Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 19. února 2022 21:10

Tiziana Terenzi: Spirito Fiorentino 

Krásná suchá a nesladká vůně, která je elegantní jako italská kabelka z kvalitní kůže.

Suchost je podpořená šafránem a kouřem z březového dřeva. Santalové dřevo a ambra má v pozadí éterické květiny, právě jenom tolik, aby vůně zůstala kožená a dřevitá a nebyla květinová. Na zjemnění je tu totiž sametový pižmový krém.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. února 2022 21:54

blackviolet Opět tleskám. Je zajímavé číst vaše  - tvoji a od jerry - různě pojaté recenze

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 19. února 2022 22:06

Korsičanka 

A přesto je výsledek stejný - elegantní hodně povedená vůně

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. února 2022 14:11

Korsičanka různě pojaté recenze, ale pro obě povedená vůně jerry i když se zdá, že mně se líbila o něco víc a baví mě ji nosit. Škoda, že ji nemůžu srovnat s BR540, tu mám málo nazkoušenou. Ale v ní jsem měla sladkost cukrové vaty, u SF vůbec sladkost nemám. 

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 20. února 2022 17:41

blackviolet 

Taky mám dojem, že se ti líbila víc - už proto, že sis pořídila alespoň odstřik. Mně se sice líbí taky, ale zatím o pořízení. byť jen odstřiku, neuvažuji - mám totiž na léto hodně podobnou CPO Roya, která mi sedí naprosto dokonale.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. února 2022 18:02

jerry Ta je ale BR540 hooodně podobná Taky mám - vzorečíček

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 20. února 2022 19:13

Korsičanka 

Právě. Jenže v BR540, ač se mi líbí, mi něco vadí, zatímco Roya je v pohodě (a navíc jako CPO na léto ideální).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. února 2022 11:38

The Ghost In the Shell - Etat Libre d´Orange


"It is a night of pale moonlight, a night toward the end of the 20th century, a night when the old world is ending and the new one is beginning. I read that night what a man thought he saw in the tombs of time. The rest is poetry to live on the skin." /Etat Libre d´Orange/


"Sní androidi o elektrických ovečkách?" /Philip K. Dick/

Neuchopitelná vůně.
Oblá.
Plastově hladká a mléčně sladká.
A v té plastové oblosti a pižmové sladkosti vltavínová míza.
Bílá mlha nad smetanovou hladinou.
White smoke on the water.
A v neviditelných korunách stromů křik zelených a černých ptáků.
Elektrická bouře za noci, která patří cestě slepých ptáků.
A Runa rider na dosah.
Křídové mýdlo a v jeho klíckách se stěnami z průsvitné slídy, co lomí světlo směry všemi, ticho a znepokojivý klid.
Bělavé nanovlákenné květy ve zkumavce s vlažnou minerální vodou Badoit.
A ovoce rajských stromů Pyrus communis jíme.
To nezralé...

You'll be given love
You'll be taken care of
You'll be given love
You have to trust it
Maybe not from the sources
You have poured yours
Maybe not from the directions
You are staring at
Twist your head around
It's all around you
All is full of love
All around you
/All Is Full Of Love - Björk/

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 21. února 2022 21:05

Vanilla Club (Novellista) - nesladká dřevitá vanilka, na misce čerstvě upečené perníčky a na dně sklenky pár kapek koňaku. Všude kolem vydrolený čerstvý tabák. Od Fordovy Tobacco Vanille se liší pouze výraznějším tónem sušených švestek.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. února 2022 21:36

jerry Máš pocit, že je stejně dobrá jako TF?

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 21. února 2022 22:14

Korsičanka 

Když jsem ji zkoušela, tak jsem si říkala, že by to pro někoho mohla být cenově přístupnější náhrada za TV. 

Rozdíl tam sice je, ale typově (a do značné míry i voňavě) jsou rovnocenné. 

Každopádně stojí za vyzkoušení.

edit: a ještě mě napadlo se podívalt na složení - ono je tedy hodně podobné

tabák, hřebíček, sušené ovoce 

kakao, tonka fazole, vanilka

labdanum, med, benzoin

aromatické tóny, koření

tabák, list tabáku, květ tabáku, tonka

dřevitá míza, kakao, sušené ovoce

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. února 2022 10:12

Díky za info, budu rozmýšlet

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. února 2022 22:54

euridike 

The Ghost in the Shell zní tak divně, že to chci zkusit.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. února 2022 22:56

Van Cleef & Arpels: Orchid Leather

Díky vůním jako Ne m´Oubliez Pas mám pro kombinaci švestky s kardamomem obecně slabost. Zde má podobu kardamonem osvěžené, lehce pikantní švestkové marmelády, kterou zahřívá vanilkově sladké kadidlo. To se ale bohužel zanedlouho rozplyne a vystřídá ho pro značku tradiční vanilkový pudink, známý již z Orchidée Vanille, zde navíc doplněný koženým tónem labdana. Finále už ovšem patří výhradně vůni ovocně vanilkové orchideje. Víc Orhid než Leather. Nicméně nositelky Euphorie (Calvin Klein) a jejich variací by měli pro zajímavost určitě vyzkoušet.

La Via del Profumo: Mecca Balsam

Je vůní orientálního bazaru, jehož ústředními artikly je silně aromatický tabák, kadidlo a hořkoslaná balzamická ambra. Vedle nich tu najdete i obchod se starými výtisky, vázanými v kůži, ale i stánek s kořením (skořice s hřebíčkem). Osobně bych se obešla snad jen bez trhovce s květinami, nabízejícím nazelenalou tuberózu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. února 2022 12:17

wendulka 

No tak to je všechno v nejlepším pořádku, to jsem to napsala správně - ta vůně JE divná! Připomíná mi I Am Trash v mléčně pižmové verzi...

Offline vatinoo112 banned
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2022 17:44

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. února 2022 21:46

Thameen: The Cora 

Květinová vůně, která na mě působí čistě a nevinně. Květiny září bělostí svých okvětních plátků, je tady magnolie, růže, jarní vistárie, ale i hřebíčkový karafiát. Z konvalinky tu mám jen její zelené lístky společně s listy pačuli. A hlavně mýdlové pižmo, které vůni čistoty podporuje. Po chvíli se ukáže i balzamická a sladší poloha vůně, květiny zalije ovocný nektar s pomerančovou kůrou a krémová ambra s vanilkou. To se hodně povedlo.

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 26. února 2022 21:18

Silver Musk (Extrait de Parfum) (Nasomatto) - studený kovový tác zasypaný pudrem z bílého pižma a růžového pepře. Po rozvonění nasládlé pudrové pižmo se strouhnutou bergamotovou kůrou. Intenzita a výdrž jsou oproti jiným Nasomatto hodně nízko nastavené.

A pokud se pocitu týká, euridike to ve své recenzi v DTB vystihla naprosto přesně

Offline Hyperosmia
Avatar
6 příspěvků moje polička 01. března 2022 20:00

Píšem to sem, pretože je to novinka a ešte nie je zavedená v databáze, Cora Pearl od Les Cocottes de Paris.No, zase ma niečo po dlhej dobe dostalo a budú to asi spomienky z predchádzajúcej inkarnácie v dobe Bélle Epoque , inak si neviem vysvetliť to pevné presvedčenie, že presne takto vtedy voňal  buržoázny, dekadentný ale pritom dostatočne noblesný luxus.Porcelánová vana na nožičkách, stojaca tesne pri otvorenom okne, z ktorého prúdi jarný vzduch, vo vani je drahé šampanské a nahá ( samozrejme) žena, dokonale nalíčená a silne napudrovaná, ktorá si nechala jedine svoje biele semišové rukavičky...V úvode trpká bergamotovo-aldehydová perlivost, kardamon ju tlačí do suchosti až prachovej pudrovosti, žiadna  vlhkosť...v pozadí iba nepatrný  náznak sladkej fialky, postupne je cítiť aj jemný jazmín, ktorý sice pritlmí pudrovost, ale voňa je tvrdošijne suchá a čerstvá, ako vychladené šampanské, ktoré pijeme v semišových rukavičkách... ( kľudne aj v tej vani, chystám sa na to s touto voňou)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. března 2022 20:15

Hyperosmia To vypadá dobře, jen v Myskino (už/zatím?) nemají vzorek