Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 14. června 2022 10:00

slniecko třeba to dělá moje kůže, ale v určité fázi je ten "akvatický" tón moc, trčí nad ty ostatní ostatní složky- ještě by mi nevadilo, kdyby byl jen tušený v pozadí a umocňoval svěžest celé kompozice. Třeba to není calone, ale nějaká kombinace složek s pižmem, to-přiznám se-neumím rozklíčovat. Zkusím to nicméně ještě jednou.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. června 2022 10:01

Fleur 

Taky nemám ráda kokos ve vůních. Ale mám moc ráda CdG, takže jsem ERL Sunscreen zkusit MUSELA!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 12:06

Vanilla Diorama - Dior

Má pro mě stejnou atmosféru jako Amouage Memoir. Čas se vrátil o mnoho desítek let zpět. Staré černobílé filmy, v nichž hrají krásné ženy a kultivovaní pánové.

Ve vůni se snoubí sladká vanilka se svěžestí citrusů. Je zde stopa likérovosti a špetka tabáku. Poprašek kakaového prášku a hřejivý akcent santalového dřeva a také jemná pikantnost nějakého koření. Jsem okouzlena.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 14. června 2022 12:45

Dalia Taky se mi líbila - stejně jako Diorama bez Vanilla. Ale s Memoir mě nenapadlo srovnávat

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 13:19

Korsičanka Jojo, já tam jemnou podobnost mám. Hlavně v úvodu. Z těch Dirových excluzivek mě společně s Mitzah moc okouzlila. Brala bych je obě.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 14. června 2022 13:40

Dalia Mně stačí Diorama a jsem ráda, že se od vintage verze moc neliší:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 15:00

Korsičanka Tu neznám. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:51

Dalia 

Vanille Diorama jsem zkoušela teď v dubnu v Galerie Lafayette. Jo, jak mi Demachyho styl obvykle moc nesedí, tak ta je hezky udělaná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:54

andry 

Hm, čtu tvoje recenze na Maher Olfactive a asi bych zkusila, ale dají se sehnat i někde v Evropě nebo jen USA, případně parfumo a tak?

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:58

wendulka to asi spíš USA obávám se

prďola ?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2022 21:18

andry 

No google mi právě našel jen luxeparfum a UK vyjde nastejno s vyclívkou. Nicméně na svém webu nemá uvedený ani ty Brity, tak mě napadlo, jestli náhodou netušíš, zda nedistribuuje ještě někam jinam blíž. Ale už mi došlo, odkud ses dostala ke vzorkům, tak asi ne. Nevadí.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 14. června 2022 21:32

wendulka Objednávala jsem v US, ale vyclívka vyšla nakonec překvapivě dobře. Resp. při odeslání dobře vyplnili celní prohlášení a já si to proclívala sama přes eCEP.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2022 21:40

prďola 

Aha. Tak v tom případě ještě zvážím.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 14. června 2022 22:35
Reakce na Fleur:

slniecko Je ta Hesperia něco jako hutnější kolínská, nebo se něčím trošku vymyká?

​Nemá vôbec také tie typické "kolínske" nahorkasté tóny, aspoň na mne nie, proste svieže šťavnaté citrusy a na citrusovku pomerne slušná výdrž (určite pár hodín, čo som včera ďatlovala do pc, ráno už nebola cítiť). Zas ale pre istotu uvádzam, že na mne mnohé ľahké vône držia nadpriemerne dobre. Ale tak mala som na rukách 6 svieženiek a táto a DSH bezkonkurenčne výdržou viedli.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 14. června 2022 22:37
Reakce na marieu:

slniecko třeba to dělá moje kůže, ale v určité fázi je ten "akvatický" tón moc, trčí nad ty ostatní ostatní složky- ještě by mi nevadilo, kdyby byl jen tušený v pozadí a umocňoval svěžest celé kompozice. Třeba to není calone, ale nějaká kombinace složek s pižmem, to-přiznám se-neumím rozklíčovat. Zkusím to nicméně ještě jednou.

​Jasné, ja len, že občas niekomu Calone vadí len tým vedomím, že je to on. Ale pokiaľ ti úplne nesedí tá vôňa, treba si proste vzbrať inú.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2022 11:05

Fève Délicieuse - Dior

Gurmánská levandule.

Levanduli cítím hned na první přivonění. Nejprve je svěží na způsob pánské kolínské, ale svěžest rychle vyprchá a začnou se objevovat jemňounké tóny květin, díky nimž levandule celá zněžní. Potom sladkosti. Vanilka s tajícím karamelem a pralinky z bílé čokolády zasypané kakaovým práškem. A základ je balzamický, pryskyřičný. Je to nádherné.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. června 2022 00:13

Annick Goutal

Bois d'Hadrien

Krásna letná vôňa nadväzujúca na tradíciu Hadrienových vôní od značky, ale rozhodne nie opakujúcich sa. Tentokrát má pán generál na sebe okrem citrusov aj trošku, trolinku dreva a hlavne veľa čerstvej zelene (začína nám ho obrastať brečtan, ehm, asi už dlho nemal nič na práci). Je to krásne, drží to na citrusovku únosne a je to skvelé na leto.

...a tieto dve som neodolala a zopakovala po rokoch, tak aj s porovnaním...

Eau d'Hadrien

Prvý dojem - citrónový prsk, cítila som sa ako keď na Vianoce chystám citrusové šupky....veľmi príjemne...teraz sa to už rozliezlo, asi ako citrónový olej z aromalampy...ale slabá vydrž...(EdT)

Po rokoch - vnímam ho horkejší, ako predtým, ale po citrónovom úvode ten dojem sušiacej citrónovej kôry zostáva. Je ovšem možné, že toto je iná koncentrácia.

Eau du Sud

Horké, horké, horké citrusové šupy, keď vyprchá ich prvý úder, derie sa na povrch chypre duša vône, nie až taká drsná, ako niekedy chypre vedia byť, ale jednoznačná…pri­pomína mi trochu skrotenú Diorellu, alebo zjemnený Cristalle.

Po rokoch - cítim viac citrusov a menej horkosti. Ale tú zjemnenú chypre dušu to má ale skôr do uhladenosti než že by bola krotkejšia. Skvelá vôňa toto.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. června 2022 01:38

No...a ešte moje postrehy k značke Baruti...

https://idleperfumist.com/2022/06/16/baruti/

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 16. června 2022 06:15

slniecko dekuji ti velmi pekne, co z Baruti jeste nebylo na seznamu k vyzkouseni se tam nahle a neocekavane objevilo...

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. června 2022 19:54

andry k Vašim službám