Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 22:28
Reakce na wendulka:

slniecko 

Se přiznám, že po původu a důvodu, proč jen před Vánoci, jsem nikdy nepátrala. Tady je jen na objednávku, protože nejde na odbyt, ale v květinářstvích v Praze ji mívají i bez, tudíž odhaduji, že v Bratislavě by to mohlo být podobné.

​Hm, vidíš, no skúsiť objednať, to ma nenapadlo  . Nemyslím, že by tu bežne bývali, väčšinou mám začiatkom adventu prešmejdené kvetinárstva kvôli vencom.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 22:30

alibi hej, Ani je skvelá...

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 09:10

Harrods: Kuma (Tiziana Terenzi) - svěží sladkokyselá ovocná směs naskládaná na vanilkovém krému a přelitá skadkokyselým ovocným sirupem s výraznou malinou. Je to takový kompaktní celek, nikam dál se nevyvíjí. Intenzita i výdrž famózní, ovšem s ohledem na její jednotvárnost mohou být příčinou až otravnosti.

Blue Fortune (Novellista) - studený horský vzduch, ve které se mísí jinovatkou pokryté dřevo a květiny zamrzlé v ledu. Postupně se vzduch začal prohřívat, jinovatka se ztratila a z dřeva naopak vystoupila jemná sladce kouřová pryskyřice. A ve vzduchu je cítit jemná vůně jalovčinek a suché ostré trávy. Unisex? Možná - ale vysloveně na hraně s vůní ryze pánskou.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 10:54

Ristretto Intense Café Montale

..slaďoučké a bílým hedvábným pižmem nadýchané husté café ristretto.

Krása.

Teda zpočátku. Pak ale převáží ve vůni pižmo a jakoby si s kávou nerozuměly, vůně divně hutně zkysne(zhoubovatí..?.).

Intenzita velmi mírná, až intimní.

Kávovou vůni si představuji diametrálně 

jinak.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 11:34

Russian Tea Masque Fragrance Milano

...nádherná...

Lahodně vláčná, delikátně mazlivě zakouřená kůže s křehkostí slamněnek a s pohlazením čajového doušku...

...mám v chřípí pižmově teplou vzdušnost

...polykám ženskou měkkost

a říkám si, že nejen Iris Torrefié je krásná kůže...

(lahodnější White Suede Tom Ford)

Bottega Veneta 2020

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:12

Ambra Khandjar Une Nuit Nomade

...švestky.

Švestky,

akorát zralé pevné ale šťavnaté plody máčené v poctivé slivovici.

...pak, rychlých pár vteřin s ponorným mixérem a z opilých švestek a kakaově černohnědého labdana jsou temná povidla pro dospělé...

Typově - Noir Extreme Tom Ford.

Přičemž Ambra Khandjar voní hedvábně nasládleji.

Jo, a tady, v y j í m e č n ě, je ylang 

LUXUSNÍ - smetanově krémový, vyšlehaný do plné tmavé čokoládové pěny.

Ambre Khandjar si na kůži tlumeně hoří, líně sálá...

...balzamicky hladící, nadýchaně hutná, jemně nasládlá pouze, v pálence už rozpuštěnými,

švestkami.

Sofistikovaná luxusní alkoholová gurmánka.

Intenzita intimní, avšak vytrvalá.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 13:09
@Miru ta fotka k AK je naprosto vyjimečná luxusní,takovou tapetu bych si dala do obýváku,Ruský čaj si chodím jen čichat ke zbytku odstřiku-kdyby nebyla(na mě)tak drahá měla bych jí kanystr,pro mě nejvíc nejkrásnějši kůže a ten Tvůj popis se mi moc líbí :D
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 13:14

teena-s 

máš pravdu - Russian Tea je opravdu hodně povedená vůně!, vyjímečná...

Jsem moc ráda, že jsem ji poznala. Škoda jen, že na mně, opět, intenzita intimní

(hm, dělají mi to luxusní kůže, viz Iris Torrefié. Možná je to znamení, že ke mně patří a měla bych si je pořídit).

Ambre Khandjar je také zjevení!., v tom nejlepším smyslu slova...

...na kůži mám hustou a nadýchaně hutnou pryskyřici s načokoládovělým ylangem, ochucenou lehce navátou švestkou.

Slast.

Normálně mám radost, že občas se very good vůně vyskytne

(jo, ten obrázek - to je luxus a dekadence, sofistikovanost a chtíč, vzlety a pády, poklesky a slabosti, prostě život...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 20:09

Miru Russian Tea se mi také moc líbí, intenzitu i výdrž má na mně skvělou. Ale - projevil o ni zájem můj muž a od té chvíle ji vnímám už jako pánskou. A škoda, že opustili ten velký formát, cena za třicítku je pak skutečně příliš vysoká.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 20:46

Fleur 

...vůni vnímám jako neutrál(slovo "unisex" je pro ni nevhodné/ostré. Neutrál = hebko na obě strany...)

Ano, cena za ten prťa flakon je pitomá...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 21:25

alibi v Ani si taky dost rochním...a světe div se,zas mi něco připomíná (vůni co už znám,řekla bych že nějakou arabku)a moc se mi to líbí,pěkná recenze

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 21:30

Fleur ...pracky bych mu urazila kdyby se voněl mojí obřadně fetovanou vůní anebo ať ji teda dokoupí,že jo ,

jsem pro to až se na "psí škále" dostaneme na bod 3 aby se uvolnila pravidla pro obchody a služby a jako bonus snížily ceny flakonu Russian Tea v rámci spolupráce s RVHP a od 2 aby dávali miniatury zdarma

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 08:46

teena-s

Jj, na tenhle čas je Ani skvělá :). s tou arabkou mě to taky napadlo, ale je to jen jeden odlesk - ten citrus, který drží  v kombinaci se santalovymi třískami. Myslím, že jsem to cítila v Maze, ale schválně jsem zkoušela znovu k Maze přivonět a nejsem si jistá.. Ale celek Ani jako arabka nevyznívá

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 21:29

Trussardi: Le Vie di Milano Behind the Curtain Piazza alla Scala 

Dřevěná miska nasáklá hustým sladkým ovocným likérem, ve kterém se macerovalo koření, hlavně šafrán, hřebíček a jalovec. Krásně vyvážené semišovým labdanem a jemným čokoládovým pačuli a nakonec i krémovým santalem s vanilkou.

Parfum d'Empire: Immortelle Corse 

Slaměnka opravdu suchá, slámová až prašná, a i když téměř nesladká, voní krásně po sušených meruňkách a dokonce trochu likérově. A také po hebkém mechovém polštáři a šafránově semišové kůži.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 22:17

blackviolet 

Těší mě, že u tebe Immortelle Corse prošla.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 22:48

Linda Landenberg: Lavender & Wool

Andry to vystihla přesně. Já si navíc i troufám říct, že je svým způsobem jakousi levandulovou variací na Lutensův Vetiver Oriental ( les + čokoláda). Jen tady jsme v lese jehličnatém na travnaté mýtině, pokryté chladivou kardamonovou rosou a čokolády jsme si s sebou vzali víc a je jednoznačně mléčná s levandulí. Ta nám ukazuje všechny svoje tradiční polohy od lehce kafrové, přes ovocnou až po tóny sena. Usadíme se s ní na pačuliový lesní podrost, pokrytý rezavým cedrovým jehličím a zasněně přitom opřeme hlavu o nejbližší kmen, z něhož pozvolna vytéká zelená míza. Jedno z nejkouzelnějších pojetí levandule vůbec.

Pierre Guillaume / Helioscents Collection: Hélioflora

Jako inspirace pro tuto vůni prý posloužila sicilská granita, což je polomražený dezert, vyrobený z vody, cukr a různých příchutí, který se podobá ovocnému sorbetu s tím rozdílem, že použitý led má hrubší strukturu. Za příchuť Pierre zvolil osvěžující nakyslou rebarboru se šťavnatou meruňkou a ozdobil granitu lístkem bazalky a usadil nás s ní do květinového altánku na dřevěnou lavičku - přiznávám, že netuším jak voní komule, ale sladkou květinovou pudrovost s mýdlovým nádechem bych připodobnila k vistárii.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 08:47

wendulka Je hodně dobrá. Ale u téhle značky se nenajde nic podbízivého nebo laciného a to mě těší.

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 11:06

Ambre (Mona di Orio) -  Ambra a velkým A - řízná, hustá, drsná i sladká, medicinální i lehce živočišná, kouřově balzámová...a to prosím všechno najednou. Po rozvonění se uhladila - krémový ylandg-ylang a jemné mýdlové tóny udělaly své. V dojezdu se ještě objevil lehoučký závan kvalitní whisky a v kombinaci se sladce kouřovou pryskyřicí vytrval dlouho, předlouho.

Coffee Break (Maison Martin Margiela) - na začátku taková "rozčepýřená" splašená levadule, která se tluče se zředěným café latté.  Postupně se začala vynořovat lehký kávový krém s jemným mýdélkovým tónem. Nebylo by to špatné, kdyby to v dojezdu nesklouzlo do kašmeranové syntetiky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 13:28
Reakce na blackviolet:

wendulka Je hodně dobrá. Ale u téhle značky se nenajde nic podbízivého nebo laciného a to mě těší.

​Naprosto souhlasím!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 14:41

Rose d'Arabie - Armani

Růže a stíny …

Sladce olejovitá vůně sytě červeného květu růže, která je na krátkou chvíli lehounce pikantní špetkou šafránu. Pikantnost však celkem rychle zmizí a zůstane jen oblá růžová omamnost podbarvená temně působícím duetem dřeva a ambry.

Hezká a mírná orientálka.