Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. února 2022 16:57

Violet Charade (Novellista) -  zelená šalvěj, znatelně živočišná. Po rozvonění šalvěj živočišná ještě více - hromada usychající šalvěje v kozím chlívku. Pro mě parfémové předpeklí....

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. února 2022 17:02

jerry Takže spíš šaráda než violet, co?

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. února 2022 17:11

Korsičanka 

To teda...navíc jsem v té šarádě těžce prohrála.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. února 2022 17:36

jerry Aspoň jsi ušetřila:)

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 12. února 2022 20:27

Včera som skúšala Musc Outreblanc a ešte dnes mi krásne vonia nočná košeľa.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. února 2022 22:26

Masque Milano: Ray-Flection 

Kvetoucí mimózový keř v chladném ránu, vzduch je ještě aldehydově čistý a voní po broskvích, mandarinkách a uschlé trávě. Na dřevitých větvičkách se zelenými lísty jsou kvítky, které v teple slunečních paprsků září jasně žlutozlatě, kvetoucí kuličky plné pudrového pylu, sladkého voskového medu a kardamomového koření.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. února 2022 14:10
Reakce na jerry:

Violet Charade (Novellista) -  zelená šalvěj, znatelně živočišná. Po rozvonění šalvěj živočišná ještě více - hromada usychající šalvěje v kozím chlívku. Pro mě parfémové předpeklí....

​Dobré vědět. Vyzkoušet to bezmyšlenkovitě na ruku třeba cestou do práce, to byl mohlo být dost kruté...

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. února 2022 14:36

Fleur 

Tohle riziko hrozí vzdycky (pokud bych takto vyzkoušela Be Delicious, tak daleko nedojedu).

Akorát to u Violet Charade vůbec nechápu - takové pěkné složení a takovou neplechu to na mě vyvedlo A obecně se mi vůně Novellista líbí.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 13. února 2022 14:49

Prends-Moi (Take Me) (Isabey) - jemné a lehké sladce pepřové květiny s jemným vanilkovým pudrem a celé je to "máznuté" kyselkavým naovocnělým krémem. Toto přesně splňuje moji představu "rtěnkové" vůně, takže raději bych brala přímo jako parfemaci rtěnky nebo tělového mléka.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 15. února 2022 12:52

Rose Chant (Novellista) - synteticky vzdušná růže, ledově odtažitá, rozvoněla se do tělově dřevitého základu s růžovým nádechem. Není to špatné, ale čekala jsem víc, mnohem víc...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. února 2022 21:29
Reakce na Dalia:

Farnesiana č. p. - Caron

Prachová nasládlost žlutých kvítků mimózy, mléčná nahořklost mandlí a hřejivé santalové dřevo se špetkou sladké vanilky. Působí na mě kulatě, hladce, důstojně i něžně.

​Ano!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. února 2022 22:44

Bois 1920: Oro Nero

Hned úvodu na vás prostřednictvím kouzelného jehličnatého kadidla se zázvorem, hřebíčkem, špetkou skořice, pomerančem a nakyslými malinami dýchne vánoční atmosféra. Ukrývá se v dřevěné chaloupce z mléčného santalu a jehličnatého cedru, kde to voní po Shalimaru a Tobacco Vanille a kde na vás na stolku vedle koženého křesla čeká hrnek horkého banánového punče a v závěru i mísa vanilkových rohlíčků.

La Via del Profumo: Aalacho N° 2

Úvodní kardamonově ledové kostelní kadidlo se suchým kouřovým vetiverem a zaprášenými dřevěnými lavicemi z jehličnatého cedru záhy prohřeje teplý pouštní písek. Ten s sebou přivane vůni orientální tržnice, kde se nejen prodává tabák, medově nasládlé mandle a výrobky z kůže, ale i draží koně. Velmi sofistikovaná, ale už opravdu jednoznačně pánská vůně.

Offline vatinoo112 banned
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2022 08:38

Kilian Rolling In Love

Valí se v lásce, valí se v chtíči. Je to sexuální, velmi ženské, jako silné, dominující ženské. Také působí dojmem, když to máte na sobě, že jste královna a ostatní jsou služebníci. Také velmi pudrové. Voní jako červený samet.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. února 2022 09:19

wendulka Oro Nero mezi Němci docela oblíbená, ale dle tvého popisu se zdá jako zvláštní směska - co ty na ni? Plus, nebo mínus, nebo něco mezi?

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2022 12:01

Ajmal Purely oriental Incense  

Střìbrný závoj chladu se snesl na ománskou zahradu, prokřehlé plody pomeranče zapomenuté na mìse. Zeleň sbìrá vláhu na horký den, květy růžì a fialek jsou tak sladce nevinné. Možná by je spálil pouštnì mráz, ale zachránil je úsvit. Paprsky Slunce hladì závoje, oudové dotyky však na kůži Šahrazád dál vyprávějì přìběh lásky. 

 

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. února 2022 12:34

Korsičanka 

Hele je fakt dobrá. Jako nebýt toho vanilkového cukru v dojezdu, hned bych do ní šla.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. února 2022 12:37

wendulka Právě ten ylang a vanilka mě trochu zarazily...Ale tabák jen s vanilkou není špatný - třeba Vanille Havane od Les Indémodables je fakt dobrá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. února 2022 12:39

Korsičanka 

Jo, ta taky není špatná, ale na můj vkus moc vanilky, málo tabáku.

To Oro Nero mi přijde lepčejší.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. února 2022 13:10

wendulka  Budu si muset připomenout TV od Forda:)

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 17. února 2022 13:42

The Ghost In The Shell (Etat Libre d'Orange) - cedrově sladko-kyselo-pepřově vzdušně neurčitá, trochu sladkého plastu, trochu alobalu, trochu teplé vody s citronem. V dojezdu pak sladkokyselá cedrovka na teplé pokožce. Na můj vkus trochu divná...