Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 25. května 2022 21:25

999

Pro mě taky - Rose d´Amalfi mám sice vyzkoušenou jen tak orientačně, ale u ní je ten začátek dost nefordovská slabota.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2022 22:12

Po delší době dávám k dobru postřehy k trojici vůní, za jejichž vzorky moc děkuji Fleur 

Click Song (Une Nuit Nomade/Une Nuit Au Cap)

Úvod je pro mě výrazně nasládle růžově ovocný, připomíná mi trochu vůni odvaru z ibišku, aronie a růže. Pak vůně zvolna čajovatí, sladkost mizí a dojem se ustaluje. Po dvou až třech hodinách trvání se objevuje jemný živočišný ambrový tón. Složky jsou velmi dobře propojeny.
K použití: Drží na mně velmi dobře, až 7 hodin, tak první třetinu výdrže jde intenzivně do prostoru.
Shrnutí: Pečený ambrový čaj v tom nejlepším slova smyslu.

Les Tourterelles de Zelmis (Oriza L. Legrand)
Chladivá čajová růže s lehce kořeněně kovovým podtónem, přičemž kovový dojem v pozadí převládá. Stálá a kompaktní vůně.
K použití: Patrná je 3-4 hodiny a vůně se mi drží striktně u kůže. Na hebké ruččce našeho malého synka jde však hodně dobře i do prostoru a nádherně voní ("mami, mami, taky, taky!") Přivedlo mě to k myšlence, že by mohla sedět i některým mužům.
Shrnutí: Pro mě pěkná vůně do chladnějšího květnového dne s deštíkem.

Pélargonium (Aedes de Venustas)
Touhle vůní to začalo, dostala jsem ji na peříčku a usoudila, že by někdy chtěla lépe prozkoumat. První dojem je perfektně slitá květinová (!) kompozice, podložená živočišným tónem. Po rozvonění přichází příjemný, lehce saponátový závan (pelargonie, mrkev), posléze promísený s pižmovou živočišností. Pak se vše přemění  do čistoskvoucí mýdlovo-pudrové podoby, protoupené muškátovým aroma. Tato a živočišnější poloha se průběžně střídají, živočišná v závěru převládne. Vůni zpracovala Nathalie Feisthauer, jemná saponátovost odkazuje k její pozdější Absinthe Boréale (moje srdcovka), mrkvové tóny zase k Papyrus Moléculaire (Pélargonium mi sedí mnohem víc).
K použití: Vydrží tak 4,5 hodiny, okolí o sobě dává vědět přiměřeně.
Shrnutí: Překvapivá a vlastně zábavná proměnlivost.

Bylo to krásné a zajímavé, ještě jednou díky!

Offline jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 25. května 2022 22:27

Vosina 

Moc pěkné postřehy - dej je prosím i do databáze. 

Pélargonium mám na seznamu k vyzkoušení a Les Tourterelles de Zelmis má od soboty další nové příznivkyně (sice jsem čichla jen k rozprašovači, ale patřím mezi ně taky).

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2022 22:29

A do čtveřice ještě Arcadia od Hirama Greena (tentokrát děkuji pentacon!)


Vůně jako lehce nahořklý, dobrý bylinný likér s dřevitými a pryskyřičnými podtóny, přičemž chladivá pryskyřičnost a kořenitost na mně převládají. Vše je umně slito tak, že těžko rozlišuji složky, ale je to velmi lahodné, zvlášť v teplejším počasí. Dobře, když se opravdu pečlivě soustředím, tak objevím levanduli, cca po 20 minutách i růži s lehkým jasmínem.
K použití: Zvládne se mnou pobýt celé odpoledne, za příhodných podmínek je slabě znát ještě pozdě večer. Tedy výdrž něco mezi 6 až 8 hodinami. V horku ji však kůže vstřebá rychleji.
Shrnutí: Spočinutí ve stínu stromu v horké voňavé krajině východního Středomoří. Tohohle nutně potřebuji víc.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2022 22:47
Reakce na jerry:

Vosina 

Moc pěkné postřehy - dej je prosím i do databáze. 

Pélargonium mám na seznamu k vyzkoušení a Les Tourterelles de Zelmis má od soboty další nové příznivkyně (sice jsem čichla jen k rozprašovači, ale patřím mezi ně taky).

​Provedu! (Nejsem prvoplánově na růže a květiny obecně, ale pro všechny tři bych občas našla příležitost, což podle mě ukazuje, že to jsou dobré kusy. Zelmis bych si troufla označit dokonce za nadčasovou.)

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 25. května 2022 23:53

Miru tak náhodou Unutunam sa na mne choval nebývalo slušne

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 26. května 2022 00:00

Vosina Rádo se stalo a děkuji za recenze; vždycky jsem zvědavá, jak druzí vnímají moje oblíbené vůně.

Les Tourterelles de Zelmis je opravdu nadčasová růže, taková "z dávných dob" a přitom dobře nositelná. Já ji ráda kombinuji s jinými růžovými vůněmi.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 26. května 2022 00:51

Vosina krásne popisy!

A podotkla by som, že ma vo Francúzsku potešilo, koľko mužov sa tam vonia na ružiach založenými vôňami. a teda vonkoncom to nepôsobilo nemužne.

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 03:31

Vosina 

...dobré recenze

Tvoje popisnost mi vyhovuje

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 03:54

...stejně jsem nemohla spát, v noci jsem se budila a čichala k rukám...

Afrika Nishane byla v noci hodně koženě animální s pár kapkami oudu, celkem těžkotonáž, nyní na kůži téměř nic.

Animalix ATH - to je ta nejproměnlivější vůně ever.

Úplně při prvotním přivonění si jsem ji vnímala jako velepříjemně jemně živočišnou téměř květinovku/s květinovými podtóny, pak

při ještě dalších dvou postupných střicích -

a to množství střiků byla vyjímka jen proto, že se mi tak líbila a chtěla jsem ji prozkoumat. U jiných vůní vždy jeden střik -

byla převážně pop žvýkačkovitá s kakaovým popraškem v úvodu(něco na způsob Juicy Couture Juicy Couture)

a pak sklouzla k delikátní intimní pižmovce. V této fázi, poloze mi hodně připomínala vůně Poudrextase Ambilux a Ambilux - ty jsou ale živočišnější, rajcovnější. Vše v tom nejlepším smyslu slova)

Výdrž i intenzita mizerná.

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 04:08

The Lover´s Tale Francesca Bianchi

...bergamot strouhaný do namedovělého nesladkého sirupu s mimozovým pylem, pod nímž vnímám i hebkou aldehydovost,

po chvilince a celkem brzo se vůně stáčí k delikátním koženým tónům utopeným v kosatcové pěně,

a celé to je uschované v tekutých provzdušněných pryskyřicích...

Kompozice působí velmi křehce, téměř nadpozemsky...

...jakoby se jen dech vznášel nad pokrývkami...

Intenzita velmi intimní až sporadická.

Možná schválně, aby se člověk mohl navonět a jít s touhle hedvábnou chyprovkou

hned do ložnice

(a nebo milenec bez kondice...)

((Napadají mě vůně Blond Violet Tom Ford a Grand Soir MFK a

hodně z vůní Chanel No 19 a No 19 Poudree - a těchto chanelových podobností je v základu nejvíce,

ale muselo by se všem zmiňovaným ubrat tak 70% volume...))

Lahodná tělová elegance

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 04:22

The Black Knight Francesca Bianchi

...jako skoro nic necítím.?!  Chvíli. Naštěstí.

Po pár vteřinách se vůně probere a začne něco dělat

konečně.

Hm, Francesca má ve všem tak nějak stejný základ - zase ta typická balzamičnost s kosatcovým máslem(Violet Blonde a Grand Soir), akorát že sem přidala špetku - relativní - hrubosti z cedru.

Kůže zde s kmínem voní velmi delikátně a lahodně, jenže jsou schované za těžkým závěsem

(= spíše si je uvědomujete, než že by jste si je pořádně užili).

Tenhle černý rytíř je stydlivý, opatrný, bojácný,

tenhle by nevybojoval nic.

Leda tak letmým polibkem a to ještě ukradnutým někde v koutě a potmě...

...intimní vonná skladba

Pro koho tahle dáma tvoří.? Pro křehulíny.?

...chjoo...

(The Black Knight se hodně podobá The Lover´s Tale, akorát, že má méně zelené pudrovosti z Chanelů, naštěstí dýchá, rytíř, živočišněji a tím i lépe drží)

((jo, a The Lover´s Tale už skoro zmizel.

To je kšeft, toto))

...dala bych tu vůni šik babě do bílé košile a tohohle interiéru. A pak -

dobré

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 04:49

...zkusím si spravit chuť...:

Second Skin Anna Zworykina

...velmi rychle pracující vůně.!

Vláčná slamněnka, totálně naměkčená tintkurou z chlastu svařenou na skoro bezcukernou nit, z růžového pout pouri a všech zbylých zúčastněných...

Vůně obsahuje mraky ingrediencí, poměrně těžkých, ale z kůže mi sálá lehkost,

jak tanec baletky, jež miluje 

život!...,

a ano, vonná skladba mi na paží hoří,

pichlavě, velmi příjemně mi z mé pokožky - bez kouře - měkce horce doutná...

Vůní hořících na kůži je jen pár a téměř vždy jsou moc dobré. Nejinak i tato.

...a v onom sálání cítím namedovělou pastelově zelenkavou ovocnost akáciové mízy, akáciových slz topících se v drinku, a aby koňak nesežehnul útroby příliš, je zjemněn čajovým akcentem

(někdo si do whisky dává led. Já nikoliv. Když drink, tak čistej. Do koňaku se nedává nic. Ale tady paradoxně onen čajový tón ještě více vůni zlahodňuje a činí ji přitažlivější).

Hej, tohle je VŮNĚ!.

Bohatá na ingredience, uspořádaná, vzdělaná, elegantní, a současně živočišná, vznosná i něžná,

houževnatá a zároveň křehká...

...nádherná aristokratka s pevným držením těla a laskavým pohledem, který jindy často řekne více nežli slova.

Ultra lahodně balzamicky delikátně naovocněle chyprová krása...

Maya Plisetskaya

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 07:50

Angel´s Dust Francesca Bianci

...tak tohle je Grand Soir v nejdelikátnější podobě, resp. bez přidaného větvičníku či cedru z jiných vůní této značky.

Lahodné nadýchaně likérovité poutpouri z růží a mimozového pylu, zvláčnělé hedvábným, aldehydově laděným labdanem.

Jsikřivé a radostné, sluneční...

A

éto vsjo.

JE to krásné,

jako to jo,

ale už to tu je.

Schválně jsem jukla na vznik vůně, Angel´s Dust a datum je shodné se vznikem Grand Soir MFK, 2016...

...tak kdo byl první.? Asi Francis Maison Kurkdjian,

protože vůně Francescy, ty, které jsem zkoušela výše a ve kterých jsem vnímala shodný základ, vznikly až později...

Hm. No, co už

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:07

Sex and The Sea Francesca Bianchi

...parfemace tělového mléka s vůní kokosu a ananasu(aneb Dermacol Aroma Ritual...).

Pak, přes zaprášenou, pomale táhlou a postupně jemně sládnoucí myrhu se vůně posouvá k, mně dobře známému..., 

základu z labdana, benzoinu a vanilky. Zde s přidáním cibetky(ale jen veeeeelmi opatrňoučkaté přidání) a,

a nejspíš někdo zapomněl z ananasu odkrojit ty zelené tuhé listy a jeden z nich uschnul totálně na padrť a ten zelený nadrcený tuhý list dělá ve vůni divno polévkoskleníkovo nasládlé skorodřevito.

Prostě ten konec je nějakej marnej, vošklivo zeleno vlhce prašnej.

Celkem mizérie, toto dílko

(tak to ten začátek byl hodně dobrej, srdce dobrý, ale základ na nic)

...přesné barvy vůně:

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:19

Tyger Tyger Francesca Bianchi

(jako hned u rozprašovače - opičinec. To asi oud ve složení. Ale když se nechá víčko flakonečku chvíli bokem, ten zoologickej odér zmizí...)

Hmmm!, a na kůži je to dobré hned!

Plná hladká květinová ovocnost/převážně broskvově ovocná květinovost,

téměř okamžitě jemně podmalovaná chypre tóny z větvičníku. Ale jen tak opatrně a tím velmi příjemně...

Šelma voní hebce balzamicky

(oud, kůže, santal rozpuštěné do hladce klouzavé taveniny odlehčené otočníkem/jakoby propudrované perlivým květovým pylem),

vemlouvavě šeptá nejen k nositelce, ale i ke svému nejbližšímu okolí...

Vůně pro divadelní divu

(myslím, že by slušela lu...)

((taková aristokratická verze typově k Anonimo Veneziano))

Iana Salenko

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:49

Cuir de Russie Anna Zworykina

...jízda na koni - sedlo z luxusní kůže, křehké a delikátní živočišno,

zelená zdupaná tráva bohatá nasládlou mízou(galbanum) a ochucená pár kapkami z drobných citronků,

hebounkaté(bez pejorativnosti) vetiverové a pačuliové nitky obalené labdanovou glazurou, jež ještě úplně nezaschnula, neztvrdla, je

vláčná...

Lahodné, nadýchaně balzamické.

...žena přikryta delikátní luxusní kůží, která byla nořená do pryskyřičných tintkur a pak ponechána probouzejícímu se slunci na pospas...

Vymazlená vůně.

Parfumérka si s ní vyhrála, vyladila si ji pěkně poctivě s důrazem na detaily, propracovanost.

Celá kompozice v nose jen tak líně, bezstarostně klouže a přelévá se...

...až si najednou uvědomíte, že vnímáte živočišnost, takový nepatrný, leč přítomný aristokraticky distingovaný chtíč

Krásné...

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:50

...pár vůní z balíčku jsem nezkoušela, protože už ode mne v databázi jsou.

Ještě jednou moc děkuji! za možnost sjet se parfémy...

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 26. května 2022 09:11

The Dua Brand Hades´Elixir

...jo, hašiš. Prostě marjána v luxusním vyvedení, vyšší level. Měkké teple dusné zeleno,

rozdupané v kadidlovém prachu cest a s delikátní rozmlženou nakyslostí oudu,

a pořád málo...

...takže ještě k tomu přežvykovat pár tabákovejch listů...

Drsná vůně.

Svojí podstatou.

Ale v nose mám plyšovou měkkost, sjíždějící narkotičnost,

velmi tmavé odstíny khaki, lesní zeleně, antracitu, 

nasládlost jemně zpocené kůže a 

lesk šperků...

Tohle není pro žádný vořezávátka.

Tohle je pro prachatý drsňáky

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2022 09:28

Miru 

Tak tomu řìkám parfemový chanelling! Tady má někdo ve Vesmìru napojenì na anděla Flacõna 

Mohla by jsi napsat parfemovou bibličku o jednotlivých složkách

Jak tě tak čtu, tak si uvědomuju, že se posouvám od unisexů k pánským mìrně perverznìm vůnìm. Děkuju za zrcadlenì.