Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 21:26

Week-End in Normandy (Nicolai Parfumeur Createur) - bylinková zahrada sousedící s jasmínovým keřem, pozvolna zarůstající  svěže zeleným větvičníkem s lehkou porcí temného galbana. Celek je zabalený do nasládlého pižma. Hodně povedená chyprovka klasického střihu ve stylu chanelovské Cristalle.

Online jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:03

Lalao (Zeromolecole) - máslové sušenky Club se slazeným kondenzovaným mlékem, které se po rozvoněné změnilo na mléko spíše plnotučné sušené. Je to neobvyklé a přesto nositelné.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 20:45

Cristian Cavagna: Musa Paradisiaca 

První z vůní, které jsou poctou tuberóze, oblíbené květině Cristiana Cavagni. A moc se mu to povedlo, tuberóza je neotřelá a krásná, i když ne líbivka. A to je dobře. Na začátku je tu svěžest, pikantní citrusový zázvor a zelený tón, ne jako zeleň tuberózy, spíš jako tmavě zelené masité listy banánovníku lehce vonící po banánu. Pod tuberózou se schovává krémový ylang ylang a propůjčí tuberóze tropický ráz, cibetka zase trochu živočišnosti. Pak už jenom peřinka ze santalu a tonky, lehce poprášená kakaem, aby tuberóza měla kde složit hlavu za horkých tropických nocí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 22:56
Reakce na jerry:

Lalao (Zeromolecole) - máslové sušenky Club se slazeným kondenzovaným mlékem, které se po rozvoněné změnilo na mléko spíše plnotučné sušené. Je to neobvyklé a přesto nositelné.

​Tak. Akorát dlouhodobě asi jen u někoho, komu vyhovují spíše lineárnější vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 23:15

La Via del Profumo: Palermo Don Corleone

Souhlasím s Mourkem, tenhle kmotr se zálibou v kořenitém tabáku řídí svůj klan z italské cukrárny od lehce zaprášeným stolu, na němž stojí váza s máslově ovocnými tuberózami, kde si dopřává svůj oblíbený vanilkový pudink.

Stora Skuggan: Thumbsucker

Na rozdíl od viktorky mám ráda vůni narcisů, jenže kromě úvodního závanu kořenitých a senných tónů o nich tahle vůně vůbec není. Na navoskovaném prádelníku z ostrouhanotužkového cedru po nich zůstala jen prázdná váza, kterou se někdo rozhodl využít místo džbánku na med, aby si v něm mohl namáčet umělohmotná třešňová a fialková lízátka. V kombinaci s cedrem a voskem to ještě všechno nejen lepká, ale i kysne. Teprve v drydownu se objeví voskově propolisová, mandlová mléčnost. kterou bych teoreticky byla ochotná považovat za onen nektar života, jímž bůh Indra podle hinduistické legendy nakrmil dítě krále Yuvanaswy, o níž se na stránkách značky píše.

Online jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 23:28

wendulka 

 Jo přesně, Lalao je náladovka s využitím sem tam občas.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 03:48

wendulka 

...ježiš, tak u Dona Corleoneho bych chtěla být jako rukojmí.!.

...máslová tuberoza, vanilkový puding a tabák

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 10:57

wendulka Thumbsucker je vůně hodně kontroverzní, koukám... andry  se taky diví, co proti ní kdo má. Určitě jemné nosy odrovná, ale na mně ani nekysne, ani nelepí. Naopak je tak upokojující, že jsem ji stáhla z prodeje a radši si ji užiju a budu si hladově dumlat palec:)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:03

Korsičanka no supr je, i kompliment jsem dostala

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:10

andry A máš v šuplíčku jen odstřik, nebo rovnou flakonek?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:18

Miru 

Jo, ty bys určitě měla vyzkoušet.

Korsičanka 

Tak já určitě nejsem žádný jemný nosánek, ale nemůžeš mi nacpat do vůně současně med, syntetickou třešeň, bonbónkovou fialku a cedr a čekat, že to dobře dopadne...

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:27

wendulka Jasně, proti gustu žádný dišputát.

Ještě že ty jednotlivé složky neumím rozklíčovat jako ty, dříve mě to mrzelo, a teď konečně vidím, že pro mě by to nebylo dobré

Musím se ti mrknout do tužebníku, ani nevím, zda po něčem prahneš.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:43

Korsičanka 

Teď v poslední době ani ne. Jak mě bolí ty ostruhy, co léčím, tak kromě nedostatku času nebyla moc ani chuť zkoušet a ani objednávat, protože tu pořád mám dost neodzkoušených vzorků.

Minulý týden jsem byla už potřetí na rázových vlnách, kdy mi to už do obou pat poslala naplno. No abych se nenudila, teď mi přes ně vylezla na těch chodidlech kuří oka.

Prý se to může překrývat, jak je to prostě zánět v něm. Jedno už mám díky nasazení náplastí venku, druhé napůl. Jenže jak jsem sobotu, neděli odlehčovala té levé noze s pomocí francouzské hole, tak mi pochopitelně vylezlo jedno i na pravém chodidle.

Ale jako paradoxní je, že ta ostruha se mi tím na té levé noze zlepšila.

Zítra jdu na ty rázové vlny počtvrté, bude zase sranda.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:17

wendulka To držím palce, ať tě to aspoň nebolí Tělo nás trápí furt, aby nebyla nuda. Člověk si musí vážit každé zdravé chvilky a každé drobné radosti

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:03

Korsičanka 

No ta kuří oka na chodidle jsou právě ještě bolestivější než ty ostruhy.

Nevím, co bych teď přes víkend bez té francouzské hole jinak dělala. Ale zase mám dobrou zkušenost, že náplasti mi je do tří dnů umrtví, můžu si je vyndat a je klid.

To já si vážím už dávno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:54

Lost Paradise (Urban Scents)

Ztracený ráj na pomezí dětství a dospívání. Pleť vonící meruňkami, ještě dětská, se sametově hebkými chloupky, lepkavá po zasychající šťávě z čerstvého ovoce, která dělá lesklou stopu od rtů k bradě. A s vůní přezrálých meruněk a broskví je tu i zneklidňující tón, trošku ostrý, chemický, lak na vlasy, lak na nehty, autolak. A pod sladkou a nalakovanou vrstvou podřimuje živočišná síla pižma. Přesně takhle voněla scéna z filmu Dej mi své jméno, v níž sedmnáctiletý Elie pojídá broskev...

Vůně odkazující k ráji většinou voní po nějakém ovoci, ovšem tahle je opravdu zvláštní a pro někoho bude určitě i nepříjemná. Já bych ji nosit nedokázala, ale láká mě k občasnému přičichnutí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:55

wendulka To tě upřímně lituji; zvlášť když vím, jak ráda máš pohyb. Tak ale třeba by tě zkoušení nových vzorků naopak vzpružilo.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 20:17

Cervanek

...Tvoje recenze na vůni LiTa zní prostě, jedním slovem

fantasticky...!

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 20:23

Miru Už jsem si objednala vzorek:)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 20:28