel prirýchlo, jednak uhladia prílišnú citrusovú drsnosť.  Veľmi dobré.

Phebo

Limão Siciliano 

Joj, toto je rozkošné! Úplný citrusový raj! Mandarinky, pomaranče, citróny....všetko, čo len chcete...akurát výdrž len pár minút, ale tak toto je presne typ citrusovej polievačky, ktorou sa človek osvieži rád a znova. Navrch koncentráciou kolínska, ale len koncentráciou, nič drhnúce alebo nahorklé v nej nie je.

​To se líbí uživateli svěženkář.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 05. června 2022 07:13
Reakce na Miru:

Encens Japonais Aedes de Venustas

...kadidlo,

provzdušněné větrem z pepře, delikátně sládnoucí - ono kadidlo - pomalu usychající slamněnkou(i s její přicházející šustivou, mikro křupavou prašností.

Kadidlo barvy tmavých akvarelů v šedavých a khaki tónech, jakoby všechen prach světa a hodně tmavé jalovcové, jemně rozemnuté větévky byly natlačeny do váčku z precizně vydělané a nošením velmi změklé kůže, na níž občas ulpí i pár kapek ohnivé vody a někdy zas poslouží pro ruce mokré od řezání květin(tuhých, lahvově zelených kosatcových stvolů) po dešti...

Toto kadidlo voní neustále průtahově.

Hustě, plně, ale pořád s jakýmsi zeleně bylinným hustým vánkem.

...meditativní vůně - natřít vonnou mast na spánky,

lehnout si na dlažbu v kostele, zavřít oči a jen vnímat, chlad, vysoký strop, zlato oltářů a měkkost a nasládlost těla na tvrdé podlaze...

(kdy si po chvíli uvědomíte, že cítíte i pach hořících svící...)

...smutná melancholie...

EDIT 1: ...ale když vyjdete ze stínu chrámoví na denní světlo, vůně sluncem změkne, zesládne, zútulní a přimkne se k vám jak bylinkami nasládlý kašmírový šál...

EDIT 2: ...a nakonec - kadidlo, chvějivé okvětní plátky růží a kosatců prohřáté teplem těla(pižmo), prach z namletých dřev a na prach usušená tintkura z navanilkovělého benzoinu - to vše se prolne a promísí v delikátní lahodně hladivou směs, kdy máte dojem,

že nasáváte do plic mohérově plyšové kadidlo...

...ano,

každá meditace potřebuje

čas...

krok

světlo

čas a -

život plyne

zas

​Krásně popsané!  Ostatně jako vždy!

Také se mi líbila.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. června 2022 07:26

svěženkář 

...kuju moc!..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. června 2022 09:39

Antje 

Ještě nedávno byla nejblíž na essenza nobile, ale teď to tam mají dost probrané a je vyprodaná, takže aktuálně asi na webu značky no nebo počkat, až ji EN znova naskladní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. června 2022 09:56

Miru Une Rose je nádherná růže. Já ji nemám tak temnou, jako se jeví na tvých obrázcích, ale nosím ji moc ráda.

No a Encens Japonais je pro mě propadák, anýzovka s kyselým okurkovým lákem, přičemž tohle spojení na sebe strhává moji pozornost po celou dobu .

Luce se mi z vůní Fusciuniho líbí asi nejvíc, výsledným dojmem mi trošku připomíná Amour de Palazzo (efekt naleštěného starožitného nábytku, na který dopadne zaprášeným oknem ostrý paprsek slunce).

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. června 2022 10:00

Fleur 

...tak jsem na tu Une Rose moc zvědavá!.

Luce je krásná vůně. Mně připomíná mix vůní Ligno Jeroboam a trochu Satin Mood MFK v italském provedení

(a má v sobě, Luce, taky tu houbičkovitost. Byť spíše ambrovou, ale i tak. Ty houbičky miluju...)

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 05. června 2022 11:08

wendulka dekuji

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. června 2022 12:07

Miru Já jsem myslela, že jsi ji už zkoušela.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. června 2022 12:12

Fleur 

...jen z ovoněného pírka. Ale na kůži se teprve ukážeza ten týden asi...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. června 2022 12:16

Miru Aha, tak teď už rozumím.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. června 2022 16:24
Reakce na svěženkář:

​To se líbí uživateli svěženkář.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. června 2022 21:05

Les Sœurs de Noé: Call Me Iris

Ráda bych tuhle vůni nazvala kosatcovkou, jenže ona to jsou vlastně jen mikroskopická zrníčka kosatcového pudru, který po citrusovém úvodu vehnal svěží vánek dveřmi do kostela na mramorový oltář, ozdobený jehličím, na němž už pomalu vyhasíná kadidelnice. V závěru pak už jen nepatrně vanilkově zesládne. Vyhovovat by podle mě mohla nositelkám vůně 450 od Farmacia SS. Annunziata.

Atelier Materi: Cacao Porcelana

Ano, tohle je poctivé kakao. Zpočátku to vypadá, že poslouží jako základní surovina pro výrobu rumových pralinek, ještě těch původních, rovněž poctivých, které pamatuju z dětství. Po rozvonění se změní v přísadu do tonkově bíločokoládové Studentské pečeti, plněné kandovanými červenými švestkami. Kalorické bomby se ovšem obávat nemusíte díky aromatickému tabáku s koženými podtóny, okořeněném pačuli a vnáší tak kapku příjemné živočišnosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. června 2022 01:29

Arran aromatics

Citrus Shores

Citrónovo-zelená vôňa, s malou troškou natrpklého bergamotu, na úvod, uhladená malilinkou troškou medových kvetov. (ako pozor je to fakt citrusovka, tie kvety tam naozaj plnia len určitú bočnú rolu). Jednoduchá a s malým vývojom, ale veľmi dobre vymyslená a veľmi príjemná.

Parfumerie Particulière

Blue Mandarine

Je tam asi aj tá mandarinka, ale je to v prvom rade vydarená citrusovka všeobecná s trochou slaného tónu v úvode. Páči sa mi, akurát tak nejako nechápem, čo na nej ospravedlňuje tú cenu. Zaujímavosťou je, že som pri jej skúšaní asi prvýkrát v živote zažila krátku kožnú reakciu, z čoho usudzujem, že tam tých prírodných citrusov bude asi fakt dosť.

Simone Andreoli

Malibu - Party in the Bay

Veselá letná svieženka s kokosom, vyslovene rozverne prázdninovo pôsobiaca. Trochu rumového tónu, limetka, koktejl na letnej promenáde s cukrovým okrajom. Milá, pohodová, evokujúca dovolenkový relax.

Armaf

Club de Nuit Intense Man (EdP)

Ó, toto je milé....jemne zelené jabĺčko, biela ruža, jazmín, vanilka. Rozhodne unisex. A pomerne dosť kvetinová, ale ľahunká a svieža.

Xerjoff Casamorati

Dolce Amalfi (EdP)

Nádherná ovocná vôňa šťavnatého žltého ovocia s trochou šafránu. Štýlovo mi trochu pripomína starú Burberry Woman (tú v medovožltom okrúhlom flakóne), ale spôsobom, ako kebz si niekto povedal "tak znovu a lepšie". A napriek tomu, že tú burberrz som mávala rada, toto je teda sakramentsky lepšie. Trochu ľahšie, trochu žltšie, ale hlavne omnoho prepracovanejšie a kričí z toho kvalita. Nepovedala by som, že je to prvoplánovo svieženka, ale je to krásna ovocná vôňa, ktorá rozhodne nepôsobí ťažko.

Goldfield & Banks

Pacific Rock Moss

Ľahká zeleň osviežená hladkým jemným citrónom, ktorý jemne ale len veľmi jemne zosladne...ku koncu je to krásna citronáda z biocitrónov so smietkou niečoho zeleného na ozdobu. A slušne drží.