Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:15
Reakce na wendulka:

Dalia 

Aoud Black Candy je dobrá, ale moje top vůně s lékořicí je teď jednoznačně Cicatrices.

​Vendulko, znáš víc vůní od Mancery? Já vlastně jen tuto jednu. Máš na tu značku nějaký názor?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 18:21

Dalia 

Pár jsem jich zkoušela, ale vyloženě mi utkvěla jen tato, že jsem si od ní jednu dobu pořídila i větší odstřik. Takže souhlasím s většinovým názorem, že se v podstatě jedná o takovou alternativu k Montale.

Online Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 18:22

Dalia Mala som raz od Hanky Žabky vzorku Aoud Cafe Mancera a tá je dosť dobrá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 18:39

wendulka Biely kvet Zajímalo by mě, jestli je lepší Montale, nebo Mancera? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 18:46

Dalia

To asi záleží na tom, co momentálně preferujes. Za mě jsou nastejno. 

Online Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:01
Reakce na Dalia:

wendulka Biely kvet Zajímalo by mě, jestli je lepší Montale, nebo Mancera? 

​Montalky sú asi väčší kaliber, nemala som ešte žiadnu, ale vždy ma pred nimi niekto varoval.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:17

Biely kvet To je hrozně individuální. Já třeba vidím, že máš Rose Flash a to je podle mě zabiják. Před pár dny jsem ho zkoušela na ruku, v Brně, a cestou domů jsem byla z té vůně neštatná, jak byla silná a nebylo mi z ní dobře. Tím chci říct, že právě montalky mně osobně přijdou v podstatě nekonfliktní a pohodové. Určitě není třeba z nich dělat strašáka.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:28

Dalia 

...nejsem sice Vendulka, ale dovolím si názor - obě značky jsou jakoby ploché, placaté... Nemají hloubku(vrstvy.

Ale když už, tak asi raději Montale. Ty vůně mají aspoň jakousi hustotu. Mancera - to je taková hustá voda.

Zkoušela jsem jednu vůni, Black Line https://www.parfumanie.cz/database/detail/black-line-mancera.

Jako kdybych je brala jako mainstream, tak lepší průměr, když jako niché - podprůměr

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:56
Souhlas s @Miru Montale jsou pro nás co to rády hustý,nedovedu si představit mít jen vůně této značky pro jejich monotónnost a jednolajnovost(po čase musí nudit a ubíjet) ale když mám chuť se "přežrat" růží,čokoládou,ovocem a čímkoli tak tohle má schopnost nasytit,když mám chuť na sladký tak si raděj dám poctivej zákusek a ne mrkvovotvarohový dia koláč že jo :D Ale všeobecně mám raději když jsem překvapována(příjemně) a je lepší když z okurkové vůně ucítím šeřík než když z flakonu s nápisem oud cejtim kilometrovej oud (Mancera možná má nějaký špeky ale ty jsem zatim neobjevila, a navíc ty montakyslíkový bomby semi děsně líbí ) ;)
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:04

Miru Já mám s montalkami dobrou zkušenost, právěže vývoj u nich vnímám. Asi mám pro ně tu správnou chemii. Dokonce i taková Chocolate Greedy, která patří k těm jednodušším vůním Montaleho stáje, na mé kůži prochází proměnou, nemá jednu vrstvu. Ale jo, každý máme jiný nos.

teena-s Hele, zrovna mám na sobě hojně Aoud Queen Roses a je to celé takové mazlivé, ten oud na mně vrní jako kotě.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:10
@Dalia to je jasný-je to růžový kotě :D to byl jen příklad(přišlo mi že to napsaný vypadá "hůř" než kilometrovej iris) :D já si v ouďákách taky libuju ;)
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 21:52

marieu Nejspíš si to s tebou rozházím , ale ani na druhý pokus to nevyšlo lépe. Recenze nechám ještě pár dnů uležet, ale ve výrazný posun už nedoufám.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 21:58
Reakce na teena-s:
@Dalia to je jasný-je to růžový kotě :D to byl jen příklad(přišlo mi že to napsaný vypadá "hůř" než kilometrovej iris) :D já si v ouďákách taky libuju ;)

​Přesně tak, je to růžový kotě.

Montakyslíkový bomby chápu jako flakony a ty se mi právě taky hodně líbí.

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 12:45

Fleur no jo, asi to přežiju

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 15:57

Dalia to je asi vôňa od vône...keď si trebárs porovnáš od Montale Rose Musk a Black Oud, nájdeš tam nejakú spojitosť? Pritom ruža je v oboch. Od Mancery mám pocit ža majú trošku neobvyklejšie kombinácie, že sa viac "hrajú"....ale trebárs Chypre Vanille od Montale je tiež netuctové...

Proste len skúšať.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 16:00

Tiziana Terenzi

Ecstasy

Ako sa im ešte aj z tohoto zloženia podarilo vyžmýkať ovocné tóny netuším. Ale do toho sa vyvŕbila vlhká lesná hlina, čím mi pripomenula jeden dnes už neexistujúci hustý slivkový sad, ktorý nikto neoberal a na jeseň po daždi boli slivky na zemi v v stave ... blízkom splynutiu s prírodou, ehm. Mám podozrenie, že v zložení bude niečo, čím sa pančuje "oud". No a ako som si na ten sad spomenula, tak sa mi vnútila do pozornosti aj trocha stromovej kôry, my sa snáď k tomu lesu ešte prepracujeme!  No, neprepracujeme, lebo v tomto bode sa rozhodla rozlúčiť. Ako fakt sa snažím, už sa mi podarilo detekovať na ústupe aj trochu kadidla, ale bohužiaľ. Toto je proste pre niekoho iného.

Lillipur

Banánky v čokoláde. Ale nie naozajstný bánán v čokoláde, ale také tie želatínové bonbónotyčinky. Akože také krásne zloženie a ja s ním spravím toto...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 16:17
Reakce na slniecko:

Lillipur

Banánky v čokoláde. Ale nie naozajstný bánán v čokoláde, ale také tie želatínové bonbónotyčinky. Akože také krásne zloženie a ja s ním spravím toto...

​No teda

Možná je to i hezká vůně? Ale asi by se za chvíli přejedla...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 16:20

slniecko Black Aoud ještě neznám, ale měl by mi přijít vzorek. Během dalších dnů budu zkoušet další vzorky - Oudmazing, Mukhallat a Vanille Absolu, které mi přišly dnes.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 18:04

Dalia Mukhalat se mi kdysi líbil, ale teď už ho nikde v e-shopech nevidím

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 18:15

Korsičanka Ale jo, je k sehnání - Notino, Elnino ... 

Před lety jsem ho měla, takže vzorek jsem si koupila na připomenutí. Uvidím, jestli z toho nakonec bude flakon.