Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 15:59

Miru Tak hlavně, žes prodala...Ale popsalas ho skvěle!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 16:24

cinkja Korsičanka 

- já ji zas na chvíli dala do inzerce, právě proto, že zrovna shalimarovské období nemám

(před nedávnem jsem půl flakonu Shalimaru prodávala...)

- jenže ona se mění. Během dne - objevují se různé varianty, kdy je výraznější jiná ingredience, teplota - z chladivé na zahřívající nebo i z kůže hořící, během dní - úplně změní zaměření vůně/první den výrazně pryskyřičnatá, druhý den spíše kožená...

- je mi na ní velmi sympatické, že se mi napřed, ne že by nelíbila(kvalita byla cítit okamžitě), ale nazapadla do škatulky = "jsem ráda, že ji mám!", proto ta inzerce... Jenže ta její jinakost je přitažlivá, líbí se mi, že je jiná a

krásu v sobě má...

- dnes ráno se mi právě na kůži pomalu rozlévala olejová skvrna ze studeně zlatých odstínů teplých pryskyřic, a ta líně táhlá hedvábná masa pod sebe schovávala takovou tu tenkou, ale velmi luxusní a velmi lesklou černou kůži, takový lahodný černozlatistý oblázek, pružný, hladivý, teplý, chladivý

- no, jedna kolegyně dnes v práci, že prý, co to tu tak krásně voní.?

- a jiná kolegyně prý, Miru, co to máš.?(nakrčený nos a pohled, který říkal, že je to hodně divný). A já, no, to je nový, co cítíš, líbí se Ti to.? A ona mi přivoněla ke krku, pak poodešla ode mne na cca dva metry a čichala ve vzduchu(takže to asi zanechává stopu...), zase se vrátila ke mně a že je to prý jak stará dřevěná, lehce zatuchlá skříň. A já, že to je nová vůně od Chanel, exclusivka. "Hm, no, je tam santal, moc santalu", zmírnila své hodnocení...

- na mně drží beze změny intenzity několik hodin, po cca pěti hodinách mírně slábne, ale drží pořád velmi dobře

- nejlépe vůni vystihuje, podle mě, našlapování lvice, lva... ...ty velké silné tlapy, a přesto našlapují ve vyprahlé stepi měkce a neslyšne a vy víte, že se blíží nebezpečí...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 16:25

Korsičanka 

neprodala. Stáhla jsem inzerát...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 17:21

Miru  Dělá to na mně taky. Velká zvláštnost

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 17:50
Reakce na cinkja:

Ruší mě celkem výrazné kožené tóny, které jsou na mé kůži dominantní.

Hm, to zní úplně jak moje trápení s labdanem v Grand Soir.

A takový zvláštní chlad, který vůní v některých okamžicích probleskuje. V tu chvíli se mi vybavuje majestátně procházející se lev na mramorové dlažbě. 

​A tohle zase jako moje trable s White.

Sice si po tomhle raději už moc nedělám naděje, že by byla pro mě, nicméně ta mnohonásobně zmiňovaná proměnlivost stále vzbuzuje mou zvědavost alespoň po prozkoumání.

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 18:32

wendulka 

Tak vnímání vůní je tak subjektivní, že naděje umírá poslední .Naopak, je to výborný materiál ke zkoumání. Mně tahle proměnlivost velmi baví, nebaví mě ta výdrž. Může to být i tím, že velkou část dne nosím respirátor a jsem tím asi dost limitovaná. Spíše mě to překvapilo, všude píšou jaká je to šelma .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 19:04

Korsičanka 

...tomu já říkám parfémové mistrovství.!.

To, že vůně člověka nenechá v klidu - nutí ho přemýšlet, snažit se zachytit něco, nějakou jistotu, podstatu, konstantu, provokuje, štve, láká, přitahuje...

Jo, takhle by to mělo vypadat.

Prostě 

BRAVO!, Mr. Polge...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 19:19
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 19:44

cinkja 

Jasně, že je to subjektivní. Nicméně má domněnka vychází hlavně z vědomí toho, že konkrétně v těch Chanelech mám zrovna s tebou asi největší shodu ze všech.

Mně proměnlivé vůně taky vůně baví zkoušet. Kterou z nás taky ne, že? Ale zase se už znám natolik dobře, že pokud mě proměnlivá vůně čímkoliv dráždí, raději zůstat jen u studijního vzorku.

Mno, tak to jsme zase u toho subjektivního vnímání, protože třeba pro mojí mamku, je šelmou i Shalimar, tak proč ne Le Lion, že ano?

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 20:14

wendulka

Já u studijních materiálů v posledních měsících většinou i setrvávám Zkoušení mě baví moc, ale nějak se to dál neposouvá. Ale také dobře. Za největší parfémové potěšení (vedle nového Shalimaru) pokládám svíčku Rose Delight.

Dnes se ke mně dostalo několik vzorků téhle značky https://theperfumersstory.com/, tak to třeba prolomím

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2020 20:32

cinkja 

Měla jsem to dlouho podobně. Pak přišel jarní lockdown a vzorečky z lulua a před pár dny dorazila druhá várka ze stejného zdroje a průlom v obou případech.

Tak pokud prolomíš, tak se nezapomeň podělit o dojmy.

Jinak na nový Shalimar se těším moc. Vyzkoušela bych už dávno, ale vzpomněla jsem si, jak jsi kdysi vydržela nevyzkoušet Ne m´Oubliez Pas až do Vánoc, když to měl být dárek a rozhodla se letos pokusit se o totéž.

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 02. prosince 2020 20:46

Přátelé, Lev se mi mstí, protože jsem jej prodala! 

Stříkla jsem si jej na předloktí včera v 9 hodin dopoledne, včera večer se myla žínkou a dnes večer ve sprše jej normálně znatelně cítím!

Je fakt, že tam konečně mám kůži a pryskyřice, pačuli je pryč. Takže, po 36 hodinách, je to tam! Mně vždycky všechno strašně dlouho trvá...

Offline alzbeta1985
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2020 12:18

Dostala som vzorku od Byredo -  Bibliotheque

Toto je podla mna prva znacka, ktora naozaj dokaze zachytit vonu miestnosti. Nadhera! Ako kniznica so storocnymi knihami, ale v tom dobrom zmysle. Cista retro nostalgia. Nic podobneho som nestretla. Prijemna kozena/drevita vona s oconymi tonmi. Ako stvorena do chladneho pocasia. Skoda ze je takmer vsade nedostupna... 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 17:47

Voľačo pre puberťákov...vlastne neviem, či to nepatrí do detského vlákna

Aj keď In the Wild by som asi vedela nosiť aj ja.

https://idleperfumist.com/2020/12/02/maison-matine/

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 19:49

...dnes 

Le Lion de Chanel

voněl hlavně po měkce prašném kouři, kouřová vůně s mikrostopou santalu.

Nepřiživovala jsem ji, nechala jsem ji přes den volně dýchat svým tempem, slábnout, odejít...

(proto jsem přes den přistříkla Club(Black) Mercedes, dokonalou, elegantní vanilku)

...a teď, večer, nový střik a 

na kůži mám hutnou, plástově voskově namedovělou, sytou, tmavě zlatou ambru, která přechází do prachového vláčného ambrového nadýchaného krému...

Takže nyní -

ambra. ...večer je delikátně horce ambrová...

Offline alibi blogger
Avatar
3958 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 19:50

slniecko super článek. A vždycky mě baví, co na to naše děti a polovičky, protože to neberou tak vážně jako my :)

Zajímalo by mne, co by na ty vůně řekla moje Evča

Offline alibi blogger
Avatar
3958 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 19:51

Miru koukám, že Le Lion řádně prozkoumáváš a hraješ si s ním 

Offline alibi blogger
Avatar
3958 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 19:54

Zkouším vzorky Le Labo a děsně mě to nebaví :/

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 19:55

alibi 

...to nejde ho nesledovat. On se neustále mění.

Chtěla jsem dát ráno do práce jinou vůni

(těšila jsem se na znovu po několikáté pořízenou Nomade, ale jedno ovonění druhé ruky a věděla jsem, že ne... Jak člověk dá na kůži Chanel, je pak těžké změnit směr...),

tak jsem si jen jednou stříkla na kůži a to jsem sledovala...

(a vzala s sebou Club/Black, na přiživování - tu kombinaci mi v práci chválili...)

No, a teď po sprše jsem byla zvědavá, co zase vymyslí..?. A jo, vymyslel...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 20:02
Reakce na alibi:

Zkouším vzorky Le Labo a děsně mě to nebaví :/

​ta růže se mi třeba líbí, ale ta cena je neadekvátní.