Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. března 2022 11:57

Tango - Masque Milano

Dokonale vyvážená kompozice růže, koření a ambry. Růže je sytá a omamná, koření pikantně nasládlé a ambra se ukazuje v medově zlatavých tónech. Musím vyzdvihnout skvěle zakomponovaný pepř, který neruší přílišnou štiplavostí, ale zároveň odlehčuje sladkost ostatních složek. Nechybí zde ani kůže, která je však pro můj nos naštěstí decentně zapracovaná v suše zemitém pačuli a je měkoučká jako dámské rukavičky.

Tango vnímám asi jako jednu z nejpovedenějších vůní v kategorii sladce kořeněných do ambrova laděných růží, co jsem kdy zkoušela. Vskutku nádherná!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. března 2022 22:43

Jusbox: Siren & Sailors

Není mi úplně jasné, jakou má dle značky spojitost Amy Winehouse a sirén, které svým líbezným hlasem lákaly námořníky do hlubin oceánu. Její hlas byl mimořádný, svůdně řezavý, energický a barevný, rozhodně bych ho ale neoznačila za sladký a samotnou Amy už vůbec ne. Amy rozhodně nebyla lolitkovská ovocně semišová růže na sladce pačuliovém základu s pižmovou vanilkou. Snad jen ve vůni meruňkovice v první fázi bych viděla spojitost s její alkoholovou záležitostí. Osobně bych s ní spojila úplně jinou zpěvačku a píseň.

La Via del Profumo: Lake Flower

Osobně bych ji spíš pojmenovala Desert Flower. Je totiž především slaměnkovou vůní s tóny sušeného tabáku. dřevitých pilin a sena a v kombinaci se shalimarovským bergamotem, kadidlem, labdanem. špetkou hřebíčku navozuje tématiku pouště a orientu. Drobné náznaky slaměnkové medovosti překrývá Dubranův typický máslově ovocný ylang s vůní zralých banánů s kořenitou růží v pozadí.

Offline Ovi123
Avatar
příspěvků moje polička 16. března 2022 11:14

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 16. března 2022 21:40

Strangelove NYC: deadofnight 

Hebký a exkluzivní oud s květinovým podkresem. Což neznamená, že by nebyl animální. Je, ale tak nějak příjemně, balzamicky a ovocně. Po nějaké době je semišově kožený a pak ještě čokoládový. A kolem něj krouží květiny, hlavně růže, sem tam vykoukne jasmín a zelené lístky fialek. Ve finále oud ještě víc zjemní pudr, krémový santal a vanilková ambra.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2022 11:23

Replica Matcha Meditation

Hořkost pomerančových květů se prolíná skrze živočišnou omamnost jasmínu a přidá se jemná čajovost s troškou mechově nadýchané sladkosti bílé čokolády.

Zvláštní vůně, divná ... nelíbí se mi.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 23. března 2022 18:05

Initio: Side Effect 

Nevadí mi přiznaně syntetické vůně, ani zajímavé experimenty, které se se složkami dají dělat, v tomto případě s hedionem. Tady je zpracování opravdu hodně dobré, i když hedion by měl vonět po jasmínu a ten tady necítím.

Side Effect je vanilkový tabák a třešňový tabák s rumem a se skořicí, tabák má podtón jemné kůže a navíc ho obklopuje balzamická krémovost a pudrová sladkost. Tulicí vůně na příležitostné nošení.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 26. března 2022 22:22

Initio: High Frequency 

High Frequency hedion nezapře. V bílokvětinovém pugétku je hedionový jasmín s magnólií, v počáteční fázi také nějaká prašnost a závan kouře z pražení oříšků. Pak už hlavně sladké mandle obalené ve vanilkovém cukru.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 17:58

Jasmin Sacré - Welton London

Nad touto vůní jsem v rozpacích. Vnímám ji jako nesourodý mišmaš všeho možného. Živočišný jasmín se plácá v blátíčku na břehu zahradního jezírka, na jehož hladině kvete leknín. K tomu se přidává hořký pelyněk a trocha dřeva. Celé je to mému nosu až nepříjemné. Taková divnovůně.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 18:01

Dalia 

...a přitom má vůně složení dobré, hlavně to labdanum, jasmín, pačuli...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 18:06

Miru Nevoní mi. Vyloženě mě tahá za nos. Řekla bych, že nešetřili na hořkosti a mně vůbec nesedí. 

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 18:07

Dalia 

...hmmm, i ten pelyněk se mi tam líbí. Ale nejspíš tu žabincovou rozčvachtanost dělají leknínový lodyhy...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 18:14

Miru Přesně! Mám tam žabincovou rozčvachtanost.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 18:16

Dalia 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 19:32

Dalia Jak je někde leknín, mám tam rybník Brčálník.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 20:12

Hanka H Byla jsem docela překvapená, že tak drahá vůně je pro můj nos tak divná. Jojo, Brčálník tam je.

Offline jerry
Avatar
9039 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 20:16

Paris - Édimbourg (Chanel) - jiskřivé svěží citrusy, nakrájené na kolečka i s kůrou.  Postupně svěžesti ubylo a  usychajícího dřeviěho cypřiše s nahořklou citrusovou kůrou a s prachem z jalovčinek přibylo.  A z původně svěžího unisexu je nasládlá kořenitá citrusově dřevitá vůně blížící se k hranici s vůní ryze pánskou. Každopádně však - stejně jako ostatní vůbě z téhle řady - je nanejvýš povedená.

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 23:46

Ecuación Natur(a)l / Signature Collection

Pulupa 

Drevito-škoricový tón dreva Palo Santo (som frajer, lebo som dostala paličku z ozajstného!), trošilinka bergamotu, pomarančový kvet. Živice. Oud som dúfala, že sa nedostaví, márne, ale musím mu uznať, že len trošku a na chvíľku. Budem ju asi zvažovať .

Olympic Orchids Artisan Perfumes

DEV #1: Foreplay

Oudovka, ktorá sa ma nesnaží prizabiť. Hneď prvý bod k dobru. Druhý bod k dobru je, že tá zmes syntetických oudov sa na mne veľmi príjemne vyvíja a na jednej strane vôbec nepôsobí krotko, ale na strane druhej nepripomína ZOO, či stajňu. Do toho drevité tóny, trochu sena, jemne semišový podtón, trochu včelieho vosku...a je to. Áaaa, ehm, naozaj pôsobí trochu eroticky.

DEV #2: The Main Act

Výrazný tón starej malt whisky, tabak, tmavé drevá. Naleštený tmavý nábytok pánskej pracovne, šero, dohasínajúci krb, staromódna tiffany stolná lampa v tlmených farbách. Za oknom šerý vlhký les. Ako vystrihnuté z nejakej starej britskej detektívky. Neskôr sladne do slivkových tónov, tak som sa rozhodla, že to bude vianočný puding od Agathy Christie.

PK Perfumes

Maderas de Oriente Oscuro 

Ak mám niečo fakt rada, tak je to santalové drevo. A guajakové drevo (minimálne teda, ak vonia tak, ako Gaiac od Micallef). A cédrové drevo. A....drevo. Toto je súčet všetkých, ale nie je to binec v stolárskej dielni, ale veľmi príjemný a uprataný vzorkovník zaliaty do zlatistej živice (ak chce niekto podotknúť, že vzorkovník zaliaty do akejkoľvek inej ako čírej živice je tak nejako nie úplne praktický, nech si láskavo nechá zájsť chuť:) ). Do toho malilinká troška Maraschina. Láska na prvý poňuch.

Bortnikoff

Sans Fleurs 

Drží slovo, chlapec. Keď bez kvetov, tak bez kvetov. Kombinácia tónov tvrdého alkoholu s oudom znie...nevalne, ale tu to zachraňujú a zmäkčujú ambrové tóny s vanilkou (vo veľmi dobre utrafenom množstve). A drevo. Veľa dreva.

Yanina Yakusheva

Gideon

Fougérový úvod pokračujúci kópiou Baccarat Rouge. 

Aron

Tiež mi niečo neskutočne pripomína. Drevitá vôňa lakovaného dreva s leštenkou a s malou troškou ovocného tónu pripomínajúceho marhuľový kompót.

Offline jerry
Avatar
9039 příspěvků moje polička 04. dubna 2022 21:37

Le Lion de Chanel (Chanel) - mezi prapředky téhle vůně patří Shalimar a trochu i light verze Cuir de Russie - po bleskurychlém odeznění počátečního vzdušně studeného závanu se zjevila pryskyřičným kouřem důkladně impregnovaná prohřátá jemná kůže. A někde se schovává trochu "sklepní" pačuli. V dojezdu pak je "shalimarovský rodokmen" (tentokrát Shalimar Cologne) nejpatrnější - sladce kouřová kůže s citrusy, se špetkou dřevité pudrové vanilky a trochou decentní zelené pačuli. U Chanelu od dob Cuir de Russie hodně nevídaný počin.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 04. dubna 2022 23:12

jerry vnímám ho dost podobně. A náhoda... Znova včera v noci jsem neodolala a objednala znovu odstřik. Předevčírem v noci se mi zdálo, že procházím nějakou novou niche parfumerií a ne a ne najít něco. Něco. Pak jsem ucítila z jednoho vršku kouř kůži a dřevo. Bylo to dost drsné a moc se mi to líbilo. Z toho, co znám a líbilo se mi, byl Le Lion nejpodobnější, i když ne tak syrový 

Offline jerry
Avatar
9039 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 08:41

alibi 

Takže objednávka na základě snu? Tak impulsy k nákupu bývají různé

Chvíli jsem taky zvažovala nějaký větší odstřik, ale mám Shalimar Cologne.