Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 17:28
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:15

slniecko Moc pěkný článek, díky!

Ta Vega mě trochu navnadila a akvatické tóny zase zchladily. Vody Gangy mě měly varovat.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:31
Reakce na blackviolet:

Vody Gangy mě měly varovat.

A ono je to v konečnom dôsledku príjemná unisexová chumlacia vôňa.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:32

Parfums BDK: Rouge Smoking 

Vzdušná třešňovo pudrová vůně. Třešně mají tmavočervenou pevnou dužinu a nepůsobí bonbónově, ale trochu likérově, asi jako třešně vyloupnuté z čokoládového Mon Cheri. Jen místo čokolády tady je marcipán. Spolu s pudrem ale nevyzní provoplánově gurmánsky, a to ani s tonkovým a vanilkovým krémem, který se provzdušňuje a stává se čím dál tím víc pudrovějším a ambrovějším.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:34

blackviolet 

...je nějaká podobnost s Lost Cherry.?

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:38

slniecko opravdu neobvyklá kombinace vůní a originální nápad s mandalou. Děkuji za zajímavý článek

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 18:38

Miru Možná tou likérovou třešní s marcipánem, ale Rouge Smoking je jednoduchá vůně s pudrem, Tom tam má něco navíc, jeho Lost Cherry je sofistikovanější a propracovanější.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 22:38

Moresque: Jasminisha

Je zářivou bílokvětinovkou, v níž si ale na samotný jasmín musíte počkat. Je ukrytý pod tunou kandovaného zázvoru a mandarinky se sladkým pomerančovým květem a čistě sám o sobě je lehoučký jako např. v Promesse de l´Aube. Plnost mu kromě zmíněných složek dodává i hřejivý ambrově dřevitý základ s vanilkou a bílým pižmem.

Nishane: Muskane

Bílopižmový solifor? Ani náhodou. Souhlasím s andry, spíš než Muskane by se měla jmenovat spíš Poudrane. Samý pudr, jehož dusivost krotí kyselé maliny, nikoliv však jeho sterilní škrobovost. Je dcerou Kenzo Flower. Chybí jí vyzrálá pryskyřičnatá léta, která si kromě většího množství fialkového pudru přidává s pomocí růžové rtěnky a naškrobenými vanilkově žlutými svátečními šaty.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 11:56

Spirito Fiorentino (Tiziana Terenzi) - po prvních pár milisekund se mihla velmi autentická Baccarat Rouge 540, ale pak nastoupila chirurgická ambulance: ajatinovou tinkturou ránu vydesinfikujeme - nešetříme, čím víc, tím líp - a přiložíme sterilní obvaz. Tento exkurz do tajů léčebných postupů ale naštěstí trval jen pár minut - objevily se typické krystaly cukru na plechové misce a BR 540 ohlásila návrat. Nepřišla ale sama - jako doprovod si vzala čerstvě oloupanou březovou kůru s nemalým množstvím mízy a zakouřenou (a trochu i zašmírovanou) hrubě vydělanou kůži. A v kombinací se stále přítomnou desinfekcí se mně osobně líbí víc než BR540, navíc i výdrž je famózní. I když tedy inspirace, vč. barvy flakónu, je hodně okatá (a u nikovek ne zcela obvyklá).

Summer Flare (Novellista) - rozmačkané bobulka zralého červeného rybízu postupně zakrývané zelenými rybízovými listy s ovocnou žvýkačkou. Bohužel rybízové soaré se velice rychle zvrtlo do štiplavě sladké jasmínové vůně z laciného osvěžovače vzduchu.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 11:59

Nezkoušela, ráda bych - ale ona už asi nebude dostupná? Byredo Unnamed. Mohla by se mi líbit? Les nasladko?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 21:01

Tiziana Terenzi:

Casanova

Zaujímavé, zaujímavé, zaujímavé. Jazmín s bergamotom sú zaujímavá dvojica, tuto pôsobiaca príjemne zelenoovocne, pravdepodobne aj s prispením figového listu. Veľmi priezračný kožený tón sa drží v pozadí, skôr ako akési spojivo. Pôsobí to dohromady paradoxne nekrikľavo, ale neutiahnuto, má to výdrž aj priestorovosť a pri tom je to akosi takmer zdržanlivé. Veľmi pekná, unisexová až jemne pánska vôňa. Uvoľnená, ale s noblesou.

Dionisio

Sladká ambrovitá hmota s pižmom, sladká vanilka, živičnaté tóny a akože asi fakt jazmín, len je chudák okvickaný a lepkavý od toho zvyšku. Niečo ako tak starý a cukornatý lekvár, že už nie je jasné, z čoho tak mohol byť, alebo mimoriadne nevydarené ťažké sladké alkoholizované víno. Chudák Dionýzos, toto nebola najlepšia kombinácia, zajtra ho asi čaká slepačia polievka a ibalgin.
V čom sa ovšem zobudil, odmietam komentovať, snáď len malá nápoveda, áno, ten oud v tom bude hrať svoju rolu...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 13:11

Silk Destiny Novellista

...začátek se nese v duchu odéru Sidolux na podlahy "Blue Flower".

Jako na podlahy super!, ale jako vůně pro ženu - děs. Škrabavá chemie.

No, pak se to usadilo do, už snesitelné, pepřem trpké a jemně drhnoucí tlumené hrušky, která po chvíli zmizela v neurčitých naovocnělých květinkách.

Nuda. Tak na úrovni vůní Guess, ne-li méně.

(jo, to je tak, když se každej snaží dělat parfémy...)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 17:25
@slniecko děkuji :D
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 21:06

teena-s

Urobila som značke aj vlákno, tak šup-šup, nech je to aj niekde zhromaždené:

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/znacky:c13/t4596.htm?page=1&_fid=2x2g#m707659

A teda ďalšie Terenzi vône:

XIX March

Pomaranč aj so zelenými lístočkami, veľmi vydarené, ako živé. Lenže po čase sa prestrieda s niečím, čo by som nazvala Protomonguerlainom, navrch so škoricou, čo v tomto prípade nebol šťastný nápad. Alebo by možno bol, keby sa tá škorica pridala k pomaranču sama a hento zamkla niekde v laboratóriu. Bohužiaľ z týchto dvoch to skôr vzdá škorica. Potom to už len dožíva v takom nejakom umelosladkolevanduľovom igelite.

Foconero

Citrusy s bylinkami, citrón a limetka a zeleň, nie, nič, čo by pripomínalo mojito, toto je proste jasné, citrusovo-žltozeleno-žiarivé, k tomu slaný tón, nie morskoslaný, ale ako keď človek privonia k soľničke. Nádherná letnička a na citrusovku so solídnou výdržou.

Vele

Sladučký dezert z exotického ovocia, piškót, na tom nejaký sladký smotanový krém a navrchu želé s kúskami v cukre odležaného manga, marakuje a iného exotického ovocia. Pekná, milá gurmánka a drží.

Afrodite

Broskyňa a biele ríbezle. Nádherná kombinácia a musím si ju zapamätať na budúce leto, keď budú znova zrelé.
Potom prídu na rad púdrové tóny, možno orgován, možno nie, rozhodne ale vanilka a pižmo, v každom prípade sú ale nežné, nevalcujúce, nedusivé. Postupne priľnie ku koži v krémovejšej forme a v tejto forme slabne až kým sa neodporúča úplne Veľmi príjemná vôňa..

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 21:15

Miru 

ad Novellista - ty vůně jsou ode zdi ke zdi. Flakónky jsou tedy moc krásné - mě tenhle minimalismus oslovuje. Propagační doprovodný text je zajímavý a styl neotřelý.

S obsahem je to horší - nadprůměr (Unique Wood), průměr, ba i dno (Summer Flare).

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 04:47

jerry 

...jo, flakony se mi taky hodně líbí. I italsky znějící název. Ale jinak... No, třeba kdybych zkusila i jiné, jak píšeš...

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 09:48

Dneska nemůžu odtrhnout nos od zápěstí s Rouge od CdG. Je to, OMG, jak nějaký druh iniciačního zážitku. Musela bych se pokaždý usmívat nad tou červenou řepou (řepa v parfému, vážně?) kdyby to jinak nebyla tak vážná věc. Takový "utrejch" v tom nejlepším slova smyslu. A ten úchvatný flakon... podtrhla bych každý slovo v recenzi od euridike  a ten závěr dvakrát. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 11:56

Aoud Black Candy - Mancera

Černá saténově lesklá a krémově hladká textura s jemným sladce lékořicovým akcentem.

Jednoduchá, ale vcelku příjemná, elegantně vyznívající vůně.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:25

Tiziana Terenzi:

Cassiopea

Jo. Bonpar je to správne slovo. Alebo hrsť Haribo medvedíkov vysypaná do úst bez vyberania farieb. Potom to zosladne takým iným neovocným, skôr pižmovo-vanilkovým spôsobom, ten zvrat je skoro až viditeľný, taký je prudký, proste za tým úvodom niekto práskol dverami, potom chvíľka tichého vanilkového piškótu a ochvíľu už nič.

Porpora

Juuuuj, toto je dobré, dobré, dobré!!!! Cítim samé červené ingrediencie, červenú ružu, no neviem či malinu, podľa mňňa skôr zrelé červené ríbezle, alebo tak dobre, som ochotná uznať ríbezle S malinou....a ono to vôbec nie je sladké! Navrch to celé dopĺňa trocha kadidla a tón úplne čistej a novej kože, nejakej kvetináčovej zelene fikusoidného druhu, alebo možno listu africkej fialky, proste je to na jednej strane príjemne domácke na strane druhej dospelé a tak trochu ako prísne. Rozhodne to zapadá do dnešného trendu dospeláckych, nedievčenských ruží.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 22:23
Reakce na slniecko:

Porpora

Juuuuj, toto je dobré, dobré, dobré!!!! ......

Rozhodne to zapadá do dnešného trendu dospeláckych, nedievčenských ruží.

​Přesně jsi to vystihla