Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 13:31

alibi

Díky za (opětovně) poučné  čtení.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 16:46
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 17:30

alibi 

Teda ta tvoje fata morgana rajčatových listů v Porto Vintage mi zní spíše děsivě, než zábavně.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 20:23

alibi jé, tak to je pravdepodobne tá továreň, ktorú potom odkúpil Molinard.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 20:50

wendulka ne, vážně je to dost dobrý a nečekaně zajímavý :D

slniecko kdybys přišla na podrobnosti, tak dej vědět, budu ráda 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 21:09

alibi 

O.K. Tak snad na ní někdy natrefím. Zábavné vůně já ráda.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 17:29

...čistý parfém Shalimaru, vyhlazený do konzistence jasmínovo-aledehydového oblázku Allure EdP, zakápnut esencí z vůní Parfums d´Empire(možná Cuir Ottoman.?) 

s delikátními poutpouriovými(měkké slamněnky v pryskyřici) tóny hořícími, stydlivě  vypalujícími žhavě sálající cejchy do kůže...

Zvláštně zeleně 

- hladce citrusová bergamotová silice v santalově dřevitém krému, jenž se později zásluhou pačuli ještě dochutí a  zhoustne - 

hořící mýdlový Shalimar parfém s vetkanou étericky hedvábnou živočišností(současně však vnímáte i hladký chlad...)

 Luxusní sofistikovaná distingovanost -

 to je

  Le Lion de Chanel

 ...vůně, jež na pokožce mění barvy a tvary jak barevná sklíčka v kaleidoskopu...

 ...záleží na tom, jak rychle se pohybujete/jak se cítíte...,

 a vůně, která není pro každého

 (no, však také - každý není lvem...)

 ((Le Lion de Chanel = 70% Guerlain/Shalimar : 30% Chanel/měkce vláčné aldehydy/No.5 + Allure EdP))

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 19:38

Myslím, že Le Lion se bude líbit i těm, kteří mají rádi vůni Cabochard...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 20:12

Piper Nigrum

Je libo protáhnout nos?

Kafrová mast, mentolové dražé, snítka kopru a pocukrovaný kousek dřeva … poněkud netradiční záležitost, pokud bych na ni měla nahlížet jako na parfém. Dejme tomu, že by tak voněla mastička na odřený nos při rýmě. Tak to by bylo příjemné. Ale jinak pardon, to ne.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 21:56

Miru 

Shalimar...to vidím pro sebe černě (ostatně pačuli a santal v základu - to je pro mě velmi rizikové duo). Ale zase s Cabochardem mi svítá jiskříčka naděje. Vyzkoušíme...uvidíme...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 04:47

...fakt ta vůně se strašně mění, reaguje.!.

Le Lion de Chanel

...má dnes podobu luxusní měkoučké černé kůže v kožešinově prachově vláčné zlaté pryskyřici s mikrotóny alkoholu.

Ultra lahodné...

...tichá síla lvice...

(dnes něco na způsob Soleil de Jeddah)

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 08:12

Miru A ty nejsi lvice, že se zbavuješ odstřiku?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 11:58

Athalia - Parfums de Marly

Požitkářská …

Chladivá svěžest pomerančové dužiny, nahořklost pomerančové kůry, letmý závan růže a potom vše ovládne nasládlá semišovost. Cítím zastřený kosatec a tón, který dobře znám z Muglerovic Aliena, zřejmě složením avizovaný kašmeran. Úvod je krásný, zbytek průměrný, což je škoda.

Celkově je tato vůně noblesní, trošku temná, smyslná, ale ne pro mě.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 12:37

Miru

Moc hezké postřehy k Le Lion a souhlasím s tím, že je to vůně velmi proměnlivá a pro mě také dost neuchopitelná. 

První informace o složení, odkazy na Shalimar a Coromandel, zprávy o orientálním charakteru vůně, to vše ve mně vyvolávalo přesvědčení, že to bude vůně pro mě.

A asi by i byla. Jen místo lva mám malé přítulné lvíče, které se po ranním pomuchlování někam zatoulá.

Moc se mi líbí teplá pryskyřičná balzamičnost, akcent shalimarovského kouře i pačuli z Coromandelu.

Ruší mě celkem výrazné kožené tóny, které jsou na mé kůži dominantní. A takový zvláštní chlad, který vůní v některých okamžicích probleskuje. V tu chvíli se mi vybavuje majestátně procházející se lev na mramorové dlažbě. 

V každém případě dost netypický Chanel, který bude zajímavé zkoumat v různých teplotních podmínkách. Zatím se moje vnímání omezuje na krátké ranní potěšení, které pak vyšumí někde po cestě do práce... 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 12:54

cinkja Já proměnlivost Le Lion odhalila už ve vlákně značky, ale jednoznačně jsem tam zamítla příbuznost k extraitu Shalimaru. Dnes jsem porovnala a musím se opravit: "lvíče" ve vůni je jen o trochu drsnější než Shalimar. Jinak opravdu 1/2 hodiny přítulné. Pak se zas vrátilo labdanum a... tuto koženou notu v Shalimaru nemám. Tam se rozejdou. Výdrž má Lev oproti Guerlainovi taky slabší - na tričku však drží ze včerejška parádně. Myslím tedy, že se povedl - a třeba i pro pány 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:17

Springtime in a Park (Maison Martin Margiela) - nejdřív jemný lehký vánek...tak jemný a vzdušný, jak císařovy nové šaty. Ale vánek s sebou přinesl postupně sílící závan ovocným cukrem poprášených zelených květinek, ze kterých se vylouply orosené konvalinky s ledovými plátky nakrájené nesladké hrušky. Nejdřív ledová, později spíš hřejivá. V určitých fázích připomíná průsečík guerlainovských Idylle EdT, EdP a Idylle eau Sublime. Navíc s překvapivou výdrží.

Sunshine Man (Amouage) - na prach usušená levandule spolu s dalšími bylinami v pozadí pohozená v jemném písečném prachu. Po rozvonění pak lehký vydrolený tabák s vanilkovou příchutí a několika kapkami velejemné jalovcové s jemným sladkým citrusovým nádechem.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:31

Korsičanka 

Znám Shalimar jen z "novodobé"verze, je to jednoznačně moje vůně č.1 a i přes určité vztyčné body v Le Lion, je Shalimar ve verzi extrait pro mě spíše vybroušený diamant. Ta příbuznost s ní pro mě zase není tak důležitá, když budu chtít Shalimar, nepotřebuji jinou vůni. Mrzí mě ta výdrž, na tohle mě moc neužije.

Dnes jsem nastříkala na šátek a vnímám jí více, ale jinak jsem v tomto smyslu čekala nějakou pecku a to tak určitě není. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 13:52
Reakce na Miru:

Myslím, že Le Lion se bude líbit i těm, kteří mají rádi vůni Cabochard...

​Cabochard mám ráda, jenomže to je takový přítulný voříšek, ne žádná obrovská kočkovitá šelma jako lev.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 14:15

Fleur Jak to tu čteš, zas taková šelma to není:)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 15:55

Korsičanka 

...už ne...

Ukvapila jsem se