Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Hyperosmia
Avatar
6 příspěvků moje polička 01. března 2022 20:52

Korsičanka :nakupovala som na Myskino on-line minulý týždeň, teraz sa tam pozerám a už nemajú ani vzorček dalšej krásky z vintage dámskeho klubu:  La Dame aux Camelias.... (Aj tá je krásna, ale viac okázalá, zvodná , drevite-ovocná svieža sladkosť, veľmi pekná kombinácia ružové drevo-jemný med-ružový grep a ambra, u mňa funguje...Cora Pearl ale drží  na koži podstatne dlhšie a je viac elegantná )

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. března 2022 20:59

Korsičanka MiJo, dočítám se zpožděním - k těm náhražkám za TF. Franck Boclet Tobacco jistě znáš, ale před časem jsem narazila na arabku, která také alespoň částečně z TF čerpá - Shaghaf Oud od Swiss Arabian. Tabák ve složení není, ale já ho tam nacházím, je tedy sladší a ovocnější, ale při opatrné aplikaci (a vzhledem k ceně) to tak špatná alternativa není.

A s potěšením dočítám, že se Spirito Fiorentino vesměs líbí!Také na něj nedám dopustit!

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 01. března 2022 21:12

Hanka H Já si něco nechávám a zbytek vyměním, přeci jen je 100ml pro mě už moc Něco jsem vydělala, tak díky za tip, ale už ke mně zas fičí Vanille Havane.  Zkusila jsem a podlehla.

Vůně mě pomáhají držet v pozitivitě, po všech historických zkušenostech mi optimismus schází...

A Swiss Arabian je určitě dobrá značka.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 01. března 2022 22:47

Illuminum: Black Musk 

Sladká ambrová vůně. V úvodu je tón podobný leštěnce na nábytek, který mám někdy v jasmínových vůních. Mohl by to být balzám tolu s pačuli a tonkou, ale ať je to cokoliv, je to pro mě příjemné. Hustý ambrový balzám pak vytvoří myrha s mošusem a vanilkou, které hezky kontrastují se zeleným pačuli vyvažujícím sladkost.

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 02. března 2022 00:54
Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 02. března 2022 08:52

slniecko Díky

Offline Hyperosmia
Avatar
6 příspěvků moje polička 02. března 2022 10:09

slniecko :vdaka

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 03. března 2022 16:21

Vetiver Tonka Hermés

...hebce drhnoucí pastelově antracitovo zelenkavý vetiver, delikátně kouřový, ve chvilince vyplňující patro = vůně nabývá plnosti, přidává se svěží a měkký santal ještě ohlazený rozmlženou bio vanilkou.

...někde v zádu na jazyku si uvědomuji velejemnou tabákovou dochuť a neustále přítomnou luxusně jemnou naoříškovělou kouřovost

(přidat sem konvalinky a ranní chladivý vzduch, myslela bych, že jsem měla rande s Tomem... ...s Tomem Fordem a jeho White Suede...)

Krásné...

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 03. března 2022 16:27

Agar Ebene Hermés

...óóó, tak toto je krásné!.

Lahodně oble, hedvábně slaďounkaté balzámy prokouřené luxusně delikátním zlatavým oudem.

A někde v dálce, podprahově vnímám éterickou a současně plnou živočišnost prostupující vůní jako neviditelný hodný duch.

Barvu vůně vnímám jako tmavou zlatou, jako zlato v noci, a k tomu syté aubergine, lahvově zelená a chlast - takový ten letitý na dně karafy, téměř karamelizující, jenž nedopatřením vytekl na rukáv bundy ze silné kůže...

...to možná právě ve složení uváděná balzámová jedle má na svědomí příšeří až tmu mezi lesními velikány, když se začne smrákat...

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 04. března 2022 04:04

Bitter Peach Tom Ford

...broskev v mléce hustém namletým santalem a  delikátně ozvláštněném kardamonem a nasládlým nesladkou vanilkou z jasmínu.

Příjemné, trochu sexy. 

Drží dobře.

(v porovnání s tím - opět jsem se k mému velikému zklamání přesvědčila, utvrdila, že vůně Lost Cherry na mně drží cca 15min...)

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 04. března 2022 04:09

...nejlepší ze všeho zkoušeného a nejlepší držák

Costa Azzurra Tom Ford Parfum

Hustá a hutná dřeva roztavená v kašmírovém labdanu, odlehčená pár zakápnutími fresh lemon juice.

Simply  the best

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. března 2022 20:56

jerry blackviolet Korsičanka tak jsem si rekla, ze Spirito Fiorentino taky zkusim. A hadejte co?

Offline jerry
Avatar
9039 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:01

andry 

a) Děs běs.

b) Flakón je na cestě.

c) Děs běs, ale flakón je na cestě.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:01
Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:16

Nebudu to natahovat...

Oslazena klovatina.

O eleganci si muzu nechat zdat

Offline jerry
Avatar
9039 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:18

andry 

Prostě nemůžeš mít všechno...ale někdy je to hodně hluboké zklamání (kdybys věděla, jak na mě voní taková Cuir Beluga).

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:32

andry jerry Toto nemusí být zklamání. Pro mě je to  lehká nápodoba BR540 na každodenní nošení, když jsem na sobě den před měla bomby:) Proto odfrčela do Němec a necelá 30-ka mi zbyla v odstřiku. Ovšem žádná klovatina

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 04. března 2022 21:50

andry Oslazená? Klovatina?

Tak na tobě zase dobře voní ty pecky a divnovůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2022 17:22

Russian Tea - Masque Milano

Lístek máty rozemnutý mezi prsty a kotoučky páry nad horkou hladinou. Trpkost černého čaje a větvičky maliní ztěžklé podzimním vlhkem. Drobné květy usušených slaměnek a pár kožených rukavic. Dým z doutnajícího dřeva a tající pryskyřice.

Po dávno vypitém čaji zůstal jen prázdný šálek a krb vychladl. Už byl čas odejít. Ale vzpomínky stále voní jako lístek máty rozemnutý mezi prsty a kotoučky páry nad horkou hladinou …

Vůně čajově pryskyřičná s tónem kůže.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. března 2022 12:15

Mandala - Masque Milano

Vůně jehličí se snoubí s aromatickým kořením. Nastrouhaný muškátový oříšek, skořicová kůra a kardamonový poprašek svou vůní prostupují jehličnatou zeleň, ve které po chvíli vnímám i jemný dým kadidla. Uzoučký proužek namodralého dýmu stoupající z medově zabarvených kousků pryskyřice.

Pro mě je Mandala vůní lesa, klidu a rozjímaní.