Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. května 2022 17:26

Shay & Blue: Blacks Club Leather

Má být inspirovaná skutečným Blacks Club v londýnském Soho a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Najdete v ní totiž opravdu vůni kožených křesel, propolisově ambrového, archivního koňaku, tak knižních výtisků v kožené vazbě v policích z navoskovaného mahagonového dřeva. K tomu se pak ještě díky vřelému kadidlu přidá i praskající oheň v krbu.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. května 2022 21:05

@Fleur @andry ad Rosé Noir ,mně to neskutečně mrzí,to nač jsem byla nalákaná vůní z vršku vialky a to,co vylezlo na mé kůži beru jako podraz,vůně se mi líbí,Eden jsem měla na občasné nošení ráda,jen nechápu jak se to mohlo zvrhnout z povidel a kávy a ta padančata tam prostě jsou :(

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. května 2022 22:22

teena-s Jak říkáš, na tvé kůži.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. května 2022 18:37

teena-s 

Nepřipomíná Ti Archives 69 Fordovu Black Orchid? Po přečtení Tvé skvostné recenze jsem si 69 šla dát, po delší době - a Black Orchid jako vyšitá, jen bez toho zeleného hrášku... 

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. května 2022 21:42

@euridike mno určitě mě tento ekvivalent nějak nenapadl,tahle vůně je divnější a tím pro mě zajímavější,Ford je takový sametový ucelený ale nudí(lanýžová orchije všechno kolem zabije),jen tak klouže...Tahle vůně mě neustále iritovala jakýmsi plastovým šimráním,citrusovou(?)vzdušností,orchidej není v popředí, za to je ale celkově slabší,a sklepní zátiší se mi taky líbilo,zkusím v rámci tohoto průzkumu příležitostně znovu ale vylejzá ne mně kdeco a nerada bych aby mě fanynky pranýřovaly... :D

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. května 2022 21:50

Marc-Antoine Barrois: Encelade 

Rebarbora jako čerstvě sklizená ze zahrady, červeně sladkokyselá a zeleně podbarvená galbanovými bylinkami. Do zeleně se mísí vetiver, kůže s kouřovým podtónem a dřevo. Nakonec i santal a krémová tonka, která vůni zjemní, takže je z ní dokonalý unisex. Jde krásně do prostoru a navíc má celodenní výdrž, co víc si přát.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:14

teena-s 

Díky, já mám k 69 taky takový ambivalentní vztah, tak Ti rozumím. A s tou Černou orchidejí to jsou u mě asi jen choré čivy... :))

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2022 20:59

Ex Nihilo: Nocturama 

Poprvé se potkali jednoho horkého letního dne u potoka. 

Odložila proutěný košík s citrusy a bylinkami do vlhké travnaté zeleně pod košatou vrbou a chtěla si zout boty, aby je voda nezničila a mohla přejít. 

Galantně jí vzal do náručí a přenesl na druhý břeh... 

Jejich první schůzka proběhla o pár dní později v podvečer u keře kvetoucí mimózy na okraji pole se snopy slámy, kdy slunce pomalu začínalo zapadat za obzor...

Podruhé ji vzal do kavárny a když na okamžik sklopila zrak, aby si rychle přepudrovala nos, vytáhl balíček v hedvábném papíru.

Ukrýval světlé rukavičky z té nejměkčí kůže, po jakých už dlouho toužila...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. května 2022 21:22

wendulka To je ten druhý z Paříže, nebo...? Hezké

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. května 2022 21:39

Korsičanka 

To je číslo tři z neplánovaných přírůstků. Dělá se jen stovka, k zakoupení pouze osobně v butiku Ex Nihilo. První bylo to kabelkové 15 ml balení Routes Nomades od Ojar, druhý byl padesátkový flakon té Les Larmes d´Aden.

Plánovaná byla jen padesátka Anti-Blues, která ale bude až narozeninová.

Takhle mi to přišlo lepší než to jen vypsat v nákupním vlákně.

Nocturama je hodně sofistikovaná dámská kůže. Zrovna tak ten narcis tam. Není drhnoucí zelený a živočišný jako od Dubrany, spíš v kombinaci s kakaem jde jakoby směrem k té mimóze, ovšem narozdíl od Farnesiany nedortíková, chvílemi takové náznaky líčidel (pudru). A jednak se mi tam líbí už ten puškvorec, že to není brčál z Un Jardin Sur le Nil.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. května 2022 21:43

wendulka Hezky ho popisuješ Gratuluju ke spokojenosti! Posoudit mohu jen Les Larmes a ty teda jsou

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 13:58

...zvláštně delikátně gurmánsky negurmánská krémová vůně tmavě rudé růže se stopou provzdušňující svěžesti z rozemnutých šťavnatých a současně semišově drhnoucích pelargoniových listů.

Ona gurmánština - prý lanýže, ale

já vnímám vyšlehanou pěnu z pačuli , vetiveru, a nejspíš uváděné kastoreum ve složení u mě vyvolává dojem i pavučinkového, jemně živočišného/jakoby oudového závoje.

...je lehká jak pírko, které pokrývá,

jak mikroskopický vlahý pyl bezgravitačně poletující, vznášející se

kolem kvetoucích stromů,

ale sebejistá/stabilní, jak její chrám, v němž bydlí(= flakon).

Zajímalo by mě, co by udělala tato vůně se mnou osobně - 

Une Rose Frederic Malle

...tmavě klouzavá(i klouzavě tmavá) neovocná růžová(od slova růže) ovocnost vzlínající z vinných sklípků...

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 14:20

Ambre Russe Parfum d´Empire

...hutné šampaňské s vodkou - z nich připravený, akorát nasládlý, téměř sirup - ještě paradoxně zahuštněno poctivým, měkce plyšovým, nasládlým vanilkou, černým čajem a

současně s tím/okamžitvě vnímám i jistou mohérovou sametovost z aldehydů, jež objímá měkce pružné a vláčné molekuly přítomné ambry.

Vůně je lahodně hladce hustá,

konzistencí řidšího medu, delikátně provzdušněně mazlavě likérovitá,

vláčně a vlaze prachová,

zlatá,

zlatě se třpytící,

příjemně omamující nenápadně se plížící tíhou do všech údů,

horkem tající jinak pevná kvalitní kůže...

...tekuté zlato požitku

(intenzita intimní, ale vytrvale sálající... To se mi líbí. Celé. Hodně...)

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 14:41

Encens Japonais Aedes de Venustas

...kadidlo,

provzdušněné větrem z pepře, delikátně sládnoucí - ono kadidlo - pomalu usychající slamněnkou(i s její přicházející šustivou, mikro křupavou prašností.

Kadidlo barvy tmavých akvarelů v šedavých a khaki tónech, jakoby všechen prach světa a hodně tmavé jalovcové, jemně rozemnuté větévky byly natlačeny do váčku z precizně vydělané a nošením velmi změklé kůže, na níž občas ulpí i pár kapek ohnivé vody a někdy zas poslouží pro ruce mokré od řezání květin(tuhých, lahvově zelených kosatcových stvolů) po dešti...

Toto kadidlo voní neustále průtahově.

Hustě, plně, ale pořád s jakýmsi zeleně bylinným hustým vánkem.

...meditativní vůně - natřít vonnou mast na spánky,

lehnout si na dlažbu v kostele, zavřít oči a jen vnímat, chlad, vysoký strop, zlato oltářů a měkkost a nasládlost těla na tvrdé podlaze...

(kdy si po chvíli uvědomíte, že cítíte i pach hořících svící...)

...smutná melancholie...

EDIT 1: ...ale když vyjdete ze stínu chrámoví na denní světlo, vůně sluncem změkne, zesládne, zútulní a přimkne se k vám jak bylinkami nasládlý kašmírový šál...

EDIT 2: ...a nakonec - kadidlo, chvějivé okvětní plátky růží a kosatců prohřáté teplem těla(pižmo), prach z namletých dřev a na prach usušená tintkura z navanilkovělého benzoinu - to vše se prolne a promísí v delikátní lahodně hladivou směs, kdy máte dojem,

že nasáváte do plic mohérově plyšové kadidlo...

...ano,

každá meditace potřebuje

čas...

krok

světlo

čas a -

život plyne

zas

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. června 2022 14:43

Miru Krásné recenze!

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 14:59

Encore du Temps Meo Fusciuni

...jakoby hedvábný vláčně prachový, křehký a měkký kosatec, ale to zelený čaj ve složení,

měknoucí sluncem z vonokvětky a teple mýdlovou čistotou z magnolií,

s delikátní senovou prašností letních polních cest,

bezgravitační hutnost z pryskyřic a sametové drhnutí z maté...

Mix zeleného a černého čaje s kapkou mléka,

s rozpuštěným, pouze velmi mírně nasládlým bio meruňkovým želé ve skleněném džbánu, stojícím na, častým praním změklém damaškovém ubrusu,

a teplajícím poledním sluncem...

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:05

...po čase znovu - 

Luce Meo Fusciuni

benzoinem nasládlá křehká ale plná kůže a - ach, tohle znám! = lahodné, požitkářské, husté a nadýchaně hutné, delikátním tabákem ochucené  pačuli

z vůně Ligno Jeroboam...

...a tady vůně končí, v této poloze.

Protože to je vše.

Ale pro mě tím vlastně začíná...

...asi je to znamení a 

měla bych si tohle Světlo pořídit...

Krásné

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. června 2022 15:29

Dalia 

...děkuju

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. června 2022 23:57

Pigmentarium

Genesis 

Šťavnatá zeleň práve odtrhnutého lístku buxusu, ktorý človek v zamyslení odtrhne a mimovoľne ho rozmačká v prstoch. Je to pekné a je to istým spôsobom upokojivo "domácke". A zelené, rozhodne zelené....tak zelené ako prsty po tom rozmačkanom lístku.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2022 21:19

Sklad železa a oceli, kde se nevětrá, Slunce nesvìtì, do betonové podlahy je zašlapaný prach a tér, ve skřìňkách visì pracovnì plàště, v kapsách rozdělané krabičky cigaret s přeschlým tabákem a jedna pepřenka ukradená ze zàvodnì jìdelny. Ventilátor vrže, venku fouká studený vìtr, je po bouřce. Nikdo tu nenì. Jen tudy před chvìlì prošla žena s kyticì uschlých poupat růžì. Jsou jako vzpomìnka na lásku, která už nenì....antiparfém, který se proměnì v křehkou melancholickou krásku  Moon dust MiN New York