Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. července 2021 18:26

Korsičanka Já se právě odvážila dneska a nesežrala mě. Mazlí se, heč!

alibi Mě právě překvapilo, že to dneska šlo. Ale je fakt, že dneska není tak úplně vedro...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. července 2021 18:36

Panenka Tak to ti přeju

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 22. července 2021 16:14

Panenka to je skvělé. odstřik jsem vypotřebovala, takže nemohu v teple vyzkoušet

Včera jsem zběžně vyzkoušela Falcon Leather (MP) a to je tak krásná kůže. Asi pořídím mini na pořádné prozkoumání. Převýšila svou zajímavosti všechny novinky ve Vavavoom - od Masque Milano i Tauerovu "kolínskou" . A konečně jsem našla odvahu po recenzí od Renusatko cichnout k Varanasi (jenom k víčku flakonu) a fakt tam jsou - mrtvoly v Ganze :D

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 22. července 2021 16:25

alibi ... a fakt tam jsou - mrtvoly v Ganze 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 22. července 2021 16:27

alibi ... no tak je to prostě autentická/realistická vůně, no!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. července 2021 16:34

alibi Nevadí,  však není všem dnům konec.

Mmch, Falcon Leather je VELMI zajímavá!!! To naprosto souhlasím. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. července 2021 18:56

Duftanker MGO Duftmanufaktur: Tabac Blond

Tabáková vůně, co klame tělem. Dojem pánského klubu s koženými křesly a krabicí doutníků s aromatickým kubánským tabákem v ní totiž spíš než tabák jako takový vytváří kůže s na prach rozdrceným černým pepřem, suchým kouřovým vetiverem, cedrem a hřebíčkovým karafiátem a typově tak trochu připomíná ještě trochu víc pánskou koženější variaci na Fugit Amor. Oproti Jul et Mad ovšem neobsahuje onen mramorový chlad mléčně bílého pižma, které nahradilo větší množství balzamické ambry, čímž celkově působí živelněji.

D.S. & Durga: Amber Kiso

Podobně jako Amber Teutonic je balzamickou lesní ambrovkou. Z cypřišových hvozdů, prostoupených temným a hustým, lehce štiplavým kadidlem jako paprsek světla zazáří její až propolisová sladkost, jakou můžete znát z Amber Absolute příp. Sahara Nor, jen místo horkého pouštního písku těžké kožené boty našlapují po mechu. Projekce a výdrž je vskutku famózní.

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 22. července 2021 20:04

Panenka Moc se mi líbí tvoje recenze na Liona.

alibi Tak snad jsem tě neovlivnila. Meo má talent, jen by mohl příště vybrat nějakou voňavou zemi.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. července 2021 22:43

D.S. & Durga: I Don't Know What 

Molekulové syntetické dřevo Iso E super se zeleným bergamotem, přijemnými molekulami vetiveru a santalu. Lehká dřevitá a perlivě svěží vůně na léto.

D.S. & Durga: Notorious Oud 

Oudová vůně vytvořená dřevitými, pryskyřičnými a koženě živočišnými tóny, zpočátku okořeněná šafránem a kafrově zelenou levandulí. Přestože přiznaně syntetická, působí po usazení příjemně a nositelně, hlavně díky suše dřevitému vetiveru, který v ní vnímám.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 23. července 2021 08:29

Renusatko Děkuju.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 23. července 2021 18:44

blackviolet tesim se na pokracovani, diky :)

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 23. července 2021 20:07

Rouge (Comme des Garçons) - stará polorozpadlá kamenná kaple, v otlučených květináčích dávno uschlé zaprášené muškáty, které se rozpadají pod letmým dotykem na prach.  A všude kolem pepř....spousta pepře - sladkého a zároveň úderného. Pepř byl nakonec udolán kadidlem - ledovým jako kamenné zdi uprostřed tuhé zimy. Byla jsem zvědavá na červenou řepu - zůstalo jen u zvědavosti, protože u mě převládl nejprve pepř a pak kadidlo v předlouhém dojezdu. Vůně je to kazdopádně  v duchu nejlepších tradic značky - neobvyklá, rozpoznatelná, vzbuzující emoce.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. července 2021 21:38

andry Bude , podle časových možností.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. července 2021 23:41

Maison Crivelli: Lys Sølaberg

V úvodu evokuje sklenici ledově vychlazené kdoulové limonády, k níž se posléze přidá mrkvový kosatec s kořenitou, nepříliš zelenou, zdánlivě křehkou lilii z fordovské Shanghai Lily. V další fázi v ní minerální svěžest s pačuli, větvičníkem a dřevem vytvoří dojem severského pobřeží s ledovými kameny a stromy porostlými lišejníkem a mechem, podbarvenou tóny tabáku a sladce aldehydového heliotropinu. Jenže pak začne ambroxan nabírat na síle...

Diana Vreeland: Perfectly Marvelous

Kořenitý santal a pryskyřicemi mi v ní typově připomíná lutensovský santal ze Santal Majuscule, ovocný jasmín sambac s cedrovou pichlavostí a kořením pak vytváří podobný pikantně marmeládový tón jako v Santal Royal. Jenže to by mi z toho nesměl vylézt kašmeran, který mi z jasmínu vytvoří čínské gumy jako v Alienu a tolika jiných vůních.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 24. července 2021 08:50

jerry já tam tu řepu a zázvor mám ve velmi svěží podobě, pepřem jen podepřené . A slíbila jsem si, že už si nebudu připomínat recenzi od Fleur tuším (hroby a přesekaný žížaly, to tak jistojistě dělá pačuli), abych měla pořád ještě chuť si jí koupit. Jen nevím, jestli bych unosila 100ml flakon..

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. července 2021 10:56

marieu 18 ml u mě v zásobě

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 24. července 2021 21:10

Korsičanka děkuju hezky za nabídku, již jsem jednu obržela

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. července 2021 21:22

marieu Tak si ji užívej!

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 25. července 2021 00:04

To Varanásí nechápem. Na mne je to také hebké koťátko. Som bola až trochu sklamaná, čakala som väčšie drama, ale vôňa je to podľa mňa pekná.

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 25. července 2021 00:16

Lalique Noir Premier:

Fruits du Mouvement 1977

Veľmi príjemná teplá vôňa s ambrovými a ovocnými tónmi, veľmi hebká, prítulná a upokojujúca. Ako teplá deka v zime. Originálna síce rozhodne nijako nie je, kvalitná a príjemná áno. Akurát neviem, čo na nej ospravedlňuje tú cenu. Ale nosila by sa mi príjemne, hlavne na jeseň a v zime.

Plume Blanche 1901

V princípe Fruits du Mouvement v odľahčenejšej, krémovejšej a jemne púdrovej verzii. Dokonca tam cítim aj jemne ovocný tón. Taktiež chumlacia vôňa na sychravé dni, ale taká mladšia sestra horeuvedenej. Cenovo detto.