Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 18:57
@slniecko u Ectasy mám opět poznámku že z odstřiku téměř nic necítim(řídká pánská) a u Lili mám = Avantgarde Micallef(banán tam fakt nebyl teda), takže musím znova vyzkoušet :)
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 19:54
Reakce na slniecko:

Montale Rose Musk a Black Oud,

Roses Musk je pdrová sladká růže, Black Aoud je "růže z pekel". Jsem zvědavá, co na ní řekne Dalia.

 slniecko Podle složení bych to tipovala na neobyčejný a originální nářez....a ony zatím ťuťuňuňu banánky v čokoládě. I když jako vůně to originální je, ne že ne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 19:58

jerry Taky jsem zvědavá. Jak na ni reaguje Tvoje okolí? Předpokládám, že Tobě se líbí, když ji nosíš.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 20:08

Dalia 

Mě se líbila na první přičichnutí, ale byla jsem si jistá, že to není žádná velká líbivka. přišla mi taková démonická. A komplimenty (a dotazy, co to je) mě proto překvapují doposud.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 20:24

jerry To zní věru zajímavě. Představuju si jako takovou temnou, snad skoro horkou vůni. Asi jí sluší teplo, nebo ne? Dá se přirovnat například k Fordovic Noir de Noir?

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 20:55

Dalia 

Ano - temná a prašná. Noir de Noir je jiný typ vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 22:56

daniela teena-s jerry keď ja neviem, koľko z toho robí moja pokožka. Možno to proste na niekom inom vyjde úplne inak...

 

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 23:11

slniecko 

Podle recenzí v DTB to voní i jinak, ale "tvoje" banánky v čokoládě jsou prostě nejvtipnější.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 23:18

Pekji: Ruh

Odjakživa mě to táhlo k červené. Miluju rudé růže, obzvláště ty šafránové. Ráda je potkávám i v odstínech černého a tmavomodrého sametu. Oranžovou barvu nemám ráda. U mě v šatníku ji nenajdete. A šafránový růže přece nemůžou být oranžový. Jenže Ruh oranžová je. Sytě ambrově oranžová. Hrdě zdobí nově navoskovaný stůl z mahagonového masivu spolu s otevřenou dózou s čerstvě namletou kávou s kardamonem.

JMP Artisan Perfumes: Mossy Soil

Spíš než lesní vůní ji osobně vidím především jako poctu tradičním květinovým chypre jako Magie Noire ve vintage verzi. Kombinuje natrpkle svěží zelený bergamot s mýdlovou růží, zeleným jasmínem a tropickým ylangem. Celá tato opulentní kytice spočívá na plnokrevném mechově zeleném podkladu s příjemně nadávkovaným živočišným kastoreem a cibetkou a koženými tóny. Zároveň díky pudrovému kosatci s bílým pižmem a špetkou vanilku ukazuje i něžnější tvář.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 09:46

Dalia ja ted Black Aoud od jerry testuju (mocne!) a prisla jsem na to, ze je uplne jina na kuzi a uplne jina na svetru. Na kuzi je moc prijemna, kremova, husta a hrejiva, ale na svetru me stipe az do mozku. To se mi jeste s zadnou vuni nestalo, ze by delala az tak velikej rozdil.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 10:14

razorblade Já si myslím, a možná se pletu, že oud potřebuje teplo těla, aby se pěkně rozvoněl. Na oblečení se prostě nerozvine.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 10:55

razorblade Dalia 

A to je přesně jeden z důvodů, proč vůně dávám výhradně na kůži. To, co píše Dalia o oudu, platí pro arabky úplně stoprocentně - potřebujou teplo a to jim teď dá jedině kůže.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 11:51

Dalia jerry nojooo, to jsme my nezkuseny!

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:35

jerry vďaka:)

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:50
Reakce na slniecko:

Tiziana Terenzi

Ecstasy

Ako sa im ešte aj z tohoto zloženia podarilo vyžmýkať ovocné tóny netuším. Ale do toho sa vyvŕbila vlhká lesná hlina, čím mi pripomenula jeden dnes už neexistujúci hustý slivkový sad, ktorý nikto neoberal a na jeseň po daždi boli slivky na zemi v v stave ... blízkom splynutiu s prírodou, ehm. Mám podozrenie, že v zložení bude niečo, čím sa pančuje "oud". No a ako som si na ten sad spomenula, tak sa mi vnútila do pozornosti aj trocha stromovej kôry, my sa snáď k tomu lesu ešte prepracujeme!  No, neprepracujeme, lebo v tomto bode sa rozhodla rozlúčiť. Ako fakt sa snažím, už sa mi podarilo detekovať na ústupe aj trochu kadidla, ale bohužiaľ. Toto je proste pre niekoho iného.

Lillipur

Banánky v čokoláde. Ale nie naozajstný bánán v čokoláde, ale také tie želatínové bonbónotyčinky. Akože také krásne zloženie a ja s ním spravím toto...

​Tak tyhle jsem zrovna dnes náhodou taky zkoušela. Lilipur se mi líbila. Nemám recenze, ale jen poznámky. 

Lillipur - Krémově proslazená vůně květin. Světla, příjemná a zároveň chumlací. Trocha koření, trocha tabáku a dřev a vše dohromady je příjemná kombinace. Kdybych ji dostala, tak neodmítnu.

Ecstasy - Tahle vůně je hodně kadidlová, ale kadidlo je tam v takové čisté podobě, takže vlastně není ani zajímavá. Je to kadidlo při otevření dveří kostela, který se jde chystat na půlnoční bohoslužbu. Vlhko, zima, zemina, hořící svíčky. Jak se kostel postupně zaplňuje výzdobou, tak se přidávají květiny, zeleň. Někdo přinesl i vánoční cukroví na ochutnání pro ostatní. Přes všechny vzpomínky se mi vůně nijak nelíbí.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 17:08

Porpora (Tiziana Terenzi) - růže v pryskyřici - převažují kyselé tóny a la Lipo, ale probleskává mezi nimi sladce kouřová ambra. Po chvíli to vypadalo, že kyselkavost zmizí a převládne dřevitá pryskyřice, ale růže nabrala olejově igelitový směr, která tlumily listy pelargonie.naložené v ledovém pižmu Moje nejpblíbenější růže jsou v Cabaretu a Mon nom est rouge a tyto vůně jsou v Porpoře přítomny obě - dřevitě ledová pižmová růže z Cabaretu hnad na začátku a Mon nom est rouge v podobě růže se suše zelenou pelargonií po rozvonění. Nemít důkladnou zásobu Cabaretu, nerozmýšlela bych se...

Flower Market (Maison Martin Margiela) - květiny...tedy spíš květinky -  v čele s lehkou zelenou frézií připomínají spíš ledovou mlhu. A hohužel takto nějak by se dala charakterizovat i intenzita a výdrž. Vůně pro vílu, která nechce, aby někdo poznal, že se navoněla.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 23:16

Olympic Orchids Artisan Perfumes: Gujarat

Je pozvánkou na trh do krámku indického obchodníka s kořením. Najdete u něj čerstvou kurkumu, zázvor, kardamom, šafrán, kmín a samozřejmě kari. jehož oproti tomu ze Santal de Mysore naštěstí nemá tunu. V nabídce má i sladké citrusy, šťavnaté mango. Ve srovnání s Lutensem je jeho obchůdek kromě santalu, prosycen navíc vůní páleného kadidla a agarového dřeva a vyzdobený pačuliově kořenitými růžemi.

Serge Lutens: Des clous pour une pelure

Že je v rámci momentálních protikoronavirových opatření zakázáno popíjení alkoholu na veřejnosti? Nevadí. Stačí sáhnout po Des clous pour une pelure. Voní totiž jako Žába neboli modré Curacao s pomerančovým džusem. Serge nám do něj akorát navíc zamíchal hřebíček a nastrouhaný muškátový oříšek. Jenže by to asi nebyl Lutens, aby zůstal v líbivé poloze, takže netrvá dlouho a z Žáby se nakonec vyklube Stará myslivecká s ginem a vodou po holení, kterou zmiňuje v recenzi andry. Tak na zdraví!

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 09:24
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 09:38

alibi to je moc hezke. miluju tvoje exkurze

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 11:02

viktorka_od splavu Já taky

alibi Díky za nové zajímavůstky