Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 11:53

Fleur 

Díky.

No ona ta bolest měla od prosince vzestupnou tendenci, že zkoušení nových vzorků jako vzpruha bohužel nefungovalo.

První částečná úleva přišla skutečně až teď začátkem ledna s terapií s tím, že výraznější cítím teprve od včerejšího odpoledne, kdy zabrala náplast i na pravém chodidle.

Teda pokud nepočítám menší výron na levém kotníku, jak jsem minulý týden kvůli těm kuřím okům blbě šlápla.

Ale s tím se už nějak poperu.

Teď jsem hlavně ráda, že ty ostruhy začínají být už snesitelné. Ještě minulé pondělí jsem tu úterní třetí dávku zbožně vyhlížela. Dvoutýdenní pauzu mezi dávkami si sice ještě netroufám udělat, nicméně už to není tak, že bych se té dnešní čtvrté nemohla dočkat.

Tak myslím, že i ta chuť zase víc zkoušet se teď začne vracet.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 16:52

wendulka Ach jo, to jsou nepříjemné věci. A chápu, že se ti nechtělo zkoušet, já na to taky potřebuju klid a pohodu. Tak ať ty terapie pomůžou a objeví se tady tvoje nové komentáře.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 19:30

Eau de Yuzu (Nicolai Parfumeur Createur) - citronová exploze v podobě sametové jemně nahořklé čerstvě nakrojené citronové kůry se zelenými citrusovými listy a pižmově sladkou svěží pačuli. Právě pižmo krotí rozpínavost citrusů a celou vůni krásně zaobluje. Hodně mi připomíná již roky nevyráběnou Monsieur Balmain.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 20:20

Cristian Cavagna: Boa Madre 

Druhá pocta tuberóze. Svěží začátek se zázvorem a banánovým listem je kratší než v Musa Paradisiaca, brzy začínají převládat tóny zakouřeného dřeva, kůže a březové kůry, zeleň je ve stylu lehké chypre s větvičníkem. Tuberóza je tentokrát nezastřeně animální, živočišnost prýští z každého jejího okvětního plátku a kromě stopy ylang ylangu tady povlává i kosatec a jasmín. Peřinka pro tuberózu je santalová, ale stále i pižmově živočišná.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 17:21

jerry Monsieur Balmain byla má oblíbená, ale vyčítala jsem jí nedostatečnou výdrž. Jak je na tom v tomto směru Yuzu od Nicolai? Už Eau v názvu mi přijde varovné.... Díky!

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 17:31

Hanka H 

Na "Eau" pro mě příjemné překvapení. Ale citrusovky v chladnu na mně obecně drží dobře.

U toho Balmaina si nadávám, že cca před 2 lety jsem na Vinted nekoupila plné balení ještě v celofánu (inzerát visel dlouho a cena byla vyslovně směšná).

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 22:49

Calé Fragranze d'Autore: Tepidarium 

Grapefruit s magnólií vedle pina colady, ve které je rum a ananas a chybí v ní kokosový krém. Květinové citrusy ale jednoznačně převládají. Alkoholová opojnost ustoupí zelenému čaji a vetiveru. Svěží citrusová a trochu květinová vůně, škoda jen toho mýdlového pižma ve stylu prášku na praní.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 23:13

Benigna Parfums: Premier Amour

Souhlasím s Martulou. První parfémovou láskou Cecile Zarokian byl zřejmě Hypnotic Poison. Jen úvodní kmín, který jsem nesnášela ve vintage verzi a kokos v reformulované verzi nahradila mnohem příjemnějším bergamotem s perlivě kokakolovými tóny otočníku a hřebíčkem. Pak už vynikne mandlová tonka s vanilkou, zahuštěná máslově ovocnou tuberózou a lehce podbarvená dřevitými akordy. Jak mi vůně s tuberózou v drtivé většině případů nic neříkají a HP ani v jedné z verzí zrovna tak, Premier Amour je nádherně hutná a hladká od začátku do konce, s dlouhou výdrží, že by mi nejspíš nevadilo, se s ní v zimě někdy příležitostně zahřát.

Atl. Oblique: Voodoo Flowers

Zábava se tu nekoná

noc je jak Černá Madona 

jen když se půlnoc přiblíží

princezna smutná za mříží 

čeká, že někdy zazvoní

spanilý rytíř na koni.

A čekat bude asi dlouho. Rytíř se totiž zapomněl v nočním klubu, kde upíjí ze sklenice gin s plátkem limetky. Bundu z fialkového semiše si odložil na zaprášený barový pult z cedrového dřeva hned vedle vázy s uvadajícími kosatci. Jak mu alkohol stoupá do hlavy, zapálí si k tomu i cigaretu. Jen popel z ní odklepává na vedlejší barovou stoličku s koženým polstrováním.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 23:44
Reakce na wendulka:

Benigna Parfums: Premier Amour

Zrovna ji zkouším a souhlasím s tebou i s Matulou do puntíku, pokud se Hypnotic Poisonu týká - akorát Hypnotic na mně vůbec, ale fakt vůbec, nevoní (vlhká seškrabaná omítka v ještě vlhčím sklepě), zatímco Premier Amour na mě voní tak, jak bych chtěla, aby na mě voněl Hypnotic.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 23:47

jerry 

No já tam z toho Hypnoticu mám tu krásnou vanilku s mandlemi s tím, že tady se mi víc líbí ta upozaděnost té tuberózy. A přesně, takhle bych bývala taky chtěla, aby na mně HP voněl.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 03:43

wendulka 

...ach..., další skvost, který zkoušíš.! Premier Amour...

(podle flakonu ale tipuji, že cena není zrovna sympatická..?..)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 10:30

Miru 

To není no. Navíc americká značka.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:36

Miru Docela dlouho jsem tady nabízela v inzerci flakonek za ani ne poloviční cenu  už je prodaná..

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:38

Martula 

...ahaa...

No, já tady do inzerce chodím minimálně.

A nevím, jaká je původní cena, takže ani jaká by byla ta Tvoje...

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 15:11

 Premier Amour (Benigna Parfums) - sladká tuberóza s pomerančovým květem zasypané prachem ze suchého dřeva a skoro nesladké vanilky a suché rozemlaté vápenné omítky.....Hypnotic Poison jak vyšitý (akorát takhle krásně na mě Hypnotic nevoní). Intenzita i výdrž špičkové.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 18:53

1907: Dame d'Or 

Elegantní klasika. Aldehydy se vznášejí nad květinovou chypre z ylang ylangu, karafiátu a jasmínu. Zlatá pudřenka s pudrem, červená rtěnka. Trochu pačuli a santalu rozpuštěné ve vanilkové ambře.

Vrátila mě do doby, kdy mojí signature byla First od VC&A.

Royal Crown: Oud Al Melka 

Když oud, tak ať to stojí zato. Kvalitní a pravý arabský. Což neznamená, že se ocitneme v koňské stáji. Jsme v paláci arabské princezny. Citrusy, tabák a koření v čele s kardamomem. V misce kadidlo z Ománu, brokátové závěsy a kožené sedačky, živočišné mýdlové pižmo. Jasmín, ylang ylang a růže prozrazují, že tudy zrovna prošla ona. Sebevědomá a přitom něžná, vášnivá i zdrženlivá. Vznešená.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 22:01

Masque Fragranze Milano: Petra 

Sladká ovocně květinová vůně se stopou orientu.

Ovocné tóny s mandarinkou jsou krémové a sladce medové se štiplavým pepřem. Najde se i trocha pudru. Květinový tón tvoří hlavně jasmín a doplňuje ho růže. A už se otvírají dvířka kadidlu, myrze, benzoinu a hlavně pačuli, které vytvoří lehkou chypre, stále pižmově krémovou a balzamickou.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 02. února 2022 14:05

Capeline (Yves Saint Laurent) - už začátek je zajímavý - neobvyklá kombinace sladkosti a skoro již uschlé zeleně. Rozvoněla se do sametového vanilkového ylang-ylangu s liliovým pylem a zelenými fialkovými listy. Není to nijak přehnaně květinové, není to nijak přehnaně sladké...je to prostě povedené.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 04. února 2022 12:28

China White (Extrait de Parfum) (Nasomatto) - lakýrnická dílna, mořidla, oleje a terpentýn připravené na polici. A spousta jemného dřevitého prachu - v této fázi vydržela dlouhé hodiny. Je to divné, není to nepříjemné, avšak o nositelnosti mám pochybnosti. Po několika hodinách nastal postupný dojezd v podobě trochu mastné kouřové kůže s lehkým pižmovým nádechem.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. února 2022 11:47

Replica Jazz Club

Velmi příjemný voňavý zážitek od začátku až do konce. Nejprve se mi dostane spršky krásné svěžesti citrusových tónů. Potom vůně vysychá a sládne, objeví se decentní rumové aroma, jemná měkoučká kůže a specifický tlumeně medicinální akord šalvěje muškátové, která má schopnost uklidnit a navodit lehce euforický stav duše. A nechybí ani špetička pepře dodávajícího pikantnost, která se snoubí s vanilkovou sladkostí.

Ač jsem nikdy nenosila pánské vůně, tak tuto bych, myslím, mohla. Krásná je.