Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. května 2022 09:35

Woody 

...děkuju

(a zní to zajímavě, co o sobě píšeš...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. května 2022 11:32

Sunshine Amouage

...juj, to je to dobré!

Lahodný rybízový likérek, takový, pocitově zurčivý,

bez alkoholu s hedvábným švestkovým nádechem a velejemným drhnutím z davany.

Po chvilince se jasnost ingrediencí rozmlžuje, už jsou téměř nerozpoznatelné, ale v nose mám příjemnou vůni táhlé tekutiny do níž spadlo pár drobků z usušených bylin,

delikátně senová letní vonokvětka s vanilkovou esencí.

Dřevo a tabák.? Ve vonné tekutině absolutně rozpuštěné, téměř nezjistitelné a vůni tak pouze svým jemným nádechem zahušťující...

Letní vůně, do letní louky pod letním sluncem. Taková pastelově žlutě radostná vůně.

Intenzita na mně, bohužel, intimní

(no, kdyby byla intenzita větší, tak by mě to stejně nudilo).

Amouage pro začátečnice. 

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2022 16:06

slniecko Díky! Ono je to stejně zajímavé. Hodně mužů v mém okolí jede na jistotu v podobě "svěží vůně oceánu", možná ještě sem tam fougérovky.
Miru Přiznám se, že jsem teď kolegovi dodělala podrobný analytický popis dispozice a fasád jedné hezké usedlosti a mám problém z toho módu vystoupit

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. května 2022 16:08

Vosina 

...houbelec. Když je něco kvalitně zanalyzováno, tak jen dobře

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 26. května 2022 21:17

Rose d'Amalfi (Tom Ford) - zakřiknutá růžová růžička, něžná až podvyživená, s jemným citronkově ovocným podkresem - taková bonbonková růže (taková homeopatická verze Rose Prick). Stejně jako Rose de Chine potřebovala víc času - rozvoněla se do balzámově sladké ovocné růže s perlivým otočníkem a vše lehkou rukou poprášené mandlovým pudrem z labutěnky.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2022 13:16

teena-s pobavila mě tvoje recenze na corpus equus :D ... a dodatečně i ty ostatní. tahle vůně nenechá nikoho chladným :D

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. května 2022 15:08

alibi A už na mne doma čekal flakon Jo, teena-s si s chutí přečtu a bavím se.

A od tebe se těším na článek o Vava!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2022 15:14

Korsičanka děkuju, my si to psaní s Lucií slniecko  nějak podělíme ;)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. května 2022 16:04

teena-s

Koňýk mě královsky pobavil, díky...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. května 2022 16:31

děkuji za projevená pozitiva :D

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. května 2022 00:02
Reakce na Vosina:

slniecko Díky! Ono je to stejně zajímavé. Hodně mužů v mém okolí jede na jistotu v podobě "svěží vůně oceánu", možná ještě sem tam fougérovky.
Miru Přiznám se, že jsem teď kolegovi dodělala podrobný analytický popis dispozice a fasád jedné hezké usedlosti a mám problém z toho módu vystoupit

​Podľa mňa im to jednak nacpú v parfumérii (alebo ich partnerkám), alebo fakt idú na tú "istotu". 

teena-s ...ale pri tom, ako v poslednej dobe chlastá a kamarádičkuje sa s neonáckami, tak by to aj sadlo...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. května 2022 06:04

@slniecko mno každý občas děláme koniny :D

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. května 2022 10:12

slniecko No, promiň, mně se ta vůně taky líbí, a tebou zmíněné tedy neabsolvuji Musím si je pustit, mám už v hudbě mezery.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. května 2022 14:26

teena-s inak, v Bratislave bývala krčma, čo sa tak volala, ale dodnes neviem, či to nejako súviselo (a daná krčma mala ešte bočné predajné okienko a to sa volalo "Kopýtko").

Korsičanka

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2022 17:49

Parfumeurs du Monde: Les Larmes d'Aden

S vůní neroli mívám někdy problém kvůli jeho přílišné zelené hořkosti. Zde jej hezky osvěžuje cedrát a proslazuje a prohřívá propolisově ambrový včelí vosk. A právě cedrátem v kombinaci s hořce zeleným galbanem a ovocným jasmínem kolem nositelky tak trochu připomíná LPRN 2 / Mademoiselle Guerlain. Zblízka bych zase ve spojení jasmínu, včelího vosku a jiskřivého zázvoru uznávám pro delším zkoumání i andrejčino lehce pikantní ovocné želé.

A do třetice bych řekla, že kadidlem společně s myrhou a propolisovou ambrovostí labdana s dozvuky včelího vosku rovněž navazuje i na balzamicky orientální Calling All Angels. Jsem příjemně překvapená, protože ještě před měsícem, kdy jsem ji poprvé měla možnost vyzkoušet v Jovoy Paris a impulzivně rovnou zakoupila, by mě nenapadlo, že zrovna tyhle dvě vůně by s přidáním neroli a zázvoru spolu mohly harmonizovat.

Aaron Terence Hughes: Jasmine Narcotique (2020)

Už je to tak, Aaron si potrpí na jasmín sambac. Již třetí vůně, kde opět nacházím specifickou vůni ovocných čínských gum. Zde je v úvodu osvěžený vlahou křupavou zelení. Teprve po rozvonění, kdy přejde do semišova s nasládle pudrovými tóny, zezelená i samotný jasmín a vynikne jeho typická bělokvětá omamnost.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. května 2022 19:13

wendulka Parfumeurs du Monde: Les Larmes d'Aden - značka se dostala  ke mně jako předávajícímu, a protože mám čas, vyzkouším všechny. Tato je tak pěkná, jásavá a zároveň uklidňující, že se vůbec nedivím, žes na místě koupila.Připomíná mi některé vůně La Via del Profumo, jen ještě lépe drží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2022 19:58

Korsičanka 

No já se zpočátku rozhodovala mezi Les Larmes a Kashi. Tam se mi moc líbila ta lékořice, no ten základ už nebyl ono, takže vyhrála tahle. Ale vzala jsem si od Kashi vzorek, tak ještě uvidím.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. května 2022 20:18

wendulka Mrknu na ni, ale jedné urputné lékořicovky jsem se zbavila, takže bych se podobnému opakování vyhnula, i kdyby se mi líbila:) Tato má drydown jak Annettina Myrrha Mystica

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. května 2022 14:02

teena-s Recenze na Rosé Noir je skvělá , z jablek mám také hrůzu.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. května 2022 14:56

Fleur hlasim, ze jablka na prvni pokus dobry. To All Daé jsem nemohla kvuli tomu strudlu vystat.