Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. července 2021 21:10

svěženkář 

Lonestar Memories znám. Bavila.

Ta Tar mě zajímá hlavně proto, že je od Miguela Matose. Zatím toho od něj moc neznám, ale to, co ano, vypadalo zajímavě. Jinak na dehtové vůně obecně zatížená nejsem.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. července 2021 21:13

Miru Díky.

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 16. července 2021 21:43

Ja dnes rychloakce bez diakritiky, prosim zavrit oci, mam na prazdninach  jen telefon:

YLANG 49 Le Labo:

Jak asi mohlo dopadnout, kdyz se me dve oblibene ingredience sejdou v nadherne minimalisticke lahvicce potistene mym oblibenym pismovym fontem? Ylang a Paculi nejsou pro kazdeho, ale za me je to neco, cemu ezotericke slepice rikaji Dvojplamen. Spojeni dusi, laska, porozumeni. A pritom vlastne ziji kazdy svym zivotem. Ale milujou se. Tajne. Jeden o druhem to jen tusi, citi. Ale mysli na sebe porad. A kdyz se jednou za rok potkaji, povidaji si do rana a zari jim oci. Platonicka laska jak vysita. Takova ta starodávná, kdy este nikdo neresil polyamorii, 16 pohlavi, transgender nebo bdsm praktiky a nechal si sahnout na kolinko az po pulrocnim sezeni pri mesicku. No a tak nejak opet zacinam setrit, protoze se citim tak trosku divne v tom "novym světě".

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 16. července 2021 22:22

Luna skvěle napsané i bez diakritiky !

Ale ylang a pačuli? Zkouším si to představit a vždycky to skončí zčernalou banánovou slupkou na rozmoklé hlíně. 

Já mám zase od minulého týdne a bleskové návštěvy v Ingredients v hlavě ROSE 31 Le Labo. 

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 16. července 2021 22:33

wendulka jj, Matos baví, i když ty jeho věci moc nositelné nejsou. Já divnovůně rád.

On the Road od Timothy Hana je také napůl cesty mezi loukou a asfaltovo-šotolinovou cestou...

navíc s kůží a levandulí. Znáš? Chceš poznat?

 Skvělé recenze! Abych nezapomněl.

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 16. července 2021 22:37

slniecko Pěkné recenze! Shay&Blue mám moc rád, zatím od nich mám flakon Blood Oranges.

Láká mne Sicilian Limes a novinky Mandarine a Clementine.

Jinak podobně zaměřená je značka Molton Brown, také Angličané. Mám tak nějak pro ty jejich vůně na pomezí mezi mainstream a niché slabost!

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 16. července 2021 23:07

Fleur A ja si troufam rict, ze by se ti libila. Je to takova moderneji pojata chypre vune. Mne se zda velmi zdarila a opravdu bych ji mohla nosit. Prirovnavaji ji k Aromatics Elixir, ale tu uz si presne nevybavuju, prestoze jsem ji kdysi zkousela.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. července 2021 08:49

wendulka Luna 

Moc hezké recenze...

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 18. července 2021 11:44

Luna 

Ylang a pačuli dohromady pro mě zní skoro jak rozsudek smrti, ale tvoje recenze podnítila moji zvědavost - píšu si na seznam k vyzkoušení.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. července 2021 13:19

jerry Vyzkoušej určitě, jak Ylang 49, takRose 31 jsou opravdu pěkné. Jen výdrž za tu cenu by mohla být vyšší

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 18. července 2021 13:44

Korsičanka 

Rose 31 mám v hledáčku taky (když se líbí Fleur, je hodně pravděpodobné, že mě se bude líbit taky).

Od Le Labo se mi zatím líbilo všechno, co jsem zkoušela - a nejvíc Santal 33....santal sice není moje příliš oblíbená složka, ale tohoto jsem si musela koupit aspoň odstřik.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. července 2021 13:58

jerry Fakt? Tak ten jediný mě nebral vůbec A Another 13 jsem moc necítila:(

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 18. července 2021 14:19

Korsičanka 

To je fakt - Another 13 je opravdu hodně jemná a tělová (ale líbí se mi i tak).

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 18. července 2021 15:51

jerry Ten Ylang 49 je fakt povedeny, ale taky jsem cekala vetsi vydrz. Nebudu si ji nakonec porizovat, protoze je malo vrazedna. Ylang musi omotavat okoli jako chapadlo!

Online marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 18. července 2021 19:16

jerry santal 33 je dost dobrý, jakkoliv samotnou složku taky neoblibuju. Mám ovšem zálusk na Thé Noir 29 do zimy. A Ylang s Rose musím vyzkoušet..

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. července 2021 19:29

marieu 

Jj, Thé Noir 29 je skvělá, taky o ní uvažuju...

Online marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 18. července 2021 20:02

euridike já si musím před eventuální koupí dát ještě jedno kolo zkoušení- pro ten bobkový list. Aby to pro mě nedopadlo stejně jako římský kmín ve Philtre Ceylan, i když tam mi nejvíc vadila ta minimální výdrž. Zima je ovšem ještě daleko a nepochybuju, že mě toho ještě hodně naláká

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. července 2021 20:35

Luna A co Embruns d'Ylang???

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 18. července 2021 22:17

jerry Korsičanka marieu euridike 

Mám rád jejich citrusovky Bergamotte 22 (flakon) a Bigarade 18 (vzorek, protože těžko dostupná limitka). Santal 33 mám vzorek a ostatní se teprve chystám otestovat...

Nicméně mám zdařilé verze od Dua Brand, které jsou na výdrž lepší. A mám navíc i vůně. co kombinují jejich prvky jiných zajímavých vůní. Pro zájemkyně už mám připravené vzorky do letního, svěženkového Wanderpacketu.

V srpnu konečně vyrazím do Ingredients, už jsem tam dlouho nebyl...

Ylang mne také láká. Na Thé noir se musím podívat.

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 18. července 2021 22:50

Korsičanka Jsem v zivote neslysela. Ja se nejak o parfemy uz nestiham zajimat. Tak mrknu.