Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. června 2022 20:58
Reakce na Miru:

Vanille Antique Byredo

(jako, néé, že by to bylo špatný. Ale za ty prachy jsem čekala jistou zajímavost, originalitu, vývoj. Kompozici zabíjí její vlastní lineárnost)

​Přesně takový z ní byl i můj první dojem.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. června 2022 21:34

Atelier Materi: Narcisse Taiji

Tohle rozhodně není Twilly, jak tvrdí na fragrantice. V té se tuberóza objevuje až dávno po odeznění zázvorové limonády. Tady jdou ruku v ruce a zázvor ji krásně pikantně osvěžuje a krotí společně s nepřeslazenou hruškou. Zrovna tak samotný narcis. Nedrhne zeleně jako ten od Dubrany. Jeho zemitost a kořenitost jen lehce zvýrazňuje kultivované pačuli. Je jásavě žlutý, prohřátý slunečními paprsky a obklopený hromadou sena. V základu ho pak doplní trocha kůže, velmi jemně poprášená několika zrníčky bílého pižma.

Goldfield & Banks: Silky Woods

Hned na úvod se představí vanilkové rohlíčky, posypané kromě klasického cukru i cukrem skořicovým, ale špetičkou šafránu. Jsou čerstvě upečené a ještě se z nich kouří. Vedle nich vychládá miska s banánovým pudinkem. Silky Woods ovšem není čistokrevná gurmánka. Má ještě i mléčně dřevitou polohu s tóny semiše a ovocného jasmínu.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 10. června 2022 03:56
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2022 11:01

Wisteria Hysteria - CdG

Tato vůně mě okouzlila na první přičichnutí. Pikantní obláček černého pepře se snoubí s průzračnými nasládle vonícími květinami. Přidává se chlad kostelních zdí, jemné kadidlo a lehounký balzamicky sladký tón pryskyřice.

Vůně chladná na povrchu, ale žárem doutnající uvnitř. Krásná!

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 11. června 2022 18:58

Dalia 

...tak tu bych chtěla zkusit strašně moc!.

Měla jsem ji svého času i v tužebníku, ale kvůli její "ne/dostupnosti" jsem ji raději smazala...

Z málokteré vůně od Comme des Garcons jsem si sedla na zadek. K takovým patřila Series Luxe Champaca, a věřím, že tato Hysteria by byla to samé...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2022 19:14

Miru Mám ve vůních ráda pepř a tady je moc pěkně zakomponovaný. Já už mám vůni v tužebníku a koukala jsem, že na ALZD ji mají. Třeba na ni jednou dojde.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:15

Dalia 

Jj, Wisteria Hysteria je dobrá vůně. Sama jsem nad ní jednu dobu přemýšlela.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:38

wendulka Vše nejlepší k narozeninám, Vendulko.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:49

Dalia 

Jej, děkuju!

Online Biely kvet
Avatar
4019 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:56

wendulka Všetko najlepšie k narodeninám!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. června 2022 08:25

Biely kvet Díky.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 12. června 2022 14:10

Vzala jsem si do práce na vyzkoušení Angeli di Firenze od Santa Maria Novella a strašně moc jsem chtěla, aby se mi líbila. A ona se mi vlastně líbí, jak je ve všem akorát- květinová, ženská, jemná, svěží, chvílemi až baby scent. Ryze ženská kolínská- a na kolínskou má velmi slušnou výdrž. Trochu mi připomíná J'adore Dior, která ale ve vedru určitě nezpůsobí bolehlav. Asi bych o ní uvažovala jako o pěkné nekomplikované svěžence, jenže jsem si vzala do hlavy, že zní v určité fázi trčí calone a nevím, jestli jí vezmu na   milost.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2022 11:43

Ambre Nuit - Dior

Ambrová svěženka. V úvodu cítím příjemný pepřový obláček, citrusovou svěžest a cedrové dřevo. Postupně se začíná objevovat ambra s růží, ale vše je takové lehké a vzdušné a vskutku příjemné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2022 17:25

Mitzah - Dior

Sladké koření a růže a pryskyřice … co jen mi to připomíná? Voní mi to jako zastřený Lyric Woman od Amouage. Přidá se prachová vanilka s kapkou lesního medu a maličko dýmu. Je to velmi krásné!

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2022 22:39

Milano fragranze stvořilo DERBY aneb poletoval Kominìček v pozdně jarnìm ránu nad pěstěným trávnìkem dostihového závodiště. Závany letmé jako mihotánì křìdel střìdajì nuance galbana, květinových záhonů, jatelinky, měkkých kožených rukaviček a klidných koňských hřbetů. Na desátou se dostavuje společnost, den je slunný, vánek se mazlì s vlajìcìmi šaty přìtomných dam...vůně čistoty, decentnì sladkost, teplo dodává květinovým záhonům život. Nenucenou dostihovou zahálku nakonec doplnì stejně decentnì a upravenì gentlemani přitažlivì šarmem a ležérnì elegancì. Anglický esprit levitujìcì v nostalgickém bezčasì.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 14. června 2022 01:22

marieu a vadí ti ten calone ako jeho vôňa, alebo ti vad´, že vieš že je tým tá vôňa tvorená? Lebo ak to druhé, tak to by som hodila za hlavu.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 14. června 2022 04:04

Lattafa Dubai

Al Dur Al Maknoon Silver

Orientálnejšia verzia Aventusu. V podstate začína tématicky rovnako, svieženka s nezrelým ananásom, ale je na trochu maskulínnejšom (pekný kožený tón) a lepšie držiacom drevitejšom základe. Vydarené.

Creed

Aventus (Eau de Parfum)

Nezrelý ananás s jablkom a citrusmi. Nadmieru príjemná letná unisexová svieženka, ktorej asi jedinou nevýhodou bol jeden čas isté "presýtenie", keďže bol medzi pánskymi niche vôňami prakticky povinnou jazdou. Ale už to utícha, takže sa dá zase si ho vychutnať. V tejto konkrétnej vzorke cítim miestami určitý "rezavý" tón, ktorý si nepamätám zo skúšania pred rokmi, ale úprimne, naozaj som ho skúšala prvýkrát už dosť dávno dávno a nemusím si ho dobre pamätať, navrch ak som dobre pochopila, tak u tejto vôni sa dosť líšia jednotlivé šarže.

DSH Perfumes

Summer Cologne (Eau de Parfum)

Uaaa....tak takto som si niečo pod názvom Summer Cologne nepredstavovala...ale....ono je to dobré! Je to príkre, ako fakt až príkro horko-kyslo-zelené, ale dobré....chvíľami rozmýšľam, či bz som si to na bežné použitie neriedila, ale možno ani nie. Skúšam to teraz večer, je možné, že počas dňa v ozajstnej horúčave by si to nepýtalo...a možno aj tým pádom lepšie držalo ako iné. No...ale k popisu....veľa, veľa zelených tónov, od tmavozelených ihličňanov, cez tak trochu príkre galbanum, až po suchý vetiver, všetky "nahorkasté" bielokvetinové tóny, na ktoré si viem spomenúť, paradajkový list a zakvapnuté citrónom. Pôsobí to "husto". Skoro akoby to bol "sirup na vôňu", čo ma okruhom zase vracia k tomu riedeniu. Veľmi netradičné.

La Martina

Tierra del Fuego (Eau de Toilette)

Napriek tomu, že uvádzané zloženie je takmer, ak nie úplne totožné s uvádzaným zložením vône aventus od Creed, je to úplne iná vôňa. Minimálne na mne teda. Pomerne výrazný kožený tón s trochou suchej tmavej zelene a oným sviežoananásovým tónom, ktorý sa vďaka Aventusu dostal do módy.  Celkom príjemná pánska vôňa. Neviem, či by som ju nazvala celkom svieženkou, ale to je možno problém len mojej pokožky.

Mäurer & Wirtz

Portugal (Eau de Cologne)

Prvá myšlienka....prečo toto ešte nepoznám??? To je dobré a predsa táto značka je všade!!! Druhá myšlienka...ale kurnik, veď toto poznááám!!! Keď som bola malá, voňalo tým strašne veľa mužov!!! No....v každom prípade...je to výrazne iné ako klasická 4711...toto sú citrusy, ale s pomerne dosť výrazným drevitým tónom, bez bylinných tónov a bez neroli. Na konci kozmetické pižmo, ktoré zvýrazňuje pocit vymydlenej čistoty. Škoda, že sa na mne to pižmo veľmi urputne vyvíja do silne pracopráškovej polohy.

WienerBlut

Hesperia 

Jemne zelenomandarinkový tón, citrónová šťava, veľmi šťavnatá a veľmi citrusová vôňa. Veľmi sa nevzvíja, zato krásne vonia a dobre drží.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 14. června 2022 09:15

ERL SUNSCREEN Comme des Garçons

Tak.

Vezmeme to popořádku.

A začneme názvem.

ERL jsou iniciály Eliho Russella Linnetze. 

Eli Russell Linnetz je americký fotograf, režisér a kreativec, spojit si ho můžete i s módní značkou ERL /kousky z jeho brandu lze nahlédnout níže/. Pokud by vás zajímalo, co má ERL společného s ERL Sunscreen, tak asi nic moc, ale CdG tvrdí, že "the concept was masterminded by E. R. Linnetz".

Autorkou této vůně je Nelly Hachem-Ruiz.Ta má na svém kontě jen pár parfémových kreací, z nichž jedinou pozoruhodnější je Cuir Zerzura Armani Privé /pak už je tu jen nějaký Beckham, Oriflame a tak/. 

Koncept vůně je prý postaven na lehce nostalgické vizi letního dne na Venice Beach. No... Vědí chlapci z Comme des Garçons, jak to reálně vypadá na Venice Beach a v okolí Venice Pier? No přinejmenším Eli to ví jistě, protože se ve Venice narodil. Shrnu vám to v kostce.

Racci.

Odpadky.

Racci probírající se odpadky.

Bezdomovci.

Bezdomovci probírající se odpadky.

Ranní plážoví běžci proplétající se mezi racky probírajícími se odpadky.

No tak asi tak.

Jestli ve vás dosavadní informace vyvolávají rozpaky a smíchané pocity, je vše v naprostém pořádku.

Ona i ta vůně je taková rozpačitá.

Je lehká, vzdušná, svěže nasládlá, bezstarostná, od počátku do konce, od A do Z se jí jako bílé námořnické lano táhne kokosový tón, jemný, měkký, mýdlově krémový. Taková velká, voňavá, duhově mýdlová bublina je to. 

Toť vše.

/Ano. Způsobila jsem tu sáhodlouhým úvodem mnoho povyku pro nic. Pardon. Jenže když ony jsou všechny ty info zajímavější než vůně sama, no... :))/

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 14. června 2022 09:49

euridike Ale evidentně to s tou vůní nebude tak zlé, když vyprovokovala takovou recenzi .

Kokos ve vůních nesnáším, takže do zkoušení se nepohrnu, díky za varování.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 14. června 2022 09:49

slniecko Je ta Hesperia něco jako hutnější kolínská, nebo se něčím trošku vymyká?