Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. června 2022 21:44

Initio: Rehab 

Levandulový krém. Kvítky fialové levandule a krystalky cukru zamíchané v lahodném krému. Ne úplně gurmánka, o to se postará pepř, bergamot a pak i dřevo a pačuli, ale díky skořici, vanilce a krémovému santalu k ní má hodně blízko.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. června 2022 02:26

Annette Neuffer

L-O-V-E 

V prvom rade nádherná, nádherná, nádherná tuberóza. ale pozor, toto nie je tuberózový soliflor, je to tuberóza vyšperkovaná na toľko rôznych spôsobov, až z toho oči prechádzajú. Ďalšie biele kvety, ďalšie iné kvety, sladšie živice, jemný hladulinký santal. Drží sa pomerne pri koži, ale nemôžem si pomôcť, neviem od toho miesta nos odtrhnúť. Už sa teším, aké to bude z nástreku.

Acqua di Parma

Yuzu (Eau de Parfum) 

Veľmi pekná citrusovka s Yuzu a korením. Potom skĺzne k ľahulinkým vodno-kvetinovým tónom, ale rozhodne nie v zmysle umelopôsobiacich kvázivodničiek. Toto je jemné, nežné, a ľahulinké ako jarný vánok.

The Body Shop

Pink Grapefruit / Pamplemousse Rose

Krásna grapefruitová vôňa, veľmi autentická. Naoyaj, ako keď človek rozkrojí červený grapefruit a ide doňho načrieť lyžičkou. Proste čisto tá dužina, bez zbytočnej horkosti. Ku koncu jemne kozneticko pižmový chvostík. Veľmi dobré a za tú cenu...

Zielinski & Rozen

Grapefruit & Patchouli, Luisa

Grapefruit s cukrom. Alebo osladená grapefruitová limonáda. Alebo cukrík s grapefruitovou arómou. Pôsobí trolinku umelo a za mňa na citrusovku trošku prisladko.

Chopard

Happy Chopard Lemon Dulci

Roztomilá! Trolilinku umelo pôsobiaca, ale úplne si to viem predstaviť - prázdniny, Taliansko, krátke rukávy, krátke nohavice, v jednej ruke plechovka citrónovej talianskej Lemon Soda (nemali jedno leto aj kolekciu s Manga charaktermi?), slamák na hlave, na ktorom mama trvá, ale je s ním akurát otrava (ale mama tvrdí, že úpal by bol väčšia...)...no a plán ako si večer na hoteli vydrankať tú farebnú ľadovú drť, nad ktorou dospelí prevracajú oči. To nie je parfém, to sú prázdniny vo flakóne! Ako už by som ju nenosila, ale pre puberťáčku dokonalé!

L'Occitane

Orange Leaves

Lístie pomarančovníka....keby len lístie, je tam listová zeleň, šťavnatosť pomaranča, trochu kôry...trochu horkosti bergamotu a /alebo petitgrainu ktorá tomu pridáva trochu jemnej drsnosti.

The Zoo

Smile & Shine

Víťaz dnešného dňa, čo sa svieženiek týka. Okrem nádherných a plných citrusov, žiarivých a zrelých ako z reklamy, kde ich farmár trhá priamo zo stromov v slnečnom sade, aj ďalšie žlté ingrediencie, ktoré y toho robia teplý skvapalnený slnečný jas bez toho, aby to príliš osladili. Smile and shine rozhodne - usmievam sa na to úplne automaticky.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. června 2022 21:25

Le Labo

Bergamot 22

Bergamotový skorosoliflor s nahorklocitrusovými a zelenými tónmi. Trocha zjemnený nejakým nasládlym tónom (píšu vanilku, ja v tom vanilku nerozpoznávam, ale to nič neznamená). Celkom fajn, cena ale teda fakt nezodpovedá.

Dua Brand:

18 Shades of Bigarade

Toto NIE je pomaranč Bigarade. Toto je síce citrusovka s pižmom, ale s Bigarade nemá veľa spoločného. Čo sa jej ale nedá uprieť je sila a projekcia. Je tam ale bohužiaľ nejaký umelo pôsobiaci tón, ktorý mi nerobí úplne dobre.

22 Shades of Everest

Na Evereste som ešte nebola a kým tam nebudú servírovať slušné espresso, tak to ani nehrozí. Takže z tohoto hľadiska neposúdim. Ako vôňa je to rozhodne osviežujúca, zeleň, citrusové šupy, trocha vetiveru a nejaký všeobecnezelenodrevitý tón.

22 Shades of Judea's Legendary Fortune

Citrónový koláč. Ešte teplý citrónový koláč. Bohužiaľ je v ňom presne ten umelý tón, čo v 18 Shades of Bigarade a kazí mi dojem.

22 Shades of Bergamot

Ok, tak tu ten bergamot cítim. Jasný, nedrhnúci, slnečný. Asi jediná, ktorá u mňa z tejto pätice prešla. Mala by byť inšpirovaná vôňou Le Labo Bergamot 22 a vskutku cítim styčný bod - ten bergamot;). Táto však nemá tie nahorklé tóny a je akosi žiarivejšia.

Best Citrus Ever

Zmes umelo pôsobiacich nesladkých šumienkových citrusov. Citrónová Cedevita.

Nechcem tým tú značku zavrhnúť a je pokojne možné, že proste na niekom inom pôsobí lepšie. Napokon, neviem, či som správne pochopila že sú niekde z Orientu (začala som ich sledovať, keď som zatúžila vyskúšať ich Pakistanskú ružu - nepodarilo sa), tak to môže byť aj podnebím. Ale tak teda čo sa mňa týka, tak tu a teraz dojem nespravila.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 11:42

Hm. 

...u rozprašovače jakoby tuhý mix téru, lékárenské masti na ekzémy, nitra těla zpod původně pevných, hrubých, nyní však už změklých kožených kalhot a s pár - někde hodně hluboko ukrytých - jasmínových šmouh.

Oukej, tak to zmáčknu a uvidí se, co na mně udělá

Slut Aaron Terence Hughes

...chlípný neroli, který cumlá hladce větrovej bonbón a mává na mě, taky hladce,

citronkovým wc blockem.

Není to pošahaný.

Je to hned

cool

tmavý...

...térem a motorovým olejem, kterej hodně zatuhnul, pomatlanej jasmín.

Lehce průtahovej koženej tón.

Kočka sedící vyzývavě v kabině americkýho bouráku, přežvykující svoji kiki strawberry bubble gum,

odrbaný džínový šoriny končící hned u rozkroku,

bílý pánský upnutý tílko a milion řetížků - zlato, stříbro, patina,

blond vlasy česaný větrem, rty vlhký plno chutěma,

na štíhlých nohách nazutý dodrbaný kožený koně a

na holých pažích pár tmavejch šmouh, jak se snažila přerušit motorovou vášeň svýho boye...

S - sladká coura

L - lehkost, life/lehce levituj, lásko

U - uber urputnosti uspěchanče

T - tma, ticho, touha, tíha...

- svobodnej rajc -

Plně šumivá,

asfaltově sálající černočerná kůže se zlatým žilkováním mohérovejch jasmínovejch chloupků olizovanejch v horkejch slabinách...

...to vám je tak jako hodně špatně, zle od duše, nemáte sílu udělat si ani pitomý kafe, a nevíte, jestli ve vašem věku není blbý zničeho nic tiše brečet, nechat si koulet slaný kapky po vráskách, jste schopny jen tak tupě čumět, těžký paže v klíně a

najednou přijde zpráva, že jako ať jsem v klidu, že je to "jen" dárek a že mě to snad bude bavit..?.

Nevím, jestli je to parfémová telepatie nebo se na to nějakej Anděl už nemohl dívat a prostě se to stalo...

...a já "jen" DĚKUJI...

PS: ...jo a baví mě to víc než hodně!...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 12:16

...byla jsem a jsem dlouhodobě naštvaná, že není na webu někde k mání Café Tubereusa Atelier Cologne. Prostě divná kávová tuberóza/nebo divná kávová květinovka.

Hm. Když si člověk něco hodně přeje

(a má to mít...)

...

Arabica Aaron Terence Hughes

(u rozprašovače levandulové mýdlo. A

garážová

špína...)

"Ku**adrát"!

...nad tetelícím se vzduchem levandulových lánů vznášející se  opar -

horký, benzínově kávový vánek...

...hladící a současně pálící

(jako když vám neopatrností zůstane od výfuku na lýtku vyškvařený cejch...),

lahodný, nasládlý, postupně - celkem dost rychle -

nabývající na živočišnosti z pižma,

tmavnoucí a těžknoucí černými a fialovými ovocnými bobulemi...

...bobulemi plnými temné hutné šťávy, šťávy se špínou cest,

života i

myšlenek.

Temná,

pomalá 

slast.

...a jestli 

existuje

emoční/nebo parfémová(?)

ruleta,

tak

tohle

je 

její

past -

Yeah,

this is 

me

(...Café Rose Tom Ford - to je oproti tomuhle ještě kafíčková

panna...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2022 17:51

Miru

Ty jo. To zírám. Ty a flakon Arabica. Ji mám zrovna rozkoušenou. Já bych ji nemohla kvůli té levanduli, ale je dobře udělaná. O tom bez debat.

Lutensova Encens et Lavande je taková strohá, tohle je s tou dominantní kávovou sedlinou, zlehka přislazenou vanilkou a ovocným želé/kandovaným ovocem přístupnější/inspirativnější.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:11

wendulka Na mně byla Arabica právě moc kávová - těšila jsem se na levanduli, ta ovšem kolem jen proběhla:( Ale Lavandeluce od AA to zachránila

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:12

Korsičanka 

Áha.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:18

Une Rose Frederic Malle 

...úplně čerstvá hutně čajová růže,

zastřeně hutně naovocnělá a

jakoby přes temnost jásající,

jiskřivá...

A jejíž naovocnělou sytost jemně strhává a rozostřuje

tlumeně hutný tón drcených, delikátně dřevnatých khaki stvolů.

Vinný kal. Vinný kal.?.

...nevím.

Ale Une Rose je asi právě zásluhou vinného kalu tak nějak zvláštně krásně plná svojí vlastní vůní/podstatou,

temně tmavě  opojná,

a díky lanýžovému akordu a živočišným tónům mi voní negurmánsky gurmánsky a

ne vyloženě a pouze rostlinně, ale i jaksi jinak..?.

...jakoby ona růže vyrůstala z živoucího těla

Bravurní vyváženost mezi naovocnělou květinovou(růžovou) sladkostí a zeleností zbytku rostliny.

Bravurní zvládnutí, vykreslení královny květin tak, že vnímáte pouze Její Veličenstvo a přitom se ale vůbec

nenudíte...

(což u růžových téměřsoliflorů jev je vzácný)

((a jak tady píšu, tak se kolem mě vznáší odér tmavě nachové kytice, jako bych měla nos do vonné lahodnosti přímo zabořený))

Opravdu

krásná Růže

Rose Black Baccara - hybridní čajová růže

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:21

wendulka 

...já tam nemám ani jednu ingredienci se sobeckým sólem. Na mně je to jednolitá kompozice, kdy všechny ingredience jsou v sobě, prostupují se navzájem, koexistují si spolu a současně svým vlastním životem, ale žádná se nesnaží o to, aby měla hlavní slovo...

...stručně.?

Tmavá Lahodnost

PS: ...no, to mě bravurně otipnul jeden Anděl...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:48

Notturno Meo Fusciuni

...nasládlý, hodně kvalitní, rum se  pomalu rozlévá po černé kůži,

vsakuje se do všech pórů a švů a další neopatrný pohyb paží a

nejen převrácená sklenice s drinkem, ale i

kalamář,

a černočerná kaluž pomalu zvětšující svoji plochu, se pomalu vpíjí i do pár popelových mikro drobků na stole, do uvadajícího květu nachového karafiátu, jehož vůně mizí tak, jak i jeho čerstvost...

Jakoby pod navlhlou, líně tekutou, teplou vrstvou schován byl

letitý prach v šedavých chuchvalcích,

a do nich, do těch měkce hrubě šišatých koulí suché špíny

se vcucávají kapky inkoustu, jež s sebou berou i chuť dřevěné násadky a odér stolu s olupující se intarzií,

a kapky, mokré stopy z kvapných hltů Ronu Zacapa XO nebo Malteca...

...příšeří, pohovky chesterfield, drink a doutník

(někdy, někdy se zháší rychle tím, že se hodí do sklenice z olovnatého skla, jež ještě prázdná zdaleka není...

A pak vznikne zvláštně rajcovní pach, něco jak mix trávy a hašiše/zde nejspíš bříza + cedr + kadidlo)

a

lehká, teplá, ne nepříjemná lepkavost zpod 

košile...

((někdy do pánského klubu může na soukromou party

i žena...))

Tmavá vůně,

ve všech významech toho slova...

...krásně tmavá

Na konci se parádně vymezí vůči všemu a vůči všem...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. června 2022 19:11

No. 02 L´Air du Désert Marocain Tauer Perfumes

...pouze pár vteřin v úvodu lehce propolisová a lehounce na pokožce hořící, a pak už jen

lahodná, hutně plyšově tekutá, likérově navanilkovělá ambra s rozpuštěným, delikátně koňakovitým labdanem s mikro vintage stopou a

s hedvábně éterickou sluneční živočišností z jasmínu a kmínu.

Slast

(slušela by mi hodně, tahle kráska...)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. června 2022 22:28

Filippo Sorcinelli : Voix Humaine 8

Krásná kadidlovka. Kadidlo je sakrální, ale jeho obláčky nestoupají kamennými oblouky chladného kostela,  je hladké a krémové, má ovocnou sladkost mošusového semínka a teplo vanilkové ambry, dotek pomerančového květu, zelený tón pryskyřice elemi a lehkou živočišnost kůže.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2022 22:39

Aaron Terence Hughes: Arabica

Ta kavárna bývalo její nejoblíbenější místo, když přijela navštívit babičku na francouzský venkov.
Měla ji ráda i proto, že k šálku arabiky tam vždy dostala zdarma i pár arabesek s čokoládovou polevou.
Zašla tam vždy hned po povinné bohoslužbě s ní v místním kostele, doprovázené vůní kadidla
Přilehlé okolí zase vonělo kafrovou levandulí a čerstvým senem.
Jenže při její poslední návštěvě zjistila, že majitel zemřel a jeho syn se rozhodl letitý podnik zavřít.
Přes okna viděla mramorový krb a zaprášený stolek, u něhož ráda sedávala.
Dokonce na něm spatřila i zapomenutý hrnek se starou kávovou sedlinou.
Jen zdi zůstaly pižmově bílé tak, jak si je pamatovala...

27 87 Perfumes: Flâneur

Styl Marka Buxtona mi dost často nesedí, ale kromě Jerome Epinetta je jediný, komu se prostřednictvím lipového květu a čerstvě vyloupaných mléčně bílých mandlí povedlo vytvořit alespoň typově podobný medově nazelenalý tón jako v Green od Byreda blahé doby. Po svém je ovšem doplnil máslovým kosatcem a sklenicí absintu s plátkem svěžího bergamotu, kam posléze příihodil i pár hvězdiček lékořicově větrového badyánu. Jen je škoda, že si neodpustil v dřevitém základu ten kašmeran, který vůni zbytečně prohřívá a "ředí".

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 08. června 2022 23:00

Maison Martin Margiela

(untitled)

nádherná svieža vôňa zelene, citrusov, a malej trochy kvetinovo-zelenéhlo, ľahunkého, neindolického jazmínu. Ten jazmín tam pôsobí skôr ako tmel ostatných zložiek, netreba sa báť nejakej kvetinovosti, rovnako ako kadidlo tomu dodáva skôr výdrž a určitú suchosť, než nejakú ťažký tón. Nádherná.

(untitled) l'eau

Výrazne odľahčená (untitled), ale minimálne tak dobrá, ak nie lepšia. Jazmín je nahradený nedrhnúcim pomarančovým kvetom, ale znova len malinkou štipkou, a citrusov je viac na úkor zelene. Skvelá.

Chanel

Eau de Cologne

Veľmi pekná tradičná kolínska, ktorej sa nedá vytknúť absolútne nič. Citrusy - inak mimoriadne pekný a šťavnatý citrón, neroli, zelené tóny, čistotu (ale nie prací prášok) navodzujúce pižmo, všetko je tam práve tak, práve toľko a práve na takom mieste, na akom to má byť. Áno, nie je na nej nič originálne, ale je to etuda na úplne klasickú tému vyvedená tak kvalitne, ako sa len dá. slušná výdrž ako bonus.

Boadicea the Victorious

Energizer 

Neviem, či si ešte niekto spomenie na Sea Energy od La Prairie, ale toto je veľmi podobne spravená vôňa, akurát podstatne lešie, všetko, čo na tamtej bolo nepríjmne drsné, tu chýbz a je to nahradené zhruba dvojnásobkom toho, čo tam bolo dobré:)))....No dobre, to nie je veľmi jasný popis. Krásna zmes kvalitných citrusových tónov s malilinkou štipkou slano pôsobiaceho vetiveru. Ten tomu dodáva chladnejší nádzch, ako by mali citrusy samotné a hlavne, hlavne výdrž. 

Ralph Lauren

Purple Label 

Zaujímavá vôňa, zelené, citrusové tóny a korenisté tóny na strane jednej - a pomerne výrazný tabak na strane druhej. Veľmi nečakané, fakt, ten výsledok by som nikdy nepredpokladala, že si niekto trúfne nafľaškovať do mainstreamu. Postupne sa tieto dve pomerne protikladné polohy začnú približovať, až splynú do zaujímavej, výslovne pánskej vône. Rozhodne zaujalo.

Miller Harris

Le Pamplemousse 

Zelený Calone...éééé....zelený melón som chcela povedať. Príjemý, nekonfliktný, pekný úvod k jemne bielokvetinovej ľahunkej letničke. Veľmi milé, len to bohužiaľ na mne príliš nedrží. Škoda.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. června 2022 06:27

ad Slut Aaron Terence Hughes

...konečně vím, co mi ta vůně připomíná.?,

a pak, heuréka! -

Libre Yves Saint Laurent EdP

(neroli, jasmín, a i ostatní ingredience jsou dost podobné...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. června 2022 12:25

ad Arabica Aaron Terence Hughes

...je to taková mnohem méně fougere a mnohem více vymazlenější J´Osé Eisenberg

Přičemž Arabica je intenzity spíše tělové, ale velmi dobré výdrže.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. června 2022 12:37

French Flower Matiére Premiére

...hebká, na povrchu hustě mohérová, delikátně hebce moučnatě nahruškovělá

tuberóza,

tuberóza, která se na mě normálně usmívá, oči do malých škvírek a od radosti viditelné bělostně svítivé zoubky...

A najednou, pod tímhle koncentrovaným štěstím, zachycuji stopy, ó, lahodnosti!., houbičkovitosti...

...mezi ingrediencemi uváděná sice není - gardenie - jež by tento aspekt měla na svědomí

(a nebo ve složení je/něco jako když ani šéfkuchař neprozradí recept absolutně celý...),

a tak možná kombinace jasmínu, čaje, pomerančového květu a ambroxanu vytvářejí onu, pro mě fetovací, květinově živočišnou polohu...

V podstatě jednoduché a

přitom

krásné pojetí erotické květiny,

aneb -

něžně mazlivá tuberóza

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. června 2022 12:48

Vanille Antique Byredo

Likérová švestka.

Micallef a jeho Note Vanillé.

Ambra konzistence mírně nasládlého sirupu svařeného na provzdušněnou, líně hutnou nit.

Plum tón, k mému smutku, mizí velmi rychle, téměř okamžitě, zanechává nad celou vůní jen jakýsi švestkový nádech/opar a hlavní slovo má rozpuštěná, tekutá ambra, v níž nyní už nerozpoznatelné ovoce dodává na sladkosti.

Hm. Začátek byl velmi slibný. Ale za nedlouho se vůně rozpadne do něčeho lehce průtahově sladkého, nijakého.

Sladká vanilková nuda.

(jako, néé, že by to bylo špatný. Ale za ty prachy jsem čekala jistou zajímavost, originalitu, vývoj. Kompozici zabíjí její vlastní lineárnost)

((na druhou stranu - věřím, že vůně bude chválená muži i ženami. A to se cení. Nebo ne.?...))

Dala bych to týhle holce, a bude to rajc:

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. června 2022 12:53

Do Son Diptyque EdP

...nasládle máslovo mýdlově krémová tuberoza s lehounkým podprahovým naovocnělým zabarvením,

s delikátním zelenkavým řezáním z kosatcovým listů a stvolů.

Velmi příjemná ženská(bez pejorativnosti) 

vůně.

...křehce měkká, jemná(podstatou), zlehka elegantně

tančící