Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 22:49

Dalia 

Aoud Black Candy je dobrá, ale moje top vůně s lékořicí je teď jednoznačně Cicatrices.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 22:54

wendulka Cicatrices říkáš? já na ni teď trochu pozapomněla.. díky za připomenutí!:-)

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 23:12

JMP Artisan Perfumes: Delusion

Euridike našla v Roses on Ice od Kiliana Sněhovou královnu a Kaje, ale na mou nejoblíbenější postavu z téhle pohádky zapomněla - na Gerdu, která se vydala na dalekou pouť, aby Kaje zachránila. Já ji našla v Delusion. Gerda s tvářemi zrůžovělými od štiplavě mrazivého kadidla překonala ve svém skořicovém kožichu závěje drceného černého pepře a s pomocí hřebíčku rozehřála zmrzlé ambrové srdce ledové vládkyně.

Blackbird: Ophir

Ofir je podle Bible bájnou zemí, kde se nacházely slavné Doly krále Šalamouna, zdroj jeho nesmírného bohatství. Pověstným zlatem této vůně je mléčné santalové dřevo s tóny kořenité růže a oříšků (především originální pistácie a tonka s mandlovým buketem) s harmonickým kadidlem a semišovým šafránem. O napětí se stará jehličnatý cedr se snítkou sušené levandule s tóny sena. Nevěřila jsem, že by mohla existovat santalovka, která by mohla konkurovat Lutensovi, ale Ophir to zvládá bravurně.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 11:13

Les 4 Saisons: White Sea (M. Micallef) - ze sladkokyselkavé ambry se pomalu vynořují snítky bylinek - čestvě utržená rozmarýna, něco málo suché levandule a lehký závan pačuli. A všechno se to uložilo do santalové krabičky vystlané hoblinkami kouřového ambrového mýdla s občasnou probleskující nahořklou citronovou kůrou. Tohle "Moře" je spíš sluncem prohřátý palác s naleštěnou dřevěnou podlahou kdesi v Orientu a v dojezdu pak sušená levandule a rozmarýna postupně rozemnutá mezi prsty.  Vůně sice pánská, ale nositelná i pro odvážnější dámy - v jedné fázi je hodně podobná Amour de Palazzo. Velkým pozitivem je absence ovoce (citrusy nepočítám), květin a jakýchkoliv gurmánských tónů.

Velvet Dusk (Novellista) - zelené fialkové listy pokryté trochou pudrového prachu postupně vymizely a místo nich přišel zprvu zelený, postupně jemně kouřový vysušený cedr s kořeněně nektarovou "polevou". je na hraně unisexu a vůně ryze pánské - začátek velmi slibný, bohužel konec velmi tuctový.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 22:34

ArteOlfatto: Black Hashish 

Zahřívací vůně na pošmourné dny. Trochu kouře z kadidla, tabákové listy a vůně kávy. Sládne a houstne, káva je asi ozdobená krémovou čepičkou. A pak ještě cedr a ve výsledku je tu příjemné zakouřené dřevo s ambrou.

 

ArteOlfatto: Paropamiso

Chladivá citrusová vůně na horké dny. Citron s pepřem a magnolie na zeleném mechově pačuliovém trávníku ve stylu lehké chypre. Jen tím obligátním dřevem a pižmem v základu se řadí ke spoustě podobných vůní.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 22:02

ArteOlfatto: Habano Vanilla

V hustém medově ovocném krému okořeněném hřebíčkem, skořicí a plátky pomeranče plavou lístky tabáku. A tuto hebkou tábákovou směs smícháme ještě s velkou porcí vanilkově tonkového krému.

 

The Gate: Sensual Dreams

Přestože je to vůně ovocně květinová, nevoní tuctově nebo synteticky a už vůbec ne ulepeně bonbónově. Naopak, má punc luxusu. Ovocem je v tomto případě nektarinka a jablko spíš jako květ jabloně, ve kterém se skrývá budoucí plod. Lahodný karamel a ještě malina, a ne, není toho moc, protože v pozadí už čeká lehounká tuberóza a ylang ylang, balzamický benzoin a krémová tonka. A trochu živočišného tepla, protože máme vůni smyslnou a ne gurmánskou. Nakonec malinko pačuli a vetiveru, abychom se dostali z oblaků zase na pevnou zem.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 22:59

blackviolet 

Koukám, že jsi s Black Hashish dopadla lépe jak já v tom konci.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 23:10

JMP Artisan Perfumes: Eccentricity

K výstřednosti má tahle gurmánsky laděná mléčná santalovka podle mě hodně daleko. Tedy pokud tím není myšleno, že vám nabídne likérové višně v hořké čokoládě a hrst praženého kokosu. Především vás ale pozve na šálek výborného karamelového cappuccina s máslovým croissantem s vanilkovou náplní, sypaný najemno posekanými mandlemi a přitom vám nezpůsobí inzulínový šok.

Pekji: Zeybek

Vůně údajně čerpá inspiraci ze stejnojmenného sólového tureckého lidového tance pro muže. A sebevědomí tomuhle kafrově levandulovému tanečníkovi v kožených holínkách se zálibou v kvalitním aromatickém tabáku a amarettu rozhodně nechybí. Když zrovna netančí nebo neskládá snopy sena, prohání se prašnou stepí na koni.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 09:37

wendulka To ano, na mně byla celkem neškodná .

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 12:30

Honour Man (Amouage) - led a jinovatka v v pudrovém vichru - pižmové svěžesti je na začátku opravdu vrchovatě. po rozvonění nastala i změna teplotní - jemně kouřová nasládlá pryskyřice se znatelným oudově živočišným tónem a s vysušeným jedlovým jehličím (i nějaká hoblina by se našla) a lehce nazelenalý nasládle oříškový vetiver. U toho počátečního "vichru z hor" by mě nenapadlo, že nakonec skončí jako hodně chlapácká podoba Hermessence Vetiver Tonky. Sice pánská, ale dovedu si ji představit jako unisex. A troufám si odhadnout, že toto musí být skvělá vůně do letního vedra.

Mon Parfum Cristal (M. Micallef) - první dojem: sladká broskev z vintage Tresoru ve velejemné likérové podobě - ale přesto svěží. Rozvoněla se do jemné nektarové ambry s lehounkým tónem růžového mýdla. Lehká, přesto vysoce elegantní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 14:27

Dorazila první várka objednaných vzorků a u dvou zatím vyzkoušených považuji za svoje vítězství, že jsem odolala pokušení zbavit se jich na předloktí osvědčenou metodou s tuhým deodorantem.

Zatím tedy jen ve stručnosti: CdG Rouge - maliny na tripu v čerstvě vykopaném hrobě; Copper - pendrek zalitý do asfaltu s karamelovo-mátovou polevou, stoupá z něj tabáková pára. Obě dvě mi působí mírnou žaludeční nevolnost.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 17:37
@Fleur tak ty CdG musím mít :D
Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:47

teena-s Ráda bych si přečetla, co se z nich na tobě vyvrbí. A to jsem tu Rouge zvažovala jako tip naslepo na vánoční dárek pro mě od manžela!

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 21:14

Fleur  To musi byt jizda ty vune! CdG je ma oblibena znacka, ale tohle teda nevim nevim...

Ja jsem naposledy takhle drhla z ruky 1926 Turandot Puccini Histoires de Parfums!!! Hruza!!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 21:36

Luna A na tebe právě myslím, protože jsem si na spravení nálady dala do výstřihu Zagorsk a teď si vypadám, že procvičuji krční páteř, protože se té vůně nemůžu nabažit .

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 21:40

Fleur Nedivim se, ta vune je uzasna. (Miluju ji v opravdu krutem mraze, to je primo mysticky zazitek). Ale vydrz bohuzel zavratna neni.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 13:08

Fleur jako novopečená fanynka CdG se musím důrazně ohradit  Rouge je boží, o hrobu ani památky. Zázvor s trochou pepře a tou červenou řepou je úžasně nakombinovaný- řepa je tam nesmírně fresh a nasládlá, zároveň ale správně zemitá, žádná sterilovaná hrůza z kantýny. Kadidlo tam nemám doutnavě čpavý a pačuli je tam pro mě tak akorát bez sklepních / hrobových konotací. Je taková sytá, ale ne těžká. Pro můj nos fakt zajímavá,  pořídím hned, co si nadělím pod stromeček Floriental. Zagorsk unosím i do práce, dokonce s pochvalou, s tou mizernou výdrží má bohužel Luna Copper se mě líbí, ale jako vyloženě pánská, leč drahý by jí nejspíš nenosil.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 13:25

Fleur pobavilo, ale Copper se mi zda dobra ale v tom pripade opatrne na Iris Malikhan, pokud bys zkousela - ma jiste stycne body.

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:05

marieu Floriental zavidim, ta je uzasna. Ale nekoupila jsem si ji opet kvuli slabe vydrzi. Snad na tobe bude lepsi.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:13

Luna určitě to není držák na 2 dny, ale ani mi nepřišlo, že bych musela přiživovat neustále . Sillage nebude závratná, ale pro potěchu sebe sama to bude nanejvýš ok. Přijde mi, že v práci ani nemůžu kolem sebe omračovat (zdravotnictví), nota bene vůněmi, které nejsou všeobecně líbivé. Navíc jsem zahlídla online cenu už kolem 2,1tis., tak jsem se rozhodla, že si to sama pro sebe pohodlně ospravedlním