Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. července 2021 05:15

Luna 

...ylang.?

Trochu jsem hledala v historii a

Ylang in Gold M. Micallef

(přirovnávala jsem ho ke Cuir Beluga v tropech, nebo …nadýchaný ale plnotučný smetanově máslový Cašmir Chopard s delikátní oudovou pikanterií a tropicky ovocným nádechem, nebo blízko ke "Slonu"...)

Alahine Teo Cabanel

...ylang sice nemá hlavní slovo, ale je tam. Ovšem jde mi k Tobě ta vůně, flakon, to celé...

Miriam Tableau de Parfums

Aqua Allegoria Ylang Vanille Guerlain

Ale asi chceš jiný, jinak zpracovaný.?.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. července 2021 17:12

Korsičanka samé krásne veci!!!

euridike vďaka!

wendulka tak Tar je určite zaujímavejšia a komplexnejšia, a tej smoly je tam na mne teda aspoň len  taký ždibec na ozvláštnenie. S tou S&B som na tom rovnako ako alibi ...jak je v tom zaklínač:)))...

alibi inak sranda, lebo to mydlo som akurát teraz mala v kúpeľni rozbalené, tak ho mám ešte v nose. Inak, ty ako expertka - čím to je, že tak rýchlo zmäklo? Je to "môj kus", alebo že som ho mala tak dlho odložené, alebo proste taký tzp? Ale voňalo krásne...A krásny článok!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. července 2021 17:12
Reakce na svěženkář:

slniecko Pěkné recenze! Shay&Blue mám moc rád, zatím od nich mám flakon Blood Oranges.

Láká mne Sicilian Limes a novinky Mandarine a Clementine.

Jinak podobně zaměřená je značka Molton Brown, také Angličané. Mám tak nějak pro ty jejich vůně na pomezí mezi mainstream a niché slabost!

​Jo, vôbec pre britské značky. Veľmi sa mi páči, že aj tie, z ktorých človek nejde neviemako do kolien čo sa originality týka, tak proste pod určitú úroveň nejdú.

Luna Tasneem, jednoznačne!!! A ak predsa len trolilinku slabší, tak Fleur des Fleurs.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. července 2021 17:12
Reakce na jerry:

​Kam se na to hrabe sbírka motýlů

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. července 2021 17:54

slniecko Obe urcite zkusim, ale jak se znam, nakonec si zase koupim Slona.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 19. července 2021 18:45

Luna 

A dobře uděláš - Slona jen tak něco nepřekoná.

Nosí ho kolegyně i teď v létě, provoní s ním celou chodbu (ale přitom to není nijak úderné).

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. července 2021 19:27

jerry Ja jsem uz omamila v praci Slonem par lidi, ale nastesti se jim libi vic na mne, takze se z nej davovka nestala.

A jen nenapadne mrkam, kdyby sis vzpomnela, jak se jmenuje ta arabska "Insolence"... 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 19. července 2021 19:56

Luna 

Já nezapomněla, ale text je pouze v arabštině, latinkou je pouze DUBAI.

Evidentně je určena pouze pro arabský trh.

Vezmu ti ji vyzkoušet, až přijedeš na vernisáž.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. července 2021 22:05

svěženkář 

No já znám zatím jen Pride a Cinematic a ty mi přijdou nositelné úplně v pohodě.

Díky za milou nabídku, ale levandule s kůží bohužel není vůbec můj šálek čaje.

Luna 

Pěkný postřeh a zrovna k vůním Le Labo mi to bez té diakritiky docela i sedí.

euridike 

Díky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. července 2021 22:49

Parfum d´Empire: Mal-Aimé

Už několik týdnů se jí opakoval pořád ten stejný sen. Vždy se ocitla uprostřed neznámé zahrady s ostružiníky a jalovcem, obehnané vysokou cihlovou zídkou. O tom, že byla opuštěná již dlouho, svědčily kopřivy s bodláčím, jimiž zarostl záhon s pomalu usychajícími slaměnkami. E. nasála jejich medově nasládlou vůni a při pohledu na obsypané ostružiníky ji napadlo, jak krásně by se vedle nich barevně vyjímaly florentinské kosatce. 

Uběhly tři měsíce a v jejím životě se objevil D. Nejprve se vůči němu chovala dost přezíravě. Bylo to totiž rande naslepo, které jí dohodila její kamarádka. Potom jí ale poprosil, aby na chvíli zavřela oči, že má pro ni překvapení. Během chůze, kdy ji vedl za ruku, cítila teplo slunečních paprsků na tváři. Uslyšela zavrzání kovové branky a když je znovu otevřela a rozhlédla se ... byla tam. JEJÍ zahrada. Někdy se sny stanou skutečností.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. července 2021 23:54
Reakce na jerry:

Luna 

Já nezapomněla, ale text je pouze v arabštině, latinkou je pouze DUBAI.

Evidentně je určena pouze pro arabský trh.

Vezmu ti ji vyzkoušet, až přijedeš na vernisáž.

​To by ma zaujímalo tiež.

Inak na mňa tak trochu pôsobila Zuhoor, ale to bol teda totálny púdrovofialkový trip. Ovšem možno za to môže aj moja pokožka.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. července 2021 00:04

slniecko děkuji. 

Vím, že tvrdost a další vlastnosti mýdel záleží na olejích a máslech, ze kterých jsou vyrobená.  A taky - U těch mýdel hodně záleží na mýdlence. Mýdlo nesmí ležet ve vodě, to pak napučí. A pak taky závisí na četnosti používání. Já mám ty trávové mýdlenky v obou koupelnách. V koupelně holčičí je to mýdlo v pohodě tvrdé. U Jirky v koupelně měkké, protože když betonuje nebo kove, tak se mydlí často. Slyšela jsem radu, mít rozmydlená dvě mýdla. Jeden den používat jedno, další den nechat schnout a používat to druhé.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 20. července 2021 09:05
Reakce na alibi:

 Jeden den používat jedno, další den nechat schnout a používat to druhé.

​Tohle doma praktikujeme a potvrzuju, že je to rada nad zlato (kupujeme většinou jen ručně dělaná mýdla a myslím, že jsou za to průběžné vysoušení vděčná až do úplného vymydlení).

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 20. července 2021 10:10

wendulka Asi 5 vzorků Der Duft mi doma už chvíli zahálejí, musím konečně vyzkoušet. Ale na první počich jsem je také vnímal jako nositelné.

Vůně pod jeho jménem jsou experimentálnější a majitelé se shodnou, že nositelné spíše k vyjímečným příležitostem.

Třeba Doraphilie se vesměs zbavují i nositelé dost divných a nevšedních vůní. Kdybys chtěla, dám Ti vzorek . O tom, že jsou zajímavé a skvělé není pochyb!

Musíme někdy dát to parfémové kafe!

Už to plánujeme moc dlouho. Ať už Praze nebo v té kavárně u Vás na náměstí.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. července 2021 19:24
Reakce na alibi:

slniecko děkuji. 

Vím, že tvrdost a další vlastnosti mýdel záleží na olejích a máslech, ze kterých jsou vyrobená.  A taky - U těch mýdel hodně záleží na mýdlence. Mýdlo nesmí ležet ve vodě, to pak napučí. A pak taky závisí na četnosti používání. Já mám ty trávové mýdlenky v obou koupelnách. V koupelně holčičí je to mýdlo v pohodě tvrdé. U Jirky v koupelně měkké, protože když betonuje nebo kove, tak se mydlí často. Slyšela jsem radu, mít rozmydlená dvě mýdla. Jeden den používat jedno, další den nechat schnout a používat to druhé.

​To s tou mydelničkou viem a dávam na to pozor...ale mať v každej kúpeľni dve pevné mydlá rozmydlené, to by ma už asi zachloštili doma. Aj tak máme vždy jedno tekuté a jedno tuhé (to už môj manžel považoval za rozmar, ale ja mám tie prírodné tuhé omnoho radšej než tekuté, ale potom zistil, že sa s nimi lepšie holí ako s pastou/penou na holenie....ale NIE, ďalšie špeciálne na holenie neprichádza do úvahy ), plus v kúpeľni pri vchode do bytu aj dezinfekčné...asi by ma rovno odviedli na uzavreté oddelenie...

Aj keď teda, ladiť vôňe 2 pevných mydiel vždy, to by sa mi páčilo:)))

Ale vďaka za informáciu, je to zaujímavý poznatok, to som doteraz netušila s tým striedaním...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. července 2021 10:18

Le Lion de Chanel

Tohle je jediný mně známý Chanel, který není neosobní a bez duše. Právě naopak. Je to skutečná šelma. Kočkovitá šelma. Její kožíšek je měkký a hřejivý, ta vůně umí být mazlivá... Ale každá kočka má i drápy a špičaté ostré zuby - a když není v náladě nebo jí něco přelítne přes nos, umí kousnout nebo zatnout do vás drápy. A navíc, tohle není ledajaká kočka... je to lev, král zvířat, zapomeňme na to, že by se neprosadil, je to celkem silná pecka. Tahle vůně je kontroverzní. Jsou dny, kdy vyloženě sedne a mazlí se se mnou, a dny, kdy místo abych nosila já ji, vláčí ona mě. Těžko odhadnout předem, jaký den bude jaký. Kočce neporučíš a ona se teprve po nástřiku milostivě rozhodně, zda tě zahrne svou přízní. Ale... nakonec ani ty dny, kdy vláčí ona mě, nejsou tak špatné. Je to dobrodružství. Asi mám štěstí, že i v těch horších dnech jsem stále členem smečky a ona mi prostě jen připomíná svou nadřazenost. Dokážu si ale představit, že jiní to štěstí nemají a stanou se lvu kořistí.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. července 2021 11:02

Panenka Paráda! Popsalas úplně přesně, jak ho vnímám já. Teď na mě při ovonění rozprašovače cení zuby, tak odpočívá ve sklepě

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. července 2021 11:18

Panenka Korsičanka nosila jsem ji v zimě a to byla krásná. do léta nevím, co by ne mě udělala. a to že je vřelejší, než ostatní Chanely, je fakt

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. července 2021 11:21

alibi  Na léto je meruňkový Tyger-Tyger

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. července 2021 11:33

Korsičanka nic pro mě, bohužel